AS Řím začal italskou ligu remízou ve Veroně

22. 8. 2015 20:25
Římané s dnešním soupeřem neprohráli už dvanáctkrát v řadě, naposledy Hellas slavil výhru nad AS v říjnu 1996.
Fotbalisté AS Řím.
Fotbalisté AS Řím. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté AS Řím remizovali v úvodním kole italské ligy na půdě Hellasu Verona 1:1. Římané s dnešním soupeřem neprohráli už dvanáctkrát v řadě, naposledy Hellas slavil výhru nad AS v říjnu 1996.

V prvním poločase vyprodukovaly oba týmy celkem 17 střel, největší šanci měl domácí útočník Jankovič, jehož pokus těsně před brankovou čárou odhlavičkoval kapitán římského celku De Rossi. První gól nového ročníku Serie A ale padl až v 61. minutě, když Jankovič po Hallfredssonově přesném centru překonal nového brankáře hostů Szczesného, jenž v AS Řím hostuje z Arsenalu.

Vedení domácím vydrželo pouze pět minut, střelou zpoza vápna vyrovnal Florenzi. V závěru mohl dvakrát dokonat obrat Pjanič, v prvním případě těsně minul, jeho druhý pokus zneškodnil gólman Rafael.