Bauer plakal. Zázraky se dějí, řekl po skvělé štafetě

ČTK ČTK
25. 2. 2010 10:09
Česká štafeta na 4 x 10 km získala bronz
Foto: Reuters

Whistler - Lukáš Bauer potvrdil, že má letos skvělou formu. To on na olympiádě vytáhl českou štafetu k tomu, aby ji pak mohl dovést Martin Koukal k senzačnímu bronzu.

Zisk medaile pak v cíli oplakal. Byl rád, že štafeta navázala na podobný úspěch týmu z Calgary 1988.

Bauer očekával, že české kvarteto bude bojovat spíše o šesté až osmé místo. "Všude jsem prohlašoval, že když budeme kolem šestého místa, bude to pohádka," řekl Bauer. "A zázraky se dějí. Jak to loni nestálo u nás, letos jsme si to vybrali až až."

Před rokem Češi vyhlásili útok na zlato na mistrovství světa v Liberci, ale propadli. Proto si před štafetou ve Vancouveru nedávali velké cíle. A ve sněžení překvapili bronzem.

Čtěte také: Nečekaná medaile. Štafeta získala po 22 letech bronz

"Výbornej závod. Jak můj, tak ostatních kluků. Co chceme víc," radoval se Bauer, který převzal štafetu od Martina Jakše a po němž pro medaili doběhli Jiří Magál a Martin Koukal. "Dosáhnout stejného výsledku jako před 22 lety v Calgary a znovu v Kanadě je určitě super," pronesl Bauer.

Na svůj úsek vyjel s asi dvacetivteřinovou ztrátou. V prvním kole se vezl za Kanaďanem, kterého hnalo publikum. Ve druhém Bauer vyrazil do samostatné stíhačky. "Měl jsem dojem, že se pozvracím, ale ustál jsem to a dotahoval se," řekl Bauer. Když pětičlenné čelo dojel, domníval se, že se poveze, ale pole roztrhal a předal jako druhý.

Třetí úsek, na kterém Magál udržel kontakt v boji o medaile, sledoval mezi novináři. "Magi to odjel perfektně," pochválil reprezentačního kolegu Bauer a pak rychle spěchal na trať, aby mohl podpořit finišmana Koukala.

Při nájezdu do posledního kola už si Bauer myslel, že je medaile jistá. Zdálo se, že Nor Northug je daleko. "Že by nás neměl ohrozit. V tu chvíli jsem věřil, že medaili mít budeme," uvedl Bauer.

Northug sice Koukala dohnal a předjel, ale bronz už český lyžař nepustil.

Foto: Reuters

V cíli Bauer prožíval velké emoce a neskrýval je.

"Brečel jsem a vůbec se za to nestydím, protože historie téhle cesty je strašně dlouhá a nikdy nešla přímo," řekl Bauer. První si padl do náruče s Magálem, pak se všemi členy štafety. "Ta naše pohádka byla splněná," zářil Bauer.

Závod jsme sledovali on-line ZDE

Dá se říci, že s Koukalem a Magálem běžecky vyrůstali. Poprvé spolu byli úspěšní před 13 lety na juniorském mistrovství světa v Canmore. "Prošli jsme si od juniorů až sem. Všechny důležitý štafety byly v téhle trojici. Určitě je to super," konstatoval Bauer.

Na olympiádě ještě Bauera čeká v neděli závěrečná klasická padesátka s hromadným startem. Bauer má na olympiádě formu a chtěl by opět bojovat o medaili. Možná má největší šanci na zlato.

"Jestli to vyjde, tak by to bylo skvělý. Samozřejmě, musím počítat s pěti šesti závodníky, kteří můžou bojovat přímo o vítězství," dodal Bauer.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecká palba v Idlibu zabila devět lidí na straně Damašku

Síly podporující režim syrského prezidenta Bašára Asada v pondělí přišly o devět bojovníků při tureckém ostřelování v provincii Idlib, kde se nachází poslední syrské pozice džihádistů a povstalců podporovaných Ankarou. Napsala to agentura AFP s odvoláním na Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR). Ofenziva vlády, kterou podporuje Rusko, na severozápadě Sýrie trvá bez přestávky od prosince.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy