Krčmář střílel přesně, ale pomalu. I tak skončil nejlépe v sezoně, byl šestý

15. 12. 2022 16:20
Biatlonista Michal Krčmář se šestým místem ve sprintu na Světovém poháru v Annecy postaral o nejlepší výsledek českých mužů v sezoně.
Michal Krčmář
Michal Krčmář | Foto: Petr Slavík / Český biatlon

Krčmář zvládl obě položky čistě, ale i kvůli pomalé střelbě se před něj dostalo pět biatlonistů. Na vítězného Nora Johannese Thingnese Böa ztratil Krčmář více než minutu, za stupni vítězů zaostal téměř o 40 vteřin.

I tak si vylepšil sezonní maximum, kterým bylo 12. místo ve stíhacím závodě v Hochfilzenu.

Tomáš Mikyska na střelnici rovněž nezaváhal a byl třicátý. Jakub Štvrtecký s Jonášem Marečkem na body nedosáhli. Štvrteckého poslaly na 41. místo tři chyby při střelbě, Mareček minul dvakrát a o dvě příčky mu unikla účast v sobotní stíhačce pro 60 nejlepších ze sprintu.

Suverén sezony Bö vyhrál popáté za sebou, v součtu se štafetami ovládl už sedmý závod v řadě, a překonal tak svůj rekord z roku 2019. Pokračuje tak na vítězné vlně, kterou odstartoval po 12. místě v úvodním vytrvalostním závodě v Kontiolahti. Celkově si připsal 57. individuální triumf v SP.

Druhý byl počtvrté ze šesti závodů Sturla Holm Laegreid, za svým krajanem zaostal téměř o 18 sekund. Třetí skončil Němec Benedikt Doll.

SP v biatlonu v Annecy (Francie):

Muži - sprint (10 km):

1. J.T. Bö 22:52,2 min. (0 trest. okruhů), 2. Laegreid (oba Nor.) -17,6 (0), 3. Doll (Něm.) -38,8 (0), 4. Ponsiluoma (Švéd.) -52,1 (1), 5. Lapšin (Korea) -59,9 (0), 6. Krčmář -1:00,2 (0), …30. Mikyska -1:54,9, 41. Štvrtecký -2:20,0 (3), 62. Mareček (všichni ČR) -2:57,5 (2).

Průběžné pořadí SP (po 6 z 21 závodů): 1. J. T. Bö 479, 2. Laegreid 400, 3. Jacquelin (Fr.) 281, 4. Ponsiluoma 244, 5. 4. Samuelsson (Švéd.) 223, 6. Hartweg (Švýc.) 218, …15. Krčmář 150, 33. Štvrtecký 59, 37. Mikyska 36.