Sport

Nejnovější sportovní události
před 2 hodinami

Hoffenheim smetl Kolín pěti góly, ale zranil se Kadeřábek

Fotbalisté Hoffenheimu v dnešní předehrávce osmého kola německé ligy rozstříleli 5:0 Kolín nad Rýnem. V dresu vítězů kvůli zranění zápas nedohrál český obránce Pavel Kadeřábek.

Devětadvacetiletý reprezentant nejprve rozjel akci, po které v 31. minutě Ihlas Bebou otevřel skóre, vzápětí ale musel střídat. Kadeřábek fauloval Kingsleyho Ehizibuea, jenž mu nepříjemně spadl na pravou nohu.

Bebou poté ve 49. minutě přidal druhý zásah a na 3:0 zvýšil o dvě minuty později Christoph Baumgartner. V závěru debakl dokonali Dennis Geiger a Stefan Posch. Hoffenheim se díky výhře posunul na osmé místo, Kolín je sedmý.

Německá fotbalová liga - 8. kolo:

Hoffenheim - Kolín nad Rýnem 5:0 (31. a 49. Bebou, 51. Baumgartner, 74. Geiger, 87. Posch).

Šampionát formule 1 v roce 2022 bude mít rekordních 23 závodů

Příští ročník mistrovství světa formule 1 bude mít rekordních 23 závodů. Program sezony v roce 2022, která začne v březnu v Bahrajnu a skončí v listopadu v Abú Zabí, dnes schválila Mezinárodní automobilová federace (FIA).

Třiadvacet Velkých cen měl mít šampionát už letos, ale kvůli pandemii koronaviru se jich nakonec uskuteční o jednu méně. Rekordní počet závodů by se tak měl odjet až v následujícím roce, kdy navíc vstoupí v platnost nová pravidla, od kterých si vedení formule slibuje větší vyrovnanost startovního pole.

Do kalendáře pro rok 2022 se vrací závody v Austrálii, Singapuru, Kanadě a Japonsku, které byly v posledních dvou sezonách zrušeny. Komplikace kvůli covidu-19 naopak třetím rokem po sobě neumožní uspořádat Velkou cenu Číny.

před 11 hodinami

Frolík vzdal boj o NHL a dohodl se na angažmá v Lausanne

Hokejista Michael Frolík se po neúspěšné snaze získat v přípravném kempu St. Louis smlouvu na sezonu NHL dohodl na angažmá v Lausanne a bude hrát švýcarskou ligu.

Třiatřicetiletý český útočník a vítěz Stanley Cupu 2013 s Chicagem nastoupil v přípravě za St. Louis do čtyř zápasů, vstřelil jednu branku, v bilanci plus/minus skončil na nule a vyslal celkem 11 střel. Kontrakt na novou sezonu ale nevybojoval a rozhodl se přijmout nabídku ze Švýcarska, kde bude jeho spoluhráčem mimo jiné krajan Jiří Sekáč.

Loni skončil Frolíkovi v NHL pětiletý kontrakt na 21,5 milionu dolarů, který uzavřel jako nechráněný volný hráč s Calgary. Bronzový medailista z mistrovství světa z let 2011 a 2012 se dohodl krátce před Vánoci na roční smlouvě s Montrealem na 750 tisíc dolarů. V osmi zápasech v základní části nebodoval a v play off už se do sestavy finalisty Stanleyova poháru nedostal. Dva duely odehrál také na farmě v Lavalu v AHL.

Frolíka si vybrala v roce 2006 Florida v prvním kole draftu jako 10. hráče v pořadí. V NHL hrál vedle Floridy, Chicaga, Calgary a Montrealu také za Winnipeg a Buffalo. V 858 zápasech základní části nasbíral 384 bodů (159+225), dalších 47 utkání a 19 bodů (7+12) přidal v play off.

Sparta narazí v osmifinále Ligy mistrů na švédský tým Skelleftea AIK

Hokejisté pražské Sparty se v osmifinále play off Ligy mistrů utkají se švédským celkem Skelleftea AIK a v případě postupu by mezi nejlepšími osmi narazili na lepšího ze souboje mezi dalším švédským týmem Rögle BK a Curychem. Při posunu do semifinále by na svěřence trenéra Josefa Jandače připadl někdo z čtveřice Frölunda, Mannheim, Klagenfurt a Leksand. Rozhodl o tom dnešní los v Curychu.

Sparta postoupila do play off z prvního místa základní skupiny A, v které za sebou nechala švédské Växjö, německý Bremerhaven a TPS Turku. Pražané tak byli při losu nasazení a mohli narazit na celky z druhých míst ostatních skupin. Český mistr Třinec a další zástupce z tuzemska Mladá Boleslav se do play off nedostaly.

První zápasy osmifinále se hrají 16. a 17. listopadu, odvety 23. a 24. listopadu. Sparta začne venku.

Los play off hokejové Ligy mistrů:

Osmifinále (první zápasy 16. a 17. listopadu, odvety 23. a 24. listopadu): HC Sparta Praha - Skelleftea AIK, Fribourg-Gottéron - EHC Red Bull Mnichov, Rögle BK - Curych Lions, Lukko Rauma - HC Bolzano, Tappara Tampere - Växjö Lakers, Frölunda HC - Adler Mannheim, Red Bull Salcburk - Rouen Dragons, KAC Klagenfurt - Leksand IF

Čtvrtfinále (první zápasy 7. a 8. prosince, odvety 14. prosince): vítěz Fribourg-Gottéron/EHC Red Bull Mnichov - vítěz Lukko Rauma/HC Bolzano, vítěz Tappara Tampere/Växjö Lakers - vítěz Red Bull Salcburk/Rouen Dragons, vítěz Rögle BK/Curych Lions - vítěz HC Sparta Praha/Skelleftea AIK, vítěz Frölunda HC/Adler Mannheim - vítěz KAC Klagenfurt/Leksand IF

Semifinále (první zápasy 4. a 5. ledna, odvety 11. a 12. ledna): vítěz Fribourg-Gottéron-EHC Red Bull Mnichov/vítěz Lukko Rauma-HC Bolzano - vítěz Tappara Tampere-Växjö Lakers/vítěz Red Bull Salcburk-Rouen Dragons, vítěz Rögle BK-Curych Lions/vítěz HC Sparta Praha-Skelleftea AIK - vítěz Frölunda HC-Adler Mannheim/vítěz KAC Klagenfurt-Leksand IF

Finále: 1. března

před 16 hodinami

Brazílie a Argentina dál drží v kvalifikaci MS neporazitelnost

Fotbalisté Brazílie a Argentiny dál drží neporazitelnost v jihoamerické kvalifikaci o postup na mistrovství světa. Brazilci přehráli v Manausu Uruguay 4:1 a dál vedou tabulku zóny CONMEBOL o šest bodů před Argentinci, kteří rovněž na domácím hřišti v Buenos Aires zdolali Peru 1:0.

V dresu Brazílie zazářili Neymar, který se oklepal po nevydařeném výkonu v předchozím duelu s Kolumbií, a nováček v reprezentaci Raphinha. Hvězda Paris St. Germain Neymar otevřel v 10. minutě skóre, o osm minut později přidal druhý gól Raphinha a po vzájemné spolupráci pak hráč Leedsu zvýšil ve druhém poločase už na 3:0. Luis Suárez v 77. minutě krásnou trefou z přímého kopu snížil, výhru domácích ale krátce poté pečetil Gabriel Barbosa.

O vítězství Argentiny rozhodl gól Lautara Martíneze krátce před přestávkou, kdy fotbalista Interu Milán uklidil hlavou do branky Molinův centr. Hosté mohli ve druhém poločase vyrovnat, penaltu nařízenou po faulu gólmana Emiliana Martíneze ale Yotún neproměnil.

Oba vedoucí týmy mají na dosah potvrzení postupu na šampionát do Kataru, kam se ze skupiny přímo kvalifikují první čtyři. Třetí místo drží Ekvádor, který uhrál bezbrankovou remízu s Kolumbií. Ta ve vyrovnaném boji o čtvrtou příčku o skóre přeskočila Uruguay.

14. 10. 2021 21:24

Kladno prohrálo popáté v řadě, padlo s Brnem. Vary naopak sérii pěti porážek uťaly, zdolaly Plzeň

Hokejisté Kladna prohráli v předehrávce 14. kola extraligy ve svém azylu v Chomutově s Kometou Brno 5:6 v prodloužení, přestože vedli už 5:3. Připsali si tak pátou porážku za sebou.

Do kladenské sestavy se po jednozápasové absenci způsobené zraněním vrátil devětačtyřicetiletý majitel Rytířů Jaromír Jágr a pomohl k zisku bodu jednou asistencí. Brňané po čtyřech porážkách z předešlých pěti duelů uspěli podruhé za sebou, rozhodl o tom v čase 63:47 Luboš Horký.

Karlovy Vary zdolaly v západočeském derby Plzeň 3:0 a zabrali po sérii pěti porážek. Indiáni naopak poprvé po šňůře pěti vítězství neuspěli.

Předehrávky 14. kola hokejové extraligy:

Rytíři Kladno - HC Kometa Brno 5:6 v prodl. (3:3, 1:0, 1:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Kubík (Plekanec, Dotchin), 9. Hlava (Jágr), 17. M. Filip (Melka), 36. Dvořáček (Nilsen, Bow), 46. Kristo z trestného střílení - 7. Vincour (Bartejs), 11. Kollár (Mueller, Krištof), 12. Mueller (Krištof, Roth), 51. Krištof, 51. Zaťovič (L. Horký, Bartejs), 64. L. Horký. Rozhodčí: Jeřábek, Micka - Frodl, Komárek. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 1238.

Kladno: Bow - Dotchin, Kehar, Wood, Donaghey, Baránek, Ticháček, Nilsen - Jágr, Plekanec, Hlava - Dvořáček, Kubík, M. Beran - Račuk, M. Filip, Melka - Kristo, Pitule, Hajný. Trenér: D. Čermák.

Brno: Tomek - Holland, Ďaloga, Roth, Kučeřík, Bartejs, Gulaši, D. Mikyska - Mueller, Krištof, Kollár - L. Horký, P. Holík, Zaťovič - Vincour, Rákos, R. Pavlík - Magee, Dočekal, Mallet. Trenér: Kalous.

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 14. Kulich (Koblasa, Kohout), 48. Průžek (Kracík), 59. Kohout (Plutnar, F. Novotný). Rozhodčí: Hodek, Kika - Lučan, Kis. Vyloučení: 7:5. Bez využití. Diváci: 3816.

Karlovy Vary: F. Novotný - Plutnar, M. Rohan, T. Hanousek, Dlapa, Pulpán,T. Havlín, Parkkonen - Flek, Hladonik, T. Rachůnek - O. Beránek, Kracík, Průžek - Kohout, Kulich, Koblasa - Vondráček, Osmík, Redlich. Trenér: Pešout.

Plzeň: Miroslav Svoboda - Čerešňák, L. Kaňák, Jiříček, Graňák, J. Kindl, Kvasnička, V. Lang - Schleiss, Kodýtek, Kantner - M. Lang, Mertl, F. Suchý - Bulíř, G. Thorell, Blomstrand - V. Adamec, F. Přikryl, Malát. Trenéři: Baďouček a M. Říha ml.

1. Mladá Boleslav 13 8 1 1 3 40:21 27
2. Pardubice 13 8 1 1 3 45:31 27
3. Hradec Králové 12 7 2 0 3 33:21 25
4. Třinec 11 6 2 2 1 39:25 24
5. Sparta Praha 11 5 3 1 2 43:34 22
6. Plzeň 13 6 1 2 4 42:37 22
7. České Budějovice 13 6 0 2 5 39:41 20