Ach jo, moje hlava, stýskal si Krčmář. Ve vytrvalostním závodě skončil čtrnáctý

20. 1. 2022 18:19
Biatlonista Michal Krčmář obsadil ve vytrvalostním závodu Světového poháru v Anterselvě 14. místo.
Michal Krčmář při vytrvalostním závodu v Anterselvě
Michal Krčmář při vytrvalostním závodu v Anterselvě | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Druhý a zároveň poslední čtyřpoložkový závod na 20 km v sezoně vyhrál bezchybně střílející Rus Anton Babikov, pořadí disciplíny ovládl Tarjei Bö. Nor byl stejně jako v úvodním individuálním závodu v listopadu v Östersundu druhý.

Krčmář nasbíral tři trestné minuty při prvních dvou zastávkách na střelnici, chybovali ale i další závodníci včetně favoritů. Francouzský lídr průběžného pořadí SP Quentin Fillon Maillet byl s pěti ranami mimo až dvacátý.

"Vítr se točí, ale já jsem si ho načetl při nástřelu a sám se divím. Když jsem udělal tři chyby, tak jsem si říkal, že je ten závod v pytli, že se bude střílet dobře. Ale sám jsem překvapen, jak se chybuje," řekl Krčmář v rozhovoru pro Českou televizi.

Podmínky podle českého reprezentanta nebyly takové, aby se v nich nedalo střílet lépe. "Ach jo, moje hlava. Já jsem si chtěl pohlídat výsledek a z toho byly zbytečné chyby," litoval a ani čistá druhá polovina závodu ho nepotěšila.

"Já nesmím závodit, jenom až když to pokazím a už o nic nejde. Musím začít závodit hned od začátku," předsevzal si.

V konečném pořadí ztratil Krčmář na vítězného Babikova 3:08,7 minuty. Třicetiletý Rus, který sezonu zahájil v nižším IBU Cupu, předvedl jako jediný z celého závodního pole čistou střelbu a druhého Böa s dvěma trestnými minutami porazil o 9,7 sekundy. Třetí skončil další Rus Said Karimulla Chalili.

Z českých závodníků se nikdo další na bodované pozice nedostal. Milan Žemlička s dvěma chybami na střelnici obsadil 51. místo. Hned za ním byl Jakub Štvrtecký, který nabral pět trestných minut. Adam Václavík obsadil se sedmi nepřesnými ranami 58. příčku, Mikuláš Karlík nasbíral dokonce osm trestných minut a skončil na 84. místě.

SP v biatlonu v Anterselvě (Itálie) - vytrvalostní závod:

Muži (20 km): 1. Babikov (Rus.) 49:46,8 min. (0 trest. minut), 2. T. Bö (Nor.) -9,7 (2), 3. Chalili (Rus.) -48,5 (1), 4. J.T. Bö -50,5 (3), 5. Laegreid (oba Nor.) -1:32,9 (3), 6. Desthieux (Fr.) -2:08,2 (3), 7. Loginov (Rus.) -2:16,3 (3), 8. Claude (Fr.) -2:22,4 (3), 9. Schommer (USA) -2:26,5 (2), 10. Jacquelin (Fr.) -2:27,9 (2), …14. Krčmář -3:08,7 (3), 51. Žemlička -6:09,5 (2), 52. Štvrtecký -6:18,0 (5), 58. Václavík -6:40,9 (7), 84. Karlík (všichni ČR) -9:19,8 (8).

Konečné pořadí vytrvalostních závodů (po 2 závodech): 1. T. Bö 108 b., 2. Laegreid 100, 3. Desthieux 86, …14. Krčmář 47.

Pořadí SP (po 14 z 22 závodů): 1. Fillon Maillet (Fr.) 602, 2. Jacquelin 501, 3. Samuelsson (Švéd.) 484, 4. T. Bö 458, 5. Loginov 413, 6. Christiansen (Nor.) 407, …31. Krčmář 163, 70. Václavík 29, 78. Štvrtecký 16.