reklama

Zklamaná Marušková: Osmé nebo čtvrté místo je to nejhorší

Lenka Marušková v olympijském závodu Lenka Marušková v olympijském závodu Foto: Repro ČT

Londýn - Po kvalifikaci se radovala, po skončení olympijské soutěže ve vzduchové pistoli se v obličeji české střelkyně Lenky Maruškové zračil smutek. Měla radost z prvního finále na olympiádě ve své slabší disciplíně, ale poslední v něm skončit nechtěla.

Přitom ještě v polovině měla nejlepší průběžný finálový součet ze všech osmi finalistek, závěr jí ale nevyšel, na konci byla naopak nejhorší. "Přitom já ta finále umím. Nevím, co se stalo," prohlásila Marušková po neúspěšném boji o medaili. "Jsou dvě nejhorší místa. Čtvrté a osmé," řekla. Čtvrtá byla v sobotu ve vzduchové pušce Kateřina Emmons.

Marušková: Asi jsem chtěla až moc

"Tušila jsem, že se posouvám v pořadí výš, ale na konci jsem chtěla asi až moc a pak ty desítky nepadají," vyprávěla Marušková. V jednu chvíli byla dokonce jen šest desetin bodu od medaile a nejlepší z finalistek. Nezvládla ale závěr.

Dramatickou chvilku si Marušková prožila už v kvalifikaci. Po pohodovém nástřelu vynulovala tréninkové skóre na tabuli a jakoby si vymazala z hlavy střelecké umění. "Chtělo to se oprostit od toho, že jsem zmáčkla to tlačítko z nástřelu do závodu, a pokračovala bych v desítkách dál," řekla. Základní kvalifikační závod ale podle jejích slov nakonec nebyl špatný.

"Jenom jsem nezvládla ten vstup. Hned v první ráně totiž padla osmička a Marušková odložila zbraň. Po chvíli se vrátila, ale než se chytila, trefila ještě tři devítky. "V těch prvních čtyřech ránách to je přesně ta situace, kdy zapomenete všechno, co jste se za ty roky tréninku naučili," řekla Marušková.

Češce pomohl římskokatolický kněz

V sobotu se potkala s populárním římskokatolickým knězem polské národnosti působícím v Česku Zbigniewem Czendlikem a povídali si. "Je to fajn člověk, dobře se mi s ním povídá, je to uklidňující," prozradila Marušková. Kněz dokonce volal jejímu muži a manažerovi Davidu Maruškovi i v průběhu kvalifikace.

"A hned začaly padat desítky," podotkl Maruška. Jeho žena ale neví, jestli to může mít souvislost. "To se takhle nedá říct, ať si každý myslí, co chce," prohlásila. Možná se s Czendlikem potká i před svou silnější disciplínou sportovní pistolí, která je na programu ve středu 1. srpna. "Možná. Ale každopádně se pokusím si nějak vyčistit hlavu," plánovala.

Bude si také malovat, což je její největší koníček. Plátno ale s sebou nemá. "To bych potřebovala ještě jeden kufr," podotkla s úsměvem. Dostala alespoň skicák. "Na který jsem ještě ani nenačrtla nic, protože nebyl ani čas, ani nálada," uvedla. Chce se sejít s manželem, chce se podívat i na londýnské památky.

Poučit se z dnešního závodu do další disciplíny prý nedá. Ve sportovní pistoli má totiž na ránu tři sekundy a nikoliv 75 jako dnes. "Tam je to buď, anebo. Když nevystřelím, je to nula. Normálně si na to věřím, ale stát se můžou jakékoliv chyby. Rizik je tam mnohem víc než ve vzduchovce," upozornila.

Sport, ČTK - 29. 7. 2012 17:56

reklama

Diskuse

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse na Aktuálně.cz a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení kodexu může administrátor zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Aktuálně.cz ostatním uživatelům.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz (redakce@aktualne.cz)

reklama