Propadák ve štafetě. Muži vyhořeli na střelnici a dojeli až osmnáctí. Vítězství slaví Norové

ČTK ČTK
10. 12. 2017 13:26
Štafetu biatlonistů v rakouském Hochfilzenu suverénně ovládli Norové, kteří i bez bratrů Böových vyhráli bezmála o dvě minuty před Německem. V obtížných podmínkách, které při dnešním závodě Světového poháru panovaly, to byly jediné dvě štafety, které nemusely na trestné kolo. Čeští reprezentanti se s nevyzpytatelným větrem na střelnici nesrovnali. Kvarteto ve složení Michal Šlesingr, Ondřej Moravec, Adam Václavík a Michal Krčmář po pěti trestných kolech obsadilo až osmnáctou příčku.
SP v Östersundu (Ondřej Moravec)
SP v Östersundu (Ondřej Moravec) | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Hochfilzen - Norové potřebovali jen devět náhradních nábojů. Ole Einar Björndalen po prvním úseku předával druhý s minimální ztrátou na Němce v belgických barvách Michaela Rösche. Po třetím úseku už měla norská štafeta téměř minutový náskok a finišman Lars Helge Birkeland ho zdvojnásobil. Třetí za Němci skončili Francouzi, kterým chyběl odpočívající Martin Fourcade.

V českém podání štafeta potvrdila trápení mužské části reprezentace v úvodu olympijské sezony. Šlesingr musel hned po střelbě vleže na trestné kolo a propadl se na 22. příčku. Jeho další trestné kolo přišlo po položce vestoje, vzhledem k chybám soupeřů se ale posunul na závěr druhé desítky a nakonec předával jako osmnáctý.

Moravec jako jediný z Čechů solidně střílel. Na každé položce potřeboval po jednom náhradním náboji a vytáhl štafetu na jedenácté místo. Mladík Václavík se také nevyhnul trestnému kolu, ale jedenáctou příčku udržel. Ztráta Čechů na čelo už ale narostla na bezmála pět minut, na desítku ztráceli zhruba minutu.

Ani Krčmářovi se ale na střelnici nedařilo. Vleže spotřeboval všechny tři náhradní náboje, vestoje mu ani ty nestačily a musel na dvě trestná kola. Češi se propadli na osmnácté místo. Byli poslední ze štafet, které nebyly staženy ze závodu kvůli dostižení o kolo. Vzhledem k velkým odstupům se to dnes stalo hned osmi kvartetům včetně domácích Rakušanů.

Ve 14:10 odstartuje v Hochfilzenu ženská štafeta. Češky pojedou ve složení Eva Puskarčíková, Jessica Jislová, Markéta Davidová a Veronika Vítková.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Premiér Babiš se nemusí omlouvat bývalému poslanci Kalouskovi za výroky, které o něm pronesl ve Sněmovně. Dnešní verdikt soudu není pravomocný

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy