Besseberg odejde z čela biatlonové unie, údajně by ho mohl vystřídat krajan Björndalen

ČTK ČTK
16. 3. 2018 17:07
Anders Besseberg, který byl v posledních letech terčem kritiky za liknavý přístup k dopingovému problému, už nebude prezidentem IBU. Podle norské televizní stanice by ho mohl nahradit Ole Einar Björndalen.
Ole Einar Björndalen by se podle norské televizní stanice NRK mohl stát prezidentem IBU.
Ole Einar Björndalen by se podle norské televizní stanice NRK mohl stát prezidentem IBU. | Foto: Milan Kammermayer

Oslo - Anders Besseberg letos skončí ve funkci prezidenta Mezinárodní biatlonové unie (IBU). Dvaasedmdesátiletý Nor, který je hlavou světového biatlonu od roku 1992, na zářijovém kongresu nebude usilovat o znovuzvolení.

Besseberg odchod z čela IBU potvrdil během Světového poháru na Holmenkollenu norské televizní stanici NRK.

Dlouholetý šéf unie byl v posledních letech terčem kritiky kvůli tomu, jak liknavě se IBU staví k problému dopingu ruských sportovců. Naposledy během olympijských her v Pchjongčchangu unie potvrdila navzdory dopingovým aférám v Rusku jako dějiště finále Světového poháru Ťumeň, kam na protest nepojedou výpravy Česka, Kanady, USA a Ukrajiny.

Podle NRK není vyloučeno, že by Besseberga mohl nahradit jeho slavný krajan Ole Einar Björndalen. Čtyřiačtyřicetiletá biatlonová legenda možná po této sezoně ukončí kariéru a Besseberg věří, že by se osminásobný olympijský vítěz mohl hned vrhnout na funkcionářskou dráhu.

"Myslím, že by přerod z aktivního sportovce do role prezidenta zvládl," uvedl Besseberg. Lepší by však podle něj bylo, kdyby v případě zájmu začal nejprve pracovat ve výkonné radě IBU.

 

Právě se děje

Další zprávy