Bianca Andreescuová

Odhlášky pokračují. V Tokiu se nepředstaví ani Andreescuová

Pátá tenistka světového žebříčku Bianca Andreescuová nebude startovat na blížících se olympijských hrách v Tokiu. Jednadvacetiletá kanadská reprezentantka jako důvod uvedla problémy spojené s pandemií koronaviru.

"O startu na olympiádě jsem od mala snila, ale kvůli všem komplikacím, které způsobila pandemie, cítím, že je to správné rozhodnutí," napsala vítězka předloňského US Open na Instagramu.

Před Andreescuovou se z účasti na hrách v Tokiu kvůli obavám z koronaviru omluvil také její krajan a desátý hráč světa Denis Shapovalov. Z osobních nebo zdravotních důvodů budou chybět i hvězdy jako Rafael Nadal, Dominic Thiem, Stan Wawrinka, Serena Williamsová či Simona Halepová.

Zdroj: ČTK

Semifinále v Pekingu vyneslo Ósakaové postup na Turnaj mistryň

Japonská tenistka Naomi Ósakaová se jako pátá hráčka v pořadí kvalifikovala na Turnaj mistryň. Vítězka letošního Australian Open si zajistila start na prestižním vrcholu sezony dnešním postupem do semifinále turnaje v Pekingu.

Už dříve se do Šen-čenu na závěrečnou akci roku pro osmičku nejlepších hráček kvalifikovaly vítězka Roland Garros Ashleigh Bartyová z Austrálie, Karolína Plíšková, wimbledonská vítězka Rumunka Simona Halepová a šampionka US Open Bianca Andreescuová z Kanady.

O postup na Turnaj mistryň dál usiluje i šampionka z roku 2011 Petra Kvitová, která má na kontě už šest startů. V žebříčku sezony jí aktuálně patří šesté místo za Ósakaovou a stejně jako Japonka mohla získat jistotu, pokud by v Pekingu zvládla dnešní čtvrtfinálový duel s Bartyovou.

Turnaj mistryň s rekordní dotací 14 milionů dolarů se letos uskuteční poprvé v čínském Šen-čenu. Hrát se bude od 27. října do 3. listopadu.

Pokračovat