Hokejová Tipsport extraliga • 6. finále • 18:20

3:6
Oceláři Třinec
18. Jánský (Lukeš), 29. Ručinský (Petružálek, Pavlík), 47. Hořava (Hanzl
2. Hrňa (Plíhal), 18. Plíhal (Hrňa, Ružička), 24. Dravecký (Klepiš), 30. Linhart (Růžička), 40. Ružička (Hrňa, Matuš), 58. Doudera

Dobrý den, vítejte u šestého finále letošního ročníku extraligy, ve kterém se na ledě Litvínova za stavu 3:2 pro domácí utká Verva s Oceláři z Třince.

ELH, finále: Třinec-Litvínov: radost Litvínova
ELH, finále: Třinec-Litvínov: radost Litvínova | Foto: ČTK

V posledním odehraném utkání na ledě Ocelářů byl Litvínov neskutečně blízko k ukončení finálové série a tím pádem zisku mistrovského titulu. Po trefě Guly z 11. minuty dlouho v utkání vedl 1:0, o vítězství ho však připravila bekhendová rána Plíhala půl minuty před koncem při třinecké power play. I v prodloužení měli Chemici dobré příležitosti utkání rozhodnout, po jedné z nich je od vítězství dělily pouhé milimetry, ale famózní Hamerlík Třinec zachránil na brankové čáře. Celou situaci posvětil i videorozhodčí a v následných samostatných nájezdech už byli úspěšnější Oceláři díky přesné trefě Draveckého. Finále tak bude pokračovat šestým zápasem na Zimním stadionu Ivana Hlinky v Litvínově a Verva má k dispozici druhý mečbol.

Doposud odehrané finálové zápasy:

11. 4.: HC Oceláři Třinec - HC VERVA Litvínov 1:3

12. 4.: HC Oceláři Třinec - HC VERVA Litvínov 2:3

15.4.: HC VERVA Litvínov – HC Oceláři Třinec 0:1

16.4.: HC VERVA Litvínov – HC Oceláři Třinec 3:0

19. 4.: HC Oceláři Třinec - HC VERVA Litvínov 2:1 po s.n.

Stav série: HC VERVA Litvínov – HC Oceláři Třinec 3:2

V diskutovaném momentu z prodloužení se při závaru v třineckém brankovišti dostal k dorážce Martin Ručinský, po které puk mířil do třinecké klece, a už se zdálo, že bude o vítězi finále rozhodnuto. Puk se ale zadrhl na brankové čáře a následně ho stihl včas vyrážečkou přikrýt Hamerlík. Třinecký brankář si při tomto klíčovém zákroku poranil své rameno a závěr prodloužení musel dochytat jeho kolega Šimon Hrubec. Více o celé situaci ZDE.

HC Verva Litvínov: Francouz (Horák) – Horák, Kubát, Chaloupka, Sklenička, Pavlík, Pavelka, Gula, Kokeš, Baránek – Lukeš, Hübl, Jánský – Ručinský, Hanzl, Petružálek – Trávníček, Gerhát, Martynek – Hořava, Piroš, Jurčík

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Svoboda) – Klesla, Hrabal, Linhart, Nosek, Doudera, Trončinský, Foltýn, Matyáš – Dravecký, Klepiš, Irgl – Adamský, Polanský, Orsava – Ružička, Plíhal, Hrňa – Matuš, Růžička, Cienciala

Rozhodčí: Fraňo, Šír – Bláha, Blümel

Aktér zajímavé situace z prodloužení Martin Ručinský se po skončeném pátém finále vyjádřil takto: "Tohle je hokej. Série je 3:2 a my jsme pořád v dobré pozici, teď jedeme domů. Dnes nám to nebylo souzené. V úterý chceme vyhrát.", řekl odhodlaně litvínovský útočník. Více ZDE.

5. semifinále hokejové extraligy Litvínov vs. Kometa Brno
5. semifinále hokejové extraligy Litvínov vs. Kometa Brno | Foto: ČTK
1

Utkání právě začalo!

1

Hrubec si po střele Jánského poprvé sáhl na puk.

2

Litvínov vstoupil do utkání aktivně, nyní se však po zakázaném uvolnění přesouvá hra před Francouze.

2

Třinec vede 1:0! Plíhal od levého mantinelu nahrál před branku zcela volnému Hrňovi, který z těsné blízkosti bekhendem usměrnil kotouč za záda Francouze! To je pořádná sprcha pro domácí.

3

Další třinecký útok rozjížděl Irgl, který sám zakončil akci do betonů litvínovského brankáře.

4

A Třinec mohl vést už o dvě branky! Polanský od útočné modré unikal sám na Francouze, jeho bekhendový blafák ale Francouz kryje.

4

Ke slovu se na druhé straně kluziště dostal opět Jánský, Hrubec byl proti jeho pokusu ve střehu.

5

Hraje se rychlý hokej nahoru dolů, tento obraz hry vůbec neodpovídá stylu v posledním zápase.

6

Polanský vypomohl hostující obraně a obral o puk Trávníčka.

7

Pavelka od zadního mantinelu nabil na ránu Lukešovi, Šimon Hrubec ale svůj tým podržel.

7

Ručinský zachytil rozehrávku Třince a předložil kotouč Petružálkovi, litvínovský útočník zamířil zápěstím nad horní tyč.

8

Verva poté ještě krátce pokračovala v kombinaci v útočné třetině, ale Třinec se osvobodil vyhozením do středního pásma.

9

Klepiš za brankou Francouze obrán o puk novicem Baránkem.

9

Rozjetý Ručinský z velké dálky pálil na třineckou klec, ale trefil pouze zadní plexi. Následuje zakázané uvolnění Ocelářů.

10

Závar před brankou Třince. Z pravého kruhu vyslal tvrdý pokus na Hrubce Pavlík, třinecký brankář vyráží. Oceláři následně opět vyhazují na icing.

11

Stále se hraje v obranném pásmu Třince, domácí se tlačí za vyrovnáním.

12

Registrujeme první vyloužení v zápase. Za podražení vyloučen Trončinský. Litvínov si zahraje přesilovku.

12

Komplikace pro Oceláře. Hrabal při snaze vyhodit kotouč z pásma zamířil přímo na tribuny a odsedí si dvě minuty za zdržování hry. Verva bude hrát téměř celé dvě minuty přesilovku 5 na 3.

13

Verva usazena v útočeném pásmu, přesilovkové kombinaci ale schází střelba.

13

Nakonec od modré vypálil Pavlík, kotouč si cestu do třinecké branky ale nenašel. Oceláři se osvobozují.

14

Petružálek z úhlu zkoušel najít skulinu u Hrubcovy tyče, to se mu ale nepodařilo.

14

Třinec se perfektně ubránil dvojnásobné přesile, Trončinský už skočil na led. Následuje komerční přestávka.

14

A nyní už Třinec hraje v plném počtu. Tato přesilovka se Litvínovu nepovedla.

15

Na litvínovskou klec si to namířili Klepiš s Irglem, do třinecké kombinace vložil svou hůl Chaloupka.

15

Na Vervě nevyužitá přesilovka zanechala mírný dopad, Litvínovu se nedaří se dostat přes třineckou modrou čáru.

16

Nyní se ale v dobré příležitosti ocitl Lukeš, z bekhendu však netrefil bránu!

17

Klepiš v pásmu Vervy předložil puk Irglovi, který svou střelu umístil do ramena Francouze.

17

Litvínovu se nepodařila rozehrávka a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat po levici Francouze.

18

Litvínov vyrovnává na 1:1! Lukeš v rychlém výpadu Vervy z pravého mantinelu nahrál volnému Jánskému, který svou střelou propaluje Hrubce!

ELH, 6. finále, Litvínov-Třinec: Peter Jánský z Litvínova (vpravo) překonává Šimona Hrubce z Třince. Zády je Jiří Polanský z Třince. | Foto: ČTK
18

Třinec znovu vede, 2:1! Oceláři však rychle odpovídají. Do opětovného vedení Třinec dostává Tomáš Plíhal, který se z mezikruží tvrdě bez přípravy opřel do své rány a rozvlnil síť litvínovské branky. Francouz si na kotouč sáhl, vytěsnit ho mezi tři tyče se mu však nepodařilo.

ELH, 6.finále: Litvínov-Třinec: Autor prvního gólu Třince Tomáš Plíhal (vlevo) se raduje s Erikem Hrňou. | Foto: ČTK
19

Probíhá poslední minuta první třetiny.

20

Petružálkova přihrávka zpoza brány nenašla žádného adresáta.

20

Skončila první třetina.

Zběsilé první dějství ovládli hosté poměrem 2:1 a do kabin odchází o poznání spokojeněji. Na vyrovnání v podání Jánského totiž v krátké chvíli odpověděl Plíhal. Druhá třetina začne přibližně v 19:15.

21

Začala druhá třetina.

21

Po jednom souboji u mantinelu opouští puk hrací plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

22

Do rány Piroše se vložila třinecká hůl, která puk usměrnila do ochranné sítě.

22

Hübl pálil z mezikruží na Hrubce, třinecký brankář vyráží do rohu kluziště.

23

Na druhé straně oslovil Marek Růžička Matuše, ten však svou ránu namířil do svého spoluhráče.

24

Třinec vede 3:1! Litvínovský Baránek chyboval v rozehrávce a kotouč namazal do jízdy Klepišovi, který ještě situaci vyšperkoval přihrávkou na Draveckého a ten už neměl problém puk dopravit do odkryté litvínovské klece.

ELH, 6. finále, Litvínov-Třinec: Radost třineckých hokejistů, kteří hned v úvodu utkání vstřelili branku, autorem byl Erik Hrňa (zády vlevo). | Foto: ČTK
25

Litvínov chtěl rychle odpovědět střelou Martynka, jeho pokus ale zablokoval Linhart.

26

Oceláři jsou v zatím v soubojích u mantinelů důraznější a úspěšnější. Litvínov marně hledá recept, jak se dostat do střelecké příležitosti.

27

Hanzl nebezpečně tečoval pokus Kokeše, puk míjí jen těsně tyč třinecké branky.

28

Ručinský se na moment ocitl nehlídaný v blízkosti třinecké branky, kotouč mu však od hole z dobré pozice utekl.

29

Bude se vylučovat. Za nedovolené bránění potrestán Irgl. Další přesilovková možnost pro Vervu.

29

Litvínov snižuje na 2:3! Verva rychle využívá početní výhodu. Ručinský zavezl kotouč do pásma a předložil ho na modrou Pavlíkovi. Na ránu litvínovského obránce ještě Hrubec stihl zareagovat, na následnou dorážku Ručinského však nikoliv.

30

Třinec vede 4:2! Třinec opět rychle odpovídá na branku soupeře. Po vyhraném vhazování v útočné třetině rychle vypálil Linhart a Francouzovi propadl kotouč pod lapačkou.

31

Francouz musel čelit dalšímu pokusu od modré čáry, nyní úspěšně.

32

Piroš ze střední třetiny nahodil puk na třineckou branku, Hrubec následně raději přerušil hru.

ELH, Třinec-Litvínov: Šimon Hrubec
ELH, Třinec-Litvínov: Šimon Hrubec | Foto: ČTK
33

Hraje se v obranné třetině Třince, pro Vervu však pouze podél mantinelů.

34

Na pokus Adamského z levého kruhu si lapačkou počkal Francouz.

34

Orsava se neprosadil přes Baránka, hra se stěhuje do středního pásma.

35

Hanzl od vlastní brány přebruslil celé hřiště a nahrával na Skleničku, rána domácího obránce byla sražena do rohu kluziště.

36

Za podražení potrestán Irgl. Další přesilová hra pro Litvínov.

36

Pavelka projel přes útočnou modrou a nabruslil si na střed hřiště. Jeho ránu z mezikruží ale rozklekem kryje Hrubec.

37

Verva usazena v pásmu soupeře.

37

Od modré pálil Pavlík, do jeho střely se ale obětavě položil Plíhal.

38

Verva tlačí svého soupeře. Své štěstí zkoušel Petružálek a Pavlík, na všechny pokusy ale Hrubec dobře viděl.

38

Třinec hraje v plném počtu.

39

Trončinský před vlastní brankou ustál atak Martynka a Třinec zakládá od zadního mantinelu útočnou akci.

40

Třinec vede už 5:2! Přečíslení dva na jednoho vyřešili Hrňa s Růžičkou ukázkově. Druze jmenovaný obdržel do jízdy od svého spoluhráče perfektní přihrávku a navyšuje třinecké vedení.

40

Na druhé straně mohl rychle korigovat Jánský, Hrubec vytáhl přesný zákrok.

40

Skončila druhá třetina.

Oceláři druhou periodu ovládli poměrem 3:1, když se jim stejně jako v první třetině podařilo rychle odpovědět na snížení z domácí strany a následně minutu před sirénou udeřili ještě jednou. Třinec je tak blízko k rozhodujícímu sedmému zápasu na svém ledě. Litvínov to bude mít už hodně těžké.

ELH, 6. finále, Litvínov-Třinec: Pavel Francouz z Litvínova inkasuje první gól od Erika Hrni z Třince (vpravo). Uprostřed je Robin Hanzl z Litvínova. | Foto: ČTK
41

Začala třetí třetina.

41

Na začátku třetí části nahrazuje v litvínovské brance Francouze Horák.

42

Sklenička v kombinaci s Pavelkou zahajují od vlastní branky útočnou akci Litvínova.

43

Třinec brání pozorně svou modrou čáru. Podobná hra ze strany Ocelářů se dá očekávat i nadále.

43

Nyní Třinec přidává i kvalitní napadání v podání Klepiše a Draveckého.

44

Na hole Vervy se vkládají nepřesnosti. Oceláři včas zachytávají litvínovské útočné výpady.

45

V rozehrávce však zachyboval i Třinec, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Hrubcem.

45

Ze strany nahazoval na Horáka Marek Růžička, puk si však cestu k litvínovskému brankáři nenašel a po odrazu končí mimo kluziště.

46

Oceláři se už do zakončení příliš netlačí. Většinou pouze posouvají kotouč do středního pásma a soustředí se na pozornou obranu.

47

Litvínov snižuje na 3:5! Z ničeho nic vyslal na Hrubce nepříjemnou ránu litvínovský Hořava a kotouč v překvapení všech končí až v třinecké síti. Tenhle okamžik může Vervu ještě probudit.

48

Gól probudil i litvínovské tribuny, hraje se v pásmu Třince.

48

Za hrubost potrestán Jánský. Přesilovka pro Třinec.

49

Ocelářům nyní přichází početní výhoda vhod. I ve své přesilové hře hrají opatrně a alespoň tak brzdí počínající litvínovský rozjezd.

50

Litvínov hraje v plném počtu. Jánský se hned z trestné lavice zapojil do hry, při hře jeden na jednoho ale nepřešel přes útočnou modrou.

51

A další vyloučení Vervy. Lukeš zcela zbytečně krosčekoval Trončinského a Litvínov se bude muset opět bránit.

52

Nahození Noska od modré čáry končí v rukavici Horáka.

52

Litvínov to zkouší i v oslabení. Baránek se snažil odčinit svou chybu ze druhé třetiny, jeho střela však byla zablokována do ochranné sítě.

52

Po odraženém kotouči mířil do úniku Štefan Růžička, ale jeho zakončení se mezi tři tyče nevešlo.

53

Litvínov stále drží puk na svých hokejkách a vyhlíží návrat Lukeše z trestné lavice.

53

Verva hraje v plném počtu. Následuje komerční přestávka.

53

Ihned po vhazování pálil do zadního mantinelu Petružálek.

54

Do dnešního souboje už vedle Francouze nezasáhne ani Martin Ručinský, který léčí bolavé šrámy.

55

Jánského rána z levého kruhu skončila v lapačce Šimona Hrubce.

55

Třinec stále bez větších problémů hájí svůj dvoubrankový náskok.

56

Hrňa za litvínovskou brankou vybojoval puk a následnou střelu Doudery mimo tři tyče tečoval Polanský.

56

Pavelka si na trestné lavici odsedí dvě minuty za podražení. Domácí fanoušci jsou s rozhodnutím rozhodčího velmi nespokojeni, jelikož těsně před tím nebyl podle nich potrestán faul na domácího hráče.

57

Litvínov se rychle osvobozuje, za vyhozeným kotoučem spěchá Hübl.

57

A další potrestání v litvínovských řadách. Za nedovolený zákrok potrestán Chaloupka. Na ledovou plochu nyní z tribun létají různé předměty. Přesilovka 5 na 3 pro Třinec.

57

Třinec nikam nespěchá ani ve své dvojnásobné přesile.

58

Po kombinaci mezi Kleslou a Irglem zakončoval Polanský doprostřed brány, kde stál připravený Horák.

58

Třinec odskakuje na 6:3! V třinecké dvojnásobné početní výhodě vybídl k zakončení Štefan Růžička Douderu, který od modré propálil Horáka. Jeho ránu však ještě možná tečoval před brankou stojící Adamský.

59

Litvínov je kompletní. Je už ale téměř jisté, že finále bude rozhodovat sedmý duel na ledě Třince.

59

Petružálek se vyhl třinecké obraně a ujížděl sám na Hrubce. Na třineckého brankáře ale nevyzrál.

59

Oceláři si berou oddechový čas. Hrubec přepouští své místo v brance náhradníkovi Svobodovi.

60

Probíhá poslední minuta třetí třetiny. Vhazuje se v pásmu Třince.

60

A Svoboda hned předvádí výtečný zákrok proti bekhendovému pokusu Trávníčka!

60

Na druhé straně pálil vpřed Cienciala, zcela sám před Horákem ale nezvládl bekhendový blafák.

60

Svoboda si připisuje další zákrok proti tvrdé ráně Kokeše od modré čáry.

60

Utkání se už dohrává, litvínovští fanoušci ale sympaticky skandují jméno svého celku.

60

Utkání skončilo výhrou Třince!

Hosté si v záběru své vedení už bez problémů pohlídali, a tak finálovou sérii rozhodne sedmý duel na třineckém ledě, které se odehraje tento čtvrtek.

Pro dnešek se s Vámi loučím. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.