Začne Baroš trénovat s Baníkem? Je to jen kachna, tvrdí klub

Milan Baroš se po posledním ligovém utkání Baníku Ostrava loučil s baníkovskými fanoušky. V příští sezoně bude nejspíš hrát v zahraničí.
Marek Jankulovski si splnil sen a naposledy si zahrál před vyprodaným stadionem doma v Ostravě: Jeden poločas v dresu bronzové české reprezentace z roku 2004, druhý v dresu AC Milán, se kterým vyhrál ligu mistrů.
Z atmosféry, kterou fanoušci v Ostravě vytvořili, neměl Jankulovski daleko k slzám. Takovou rozlučku žádný český fotbalista nepamatuje.
Marek Jankulovski na konci zápasu naposledy střídal. Z trávníku ho vyprovodily jeho obě dcery...
A za pomezní čárou už na něj čekal zbytek rodiny, manželka i rodiče.
Foto: Dalibor Sosna
David Procházka
8. 7. 2013 14:26
Fotbalový útočník Milan Baroš se nezačne na sezonu připravovat s Baníkem Ostrava, nadále setrvává s rodinou v Praze a s agentem jedná o zahraničním angažmá.

Ostrava - Milan Baroš se začne připravovat s Baníkem Ostrava, tato zpráva v pondělí ráno potěšila baníkovce.

Ostravská fotbalová ikona, která jarní část sezony strávila na Bazalech, je však po absolvované dovolené stále s rodinou v Praze a se svým agentem Pavlem Paskou nadále směřují útočníkovu budoucnost do zahraničí.

Útočník v Praze jedná o budoucnosti

Podle zprávy deníku Sport měl začít Milan Baroš v pondělí trénovat s Baníkem Ostrava, který má stále zastavené přestupy kvůli nově vzniklým dluhům po době splatnosti. Tisková mluvčí Baníku Eva Plevová Šimčíková však informaci, kterou uvedl deník Sport jako první, nepovažuje za pravdivou. „Milan je v Praze a s agentem dál jednají o jeho budoucnosti,“ prohlásila v pondělí.

Baroš se prý s Baníkem nehodlá ani udržovat v kondici a herní pohodě pro případného zahraničního zájemce. „Pokud vím, tak v tomto týdnu se v Ostravě určitě neobjeví. Nic takového se nechystá,“ podotkla Šimčíková. Také trenérský štáb o Barošově příchodu nic neví. „Nikdo nám nic takového neoznámil, takže s tím nepočítáme,“ přidal asistent Erich Cviertna.

Odmítl Emiráty i Čínu

Milan Baroš už v minulých týdnech nevzal nabídku klubu Al-Wahdá z Abú Zabí ze Spojených arabských emirátů, kde působí trenér Karel Jarolím. Nevyšel ani přesun do čínské nejvyšší soutěže do klubu Jiangsu Sainty. V těchto dnech jedná prý s dalším čínským celkem a kluby z Turecka Antalyasporem a Sivassporem.

Jedno je jisté, kvalitní západoevropské celky nemají peníze na vyhazování. Až na velkokluby, které už ale o Baroše logicky zájem nejeví. Proto připadají v úvahu „pouze“ movité kluby z ne tolik atraktivních fotbalových destinací.

Ve hře Turecko, kde byl s rodinou spokojený

Ovšem na druhou stranu Baroš byl při působení v tureckém Galatasarayi za poslední dobu vůbec nejspokojenější. „Měli jsme dům přímo u moře, mohl jsem byl celý den po tréninku s rodinou jako na dovolené,“ pochvaloval si. Turecko, i když menší klub, by tedy nejspíš bral i tentokrát.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Zahraniční dluh ČR stoupl ke konci března o 6,7 miliardy korun

Zahraniční dluh České republiky se v prvním čtvrtletí zvýšil o 6,7 miliardy korun a ke konci března činil 4,308 bilionu Kč. To představovalo 76 procent hrubého domácího produktu (HDP). Meziročně byl dluh nižší o 167,7 miliardy Kč. Vyplývá to z předběžných údajů, které v pondělí zveřejnila Česká národní banka (ČNB). Ve struktuře zahraničního dluhu v prvním čtvrtletí byl podle ní určující růst zadluženosti vládního a podnikového sektoru.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

Olympiáda v Tokiu bude s fanoušky, do hledišť může až 10 000 Japonců

Olympijské hry v Tokiu budou s domácími fanoušky. Stadiony a haly se budou moci zaplnit na padesát procent kapacity, přičemž maximem bude návštěva 10.000 lidí. Dnes to oznámili pořadatelé olympiády, která začne 23. července.

Při největší sportovní akci budou po dohodě organizátorů s Mezinárodním olympijským výborem (MOV) stejná pravidla, jaká v Japonsku platí ode dneška po skončení nouzového stavu kvůli další vlně koronaviru. Na rozdíl například od Česka mohli i v nouzovém stavu na sportovní akce fanoušci, ale kapacita mohla být zaplněna z poloviny a strop byl na pěti tisících lidech. Nyní se maximální počet zvýšil na deset tisíc fanoušků.

Sportovci se tak nemusejí obávat prázdných stadionů, které při vyšších počtech nově nakažených v Japonsku hrozily. Kvůli pokračující pandemii, která si loni vynutila odložení OH, nesmějí na hry fanoušci ze zahraničí.

před 39 minutami

Dálnice uzavřená kvůli popraskané vozovce způsobuje na Olomoucku dopravní komplikace

Velké dopravní komplikace způsobuje od pondělního rána na Olomoucku a Přerovsku uzavřená dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem, kde se v sobotu kvůli vysoké teplotě zvlnila vozovka. Před objízdnou trasou vedoucí po nedaleké silnici se tvoří několikakilometrové kolony. Doprava kolabuje také v Přerově, přes který se v pondělí zřejmě hodně řidičů kvůli uzavřené dálnici rozhodlo jet, aby se vyhnuli kolonám u Přáslavic a Velkého Újezdu. Oprava poškozené vozovky D35 začala dnes, úsek mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem by měl být zprovozněn ve čtvrtek.

Nejhorší je dopravní situace u Velkého Újezdu, kde se před odbočkou na objízdnou trasu podle informací Ředitelství silnic a dálnic vytvořila ve směru od Ostravy zhruba tříkilometrová kolona. Řidiči musí počítat se zhruba čtyřicetiminutovým zdržením. Ve směru od Olomouce je u Přáslavic také přibližně tříkilometrová kolona, auta pomalu popojíždějí směrem k objížďce.

Oprava dálnice D35 výrazně zkomplikovala dopravní situaci také na sousedním Přerovsku. Automobily ráno zahltily Přerov, kde se tvoří dlouhé kolony vozidel. Místní jsou na dopravní komplikace kvůli chybějící dálnici D1 zvyklí, dnešní dopravní situace se ale podle komentářů na sociálních sítích zcela vymyká obvyklému stavu.

Na zastávkách MHD v Přerově od rána postávají hloučky lidí, jelikož autobusové spoje mají podle hlášení dispečera kvůli kolonám v ulicích města až 60 minut zpoždění. V dlouhých kolonách stáli lidé také na hlavním silničním tahu ve směru z Olomouce do Přerova, a to již od Krčmaně. "Zoufalí řidiči se snažili hledat objízdné trasy přes okolní obce, aby se dostali ze sevření pomalu jedoucí kolony," řekla řidička, která ráno cestovala z Přerova do Olomouce.

Vozovka na dálnici D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem ve směru na Ostravu praskla v sobotu odpoledne, příčinou zřejmě byly vysoké teploty.

Další zprávy