Play off extraligy • Semifinále - 7. zápas • 19:10

4:5
HC Kometa Brno
2. Pech, 2. Buchtele (Přibyl), 11. Rolinek (Buchtele, Pech)
7. Čermák (Pivko, Zohorna), 16. Žižka (Zohorna), 23. Němec (Hanzlík, Burian), 26. Pivko (Kuboš, Zohorna), 30. Hruška (Koreis)

Dobrý den, vítejte u online přenosu z rozhodujícího utkání semifinále mezi Spartou a Brnem. Sedmý zápas začíná v 19:10. Jeho vítěz postoupí do finále proti Zlínu.

Kometa mohla o postupu do finále rozhodnout už v sobotu, ale šestý zápas na domácím ledě totálně nezvládla, přesněji řečeno jeho začátek. Úvodní třetinu prohrála 0:4 a bylo jasno, že se série bude ještě stěhovat do Prahy. Nakonec duel skončil 5:2 pro Spartu.

Pražané si po utkání libovali, že si skvělým pohybem dokázali připravit mnoho šancí a že je také proměnili. Naopak Brňané nechápali, co to předváděli. Více čtěte ZDE.

Moravané se však sedmého zápasu nebojí. Pohánějí je minimálně statistické bilance. Kometa hraje v letošním play off venku výborně, jen na Spartě vyhrála dvě ze tří utkání. Navíc Sparta sedmé zápasy neumí, ze tří pokusů nevyhrála ani jednou. Čtěte ZDE.

HC Sparta Praha: Pöpperle (Málek) – Piskáček, Krejčík, Sičák, Polášek, Philipp, Kubát, Pilař – Ton, Hlinka, Klimek – Kumstát, Pech, Rolinek – Forman, Přibyl, Buchtele – Simon, Divíšek, I. Rachůnek – Procházka. Trenér: Josef Jandač.

HC Kometa Brno: Čiliak (Trvaj) – Hanzlík, Žižka, Kováčik, Kempný, Kuboš, Dlapa, Dujsík – Zohorna, Čermák, Pivko – T. Svoboda, Němec, Káňa – J. Svoboda, Raška, Hruška – Vondráček, Koreis, Burian – Mrázek. Trenér: Vladimír Kýhos.

Rozhodčí: Hribik, Pešina – Blümel, Pouzar.

Trenéři obou týmů už mohou počítat s Tomášem Rachůnkem a Janem Hanzlíkem, kteří dostali za fauly ve čtvrtém utkání dvouzápasový distanc. Jak vidno, rozhodle se však sparťanský kouč Jandač Rachůnka vynechat. To Hanzlík na soupisce Brna nechybí. Po zranění se vrací také Vojtěch Němec.

Obránce Jan Hanzlík
Obránce Jan Hanzlík | Foto: HC Sparta Praha

Tuto sérii provází mimořádná návštěvnost a stejně tomu bude i dnes. Pět minut před úvodním buly se v Tipsport aréně tísní přes osm tisíc lidí.

Připomeňme, že mohou prožít hodně dlouhý večer. Pokud se totiž nerozhodne v šedesáti minutách, bude se hrát na "náhlou smrt" tak dlouho, dokud se jeden z týmů netrefí.

1.

Utkání začalo.

1.

Dravě se mezi brněnské obránce pustil Ton, jenž v semifinále ještě nedal ani gól, ale dvojice beků jej zpacifikovala.

1:22

GÓÓL! Sparta vede 1:0! Domácí trestají obrovskou chybu v rozehrávce, kterou využil LUKÁŠ PECH.

1:29

GÓÓL! Sparta vede 2:0! Pražanům se povedlo dostat se do rychlého útoku hned po buly a po Přibylově přiťuknutí JIŘÍ BUCHTELE forhendem k tyči překonává Čiliaka podruhé.

Sparta - Vítkovice: radost Sparty
Sparta - Vítkovice: radost Sparty | Foto: CPA Eduard Erben
2.

Brněnská střídačka na nic nečeká a střídá gólmany. Místo Čiliaka se stěhuje do brankoviště Trvaj.

3.

Další šanci na skórování budou mít sparťané v úvodní přesilovce, kterou přineslo podražení Tomáše Svobody.

5.

Ošemetná situace v předbrankovém prostoru Brna končí odpískáným postavení útočícího sparťana v brankovišti.

5.

U tyčky na Trvaje dotíral Kumstát.

5.

Hosté si mohou na chvíli vydechnout. Hrají v plném počtu a díky zakázanému uvolnění Sparty se stěhují před Pöpperleho.

7.

Kometa se po hrůzném úvodu trochu oklepala a snaží se také o zteč, ale zatím je hodně bezzubá.

6:37

GÓÓL! Brno snižuje na 1:2! LEOŠ ČERMÁK před brankou zachytil Pivkovo nahození a na jeho kličku byl Pöpperle krátký.

Extraliga, Sparta Praha - Kometa Brno: Angel Krstev, Marek Pinc - Leoš Čermák
Extraliga, Sparta Praha - Kometa Brno: Angel Krstev, Marek Pinc - Leoš Čermák | Foto: Eduard Erben
8.

Přirávku před odkrytou branku dostal Kumstát, ale nestihl si dobře seřídit mířidla a jeho zakončení projelo brankoviště těsně vedle.

9.

No vida, tak hned je vývoj zase zajímavější. Hosté se nadále nutí do ofenzivy, Pöpperlemu začíná být horko.

10:03

GÓÓL! Sparta vede 3:1! Zaváhání Vondráčka na obranné modré využil k úniku a třetímu gólu TOMÁŠ ROLINEK.

ELH, Sparta - Třinec: Tomáš Rolinek (60) slaví gól
ELH, Sparta - Třinec: Tomáš Rolinek (60) slaví gól | Foto: CPA Eduard Erben
13.

Po zběsilém úvodu se hra trochu zklidňuje.

15:03

GÓÓL! Brno snižuje na 2:3! Ostrou ránu TOMÁŠE ŽIŽKY tečoval Pech do Pöpperleho protipohybu a sparťanský gólman už neměl šanci na změnu směru reagovat.

18.

Pöpperle ukrývá do náručí nahození od mantinelu.

19.

Od modré prověřil sparťanského brankáře zase Káňa.

20.

První třetina skončila.

Tak to byl úvod zápasu jako hrom, tohle nečekal asi nikdo. Sparta podle svého předsevzetí na Brno vlétla a dvěma góly v rozmezí sedmi sekund šla už ve 2. minutě do vedení 2:0. Kometa vypadala na ručník, ale postupně se zmátořila a srovnala krok. Herné určitě, gólově skoro také. Přestože Domácí své vedení znovu navýšili, hosté snížili na prozatimních 3:2.

21.

Druhá třetina začala.

21.

Po pravém křídle pronikl do pásma Zohorna a příklepem prověřil Pöpperleho.

21.

Na druhé straně se do přečíslení dvou na jednoho dostali sparťané, ale Kumstát dostal přihrávku za sebe a následně střílel mimo.

23.

Buchtele nedokázal před Trvajem umístit přesně puk.

22:43

GÓÓL! Vyrovnává na 3:3! Hanzlíkovu střelu tečuje VOJTĚCH NĚMEC a najednou je srovnáno.

24.

Vzápětí se raduje i domácí většina v hledišti, ale rozhodčí gól neuznávají, jelikož ho domácí vsítili rukou.

26.

Téměř v polovině zápasu je tu první přesilovka Komety, ven jde za hrubost Krejčík.

25:43

GÓÓL! Kometa vede 4:3! Kubošovu střelu od modré Pöpperle jen vyrazil k LIBORU PIVKOVI, který bez problémů kotouč uklízí do sítě.

Sparta - Kometa Brno: Pöpperle a Pivko
Sparta - Kometa Brno: Pöpperle a Pivko | Foto: CPA Eduard Erben
26.

Zatímco Kometa po dvou rychlých brankách v úvodu zápasu vystřídala brankáře, Sparta na špatnou situaci reaguje oddechovým časem.

28.

Teď je očividně na koni Kometa, Sparta se brání a snaží se nedostat další gól.

29.

Před Pöpperlem nebezpečně dorážel Čermák.

30.

Z kruhu pálil Žižka a Pöpperle měl co dělat, aby jeho pokus vyškrábl.

29:28

GÓÓL! Kometa vede 5:3! Hosté využívají přečíslení, v němž Koreis předložil puk JANU KÁŇOVI, který se nemýlí.

32.

Fanoušci Komety ve svém sektoru křepčí, zatímco většina haly povadla. Přesto se aspoň kotel snaží hnát sparťany za vyrovnáním.

33.

Podél mantinelu se do úniku rozjížděl Zohorna, ale zbrzdil jej faul Kubáta.

34.

A pro Spartu může být ještě hůř. Ke Kubátovi usedá také Polášek a Kometa má 44 sekund výhody přesilovky pět na tři.

35.

Kubát se vrací z trestné lavice, pokračuje klasická přesilovka Brna.

36.

Brno se do žádné velké šance nedostala, Sparta hraje v plném počtu.

36.

Pilařovu bombu od modré Trvaj ukrývá ve výstroji.

38.

Spartě ubráněné dvojité oslabení vlelo do žil novou krev, Pražané se snaží o rychlé snížení.

38.

Z ledu se jen těžce zvedá Hanzlík, někdejší ikona Sparty, nyní už ve službách Komety. Musí jej doprovázet hned dva spoluhráči, protože brněnský zadák je úplně mimo. Teče mu krev a míří hned do kabiny.

40.

Druhá třetina skončila.

Šokující vývoj zápasu nebere konce! Brno špatný úvod nepoložil a do druhé třetiny vstoupil s vervou. Zároveň se mu podařilo využít své šance a třemi góly skóre totálně otočilo.

Sparta se však rozhodně nevzdává, jak ukázaly poslední minuty před druhou přestávkou. Takže si závěrečné drama určitě nenechte ujít!

Hráči se už vracejí z kabin. Za chvíli začne možná poslední třetina této sezony pro jeden z celků. Pokud ale Sparta vyrovná, můžeme se dočkat i "nekonečného" prodloužení.