Anglie chce fotbalový tým Velké Británie. Na OH 2012

sid
7. 8. 2008 14:30
Pod společnou vlajkou nestartovali Britové 44 let

Londýn - Už 44 let neměla Velká Británie na olympijských hrách své zástupce v soutěži fotbalistů. Nebude je mít ani tentokráte v Pekingu.

Podle výkonného ředitele anglické fotbalové asociace (FA) Briana Barwicka by se ledy mohly prolomit až za čtyři roky v Londýně.

Tamní funkcionář věří, že do té doby se bude schopen dohodnout se svými kolegy ze Skotska, Walesu a Severního Irska. Ti jsou ovšem proti této myšlence.

Čtěte také: Arbitráž zasáhla: Messi a další nesmí na olympiádu

Zástupci dalších tří národů se totiž bojí ztráty vlastní identity a na společný tým pod hlavičkou Velké Británie zatím odmítají přistoupit.

Řešení by ovšem mohlo být také zcela jiné. Prezident FIFA Sepp Blatter by se podle svých slov nebránil ani britskému týmu poskládanému z jedenácti anglických hráčů.

Barwick chce ale nejdříve jednat se svými kolegy. "Musíme respektovat jejich nároky, ale tohle je olympiáda, která se uskuteční v Londýně a já myslím, že tu bude velká chuť národní tým utvořit," řekl výkonný ředitel FA stanici BBC Sports.

Čtěte také: Olympiáda začne ve středu. Výkop obstarají fotbalistky

Svého kolegu podpořil také šéf anglického fotbalu Lord Triesman. "Nevidím jediný rozumný důvod, proč olympijský tým nemít," uvedl.

Britové olympijský fotbalový turnaj ovládli už dvakrát, v letech 1908 a 1912. Od tokijských Her před 44 lety ale pod pěti kruhy nestartovali.

 

Právě se děje

Další zprávy