2. 1. 2010 16:20
Zvítězil znovu Petter Northug z Norska
Lukáš Bauer
Lukáš Bauer | Foto: Ondřej Besperát

Oberhof -Ve druhém podniku v rámci Tour de Ski v Oberhofu doběhl na trati 15 km klasicky na čtvrtém místě Lukáš Bauer. Stejná pozice patří českému běžci na lyžích i celkové klasifikaci prestižní série.

Na lídra Pettera Northuga z Norska, který po pátečním prologu vyhrál i tentokrát, ztrácí 2,4 sekundy.

Bauer vykročil do Tour de Ski povedeně. Dojel sedmý

Na svou oblíbenou trať vyrazil Bauer jako sedmý s mankem 22 vteřin, brzy se však početné čelo sjelo dohromady. Před polovinou tratě se odtrhnul Fin Heikkinen, ale dva kilometry před koncem jej Bauer spolu se soupeři dostihli, a tak se rozhodovalo v cílové rovince.

Mocným finišem se do čela dral také Northug, který se do něj propracovával až po posledním stoupání, do nějž najížděl až na konci první desítky. Nakonec si norský závodník doběhl již pro páté vítězství v této sezóně.

Další čeští běžci skončili až hluboko v poli poražených. Martin Koukal dojel s minutovou ztrátou čtyřicátý, Martin Jakš skončil na 46. místě, Dušan Kožíšek obsadil 54. a Jiří Magál 57. příčku.

Tour de Ski pokračuje znovu v neděli, kdy na lyžaře čeká v Oberhofu sprint klasickou technikou.