Žraloci doma schytali šest gólů, St. Louis srovnalo sérii i díky Jaškinovi

22. 5. 2016 7:08
Český útočník Dmitrij Jaškin přihrál na jeden gól hokejistů St. Louis, kteří zvítězili ve čtvrtém semifinále play off NHL na ledě San Jose 6:3 a srovnali sérii na 2:2.
St. Louis vyrovnalo sérii.
St. Louis vyrovnalo sérii. | Foto: Reuters

New York - Český útočník Dmitrij Jaškin přihrál na jeden gól hokejistů St. Louis, kteří zvítězili ve čtvrtém semifinále play off NHL na ledě San Jose 6:3 a srovnali sérii na 2:2. Dvěma góly se na kanonádě Blues podíleli Kyle Brodziak a Troy Brouwer, brankář Jake Allen při svém premiérovém startu v letošních bojích o Stanley Cup zneškodnil 31 střel.

St. Louis v předchozích dvou zápasech neskórovali, tentokrát ale donutili gólmana Sharks Martina Jonese předčasně střídat. Stalo se tak už v polovině zápasu, kdy Brodziak po Jaškinově přihrávce zpoza branky zvýšil svým druhým gólem v utkání už na 4:0.

V úvodu třetí třetiny se střelecky prosadili i domácí, jenže hosté žádný obrat nepřipustili. Na gól Joea Pavelskiho ze 42. minuty totiž vzápětí odpověděl brankou na 5:1 Brouwer. Za další tři minuty sice vstřelili domácí druhý gól, když ale už pět minut před koncem zkusili hru bez brankáře, pojistil triumf trefou do prázdné branky obránce Alex Pietrangelo.

Semifinále play off NHL:

Západní konference - 4. zápas:

San Jose - St. Louis 3:6 (0:2, 0:2, 3:2)

Branky: 42. Pavelski, 47. Tierney, 57. Karlsson - 7. a 44. Brouwer, 27. a 31. Brodziak (na druhou Jaškin), 11. Lehterä, 56. Pietrangelo. Střely na branku: 34:27. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Brodziak, 2. Brouwer (oba St. Louis), 3. Tierney (San Jose). Stav série: 2:2.