Play off hokejové extraligy • 4. finále • 18:20

1:4
Liberec
57. Švrček (Hlinka)
22. Řepík, 23. Vlach (Šimek, Špaček), 38. Bulíř (Radivojevič, Šimek), 59. Šimek (Valský)

Dobrý den, vítejte při sledování online reportáže ze čtvrtého finále play off hokejové extraligy mezi Spartou a Libercem. Utkání začíná v úterý 19. dubna v 18:20.

Před čtvrtým utkáním finálové série je na tom lépe pražská Sparta, která vede na zápasy 2:1. Liberec ztratil první domácí utkání poměrem 1:3, ve druhém už zvítězil 4:2. Jenomže třetí zápas série v hlavním městě zvládli lépe Pražané, udrželi nervy na uzdě a porazili vítěze základní části 4:1. Bílí Tygři musejí uspět, aby v dalším utkání nemuseli odvracet sparťanský mečbol.

3. finálové utkání, pondělí 18. dubna, 18:20, Praha:

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 4:1 (0:0, 4:0, 0:1)

Branky a asistence: 30. Buchtele (Polášek, Hlaváč), 38. Hlinka (Buchtele, Polášek), 38. Mikuš (Čajkovský, Kumstát), 40. Hlaváč (Pech) – 42. Šimek (Lakatoš). Diváci: 16 758.

Sestava Sparty:

Pöpperle (Taylor) - Polášek, Eminger, Barinka, Čajkovský, Mikuš, Švrček, Kalina - Buchtele, Hlinka (C), Forman - Kumstát (A), Pech, Procházka - Sabolič, Kudrna, Hamilton - Hlaváč, Dragoun, Netík (A) - Černoch. Trenér: Josef Jandač.

Sestava Liberce:

Schwarz (Lašák) - Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Vitásek, Výtisk (C), Havlín - Bakoš, Bulíř, Radivojevič (A) - Řepík, Birner, Stránský - Valský, Jelínek, Krenželok - Vlach, Jonák, Špaček - Ordoš. Trenér: Filip Pešán.

Bílí Tygři nezvládli třetí utkání série a v Praze prohráli 1:4. Po zápase byli hráči Liberce znechuceni vlastní nedisciplinovaností, ale také výkonem rozhodčích. Podle některých libereckých hokejistů totiž sudí opomíjeli fauly domácího týmu. Velmi nespokojen byl útočník Liberce Michal Birner, jenž byl během zápasu hned třikrát na trestné lavici. Jeho ohlasy po utkání čtěte ZDE.

Michal Birner
Michal Birner | Foto: Milan Kammermayer

Na nedisciplinovanost ze třetího duelu doplatí Liberec také v dalším průběhu série. Útočníci Dominik Lakatoš a Petr Vampola nesmějí ve čtvrtém zápase nastoupit, Lakatoš bude chybět také v tom pátém. Lakatoš dostal dvouzápasový trest za faul loktem proti Poláškovi, Vampola byl podruhé ve finálové série vyloučen do konce zápasu, a proto bude jedno utkání stát. Spartě chybí kvůli pětizápasovému trestu Lukáš Klimek za páteční kopnutí do protihráče Dernera. Klimek už si tak ve finále vůbec nezahraje.

Petr Vampola v semifinále extraligy 2016
Petr Vampola v semifinále extraligy 2016 | Foto: Milan Kammermayer

Když chodí na trestnou lavici jenom jeden tým, je to frustrace. Ty fauly ale byly. Je jenom na nás, abychom se z toho poučili. Když to řeknu zjednodušeně, je to jenom druhý prohraný zápas. Nic se neděje," říkal po zápase liberecký bek Martin Ševc. Kromě toho se ale také hodně výrazně opřel do hlavního trenéra Sparty Josefa Jandače. Na sparťanského trenéra prskal ostrá slova už při odchodu do šaten po druhé třetině, co přidal po zápase, si přečtěte ZDE.

Finále TELH Sparta-Liberec: Josef Jandač
Finále TELH Sparta-Liberec: Josef Jandač | Foto: Milan Kammermayer

Sparta hraje v totožné sestavě jako při třetím utkání. Chybí jí zranění hokejisté Jan Piskáček, Daniel Přibyl a Lukáš Cingel. Chybí také potrestaný Lukáš Klimek.

Liberec udělal změnu už na postu brankáře. Dnes nastoupí od první minuty Marek Schwarz, který ve třetím zápase po dvou třetinách střídal Jána Lašáka. Poprvé v play off tedy nastoupí od samého začátku. První tři obranné dvojice zůstávají stejné, na pozici sedmého obránce vystřídal Michala Plutnara jiný mladík Tomáš Havlín.

Marek Schwarz v utkání Ligy mistrů Liberec - Karpat Oulu
Marek Schwarz v utkání Ligy mistrů Liberec - Karpat Oulu | Foto: ČTK

Liberci chybí potrestaní útočníci Petr Vampola a Dominik Lakatoš. Vampolu nahrazuje v první formaci Bulíř, do druhé lajny se k Řepíkovi s Birnerem posunul Stránský. Novými hráči v sestavě jsou ve čtvrté formaci Vít Jonák s Jaroslavem Vlachem.

Tomáš Pöpperle byl vyhlášen nejlepším hráčem Sparty ve včerejším třetím duelu. Ve statistice brankářů play off, co se týče procentuální úspěšnosti, už se s číslem 93,2 % vyškrábal na první místo.

Finále TELH Sparta-Liberec: Tomáš Pöpperle - Michal Bulíř
Finále TELH Sparta-Liberec: Tomáš Pöpperle - Michal Bulíř | Foto: Milan Kammermayer
1.

Utkání právě začalo.

1.

Utkání právě začalo. Liberec hraje v modrých dresech, Sparta v bílém. Ještě doplním, že hlavními rozhodčími jsou dnes Oldřich Hejduk a Robin Šír. Na čarách potom Jiří Gebauer a Vít Lederer.

1.

Čajkovský nedokázal přihrát na Kumstát a Bílí Tygři vyrazili do protiútoku. Souhru s Birnerem zakončil Řepík. Pöpperle ukryl kotouč a neumožnil dorážku.

2.

Valský objel branku a zasouval za první tyč. Pöpperle byl na místě včas a puk vyrazil. Na opačné straně byl Sabolič zachycen v ofsajdu.

2.

Polášek přihrával od modré čáry na teč Dragounovi, kterého však dokázal ubránit Jonák. Šimek vzápětí rozehrál jen na zakázané uvolnění.

3.

Sparta už se po vhazování v útočném pásmu neudržela. Na druhé straně vybojoval Radivojevič puk pro Mojžíše, jehož střelu udržel Pöpperle.

3.

Stránský vystartoval po přihrávce od Výtiska do rychlého brejku. Jeho střela se odrazila k Řepíkovi, ani ten ale nedokázal překonat Pöpperleho.

4.

Stránský odjel po dobrém střídání na střídačku a rozehrávat zpoza Schwarze bude Ševc.

4.

Šimek zachytil puk na modré čáře a posunul hru blíže k Pöpperlemu. V jeho akci pokračují Jelínek s Krenželokem.

5.

Třetí formace Liberce zatlačila sparťany v obranné třetině. Tlak okolo své brány přerušil Pöpperle přikrytím puku lapačkou.

5.

Radivojevič inkasoval po vhazování od Dragouna ránu do rozkroku a s bolestivou grimasou odjíždí na střídačku. Michal Dragoun (SPA) si odsedí dvě minuty za sekání.

6.

Po nabídce od Mojžíše minul Ševc Pöpperleho branku. Bílí Tygři dále svírají Spartu v obranném pásmu.

6.

Tlak Liberce pokračuje, ale zatím beze střely na branku. Birner trefil oblouk branky a přihrávka na Řepíka tak byla přibrzděna.

7.

Sparťané už jsou v plném počtu a dostávají puk pryč z obranného pásma. Čtyřka Sparty odjíždí na střídačku hodně vyčerpaná.

7.

Sparta zahrála kotouč jen na zakázané uvolnění. Hra se vrací před Pöpperleho, bude se vhazovat po jeho levici.

8.

Radivojevič přihrál puk pouze na hůl Emingera. Polášek nahazuje po mantinelu  a pro kotouč si z branky vyjíždí Schwarz.

8.

Stránský se svým nahozením neuspěl. Jelínek přihrál ke střele Valskému, ale Pöpperle byl pozorný a v poklidu střelu vytěsnil.

9.

Vitáskova přihrávka na Jonáka před brankou nevyšla, pokus o rychlou rozehrávku ze strany sparťanů končí znovu zakázaným uvolněním.

9.

Mikuš propasíroval kotouč nadvakrát do středního pásma. Na začátku zápasu je ale o něco aktivnější Liberec. Byť teď Špačkova nepřesná přihrávka na Vlacha končí vyhozením puku přes všechny čáry.

10.

Polášek nabil na levý kruh Emingerovi, jehož tvrdou ránu Schwarz vyrazil a připsal si tak první důležitý zákrok v dnešním utkání.

10.

Řepík modrou čáru neudržel, vzápětí byla Bílým Tygrům ve středním pásmu odpískána přihrávka rukou Dernera. Následuje komerční přestávka.

11.

Bulíř neměl komu přihrát, a tak prozkoušel od mantinelu Pöpperleho pozornost. Gólman Sparty kotouč vyrazil, Liberec ale zůstává v útočném pásmu.

11.

Hlaváč okradl o puk libereckého obránce a protlačil se před branku. Ještě se otočil kolem Výtiska a efektně zakončoval z otočky bekhendem. Schwarz ale dokázal zakročit.

12.

Valský si posunul puk po mantinelu, objel Poláška, ale bek Sparty ho později v souladu s pravidly zastavil. Ke kotouči se dostává Jonák.

12.

Jonák obkroužil branku, jenomže pak nenašel mezeru v Pöpperleho výstroji. Sparťanský gólman puk napoprvé neudržel, to se mu povedlo až po pokusu Šimka.

13.

Pöpperle přikryl volný kotouč a sparťané poté shodili na led dorážejícího Mojžíše. Rozhodčí libereckého obránce pouze napomínají, ale vylučovat teď nebudou.

13.

Bulíř tečoval Vitáskovu přihrávku na tribunu. Po vhazování ve středním písmu ukořistili puk Severočeši. Vitásek spěchá za vlastním nahozením.

14.

Rány Hamiltona a Bakoše byly nepřesné. Radivojevič nezvládl u mantinelu souboj s Poláškem o puk. Bílí Tygři jsou vyhnáni do středního pásma.

14.

Nahození Ševce tečoval Valský a Pöpperle přerušil hru. Sparťané nyní nemohli dostat puk pod kontrolu, v první části má o něco více ze hry Liberec.

15.

Sparťané rozbalili za Schwarzem poutavé choreo s lokomotivou směřující za titulem. Pöpperle udělal další malý krůček chycením Řepíkova pokusu.

15.

Vitáskova střela od modré čáry těsně minula branku. Pöpperle toho přes hlouček těl moc neviděl, avšak nemusel zasahovat. Vitásek má na druhé straně starosti s rozehrávkou.

16.

Krenželok nabil mezi kruhy volnému Valskému, jehož pohotovou střelu ovšem vyrazil Pöpperle. Valský už měl dnes druhou dobrou šanci.

16.

Radivojevič neudržel modrou čáru, ve středním pásmu pak nenašel cestu dál Hamilton. Nahozením po hrazení to zkouší Sabolič.

17.

Švrček se snaží vydolovat kotouč zpod libereckých bruslí. Hra se drží u mantinelu, ale rozhodčí zatím nepřerušují.

17.

Jan Švrček (SPA) mimo hru oplácel a sekl jednoho z hostujících hokejistů. Dvouminutový trest za sekání sparťanského zadáka nemine.

18.

Pech padl do rány Ševce a bolestivě se zvedá z ledu. Liberecká smyčka se utahovala, Polášek ale dokázal dostat kotouč mimo ledovou plochu s tečí libereckého hráče.

18.

Přesilovka Liberce končí. Jakub Valský (LIB) je potrestán dvěma minutami za nedovolené bránění proti Dragounovi. Byl to hodně neúmyslný faul od libereckého útočníka.

19.

Mojžíš se octl v dobré situaci a proti sobě měl jen Mikuše s Pöpperlem. Místo střely ještě přihrával před branku, kde už ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

19.

Momentálně se tedy hraje ve čtyřech na obou stranách. Za malou chvilku ale začne zkrácená přesilovka Sparty, poté co se Švrček vrátí na led.

20.

Hostující beci zablokovali Hlinkovu střelu a vyhodili kotouč. Buchtele s Poláškem nyní usazují Spartu v pásmu před Schwarzem.

20.

Hlinkova přihrávka před branku se od Jelínka odrazila ke Schwarzovi. Ten kotouč pohotově přikryl a do konce první třetiny zbývá už jen několik sekund.

První třetina skončila.

Druhá třetina začne přibližně v 19:15.

První perioda čtvrtého finále gól nenabídla. Už ve druhé minutě objel Valský Pöpperleho branku, ale brankáře Sparty nepřekvapil. V páté minutě byl vyloučen Dragoun, ale Liberec se v přesilovce do větší šance nedostal. Schwarz vychytal Hlaváčův bekhend, Pöpperle podruhé zmařil Valského příležitost. V závěru byli ještě vyloučeni Švrček s Valským, ale gólovou šanci už nabitá O2 Arena neviděla. Snad se dočkáme v prostřední třetině.

Statistiky po první třetině:

Střely: 5 - 15

Střely mimo: 1 - 7

Hity: 8 - 6

Vhazování: 13/25 - 12/25

Trestné minuty: 4 - 2

Liberec Spartu v první části o deset střel přestřílel, ale gól nepadl. Stejně jako včera je tedy stav bezbrankový. Co se týče emocí, je utkání také o něco klidnější. V první třetině jsme registrovali jen tři vyloučení.

Jakub Valský: „Chybělo tam asi deset centimetrů, trochu štěstíčka (o situaci z druhé minuty). O všechno ještě nejde, ale je to další zápas finále, takže do toho musíme jít naplno."

Tomáš Netík: „Já jsem nevyhodil puk z pásma a pak nás tam dvě minuty motali (o liberecké přesilovce). Oni si tam dobře mění místa a puk, my se snažíme blokovat střely a zatím se nám to daří."

21.

Druhá třetina právě začala.

21.

Druhou část začal nahozením po mantinelu Šimek. Liberec se v útočném pásmu neprosadil, na opačné straně nedostal přihrávku rozjetý Hlinka.

21.

Bulířův oblouček přišel už zpoza červené čáry, a tak je odpískáno zakázané uvolnění. Na vhazování před Schwarzem jdou Pech s Bulířem.

22.

Bulíř ještě na konci tohoto střídání vystřelil z levého křídla. Pöpperle neměl potíže s touto střelou a schoval kotouč do lapačky.

22.

Sparťané chybovali v rozehrávce a Liberec jde ve čtvrtém finále do vedení! Švrček věnoval puk za modrou čarou MICHALU ŘEPÍKOVI, který pronikl na pravou stranu a příklepem prostřelil Pöpperleho mezi betony stejně jako ve druhém utkání v Liberci - 0:1! Bez asistence.

23.

Liberec přidává po minutě další gól a vede už o dvě branky! Šimek se v útočném pásmu dostal k puku a Pöpperlemu jeho rána z mezikruží vypadla. Dorážka navrátilce JAROSLAVA VLACHA končí v síti - 0:2! Asistence: Radim Šimek, Daniel Špaček.

23.

Sparta si po druhé obdržené brance vzala oddechový čas. Navíc přichází o obránce Čajkovského, jenž odkulhal do šatny.

24.

Tomáš Mojžíš (LIB) je vyloučen na dvě minuty za podražení. Sparta bude hrát první kompletní přesilovku v zápase a má hned šanci na snížení.

24.

Hlinka Hlaváčem nahrnuli kotouč před Schwarze, který ale odolal. Od Buchteleho se kotouč odrazil ze skrumáže mimo branku.

25.

Birner dokázal po minutě sparťanského tlaku vyhodit, následně byla hra přerušena ve středním pásmu, což Liberci vyhovuje.

25.

Pražanům utíkají poslední sekundy přesilovky a nemohou se teď dostat do útočné třetiny. Kumstát zkouší proniknout po levém křídle.

26.

Mojžíš vyjel z trestné lavice rovnou do úniku, ale střílel po odpískání ofsajdu. Po menší rozmíšce se Švrčkem se vylučovat nebude.

26.

Poněkud překvapivý odraz od mantinelu dostal puk na brankoviště Sparty, kde ho Pöpperle raději přikryl lapačkou. Vhazuje se před bránou domácích.

27.

A další přesilovka pro Spartu. Lukáš Krenželok (LIB) udeřil Švrčka vysokou holí do obličeje a zcela po zásluze si odsedí dvě minuty.

27.

Schwarz se octl v ohni střel. Vyrazil Formanovu střelu a nadvakrát vychytal také Hlinkovu dorážku. V závěru ještě polapil Formanův pokus z pravého křídla.

28.

Polášek nabil na pravou stranu Buchtelemu, jehož střelu vyrazil Schwarz. Jeden z hráčů Liberce bránil bez hole, ale Bílé Tygry vysvobodilo postavení jednoho ze sparťanů v brankovišti.

28.

Schwarz si poradil s Mikušovou střelou od modré čáry, ačkoliv mu Kumstát velmi nepříjemně clonil. Už jen pár sekund do návratu Krenželoka na led.

29.

Krenželok přihrál na středovou osu Radivojevičovi, který si nabruslil mezi kruhy, ale Pöpperle jeho prudkou ránu vyrazil do rohu kluziště.

29.

Hamilton přihrál na pravou stranu do jízdy Saboličovi, který už ale kotouč před branku neprotlačil. O puk se bojuje u mantinelu.

30.

Hlaváčovu nepřesnou přihrávku na Emingera sebral Řepík a znovu mohl potrestat chybu sparťanů. Tentokrát Pöpperle jeho ránu vyrazil.

30.

Sparta teď není při rozehrávce vůbec jistá. Barinka přišel o puk v souboji s Birnerem, který ale pokusem z úhlu neuspěl.

31.

Také Výtisk byl obrán o kotouč v obranné třetině, ale nebezpečí pro Schwarzovu branku z toho nevyplynulo.

31.

O kotouč se dlouho bojovalo u mantinelu. Rozhodčí postupem času ztratil kotouč z dohledu a přerušil hru. Vhazuje se před Pöpperlem.

32.

Vlach upadl po souboji se Švrčkem, ale byl to čistý zákrok sparťaná. Po průniku Jonáka byla střela libereckého útočníka sražena k mantinelu.

32.

Sparťané se propracovali do útočného pásma kombinací na jeden dotek, ale závěrečná fáze nevyšla Formanovi, jenž byl rychle dostoupen jedním z Tygrů.

33.

Bakoš se vrátil na střídačku, aby Bílí Tygři nehráli v šesti. Po rozehrávce Pöpperleho protečoval nahození od obránců Kumstát.

33.

Čajkovský je zpět ve hře, ale jeho ránu přizvedl nad branku obětavý Vitásek. Sparta zůstává v útočné třetině.

34.

Birner přihrál do jízdy Řepíkovi a druhý jmenovaný ještě vracel tomu prvnímu na teč před branku. Kotouč prošel bez teče až k mantinelu.

34.

Pöpperle udržel ránu Stránského a po šarvátce před jeho brankou se bude vylučovat. Michal Řepík (LIB) je vyloučen na dvě minuty za sekání, Michal Čajkovský (SPA) na dvě minuty za hrubost. Pokračuje se ve čtyřech.

35.

Forman byl při úniku faulován Ševcem, který mu zakončení překazil sekerou přes hokejku. Uvidíme trestné střílení!

35.

Forman trestné střílení neproměňuje. Zkoušel na Schwarze vyzrát bekhendovým blafákem, ale liberecký brankář si volná místa dobře pokryl.

36.

Výtiskovo nahození bylo tečováno Stránským a zakázané uvolnění se nepíská. Pech s Kumstátem chtějí udržet Spartu před Schwarzem.

36.

Oba týmy jsou v pěti. Řepík po návratu z trestné lavice přihrál ke střele Ševcovi, puk z jeho hole ale neprošel na sparťanskou branku.

37.

Před Schwarzem neuspěli Polášek s Pechem, Kudrnu obrali obránci u mantinelu. Ševc vyváží kotouč dopředu.

37.

Valský se dral do zakončení, po něm střílel vedle branky Jelínek. Liberec tlačí Spartu v jejím obranném pásmu.

38.

Pöpperle přikryl kotouč lapačkou a aktivní třetí útok Bílých Tygrů odešel střídat. Po vhazování se hra dostává do středního pásma.

38.

Dragoun už byl příliš blízko na to, aby Schwarze mohl překonat. Liberecký gólman si pohlídal přední tyč a pokračuje ve velmi jistém výkonu.

38.

Sabolič ztratil kotouč v souboji se Šimkem na útočné modré čáře. Liberec mohl do úniku, Radivojevič pronikl po pravém křídle a v přečíslení přihrál před bránu na MICHALA BULÍŘE. Ten doklepl kotouč za záda Pöpperleho a dočkal se prvního bodu ve finále - 0:3! Asistence: Branko Radivojevič, Radim Šimek.

39.

Situace je tedy úplně obrácená, než byla ve třetím duelu. Liberec vede o tři branky před koncem druhé třetiny. Mojžíš upadl na červené čáře, ale nahodil po mantinelu.

39.

Vlach ranou z levého křídla minul Pöpperleho branku. Šimek ještě udržel modrou čáru a v boji o kotouč může u mantinelu pokračovat Špaček.

40.

Druhá část se dohrává v útočném pásmu Liberce. Za nepřesným pokusem Valského spěchal Jelínek, ale vystřelit už nedokázal.

Druhá třetina skončila.

Třetí třetina začne přibližně ve 20:12.

Druhou třetinu začal lépe Liberec. Po chybě Švrčka prostřelil Pöpperleho ranou mezi betony Řepík, a to velmi podobně jako ve druhém zápase. Už o minutu později přidal druhý zásah Bílých Tygrů Vlach, když dorazil Šimkovu střelu. Liberec pak zvládl dvě oslabení, Schwarz vychytal Hlinku nebo Formana. Řepíkovu další střelu vyrazil Pöpperle, na opačné straně Forman po faulu Ševce neproměnil trestné střílení. Naopak dvě minuty před sirénou přihrál Radivojevič před bránu Bulířovi, a ten zvýšil už na 3:0 ve prospěch Bílých Tygrů.

Statistiky po druhé třetině:

Střely: 14 - 26

Střely mimo: 4 - 9

Hity: 19 - 11

Vhazování: 23/50 - 27/50

Trestné minuty: 6 - 8

Liberec se na Spartě ve druhé třetině dostal do třígólového trháku. V baráži Slavia prohrála v Jihlavě 1:4, Karlovy Vary vedou nad Litvínovem 5:3. Pokud Energie vyhraje, bude mít před Slavií na poslední dvě kola náskok pěti bodů.

41.

Třetí třetina právě začala.

41.

Třetí třetina začala, Liberec do ní vstupuje s luxusním náskokem tří branek. Šimek nahodil puk do útočného pásma, kde ve hře pokračuje Eminger.

41.

Po Poláškově rozehrávce se dostali k puku Birner se Řepíkem a Pöpperle musel zasahovat. Vhazuje se po pravé ruce sparťanského gólmana.

42.

Řepík si šikovně udělal prostor na pravém křídle a přenechal puk Mojžíšovi. Ten v dobré pozici přestřelil Pöpperleho branku.

42.

Valský získal v útočné třetině puk pro Jelínka. Ten se uvolnil a procpal se od mantinelu až k bekhendové střele. Pöpperle kotouč vyrazil.

43.

Bude se vylučovat na straně Sparty. Vladimír Eminger (SPA) zasáhl při nápřahu Vlacha do obličeje a musí si odpykat dvě plus dvě minuty kvůli krvavému zranění ve tváři soupeře.

43.

Bakoš se dvakrát pokoušel o střelu. Tu první domácí zablokovali, podruhé vyrazil kotouč Pöpperle. Poté se sparťané dokázali osvobodit.

44.

Mojžíš se Řepíkem už znovu pevně usadili Bílé Tygry v útočné třetině. Ševc kombinuje na modré čáře, zatím je to beze střely.

44.

Birner přihrál křížem na Mojžíše, jenž ovšem v dobré pozici minul Pöpperleho branku. Sparta vyhodila a bude se bránit ještě přes dvě minuty.

45.

Bulíř sklepl puk na Radivojeviče, jehož ostrou ránu z první Pöpperle se štěstím vyrazil. Tlak Liberce nyní sílí.

45.

Dragoun si vyčíhl Valského přihrávku a přes Radivojeviče dostal puk do středního pásma. Kudrna pak vyhodil až za Schwarzovu bránu.

46.

Z liberecké přesilovky už zbývá jen necelá minuta a Sparta se velmi dobře brání. Novou akci Bílých Tygrů rozjíždí Ševc.

46.

Birner přihrál Ševcovi na modrou, liberecký obránce ale zastavil nápřah. V kombinaci ještě pokračuje Řepík.

47.

Sparťané už jsou v plném počtu, Pöpperle ještě na závěr oslabení udržel Birnerovu střelu. Je tady komerční přestávka, po níž se sparťané budou muset tlačit dopředu.

47.

Dnešní utkání sleduje 16 962 diváků. Ti naposled viděli šanci na únik v podání Hlinky, který ale prudký kotouč nezachytil.

48.

Radivojevič ustál souboj s Barinkou a Bulíř drží puk v útočném pásmu. Tam Liberec hru potřebuje.

48.

Procházka sebral kotouč Bulířovi a ujížděl sám proti Schwarzovi. Ten ale udržel chladnou hlavu, sparťanský útočník vůbec netrefil branku.

49.

Krenželok po průniku do útočného pásma upadl, ale vylučovat se nebude. Zákrok Hamiltona byl čistý a Sparta může do úniku.

49.

Sabolič se prodral do útočného pásma a v jeho akci na chvilku pokračoval Dragoun. Sparťané se ale před Schwarzem neudrželi.

50.

Výtisk byl na zadním mantinelu tvrdě, ale čistě sražen. Liberec pronikl do útočné třetiny, o puk bojují Ševc a Švrček.

50.

Přechod Hlinky do útočného pásma zastavilo postavení mimo hru. Do konce třetí třetiny zbývá deset minut a osm sekund, Liberec stále hýčká tříbrankový náskok.

51.

Stránský pronikl po levé straně dopředu, ale posléze byl zastaven Emingerem. V posledních momentech sledujeme hokej nahoru dolů, bez větších šancí.

51.

Příležitost přišla pro Kumstáta, ten ale střelou z úhlu na Schwarze nevyzrál. Bílí Tygři pak vyhodili na zakázané uvolnění a kouč Pešán si vzal oddechový čas.

52.

Valský dostal puk z obranné třetiny, avšak proti dvojici sparťanů neuspěl. Liberec se musel o pár metrů vrátit, ale nyní už zase útočí.

53.

Švrčkovi utekl kotouč, ale Sparta se později k odraženému puku se štěstím dostala. Její útok ale úspěchem nekončí.

53.

Hamilton nezpracoval dlouhou přihrávku a Spartě se píská zakázané uvolnění. Útoky Sparty jsou křečovité, na nějaký zvrat to zatím vůbec nevypadá.

54.

Buchtele si poradil se Stránským, ale Hlinkova další přihrávka už neprošla. Liberec jde do protiútoku, v útočné třetině se ale puk zasekl u mantinelu.

54.

Polášek pozdržel hru za Pöpperlem a počkal na dostřídání svých spoluhráčů. Pak byla akce Sparty zastavena už ve středním pásmu.

55.

Pöpperle zachytil nahození od Libereckých a nastřelil puk po plexisklu. Měl docela štěstí, že kotouč nezamířil mezi diváky.

56.

Pech si ze vzduchu šikovně stáhl odražený kotouč a z úhlu se pokusil o zakončení. Jenomže trefil přesně Schwarzovu lapačku.

56.

Sparťané se teď konečně nastěhovali do útočné třetiny. Kromě Pechovy šance zatím ale žádné jiné nepřicházejí.

57.

Sparta ještě přeci jen dramatizuje konec zápasu! Špaček neudržel puk v útočné třetině a sparťané přešli do rychlého brejku. Hlinkovu přihrávku si na levé straně zpracoval JAN ŠVRČEK a napálil kotouč přímo do horního rohu - 1:3! Asistence: Jaroslav Hlinka.

58.

Útok sparťanů zastavil ofsajd, o něco později skončil kotouč po nahození domácích v lapačce Schwarze. Sparta už to zkouší v šesti, Pöpperle je na střídačce.

58.

Hlaváč se na pravém kruhu octl v dobré střelecké pozici, ale Schwarz se brzy přesunul a bez větších potíží kotouč udržel. Na buly Pech proti Birnerovi.

59.

Ševc vyhodil kotouč z obranného pásma a puk se klouzal do prázdné branky. Nakonec trefil tyčku a s odrazem si se štěstím poradil Polášek.

59.

Nyní už to Bílým Tygrům vyšlo. Uspěli proti Spartě na vhazování a Valský ujel po levé straně do přečíslení. Přihrál před prázdnou bránu RADIMU ŠIMKOVI, jenž zaznamenává svůj třetí bod v dnešním utkání - 1:4! Asistence: Jakub Valský.

60.

Poslední minuta už se jen dohrává, Pöpperle je zpět v brance. Sparťané rozehrávají jeden z posledních útoků.

Utkání skončilo.

Utkání je u konce a Liberec srovnává stav série na 2:2. Do třetí části vstupoval s luxusním náskokem a dlouho si ho držel. Na Schwarze si nepřišel unikající Procházka ani Pech, jehož střela skončila v lapačce libereckého gólmana. Švrček připravil přesnou ranou Schwarze o čisté konto, ale ve hře bez gólmana sparťané ještě počtvrté inkasovali z hole Šimka. Do Liberce se série přesune za vyrovnaného stavu.

Nejlepší hráči utkání:

Adam Polášek (0+0) - Marek Schwarz (33 úspěšných zákroků)

Schwarz tedy ve svém prvním utkání play off v kariéře, které chytal od začátku, dovedl Bílé Tygry k důležitému vítězství. Je jisté, že série se do Prahy ještě jednou vrátí.

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.