Zlín v boji o třetí místo v Tipsport lize porazil Bohemians

25. 1. 2015 13:07
Fotbalisté Zlína slaví zisk třetího místa v Tipsport lize. Druholigový celek v souboji poražených semifinalistů překvapivě zdolal obhájce prvenství Bohemians Praha 1905.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Milan Kammermayer

Brozany nad Ohří - Fotbalisté Zlína slaví zisk třetího místa v Tipsport lize. Druholigový celek v souboji poražených semifinalistů překvapivě zdolal obhájce prvenství Bohemians Praha 1905 3:2 po rychlém obratu v závěru první půle. Za Klokany se trefili Havel s Mikušem.

Bohemians kvůli zraněním stoperů opět testovali zahraniční obránce Novakoviče s Reintamem a to se projevilo na souhře defenzivy. Zlín jim svou kolmou hrou dělal problémy. Byl to však tým z Vršovic, kdo se dostal do vedení. Nejaktivnější hráč Bohemians Moravec našel ve vápně Havla, který si v koncovce poradil.

Jenže hned za minutu předvedl hezkou individuální akci Blanař a prokličkoval se až ke gólové střele. Navíc za další minutu se defenziva Bohemians rozevřela znovu a Kraut dokonal rychlý obrat. Výhru pak po změně stran po další rychlé akci pojistil Železník, Mikuš už jen po chybě brankáře snížil.

"V jednom týdnu se nám zraněním tří stoperů zbourala celá defenzivní fáze i ofenzivní, protože útoky rozehráváme od stoperů. Takže začínáme v podstatě od začátku," řekl asistent trenéra Bohemians Dalibor Slezák. "Nikdy jsem během své kariéry podobnou situaci nezažil a je to pro mě obrovská zkušenost," dodal.

Připustil, že defenzivní fáze proto nebyla ideální. "Jsou tady úplně tři noví stopeři, takže ta souhra zákonitě nemohla fungovat. Proto jsme měli problém v defenzivě," řekl Slezák. Zatím je jisté, že tým posílí Aleš Škerle, který přichází na hostování z Olomouce. "U Novakoviče s Reintamem se musíme rozhodnout co nejrychleji, abychom měli před čtvrtečním odjezdem na soustředění jasno," dodal.

Fotbalová Tipsport liga (Brozany nad Ohří):

o 3. místo: Bohemians Praha 1905 - Zlín 2:3 (1:2)

Branky: 41. Havel, 74. Mikuš - 42. Blanař, 43. Kraut, 69. Železník.

Sestava Bohemians:

I. poločas: Havránek - Bartek, Novakovič, Reintam, Šírl - Jindřišek, Nerad - Moravec, M. Jarolím, Havel - Lietava.

II. poločas: Havránek - Pauschek, Škerle, Reintam, Kalina - Hubínek, Nerad - Cicman, Bratanovič, Mosquera - Mikuš. Trenér: Pivarník.