Bauer není Sáblíková. Odpočinu si a jedu dál, řekl

Martin Jůzek
3. 3. 2010 10:00
Bauer bude bojovat o druhé místo ve Světovém poháru
Lukáš Bauer přivezl domů dvě bronzové medaile
Lukáš Bauer přivezl domů dvě bronzové medaile | Foto: Reuters

Praha - Dva nejúspěšnější čeští sportovci jsou po olympiádě už doma. Zatímco ale Martina Sáblíková reálně uvažuje o ukončení sezony, Lukáš Bauer o něčem takovém nechce ani slyšet.

Dvojnásobný bronzový medailista se po úterním příletu do Prahy ještě odpoledne přesunul domů na Boží Dar, kde jej vítaly stovky fanoušků. Oslava na počest tamního nejznámějšího občana nebrala konce.

Čtěte dále: Sáblíková: Celebrita nejsem. Nevím, kam dát medaile

Dvaatřicetiletého lyžaře si ale v Krušných horách neužijí dlouho.

"Vybalím tašku, zabalím tašku a ve čtvrtek jsem zase na letišti," konstatoval Bauer, který nehodlá povedenou sezonu končit kvůli únavě z olympiády. Má totiž šanci dosáhnout na slušné umístění ve Světovém poháru.

Teď mu patří druhá příčka za suverénním Petterem Northugem z Norska. Třetí je s minimálním odstupem loňský vítěz seriálu Dario Cologna ze Švýcarska. Právě on bude hlavním soupeřem českého reprezentanta.

Čtěte více: Bauer plakal. Zázraky se dějí, řekl po skvělé štafetě

"Možná to zní troufale, ale vím, že mám formu. Takže bych chtěl ještě bojovat o to celkové druhé místo," dodal Bauer, jenž s Colognou ve Vancouveru prohrál úvodní volnou patnáctku, kde Švýcar bral zlato a pak také závěrečnou padesátku.

Ačkoliv právě na této maratonské trati pomýšlel na nejlepší výsledek, skončil dvanáctý. Ale smutný z toho nebyl.

"Není to problém. Olympiáda se jednoznačně povedla a pokud bych to měl tak nazvat, tak jsem si přivezl dort, kde nebyla jen ta třešnička," poznamenal spokojený Čech, který má letos na svém kontě triumf na Tour de Ski.

Čtěte také: Bauer: Nejsem vůbec zklamaný. Dvanácté místo je super

Po skiatlonu v Lahti, který je na programu už tuto sobotu, se hned přesune na druhý konec Skandinávie. V Oslu poběží tradiční padesátku a vše o týden později završí "severská Tour" ve švédském Falunu, kde vyvrcholí Světový pohár.

"Teď si jen musím odpočinout z té padesátky a pak už tu sezonu dojedu," řekl Bauer s optimistickým hlasem.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 minutami

Policie na Mělnicku nalezla tělo čtyřměsíčního chlapce, po kterém pátrala

Policie v sobotu nalezla tělo hledaného čtyřměsíčního chlapce, po kterém od pátečního večera pátrala v Hoříně na Mělnicku. Před 17:00 ukončila pátrání, byla nařízena soudní pitva, která určí příčinu úmrtí. Policie nyní prověřuje výpovědi dvou lidí, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová.

"Na základě získaných informací jsme nalezli tělo kojence, nařídili jsme soudní pitvu ke zjištění příčin úmrtí. V souvislosti s tím prověřujeme výpovědi dvou osob, se kterými nyní provádíme další úkony," řekla Hašlová. Kde tělo policisté našli, mluvčí odmítla sdělit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy