Další úspěch Davidové v Hochfilzenu. Ve stíhacím závodě skončila na třetí příčce

Davidová znovu létala vzduchem. Tak oslavila nejlepší výsledek kariéry ve stíhačce
Pětadvacetiletá reprezentantka po čtvrtečním sprintu startovala ze druhé příčky. Sice musela na dvě trestná kola...
... ale uhájila jedenáctou individuální medaili v seriálu a první ze stíhacích závodů.
Vyhrála Francouzka Julia Simonová a nadále drží žlutý dres.
Po poslední střelbě Davidová odjížděla do závěrečného kola druhá za Simonovou...
10. 12. 2022 12:01
Markéta Davidová dojela třetí v sobotním stíhacím závodě biatlonistek na 10 km v Hochfilzenu.

Pětadvacetiletá biatlonistka tak téměř zopakovala druhou příčku ze čtvrtečního sprintu. Připsala si tak 11. medaili ve Světovém poháru či na MS, toto byl její nejlepší výsledek ze stíhačky. V průběžném hodnocení SP je Davidová na páté pozici.

"Moc si toho vážím. Každá medaile nebo umístění v top šesti je super," řekla České televizi Davidová, která poskočila v průběžném pořadí SP na páté místo. "Je to asi první stíhačka, kterou jsem dokázala udržet poté, co jsem startovala z dobrého místa," doplnila.

Do druhé střelby vedla vítězka sprintu Denise Herrmannová-Wicková. Na ní ale zaváhala a do čela šly doposud bezchybná Davidová a Julia Simonová z Francie.

Ve třetí střelecké položce si však Davidová připsala dvě chyby, což znamenalo propad na čtvrté místo se ztrátou 25,5 na vedoucí Francouzku. Chuť si Češka spravila při poslední střelbě, kterou zvládla bez jediné chyby.

Simonová, která si nadále drží žlutý dres pro vedoucí závodnici SP, si suverénně dojela pro vítězství. Davidová za ní bojovala s Ingrid Landmark Tandrevoldovou, ovšem Norka měla víc sil. Česká reprezentantka tak doběhla třetí, na Simonovou ztratila 28,1 sekundy. "Už mi došly síly. (Tandrevoldová) byla v posledním kole lepší. Je to bojovnice," dodala Davidová. Herrmannová-Wicková se nakonec propadla na pátou příčku.

Jessica Jislová skončila po třech chybách podle fotofiniše na 29. pozici, což proti sprintu znamenalo posun o 25 míst. Závodnice letos poprvé bodovala. Lucie Charvátová byla a pěti nepovedenými ranami na 44. místě.

Biatlonisté Tomáš Mikyska, Michal Krčmář, Jakub Štvrtecký a Jonáš Mareček byli osmí ve štafetě. I s trestným kolem vyhráli Norové.

SP v biatlonu v Hochfilzenu (Rakousko):

Ženy - stíhací závod (10 km): 1. Simonová (Fr.) 29:56,7 (1 tr. okruh), 2. Tandrevoldová (Nor.) -19,6 (1), 3. Davidová (ČR) -28,1 (2), 4. E. Öbergová (Švéd.) -41,4 (3), 5. Herrmannová-Wicková (Něm.) -42,7 (3), 6. Perssonová (Švéd.) -46,0 (2), …29. Jislová -3:20,6 (3), 44. Charvátová (obě ČR) -4:25,5 (5).

Průběžné pořadí SP (po 5 z 21 závodů): 1. Simonová 310, 2. Tandrevoldová 245, 3. Vittozziová (It.) 242, 4. Herrmannová-Wicková 240, 5. Davidová 226, 6. E. Öbergová 221, …47. Voborníková 19, 52. Jislová 12, 60. Václavíková 2.

Muži - štafeta (4×7,5 km): 1. Norsko (Laegreid, Andersen, J. T. Bö, Christiansen) 1:18:02,6 (1 tr. okruh +7 dobíjení), 2. Švédsko (Nelin, Ponsiluoma, Femling, Samuelsson) -20,0 (0+8), 3. Německo (Strelow, Kühn, Rees, Doll) -28,6 (1+5), 4. Francie -51,5 (0+9), 5. Finsko -2:00,7 (0+9), 6. Rakousko (0+4) -2:28,6, …8. Česko (Mikyska, Krčmář, Štvrtecký, Mareček) -2:38,9 (0+15).