Krčmář skončil ve stíhačce desátý, vyhrál zase Fourcade

10. 12. 2016 11:55
Martin Fourcade potvrdil, kdo kraluje současnému světovému mužskému biatlonu a po sprintu dnes v Poklujce vyhrál také stíhačku Světového poháru.
Michal Krčmář v cíli stíhacího závodu v Pokljuce.
Michal Krčmář v cíli stíhacího závodu v Pokljuce. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Pokljuka - Michal Krčmář byl díky výbornému desátému místu nejlepším z českých biatlonistů v dnešní stíhačce mužů v rámci závodů Světového poháru ve slovinské Pokljuce.

V první dvacítce skončil také čtrnáctý Ondřej Moravec a devatenáctý Michal Šlesingr. Na body dosáhl ještě Tomáš Krupčík na 38. místě, Adam Václavík skončil padesátý. Pro čtvrtý triumf z pěti závodů si doběhl Francouz Martin Fourcade.

Krčmář do závodu na 12,5 km startoval z devátého místa po sprintu a díky úvodním dvěma bezchybným položkám vleže se stále držel v popředí. Při první střelbě vestoje ale poprvé ve Slovinsku minul, a to hned dvakrát, a klesl do druhé desítky ještě za Šlesingra, který byl ve všech třech střelbách bezchybný.

Na poslední položce se však role českých biatlonistů prohodily. Krčmář střílel čistě a vrátil se do elitní desítky, zatímco Šlesingr musel na dva trestné okruhy a celkově si pohoršil na devatenáctou pozici z patnáctého místa po sprintu.

Mezi ně se ještě vklínil nenápadně jedoucí Moravec. Jednatřicátý muž z pátečního závodu sice dvakrát chyboval vleže, vestoje však nezaváhal a doběhl čtrnáctý.

Fourcade rozhodl o svém 51. vítězství v SP na poslední střelbě, na níž byl stejně jako při třech předchozích bezchybný. Setřásl tak Rusa Antona Šipulina, který musel na trestný okruh a v závěrečném spurtu ještě prohrál o pouhé dvě desetiny sekundy souboj o druhé místo s Norem Emilem Hegle Svendsenem.

SP v biatlonu v Pokljuce (Slovinsko):

Muži - stíhací závod (12,5 km): 1. M. Fourcade (Fr.) 30:27,4 (0 tr. okruhů), 2. Svendsen (Nor.) -6,0 (0), 3. Šipulin (Rus.) 6,2 (1), 4. J. Bö (Nor.) 48,0 (2), 5. Schempp (Něm.) -59,8 (1), 6. Rösch (Belg.) -1:21,0 (0), 7. Jelisejev -1:48,0 (2), 8. Cvetkov (oba Rus.) -1:28,0 (2), 9. Björndalen (Nor.) -1:31,5 (4), 10. Krčmář -1:34,3 (2), ...14. Moravec -1:55,1 (2), 19. Šlesingr -2:04,8 (2), 38. Krupčík -3:11,0 (1), 50. Václavík (všichni ČR) -4:41,0 (5).