1:2
HC Kometa Brno
15. Hlinka (Réway, Barinka)
35. Ton (Kempný), 51. Káňa (Dočekal, Kuboš)

Dobrý den, vítejte u úterního online přenosu ze zápasu 19. kola hokejové extraligy, v němž se utkají Sparta Praha a Kometa Brno. Utkání začíná v 18:30.

Motiv dnešní dohrávky je jasný. Na Spartu se poprvé od letního odchodu vrací v dresu soupeře kanonýr Petr Ton, který i v Brně patří k extraligovým lídrům. Mezi střelci je v celé souteži v čele, co se týče produktivity čtvrtý.

Podrobnosti o tomto pikantním střetnutí si přečtěte ZDE.

Petr Ton po podepsání smlouvy v Brně
Petr Ton po podepsání smlouvy v Brně | Foto: ČTK

Oba týmy si také mají co vracet. Kometa překvapivě Spartu vyřadila v posledním semifinále, zkraje sezony zase Pražané vyloupili brněnské Rondo kanonádou 8:1.

Sparta vs. Kometa Brno, sedmé semifinále play off 2014 (Dlapa, Forman)
Sparta vs. Kometa Brno, sedmé semifinále play off 2014 (Dlapa, Forman) | Foto: CPA Eduard Erben

Úvod sezony měla mnohem lepší Sparta, zvláště proto, že Kometa se nečekaně potácela na předposlední příčce. Nyní už oba celky vystoupaly výš. Sparta je s 38 body třetí, šesté brno má bodů 32.

Diváků zatím přišlo něco přes pět tisíc a většina z nich při nástupu Tonovi zatleskala.

HC Sparta Praha: Staňa (Novotný) – Barinka, Polášek, Mikuš, Ďaloga, Švrček, Hrbas, Pilař – Buchtele, Hlinka, Réway – Sabolič, Cingel, Bahenský – Rolinek, Pech, Kumstát – Chlapík, Volek, Dvořáček – Černoch.

HC Kometa Brno: Falter (Klimeš) – Kempný, Ptáček, Hanzlík, Dujsík, Dlapa, Kuboš, Hájek – J. Hruška, Němec, Ton – Káňa, L. Čermák, Honejsek – Burian, Koreis, Vondráček – Dočekal, Ostřížek, Mrázek.

1.

Utkání právě začalo.

1.

O první nápor se pokusila Sparta, která díky zakázanému uvolnění soupeře vybojovala vzhazování před Faltrem.

2.

Zakázané uvolnění i na druhé straně.

4.

V první velké šanci zápasu se octil... kdo jiný než Petr Ton, k němuž se mezi kruhy odrazil kotouč, ale z otočky Staňu nepřekonal.

6.

Od modré pálil ostře Barinka, Falter však připraven.

8.

Sparta se snaží být od začátku aktivnější, ale Brno drží puk, a tak si domácí neumějí vytvořit tlak.

10.

O první vyloučení zápasu se svým faulem postaral domácí Polášek.

10.

Střelu Kempného přímo před Staňou tečoval volný Hruška, ale zamířil vedle branky.

12.

Hosté s končící přesilovkou chybnou rozehrávce na modré málem vyslali Spartu do nebezpečného brejku. Polášek naskakující z trestné lavice už posílal puk na Hlinku, ale jeden z brněnských beků kotouč ze vzduchu sklepnul.

14.

Tak už i Sparta si může odškrtnout první gólovku. Cingel si obhodil brněnského beka, ale tváří v tvář mu Falter jeho blafák mezi nohy lapil.

14.

Vzápětí si Sparta zahraje přesilovku, za hákování je vyloučen Čermák.

14:43

GÓÓL! Sparta vede 1:0! Volnějšího místa v mezikruží využil JAROSLAV HLINKA, která si z levé strany sjel až téměř před brankoviště a zápěstím otevírá skóre.

TELH, Sparta-Liberec: Jaroslav Hlinka
TELH, Sparta-Liberec: Jaroslav Hlinka | Foto: CPA Eduard Erben
17.

Po jednom ze střetů odjíždím s bolestivou grimasou na střídačku hostující kapitán Čermák. Vylučovat se však nebude.

18.

Sparťanskou rozehrávku skrz pásmo vystihl Němec, ale pálil vedle.

18.

Bude se hrát ve čtyřech. Za vzájemný střet jdou na trestnou lavici Réway a Hruška.

20.

Oba týmy hrají v plném počtu.

20.

První třetina skončila.

Vidíme opatrný hokej, i když se možná čekala trochu jiskřivější bitva. Každopádně po několika náznacích Brna udeřila v přesilovce Hlinkou Sparta.

SLA - KVA

V Praze se dnes hraje ještě jedna extraligová dohrávka. Karlovy Vary zatím na Slavii po první třetině vedou 1:0.

21.

Druhá třetina začala.

21.

Sparta si zkouší vypracovat tlak, ale snaha Rolinkovy formace končí posunutou brankou.

24.

Nahození od modré Falter schovává do lapačky.

25.

Hlinka se prezentoval ostrou střelou přes obránce, ale trefil jen vnější konstrukci branky.

26.

Sparta je zkraje prostředního dějství mnohem nebezpečnější. Přihrávku zpoza branky našla u tyčky Ďalogu, ale Falter se proti jeho zakončení všas přesunul.

28.

Domácí nápor může zvýraznit přesilovka. Za nedovolené bránění je vyloučen Hruška.

29.

Hanzlík s Dočekalem nyní šikovnými manévry ušetřili několik desítek vteřin.

29.

Polášek poslal střílenou přihrávku Buchtelemu, který však puk tečoval jen do brněnského gólmana.

30.

Kometa se ubránila a už hraje v plném počtu.

31.

Nebezpečný výpad Brna vedl Burian, ale jeho nahrávku na Koreise sparťané pokryli.

32.

A ještě větší šance Komety! Hanzlík viděl, že je vzadu jen jeden sparťan, rychle rozehrál do křídla na Káňu, který ujížděl se svým spoluhráčem dva na jednoho. Krásnou stahovačkou si položil domácího obránce, ale jeho střelu Staňa ve spolupráci s tyčkou.

33.

Hosté budou hrát přesilovku, na dvě minuty si jde odpočinou za nedovolené bránění Švrček.

34.

Sparta se dobře brání.

35.

Sparta hraje v plném počtu.

34:20

GÓÓL! Brno srovnává na 1:1. Jen chvilku po návratu vyloučeného Švrčka vystřelil do modré Kempný a vyražený puk doklepl do sítě neobsazený PETR TON.

35.

Ton se po svém čtrnáctém gólu ani neradoval. Ale následně jej určit hřálo u srdce, že při ohlašování střelce branky mu tleskali i fanoušci Sparty. Takže střelecky se zatím prosadili obě opory, jejichž setrvání Sparta v létě zvažovala.

36.

Za sparťanskou brankou se svíjí Burian, což měl na svědomí Kumstát a jeho vysoká hůl. Sparťanský obr následně míří na trestnou lavici.

36.

Od modré pálil Kempný.

37.

Hluboko do obranného pásma Komety vyvezl puk Hlinka a ušetřil cenné vteřiny.

38.

39.

Obrat mohl být dokonán. Kempného ránu od modré tečoval bruslí Hruška a kotouč orazítkoval Staňovu tyčku. Dezorientovaný brankář si kotouče všimnul až po chvíli.

40.

Na druhé straně měli nebezpečný brejk domácí, ale kotouč jim utekl do rohu.

40.

Přes obránce nebezpečně střílel Dočekal, Staňa zasahoval spíš reflexivně.

40.

Druhá třetina skončila.

Zkraje druhé třetiny ještě pokračovala opatrná hra z úvodní části, ovšem postupně získával hokej na atraktivitě, a to i díky většímu nasazení Brna. To pak ve 35. minutě vyrovnalo exsparťanem Tonem, pro nějž to musel být hodně zvláštní moment.

SLA - KVA

Druhá třetina je minulostí také na Slavii. Karlovy Vary zdvojnásobily své vedení, o obě branky se postaral Radek Duda.

Radek Duda
Radek Duda | Foto: ČTK
SLA - KVA

Ve 42. minutě utkání Slavia - Karlovy Vary snižuje na 1:2 Tomáš Divíšek.

41.

Třetí třetina začala.

41.

Ton v další nadějné šanci. Od modré si potáhl puk ke kruhům, odkud taháčkem vystřelil, ale Falter situaci viděl a vyrazil betonem.

41.

Vzápětí se podražením provinil Čermák a jde na dvě minuty za katr.

43.

Sparta se po Ďalogově zavezení do pásma usadil před brněnskou svatyní, ale po lopotné kombinaci opět o útočnou třetinu přišla.

43.

Brno hraje v plném počtu.

45.

Z levého kruhu pálil ostře Pech, Falter byl však pozorný.

46.

Kometa dělala před Staňou horko, nakonec vše ukončilo postavení jednoho z hostujících hráčů v brankovišti.

47.

Naopak po pravé straně se protáhl Sabolič, mířil do bližšího růžku, Falter však jeho pokus vytěsnil.

49.

Další přesilovku Kometě přihrálo nedovolené bránění Barinky.

50.

Sparta se však hodně dobře brání, už podruhé vyhazuje až za brněnskou branku.

50:04

GÓÓL! Brno vede 2:1! Kubošovo nahození od modré nejprve srazil Dočekal a napodruhé se v tlačenici před brankovištěm prosadil JAN KÁŇA!

Jan Káňa II v dresu Brna
Jan Káňa II v dresu Brna | Foto: ČTK
51.

Sparta má dobrou příležitost, aby brzy srovnala. Za držení jde ven brněnský Koreis.

52.

Ale domácím se přesilovka vůbec nedaří a fanoušci nespokojeně pískají.

52.

Rolinek jeden na jednoho přes brněnského beka neuspěl.

53.

Kometa hraje v pěti.

53.

Pech objel branku, zkusil nahodit mezi kruhy, kde si hosté puk málem srazili do vlastní svatyně, naštěstí pro ně Falter včas poklekl.

55.

Po nahození od modré se snažil překonat ležícího Faltra Réway, ale neuspěl. Sparťanský nápor začíná být čím dál nebezpečnější.

57.

Z otočky to vyzkoušel Sabolič, ale netrefil branku.

57.

Vzápětí Saboliče u mantinelu příliš tvrdě narazil Kuboš. A jelikož sudí viděli zásah do oblasti hlavy a krku, jde brněnský bek ven na 2+10 minut. To je velká šance pros Spartu na vyrovnání.

58.

Kometa se zatím brání spolehlivě.

59.

Sparťanům puky odskakují a přitom se jim čas krátí.

59.

Minutu a půl před koncem třetí třetiny jsou už hosté v plném počtu.

59.

62 sekund před koncem se domácí usazují v útočném pásmu a berou si oddechový čas.

60.

Poláškova rána byla zblokována a při dorážkách se vyznamenal Falter.

60.

Kometa vyhazuje puk do středního pásma.

60.

Necelé čtyři sekundy před koncem Brněnští vyhazují na zakázané uvolnění.

60.

Konec zápasu.

Brno tedy Spartě oplácí úvodní porážku z Brna a vyhrává 2:1. To je pro dnešek vše, mějte se krásně!