Sport

Nejnovější sportovní události
před 4 hodinami

Lyon ztratil dvoubrankový náskok a prohrál v Nice 2:3

Fotbalisté Lyonu, kteří ve čtvrtečním utkání Evropské ligy porazili po obratu pražskou Spartu, ztratili nyní dvoubrankový náskok v 11. kole francouzské ligy a prohráli v Nice 2:3. Všechny tři branky inkasovali v posledních devíti minutách, přičemž od 85. minuty dohrávali bez vyloučeného Tina Kadewereho.

Lyon tak utržil první porážku po šesti soutěžních zápasech a má na svém kontě dál 16 bodů. Na vedoucí Paris St. Germain, které má ještě zápas s Marseille k dobru, ztrácí už 11 bodů. Nice se naopak po třetí výhře z posledních čtyř zápasů posunulo s 19 body v neúplné tabulce na druhé místo.

Hosty dostal do vedení Ekambi, který dvěma trefami pomohl i ke čtvrtečnímu vítězství nad Spartou. Kamerunský útočník vstřelil již svůj čtvrtý gól z posledních tří zápasů. V 68. minutě zvýšil náskok Lyonu Aouar.

Devět minut před koncem však vrátil domácí do hry Atál a po vyloučení Kadewereho jejich tlak ještě zesílil. V 89. minutě vyrovnal po faulu Emersona z penalty Delort a ve třetí minutě nastaveného času dokonal obrat Guessand.

Nice má i přes dnešní dvě obdržené branky nadále nejlepší obranu v lize, inkasovalo jen sedmkrát.

Aktualizováno před 5 hodinami

Obří slalom v Söldenu vyhrál Švýcar Odermatt, Krýzl byl osmapadesátý

Olympijskou sezonu sjezdových lyžařů zahájil nejlépe Švýcar Marco Odermatt. Bývalý juniorský mistr světa vyhrál na ledovci v Söldenu obří slalom o pouhých sedm setin před domácím Rakušanem Rolandem Leitingerem a oslavil pátý triumf ve Světovém poháru, z toho třetí v této disciplíně. Třetí byl Slovinec Žan Kranjec, český matador Kryštof Krýzl obsadil 58. místo z 71 startujících.

Třicetiletý vicemistr světa z roku 2017 Leitinger, jehož kariéru poznamenala zranění a v minulé sezoně se dostal jako osmý jedinkrát do elitní desítky, vyhrál nečekaně první kolo. Ve druhém však dosáhl až 15. času, zatímco Odermatt byl ve dvou jízdách třetí a šestý.

Francouzský mistr světa Mathieu Faivre pokazil druhé kolo a propadl se z druhé příčky na konečnou jedenáctou. Další Francouz a obhájce velkého křišťálového glóbu Alexis Pinturault byl pátý. Závod v ideálních slunečných podmínkách sledovalo 9800 diváků.

před 10 hodinami

Pelicans v NBA prohráli i potřetí, Satoranský poprvé nenastoupil

Basketbalisté New Orleans zažívají těžký vstup do nového ročníku a bez zraněné hvězdy Ziona Williamsona prohráli v NBA i potřetí. Na palubovce Minnesoty podlehli 89:96, český reprezentant Tomáš Satoranský tentokrát neodehrál ani minutu.

New Orleans po třináctibodové ztrátě z první půle po přestávce zabralo a třetí část ovládlo v poměru 26:15. Závěr už však opět patřil domácím Wolves, kteří se v posledních sedmi minutách vyrovnali i s absencí vyfaulovaného Karla-Anthonyho Townse

NBA: Chicago - Detroit 97:82, Cleveland - Atlanta 101:95, Indiana - Miami 102:91 po prodl., LA Clippers - Memphis 114:120, Minnesota - New Orleans 96:89, Portland - Phoenix 134:105, San Antonio - Milwaukee 111:121, Toronto - Dallas 95:103.