Bauer není Sáblíková. Odpočinu si a jedu dál, řekl

Martin Jůzek
3. 3. 2010 10:00
Bauer bude bojovat o druhé místo ve Světovém poháru
Lukáš Bauer přivezl domů dvě bronzové medaile
Lukáš Bauer přivezl domů dvě bronzové medaile | Foto: Reuters

Praha - Dva nejúspěšnější čeští sportovci jsou po olympiádě už doma. Zatímco ale Martina Sáblíková reálně uvažuje o ukončení sezony, Lukáš Bauer o něčem takovém nechce ani slyšet.

Dvojnásobný bronzový medailista se po úterním příletu do Prahy ještě odpoledne přesunul domů na Boží Dar, kde jej vítaly stovky fanoušků. Oslava na počest tamního nejznámějšího občana nebrala konce.

Čtěte dále: Sáblíková: Celebrita nejsem. Nevím, kam dát medaile

Dvaatřicetiletého lyžaře si ale v Krušných horách neužijí dlouho.

"Vybalím tašku, zabalím tašku a ve čtvrtek jsem zase na letišti," konstatoval Bauer, který nehodlá povedenou sezonu končit kvůli únavě z olympiády. Má totiž šanci dosáhnout na slušné umístění ve Světovém poháru.

Teď mu patří druhá příčka za suverénním Petterem Northugem z Norska. Třetí je s minimálním odstupem loňský vítěz seriálu Dario Cologna ze Švýcarska. Právě on bude hlavním soupeřem českého reprezentanta.

Čtěte více: Bauer plakal. Zázraky se dějí, řekl po skvělé štafetě

"Možná to zní troufale, ale vím, že mám formu. Takže bych chtěl ještě bojovat o to celkové druhé místo," dodal Bauer, jenž s Colognou ve Vancouveru prohrál úvodní volnou patnáctku, kde Švýcar bral zlato a pak také závěrečnou padesátku.

Ačkoliv právě na této maratonské trati pomýšlel na nejlepší výsledek, skončil dvanáctý. Ale smutný z toho nebyl.

"Není to problém. Olympiáda se jednoznačně povedla a pokud bych to měl tak nazvat, tak jsem si přivezl dort, kde nebyla jen ta třešnička," poznamenal spokojený Čech, který má letos na svém kontě triumf na Tour de Ski.

Čtěte také: Bauer: Nejsem vůbec zklamaný. Dvanácté místo je super

Po skiatlonu v Lahti, který je na programu už tuto sobotu, se hned přesune na druhý konec Skandinávie. V Oslu poběží tradiční padesátku a vše o týden později završí "severská Tour" ve švédském Falunu, kde vyvrcholí Světový pohár.

"Teď si jen musím odpočinout z té padesátky a pak už tu sezonu dojedu," řekl Bauer s optimistickým hlasem.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Slovenští poslanci drželi minutu ticha za Jaroslava Kuberu

Slovenští poslanci v úterý minutou ticha uctili památku šéfa českého Senátu Jaroslava Kubery, který zemřel v pondělí ve věku 72 let. Učinili tak na úvod své schůze slovenské sněmovny a z podnětu jejího předsedy Andreje Danka.

"S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu o úmrtí významného českého státníka, přítele Slovenska, politika, předsedy českého Senátu, pana Jaroslava Kubery. Prosím, abychom minutou ticha uctili významného člověka, který neskutečně miloval Slovenskou republiku," řekl Danko.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Poslanci uctili minutou ticha zesnulého Jaroslava Kuberu

Poslanci uctili před zahájením první letošní schůze minutou ticha památku Jaroslava Kubery. Předseda Senátu a dlouholetý teplický primátor náhle zemřel v pondělí. Horní komora navrhne vládě vyhlášení státního smutku.

Kubera stál v čele horní parlamentní komory od předloňského roku, před tím byl jejím místopředsedou. V novodobé historii Česka je to poprvé, kdy ve funkci zemřel jeden z nejvyšších ústavních činitelů. Senátorem byl dvě desetiletí. V Teplicích působil jako primátor téměř čtvrt století. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy