Nicole Vaidišová - Johanna Kontaová

Nicole Vaidišová
1:2
Johanna Kontaová

Dobrý podvečer, vítejte u online reportáže z tenisového turnaje ITF v americkém Albuquerque. Velký návrat k tenisu po čtyřech letech zde zažívá někdejší světová sedmička Nicole Vaidišová.

Pětadvacetiletá hráčka si v prvním zápase poradila po setech 6:3, 6:4 s Kazaškou Sesil Karatančevovou. Dnes už bude mít těžší soupeřku, 119. hráčku světového žebříčku, Britku Johannu Kontaovou.

Nicole Vaidišová ve druhém kole Wimbledonu (2008)
Nicole Vaidišová ve druhém kole Wimbledonu (2008) | Foto: Reuters

Obě tenistky už jsou na dvorci a rozehrávají se.

Utkání zahajuje na servisu česká tenistka.

15:0 První fiftýn bere Češka díky dělovému forhendu.

30:0 Kontaová naopak poslala forhend za.

40:0 Dlouhý return třetí nasazené hráčky.

40:15 Nicole si situaci komplikuje dvojchybou.

1:0

Ovšem perfektní první podání ukončilo první hru zápasu. Vaidišová potvrdila sílu na servisu a vede 1:0.

0:15 Proti prvnímu servisu soupeřky vytasila Vaidišová skvělý forhendový return na čáru.

0:30 Kontaová vyrábí dvojchybu.

0:40 Vaidišová překvapila sokyni výborným bekhendovým returnem pod nohy. Češka má tři brejkboly.

2:0

Česká tenistka jde hned na úvod utkání do brejku. Zatím přenechala soupeřce pouze jediný fiftýn, to když sama udělala dvojchybu.

15:0 Vaidišová se do Kontaové pouští pořádně zostra.

15:15 První nevynucená chyba české tenistky, když nepočítáme dvojchybu z úvodního gemu.

15:30 Bekhend se české hráčce vůbec nepovedl.

15:40 Je to jasné, na bekhendu si Vaidišová není zdaleka tak jistá, jako na forhendu. Po další chybě nabízí Kontaové první dva brejkboly.

30:40 Britka pálí z returnu jen do sítě, ještě má jednu šanci.

40:40 Nicole si pomohla nechytatelným prvním podáním.

A:40 Ani na druhé podání české tenistky nenašla Kontaová odpověď.

40:40 Druhá dvojchyba Nicole Vaidišové.

A:40 Tentokrát si dala Vaidišová na bekhendu záležet, nepokazila, naopak soupeřka ano.

40:40 Třetí dvojchyba české hráčky. To je během dvou her na servisu opravdu hodně.

40:A Nicole se špatně srovnala k bekhendu a naštvaně pustila na zem raketu. Kontaová má brejkbol.

40:40 Výborně, Vaidišová se ubránila a donutila soupeřku k chybě. Je tu třetí shoda.

40:A Ostré české nadávky se teď nesly skromným areálem.

40:40 Také čtvrtý brejkbol ale česká tenistka odvrátila, byť se už poměrně dlouho netrefila do prvního podání.

A:40 No vida, najednou se jí to povedlo. A dokonce jsme viděli první eso.

3:0

Skvěle. Dlouhou přetahovanou nakonec Vaidišová, jež má na sobě krátkou šedou sukni, černé tílko a světle modrý kšilt, dovedla do vítězného konce a vede už 3:0.

0:15 Vaidišová si udělala dva kroky dopředu a vypálila vynikající return.

15:15 Kontaová srovnává díky přímému bodu z podání.

15:30 Parádní práce. Vaidišová si returnem vytvořila tlak, který pak proměnila těžkým bekhendovým halfvolejem na čáru.

30:30 Proti druhému servisu Češka možná příliš riskovala a rozvlnila síť.

40:30 Kontaová boduje přímo z podání.

3:1

Britská tenistka tentokrát podání udržela a snížila na 1:3.

15:0 Vaidišová předvedla výbornou kombinaci úderů a její forhendový winner z výšky neměl chybu.

30:0 Nicole přidává své druhé eso v zápase.

30:15 Bekhend české tenistky byl příliš dlouhý.

30:30 Kontaová úmyslně returnovala do bekhendu soupeřky a ta trefila jen síť.

40:30 Skvělé první podání a poté vítězný forhend.

4:1

Vaidišová udržela podání a vede 4:1. Duel se odehrává na malém kurtu, prakticky bez diváků. V pozadí je slyšet neustálý křik poměrně velké skupiny dětí, podmínky pro soustředěný výkon tak nejsou ideální. Hráčky si musejí samy podávat míčky.

Nicole Vaidišová | Foto: CPA

15:0 při podání britské hráčky.

15:15 Vaidišová srovnává díky poctivé defenzivě.

15:30 Paráda. Vaidišová získala převahu už díky returnu, bodík jí ale zajistil až následný forhend do rohu.

30:30 Britka srovnává díky prvnímu podání.

30:40 Nádherný bekhendový winner přímo z returnu! Vaidišová má brejkbol.

5:1

Dvojchyba na závěr hry. Kontaová podruhé v zápase ztrácí podání a Nicole Vaidišové chybí krůček k zisku prvního setu, vede už 5:1.

15:0 Drtivé podání a drtivý forhend, to je kombinace, kterou Vaidišová ráda vyznává.

15:15 Nicole poprvé v zápase zkusila změnit rytmus a zahrála bekhendový kraťas. Kontaová byla včas u míčku a prohodila soupeřku.

30:15 Viděli jsme další forhendový winner české tenistky.

40:15 Kontaová kazí na returnu a Vaidišová má dva setboly.

6:1

První set je u konce, Nicole Vaidišová jej získává poměrem 6:1 a po svém návratu tedy zatím exceluje. Češka dokázala sebrat dvakrát podání 119. hráčky světového žebříčku, sama byla na servisu stoprocentní, byť odvrátila hned čtyři brejkboly soupeřky.

0:15 Druhý set zahajuje na servisu Johanna Kontaová.

15:15 Britka srovnává na 2:2 na esa.

15:30 Naprosto dokonalý forhendový winner z returnu.

30:30 Nicole se na sebe zlobí po nepovedeném bekhendu. Na tomhle úderu ještě musí výrazně zapracovat, to je jasné.

30:40 Jenže vše napravuje dalším fiftýnem z returnu. A má brejkbol.

40:40 Kontaová odvrací dobrým prvním servisem na tělo.

40:A Winner z forhendu znamená druhý brejkbol pro Vaidišovou.

40:40 Britka opět odvrací.

A:40 Vaidišová se hodně rozčiluje po nevynucené chybě.

40:40 Shoda. Jak jinak, než forhendový vítězný míč z rakety Nicole Vaidišové.

A:40 Kontaové se ale nyní daří první podání a má znovu výhodu.

0:1

Britka odvrátila dva brejkboly a hru nakonec zakončila svým třetím esem.

0:15 Čtvrtá dvojchyba Nicole Vaidišové. Češka si podřepla a pár vteřin zpytovala svědomí.

0:30 Nicole chybuje z bekhendové strany.

15:30 Britka byla pod tlakem a minula.

15:40 Vaidišová opět nevměstnala bekhend do dvorce a nabízí tak soupeřce dva brejkboly.

0:2

Třetí nasazená tenistka bere poprvé v zápase české hráčce servis a vede 2:0.

0:15 při servisu Kontaové.

0:30 Dvojchyba britské tenistky.

0:40 Výborně Nicole! Skvěle se dostala z defenzivy a vybojovala tři brejkboly.

1:2

Konečně vyšel Vaidišové vítězný bekhend. Ztracené podání si tedy bere velmi rychle zpět, a to dokonce čistou hrou.

15:0 Kontaová neuspěla na returnu.

30:0 Servisem vyhnala Vaidišová svou soupeřku ven z kurtu a na síti forhendem zakončila.

30:15 Nyní zahrála česká tenistka příliš dlouhý forhend.

40:15 Eso rodačky z německého Norimberku.

40:30 Vaidišová trefila výborné podání, při pokusu o winner z forhendu ale selhala.

40:40 Další chyba. Shoda.

40:A To byl nejlepší moment Kontaové v celém zápase, nejprve skvělá obrana, poté náhlý a přesný útok. Britka má brejkbol.

1:3

To je nepříjemné. Vaidišová ani napodruhé ve druhé sadě neudržela servis a prohrává 1:3.

15:0 Britka boduje prvním podáním.

15:15 Výborný return Vaidišové dopadl přesně do rohu.

30:15 Kontaová dobře podala a Češka kurt z těžké pozice netrefila.

30:30 Vaidišová zatlačila na Britku returnem, který měl výbornou délku.

40:30 Nicole bohužel nedokázala umístit do dvorce return po druhém servisu.

1:4

Kontaová tentokrát potvrzuje brejk a ve druhém setu vede už 4:1.

0:15 Pohoda české hráčky z první sady je pryč. Teď se ukáže, v jakém psychickém rozpoložení Vaidišová po návratu je.

15:15 Return Kontaové letěl těsně mimo.

15:30 Forhend Vaidišové zastavila síť.

15:40 Češka je v krizi, dělá dvojchybu a čelí dvěma brejkbolům.

1:5

A další dvojchyba. To už nevypadá dobře, Vaidišová prohrává 1:5 a její soupeřka jde na servis.

15:0 Dlouhá výměna končí bekhendovou chybou Vaidišové.

30:0 Špatný return Češky končí daleko v autu.

40:0 Eso Kontaové. Britka má tři setboly.

40:15 První setbol Vaidišová odvrací, když byla včas u sítě a forhendem prohodila soupeřku.

1:6

Druhý set je u konce a máme tu přesně opačný výsledek, než který se zrodil v první sadě. Kontaová ukončila sadu esem a vítězí jasně 6:1. Česká tenistka bohužel začala výrazně chybovat a momentálně se nemá čeho chytit. Uvidíme, zda dokáže v rozhodujícím dějství svůj výkon vylepšit.

15:0 To byl forhend jako v prvním setu. Jen tak dál.

15:15 Češka útočila, bohužel ale přesně tam, kam se pohnula soupeřka. Kontaová se pak prosadila přesným lobem.

15:30 Dvojchyba české hráčky.

15:40 Vaidišová znovu bušila do Kontaové, která ovšem vždy míč vrátila a počkala si na chybu nejisté soupeřky. Dva brejkboly.

30:40 První z nich Vaidišová odvrací podařeným prvním servisem.

0:1

Počtvrté za sebou ztrácí Nicole Vaidišová své podání a sebejistá tenistka z prvního setu je pryč.

15:0 Ne ne, Vaidišová výrazně minula z bekhendu.

15:15 Kontaová trefila míč nečistě a je srovnáno.

30:15 Return Vaidišové zastavila síť.

30:30 Po dlouhé době se Češce povedl return a soupeřka jej z pod nohou na druhou stranu nevytáhla.

40:30 Britka jde do vedení díky výtečnému prvnímu servisu.

0:2

Johanna Kontaová zakončuje gem esem, potvrzuje brejk a vede 2:0.

0:15 Vaidišová dělá strašně moc chyb, bohužel i z forhendu, který jí v první zápase i v prvním setu dnešního duelu tak skvěle fungoval.

0:30 A Kontaová je pochopitelně na koni, tenhle return byl jednoduše skvělý.

15:30 Nátlaková hra se Vaidišové tentokrát vyplatila.

15:40 Ale jsou tu další dva brejkboly pro Britku.

30:40 První brejkbol Vaidišová odvrací.

40:40 Vaidišové se díky servisu povedlo sebrat soupeřce i druhou šanci.

40:A Kontaová ovšem vypálila famózní cross return a má další brejkbol.

40:40 První podání zafungovalo a je tu znovu shoda.

A:40 Česká tenistka svou protivnici přetlačila a otáčí skóre v gemu.

40:40 jenže vzápětí přichází nevynucená chyba z forhendu.

A:40 Kontaové nevyšel return, výhodu má znovu Češka.

1:2

Vaidišová dokázala odvrátit tři brejkboly a nakonec podání udržela, stav je 1:2.

15:0 Britka ovšem servíruje spolehlivě.

15:15 Nicole zabodovala důrazným returnem, na který Britka odpověď nenašla.

30:15 Kontaová se lépe pohybuje, je přesnější a agresivnější, Vaidišová je stále v mírném útlumu.

40:15 V další výměně byla britská tenistka opět lepší hráčkou.

40:30 Kontaová trefuje z bekhendu síť, ještě ale má jeden gembol.

40:40 Nádherný forhend! Vaidišová se povzbuzuje, teď se možná láme chleba.

A:40 Areálem zaznělo hromové "Come on", bohužel nikoli z úst české hráčky.

40:40 České hráčce pomohl šťastný zásah pásky.

A:40 Výhodu má opět Britka.

1:3

Vaidišová se bohužel k re-brejku nepropracovala, Kontaová vede ve třetím dějství 3:1.

30:0 Na servisu Nicole Vaidišové je ale vidět určité zlepšení. Ještě není nic ztraceno.

30:15 Dvojchyba české hráčky.

40:15 Vaidišová se trefila do prvního podání.

40:30 Kontaová snižuje nechytatelným křížným prohozem.

0:15 Tleská se Nicole Vaidišové za dobrou práci na returnu.

0:30 Vaidišová zabojovala a donutila soupeřku k chybě. A má nadějný náskok.

15:30 Britka nicméně vypálila parádní podání.

15:40 Česká tenistka má dva brejkboly!

3:3

Povedlo se! Stav je 3:3 a rozhodující sada tedy začíná od nuly.

0:15 Vaidišová bezmocně rozhazuje rukama, poté co jí lehce podklouzla pravá noha.

15:15 Díky prvnímu podání je ale vyrovnáno.

15:30 Dvojchyba Nicole Vaidišové. Dnes je jich opravdu až příliš.

15:40 Česká tenistka má dost možná problémy s kondicí, u míčků je pozdě a z toho pramení chyby. Kontaová má dva brejkboly.

30:40 Vítězný forhend. Tak ještě jednou...

40:40 Eso! Češka zabrala v pravý čas.

A:40 Uf, to bylo štěstí. Vaidišová po dobrém útoku zakončila na ruku soupeřky, jejíž obranný úder dopadl těsně za základní čáru.

40:40 "Zk...enej bekhend", zakřičela si česká hráčka a praštila raketou o zem. Shoda.

A:40 Veškerou frustraci vložila Vaidišová do tvrdého vítězného forhendu.

4:3

A další winner! Tak trocha vzteku Nicole neuškodila, ba naopak. Česká tenistka otáčí z 1:3 na 4:3 a dobrá zpráva je, že konečně znovu vyrovnala hru.

Nicole Vaidišová dobíhá míček z rakety Australanky Stosurové ve druhém kole Wimbledonu. | Foto: Reuters

0:15 Kontaová znervózněla a vyrábí dvojchybu.

15:15 Kontaová poslala druhý servis na bekhend Vaidišové a ta pokazila.

30:15 Britka otáčí skóre přímým bodem z podání.

40:15 Forhendový return Vaidišové končí v síti.

40:30 Nyní už to na returnu vyšlo mnohem lépe, jestli ale není pozdě...

4:4

Ano, bylo pozdě. Další chyba na returnu znamená vyrovnaný stav 4:4. Jdeme do koncovky zápasu.

0:15 Kontaová se bránila zuby nehty a naštvaná Vaidišová nakonec pálila do sítě. Jak jinak, než z bekhendu.

15:15 Dělový servis znamená srovnání. Zápas už trvá přes dvě hodiny.

30:15 Další podařené podání Nicole Vaidišové.

40:15 A znovu.

40:30 Bekhend Vaidišové opravdu příliš nefunguje, chyby z něj přicházejí velmi často.

40:40 Kontaová hrála vysoké míče, s nimiž měla Vaidišová velké problémy a nakonec chybovala. Nadějný stav je pryč.

40:A Česká hráčka chybuje z bekhendu. Kontaová má brejkbol.

40:40 Dobrá práce. Vaidišová si počkala na dopad vysokého míčku a poslala jej neomylně k čáře.

40:A jenže vzápětí přichází další chyba a brejkbol.

40:40 Vaidišová i tentokrát odvrací díky servisu.

40:A Jak jinak než chyba. A třetí brejkbol pro Kontaovou.

4:5

Vaidišová bohužel důležitý gem vůbec nezvládla a ztrácí podání. Kontaová je krůček od vítězství, půjde podávat na zisk třetího setu.

0:15 Do další klíčové hry vstupuje lépe Češka.

0:30 Vaidišová se skvěle hýbala a ubránila se.

0:40 Trpělivá přesná hra nese ovoce, Vaidišová má tři brejkboly!

15:40 První šanci Kontaová maže vítězným bekhendem.

30:40 Vaidišová pálí z returnu do sítě. Ještě jeden brejkbol.

40:40 Česká hráčka returnuje za a neproměňuje tedy ani jeden brejkbol.

A:40 Kontaová otáčí skóre a má mečbol.

4:6

Zápas končí za dvě hodiny a patnáct minut. Do čtvrtfinále turnaje postupuje Britka Johanna Kontaová po setech 6:1, 1:6, 4:6.

První turnaj po návratu na scénu tedy končí pro Nicole Vaidišovou už ve druhém kole. V úvodu zápasu sice 119. hráčku světového žebříčku jasně přehrávala a získala první set. Poté ale šel její výkon rapidně dolů, hodně chybovala a celý zápas ztratila ve třech setech.

Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek večera.