Basketbalistky nebudou chybět na zahájení OH

Ondřej Roubínek
6. 8. 2008 18:30
České hráčky už v Pekingu poprvé trénovaly
Tak bude vypadat slavnostní zahájení OH v Pekingu. České basketbalistky u toho nebudou chybět.
Tak bude vypadat slavnostní zahájení OH v Pekingu. České basketbalistky u toho nebudou chybět. | Foto: Reuters

Peking - České basketbalistky, které se jako jediný zástupce týmových sportů probojovaly na olympiádu, už mají za sebou první trénink v hale Wukesong.

Cestou z olympijské vesnice na vlastní oči viděly Ptačí Hnízdo, kam se v pátek vypraví na slavnostní zahájení Her.

Vedení výpravy nejdříve účast zvažovalo, protože hned v sobotu nastoupí svěřenkyně Jana Bobrovského k prvnímu zápasu proti USA, ale nakonec hráčkám návštěvu povolilo.

Čtěte také:
Hartigová: Nesmíme se vzdát, USA jsou odrazový můstek
Olympijský příběh: Vyrostla v USA, teď nosí ruský dres

Většina basketbalistek se tak podle Michaely Hartigové vypraví na ostře sledovanou událost a půjde přímo v průvodu.

"Máme sice možnost koukat na velkoplošných obrazovkách, ale i když z toho třeba nebudeme tolik mít, chceme se projít po stadionu za českou vlajkou," vzkazuje z Pekingu pivotka Kary Trutnov.

Mistryně Evropy z roku 2005 si pochvalují i jídlo v olympijské vesnici. V jídelně je prý několik oddělení s různými kuchyněmi. "Je tu na výběr asijské, italské i takové mezinárodní jídlo," popisuje Hartigová.

Basketbalistky už také stihly nakoupit pár suvenýrů a potkat několik slavných sportovců. Mezi jinými i kolegy zpod bezedných košů Andreje Kirilenka a Řeka Papaloukase.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Pirát Marcel Kolaja byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu

Pirátský europoslanec Marcel Kolaja, který je členem evropské frakce zelených, byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu (EP). Ve druhém kole získal 344 hlasů z 668 platných. Kolaja byl v první polovině pětiletého volebního období místopředsedou EP, z obhajoby funkce ale ve středu "z taktických důvodů" po druhém kole odstoupil.

Pět kvestorů spolu s předsedou a 14 místopředsedy tvoří vedení EP. Kvestoři jsou většinou pověřeni administrativními a finančními záležitostmi týkajícími se přímo poslanců a chodu parlamentu, jsou členy předsednictva s poradním hlasem.

Ve středu si EP zvolil za předsedkyni maltskou lidoveckou političku Robertu Metsolaovou. Post místopředsedkyně obhájila Češka Dita Charanzová, zvolená za hnutí ANO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy