MS v hokeji 2016 • Utkání o 3. místo • 15:15

7:2
USA
7. Vojnov (Kalinin, Širokov), 14. Mozjakin (Dacjuk, Orlov), 30. Tělegin (Dacjuk, Mozjakin), 33. Dadonov (Panarin, Šipačov), 36. Panarin (Bělov, Čudinov), 54. Mozjakin (Dacjuk), 60. Šipačov (Dadonov, Panarin)
35. Vatrano (Warsofsky, Nelson), 44. Vatrano (Warsofsky)

Dobrý den, vítejte při sledování online reportáže z utkání o 3. místo na hokejovém mistrovství světa. Zápas mezi Ruskem a USA začíná v Moskvě v neděli 22. května v 15:15.

Rusko na domácím šampionátu kýženého úspěchu nedosáhne, zlaté medaile totiž získají Kanaďané, nebo Finové. Sborná bude po porážce s Finskem bojovat pouze o bronz, a to proti mladému celku Spojených států amerických, který v semifinále těsně nestačil na Kanadu. Bronzem mohou ruští hokejisté neúspěch částečně napravit, skončit na mistrovství bez medaile by pro ně bylo doslova tragédií. Navíc dnes nastoupí proti velkému rivalovi, nejen na poli sportovním.

Sestava Ruska:

Bobrovskij (Sorokin) – Vojnov, Jemelin, Orlov, Čudinov, Bělov, Zajcev, Marčenko – Ovečkin, Ljubimov, Kuzněcov – Tělegin, Dacjuk (C), Mozjakin (A) – Panarin, Dadonov, Šipačov (A) – Plotnikov, Kalinin, Širokov – Burmistrov.  Trenér: Oleg Znarok.

Sestava USA:

Kinkaid (Condon) - Hanifin, Wideman, McCabe, Murphy (A), Skjei, Warsofsky, Santini - Foligno (A), Matthews, Schroeder - Vatrano, Nelson, Fasching - Compher, Larkin, Motte - Maroon, Hendricks (C), Wood - Connor. Trenér: John Hynes.

Rusové zahájili turnaj nečekanou porážkou 0:3 od českého týmu. Ani v dalších zápasech nepodávali zrovna přesvědčivé výkony, ale postupem času se rudá mašina rozjela a neztratila už ve skupině jediný bod. Postoupila z druhého místa a ve čtvrtfinále se utkala s Německem. Po prohrané první třetině nastřílela soupeři čtyři góly a zvítězila 4:1. Semifinálovým protivníkem bylo Finsko, které v posledních letech několikrát připravilo Rusům velké porážky. A svěřenci trenéra Znaroka neuspěli ani letos. Sice o gól vedli, Finové však ve druhé třetině skóre otočili a dohráli utkání takticky velmi dobře. Prohra 1:3 znamenala pro Rusy obrovské zklamání a pouhý boj o bronz proti USA.

MS 2016, Rusko-Finsko: ruský smutek
MS 2016, Rusko-Finsko: ruský smutek | Foto: Reuters

Američané nepředváděli v petrohradské skupině B žádné zářivé výkony. Na úvod nestačili na Kanadu a dokázali porazit pouze outsidery z Běloruska, Maďarska a Francie. Ve skupině prohráli ještě s Finskem, Německem a také se Slovenskem. Slováci však Američany v přímém boji o čtvrtfinále zdolali až v prodloužení, a to jim na postup nestačilo. A tak šly Spojené státy ze čtvrté pozice do čtvrtfinále proti České republice. Češi vedli, ale Matthews zařídil vyrovnání a za nerozhodného stavu vystřelil USA postup na nájezdy. V semifinále otočili hokejisté pod vedením kouče Hynese nepříznivý stav 0:2 s Kanadou. Jenomže další obrat přidaly javorové listy a nakonec zvítězily 4:3. Američané alespoň mohou s čistou hlavou zabojovat o druhý bronz v řadě proti Rusům.

MS 2016, Kanada-USA: americká radost
MS 2016, Kanada-USA: americká radost | Foto: Reuters

Zkuste si před zápasem zahrát naši hru. Urolbujete led dříve, než zazní siréna?

Jednoznačně nejproduktivnějším hráčem šampionátu je ruský útočník Vadim Šipačov (5+11), kterému by tento primát už neměl už nikdo uzmout. Na celkovém třetím místě ho následuje spoluhráč z útoku Artěmij Panarin (5+7) a nesmíme zapomenout ani na Jevgenije Dadonova (5+6). Američany táhne Auston Matthews (6+3), desátý muž kanadského bodování turnaje. Dalšími v pořadí jsou pak Dylan Larkin (2+7) a obránce Chris Wideman (2+4).

MS 2016, Rusko-Německo: Vadim Šipačov - Korbinian Holzer
MS 2016, Rusko-Německo: Vadim Šipačov - Korbinian Holzer | Foto: Reuters

Hlavními rozhodčími zápasu budou Švéd Tobias Björk a Čech Martin Fraňo. Českou stopu máme také mezi čárovými, jimiž budou Miroslav Lhotský a další Švéd Henrik Pihlblad.

Rusové na domácím šampionátu znovu neuspějí. Domácí zlato jim utíká už více než třicet let, v semifinále jim vystavili stopku Finové. Prohlédněte si naši semifinálovou galerii.

Rusové se s Američany naposled utkali dvakrát na loňském mistrovství. Ve skupině v Ostravě uspěli hokejisté USA a vyhráli 4:2. V pražském semifinále už dominovali Rusové a zámořského soupeře porazili 4:0. Američané mají rovněž rok starou zkušenost se zápasem o třetí místo, v němž porazili český tým 3:0.

MS 2015, SF USA-Rusko: Justin Faulk (27) - Sergej Plotnikov
MS 2015, SF USA-Rusko: Justin Faulk (27) - Sergej Plotnikov | Foto: Milan Kammermayer
1.

Utkání právě začalo.

1.

Zápas byl zahájen, Rusové hrají v červených dresech a Američané v bílém. USA se snaží nastěhovat do útočného pásma, Nelson si však prudkou přihrávku nezpracoval.

1.

Bobrovskij si připsal první zákrok právě proti střele Nelsona. Američané odehráli první střídání v útočném pásmu, teď už rozehrávají Rusové.

2.

Matthewsův útok se neudržel před Bobrovského brankou, na opačné straně si nezpracoval dlouhou nahrávku Zajcev. Ve hře pokračuje obránce Hanifin.

2.

Motte pronikl po levém křídle a zavezl kotouč za Bobrovského branku. Američané se znovu snaží o usazení v útočné třetině.

3.

Larkinova střela byla zablokována a Bobrovskij si našel zpomalený kotouč. Vhazuje se před ruskou brankou, Američané začali o něco aktivněji.

3.

Kalinin přihrál Plotnikovovi, jehož skrytý pokus musel vyrážet Kinkaid. Kalinin nedokázal posunout puk do středního pásma, modrou čáru udržel Skjei.

4.

Spojené státy zatlačily na ruskou branku, Bobrovskij však Maroonův tlak ustál. Nápor USA trvá, Američanům se podařilo dostřídat.

4.

Ovečkin nahazoval kotouč do chumlu před Kinkaidovou brankou, avšak Panarin nedokázal tečovat. Američané mohou do protiútoku.

5.

V posledních momentech se tempo hry zrychlilo a útok střídá útok. Rusové to s kombinacemi v útočné třetině trochu přehnali, jmenovitě to byli Mozjakin a Tělegin.

5.

Američané nezvládli ze situace dvou proti dvěma vytěžit zakončení, Nelson totiž nepřihrál svému spoluhráči přesně.

6.

Rusům bylo odpískáno zakázané uvolnění, Matthews na vhazování před Bobrovským přehrál Šipačova. Hra však byla posléze opět přerušena.

6.

Zajcev zahájil útočnou akci, na jejímž konci stála nepřesná přihrávka Dadonova na Šipačova. O něco později srazil Matthews Zajcevovo nahození do ochranné sítě.

7.

Širokov s Kalininem odvedli v útočném pásmu dobrou práci a rozhýbali americkou obranu. Kotouč šel na modrou čáru, kde se do něj z prvního doteku opřel VJAČESLAV VOJNOV a trefil se mezi Kinkaidovy betony - 1:0! Asistence: Sergej Kalinin, Sergej Širokov.

8.

Dacjuk nabil Čudinovovi, který ale od modré čáry nemířil přesně. V prvních minutách působili Rusové odevzdaně, to se teď ale změnilo.

8.

Probudili se také diváci a hlasitě podporují své miláčky. Rusové byli vytlačeni z útočného pásma a rozehrávají zpoza Bobrovského brány.

9.

Kinkaid zastavil Jemelinovo nahození a USA se potom trochu se štěstím dostaly z obranného pásma. Při pokusu o zakončení přeskočil puk Woodovi hůl.

9.

Vadim Šipačov (RUS) se snažil vypálit, ale Kinkaid s touto střelou problémy neměl. Ruský útočník ale zasáhl vysokou holí do obličeje Widemana a odsedí si dvě minuty.

10.

Rusové se dokázali hned na začátek oslabení osvobodit. Vzápětí vyhodili puk do středního pásma, navíc Američané na brankovišti posunuli branku a jsou vykázáni.

10.

Matthews s Widemanem si vyměňovali kotouč, ale poté o něj přišli. Kalinin s Plotnikovem odjeli do přečíslení, Plotnikov puk ze vzduchu netrefil.

11.

Přesilovka USA už pomalu končí a Američané Bobrovského vůbec neohrozili. Rusové hrají aktivně a znovu se jim povedlo vyhodit.

11.

Nejnebezpečnější americká situace přišla až po návratu Šipačova na led. Connor s Nelsonem natlačili puk na Bobrovského, který si ale poradil a přerušil hru.

12.

Rusové propadli v útočné třetině a po levém křídle jim unikal Connor. Místo střely ještě přihrával na McCabea, přihrávka byla sražena.

12.

Rusům pomohla vstřelená branka, pomohlo jim také ubráněné oslabení a nyní mají puk více pod kontrolou. Jemelin s Vojnovem rozehrávají.

13.

Hendricks se vrátil až za modrou čáru a nepustil Ljubimova do zakončení. Hra se přesunula na druhou stranu, Američané jsou tlačeni v rohu na mantinel.

14.

Kinkaid přerušil ruskou výhodu zákrokem, ale USA půjdou do čtyř. Steve Santini (USA) si odpočine na dvě minuty kvůli hákování. Rusové mají šanci na navýšení náskoku.

14.

Hned po vhazování se kotouč odrazil ke Kinkaidovi, který znovu přerušil hru. Na dalším buly uspěli Američané a vyhodili puk dopředu.

14.

Sborná využívá přesilovku a navyšuje náskok! Orlov na modré čáře škobrtl, ale dokázal přihrát na Dacjuka. Ten poslal puk křížem pásma SERGEJI MOZJAKINOVI, jenž si připravil puk ke střele a napálil jej přímo do horního růžku Kinkaidovy branky - 2:0! Asistence: Pavel Dacjuk, Dmitrij Orlov.

15.

Larkin přišel v útočném pásmu o puk a Američané se museli hned vrátit dozadu. Rusové nyní na ledě dominují a usilují o další zásah.

16.

Plotnikov se natlačil před branku a velmi důrazně se snažil dorážet. Kinkaid měl puk pod sebou a Plotnikov dorážel i nadále. Hra pak byla přerušena a Plotnikov dostal co proto od Warsofského.

16.

Orlov předvedl na obranné modré čáře výtečný bodyček proti Schroederovi. Američan se nejenže prolétl, ale narazil do Orlova stehnem, což ho pořádně zabolelo.

16.

Ljubimov pronikl do útočné třetiny a vystřelil z pravé strany přes obránce. Kinkaid si puk ve vzduchu našel a v pohodě zasáhl.

17.

Widemanův pas Hendrickse nenašel, ale Američané dostali v útočném pásmu ještě jednu šanci. Motteho ale znovu připravil o puk Jemelin.

17.

Orlov připravil na modré čáře střeleckou pozici pro ostřelovače Mozjakina, který nastřelil pouze Motteho. Rusové už potom útočné pásmo neudrželi.

18.

Bělov si udělal na modré čáře prostor, jenomže střílel hodně nepřesně. Rusové ale aktivním pohybem dělají Američanům problémy a stále se hraje u Kinkaida.

18.

Tvrdá rána Orlova od modré čáry byla přizvednuta přímo do Kinkaidovy masky. Americký gólman ji shodil a otřepává se z ostrého projektilu.

18.

Maxim Čudinov (RUS) si našel Comphera po odehrání kotouče u americké střídačky. Compher si soupeře všiml pozdě, skrčil se a inkasoval od Čudinova úder do oblasti hlavy. Ale Čudinov si nevyskočil, nemířil do hlavy úmyslně, a tak si odpyká pouze dvě minuty za nedovolené bránění.

19.

Američané jsou usazeni v útočné třetině, Widemanova střela od modré čáry byla tečována mimo Bobrovského branku.

19.

Wideman nezachytil Matthewsovu přihrávku a musel se pro puk vrátit do středního pásma. Totéž se zopakovalo ještě jednou a Foligno bojuje u Kinkaidovy branky s Těleginem.

20.

Už běží poslední minuta první periody. Šipačov vyrazil v oslabení do úniku, dloubl si puk okolo Warsofského a vystřelil. Kinkaid dokázal zasáhnout, ale musel přerušit hru.

20.

Přesilovka je u konce, Čudinov naskočil zpět na ledovou plochu. Američané se snaží dohrát třetinu u Bobrovského a pokusit o snížení ztráty.

První třetina skončila.

Druhá třetina začne přibližně v 16:04.

Vstup do utkání o třetí místo vyšel lépe Američanům, kteří rozhodně působili hladověji než domácí Rusové. Do velké šance se ale nedostali. V sedmé minutě prošla na opačné straně za Kinkaida skrytá Vojnovova rána od modré čáry. Rusové se probrali, bez potíží ubránili americkou přesilovku a v té vlastní přidali druhou branku. Dacjuk přihrál volnému Mozjakinovi, který si puk ještě zpracoval a napálil jej do horního růžku, jak to má ve zvyku. V závěru se Rusové opět bránili ve čtyřech po faulu Čudinova a znovu to zvládli. Rusko vede o dvě branky a ve druhé polovině první třetiny už USA přehrávalo.

21.

Rusové uspěli na úvodním vhazování druhé třetiny, ale Vojnov poté rozehrál nepřesně na zakázané uvolnění. Vhazuje se po pravici Bobrovského.

21.

Nelson přehrál Kuzněcova a Vatrano mohl bezprostředně poté vypálit. Bobrovskij toho moc neviděl a měl štěstí, že byla střela Vatrana sražena mimo branku.

21.

Ivan Tělegin (RUS) přebruslil Hanifina a natlačil se až před branku. Nezakončil přesně a potom zboural brankáře Kinkaida. Tělegin si za ten nájezd do brankáře odsedí dvě minuty za napadení, přestože se hned omlouval.

22.

Kalinin vyhodit nedokázal, Zajcevovi už se to povedlo. Američané se zatím v přesilové hře nemohou usadit před bránou Bobrovského.

22.

Widemanovu střelu tečoval Schroeder těsně vedle branky. Folignovi puk u modré čáry utekl, Šipačova Američané včas zastavili.

22.

Dylan Larkin (USA) se chtěl nacpat v osobním souboji před Jemelina, ale fauloval ho. Dvouminutový trest za sekání pro Američana, nyní se hraje ve čtyřech.

23.

Skjei nahodil puk na Bobrovského, který rozehrál s obránci. Vatranova střela skončila o něco později mimo branku, Rusové čekají na návrat Tělegina.

23.

Už je to tady, ruská přesilovka začíná. Kuzněcov objel branku a hledal před ní Ovečkina. Kotouč se odrazil k Mozjakinovi, jemuž se rána tolik nepovedla.

24.

Mozjakin přihrál křížem na volného Tělegina před brankou. Kinkaid vyrazil puk znovu pouze k Těleginovi, který však neuspěl ani s dorážkou!

24.

Američané se v oslabení dostali do úniku, který ale nedokázali účinně zakončit. Larkin už se vrátil na led, hraje se v plném počtu.

25.

Maroon má proti sobě v boji u mantinelu Dadonova s Marčenkem. Ruští hokejisté vytrvale pokračovali, až vydolovali kotouč.

25.

Třetí útočná formace Rusů přestěhovala hru před Kinkaida. Marčenko pak ale s pukem na holi opustil útočné pásmo a je mu odpískán ofsajd.

26.

Connor přihrál na druhou stranu útočné třetiny najíždějícímu Larkinovi, který pálil z nebezpečné pozici jen do obětavého Bělova.

27.

Ovečkin se ke střele neprosadil, Američané na opačné straně před Bobrovským na chvíli setrvali. Velké šance se ovšem nedočkali.

27.

Matthews přihrával lépe postavenému Folignovi, ale Rusové mu puk ukradli. Ani ruský protiútok ale střelou na Kinkaida neskončil.

28.

Marčenko nepustil jednoho z amerických útočníků ke střele a odehrál puk do středního pásma. Po zásahu Maroona je pískáno postavení mimo hru.

28.

Skjei nahodil puk za Bobrovského branku. Ruský gólman vyjel za bránu a rozehrál. Nelsonovi rozhodčí zapískali postavení útočícího hráče v brankovišti.

29.

Kalininovi utekl puk a Vatrano mohl zakončovat z nebezpečné pozice. Vatrano se rychle zorientoval a vystřelil bekhendem, jenže Bobrovskij byl připraven a vyhlavičkoval kotouč.

29.

Ovečkin se octl s Kuzněcovem v situaci dvou proti jednomu. Kuzněcov ale jeho žabičku netrefil a vůbec nevystřelil na Kinkaidovu branku.

30.

Vojnovovu ránu tečovali Američané do ochranné sítě. Vhazuje se před Kinkaidem, Rusové dále bezpečně drží dvoubrankový náskok.

30.

Rusové se usadili v útočném pásmu a nádhernou kombinací rozebrali americkou defenzivu. Už první přihrávka Mozjakina přes americké hole byla náramná, pak ovšem přišel vrchol. Dacjuk přihrál IVANU TĚLEGINOVI přesně na hůl na brankoviště a Tělegin zamířil do prázdné branky - 3:0! Asistence: Pavel Dacjuk, Sergej Mozjakin.

31.

Američanům byl podruhé v krátkém časovém sledu odpískán ofsajd. Wideman nahazoval do útočného pásma zpoza modré čáry, ale Vatrano pokračoval ve hře.

31.

Ovečkin nahodil kotouč před branku, odkud Kuzněcov velmi nebezpečně střílel. Kinkaid dokázal hrudníkem vyrazit pohotově vystřelený puk.

32.

Tělegin s Mozjakinem nepřekonali modrou čáru a Američané mohou v klidu rozehrát. Fasching přihrává zpět na obránce.

33.

Fasching stál vzápětí na konci rychlé americké akce, ale na Bobrovského nevyzrál. Pokračovat se bude po komerční přestávce.

33.

Rusové se rozjeli a začínají ze zápasu dělat exhibici! Schroederovu střelu vyrazil Bobrovskij a Šipačov pak chytrou přihrávkou ve středním pásmu založil protiútok. Panarin namísto střely ještě počkal na JEVGENIJE DADONOVA, a ten zakončoval do prázdné branky - 4:0! Asistence: Artěmij Panarin, Vadim Šipačov.

34.

Wideman rozlámal po inkasované brance hůl, Američany takové hrátky nebaví. Ale můžeme čekat, že Rusové budou v podobných kombinacích pokračovat.

34.

Nyní si však USA zahrají přesilovou hru. Alexej Marčenko (RUS) sekl Comphera, který se následně poroučel k ledu. Marčenko vyloučen na dvě minuty za sekání.

35.

Zámořský celek využívá přesilovou hru a celkem podesáté na turnaji v této herní situaci skóruje! Warsofsky přihrál od modré čáry FRANKU VATRANOVI, jenž se střelou z vrcholu kruhu trefil přesně k tyči - 4:1! Asistence: David Warsofsky, Brock Nelson.

36.

Sborná reaguje na inkasovanou branku bleskově. Usadila se před Kinkaidem a Bělovova rána se odrazila od tyče do souboje Skjei - ARTĚMIJ PANARIN. Ruský útočník se zorientoval skvěle, přikopl si puk a dorazil jej do prázdné branky - 5:1! Asistence: Anton Bělov, Maxim Čudinov.

37.

Jemelin se napoprvé s Vatranem poradil, podruhé už ale americký střelec vypálil. Bobrovskij byl připraven a zasáhl betony.

37.

Ovečkin nedokázal vystřelit přes bránícího Widemana a odebral se na střídačku. Rusové vedou o čtyři branky a hrají ve velké pohodě.

38.

Motte střílel z ostrého úhlu na Bobrovského, který byl pozorný a nenechal se překvapit. Američané hrají po vhazování v útočném pásmu.

38.

A také tam zůstanou. Sergej Kalinin (RUS) fauloval kolenem Motteho v rohu kluziště a je potrestán dvěma minutami. Kalinin chtěl soupeře trefit tělem, jenomže Motte se vysmekl a dostal to do kolene.

38.

Maroon se tlačil do Bobrovského branky, ale kotouč mu utekl. Hra byla vzápětí přerušena kvůli postavení amerického útočníka v brankovišti.

39.

Warsofsky šel do riskantní kličky před Kinkaidem a Šipačov mu kotouč vypíchl. Duchapřítomný americký brankář puk zakryl, Američané by ale chtěli v přesilovce hrát před Bobrovským.

39.

Bobrovskij dokázal zasáhnout proti Larkinově střele a také proti dorážkám Schroedera. Rusům se pak podařilo vystřelit puk z pásma.

40.

Byla ohlášena poslední minuta prostřední periody. Matthewsovi střela z mezikruží nesedla a přišlo další ruské vyhození.

40.

Kalinin se vrací do hry, Rusko je v plném počtu. Murphy si poradil s vysunutými útočníky Ruska a posunul puk dopředu po mantinelu.

Druhá třetina skončila.

Třetí třetina začne přibližně v 16:58.

Prostřední perioda přinesla čtyři branky a Rusové se dostali do větší pohody. Přihrávka Mozjakina našla Tělegina před brankou, ale Kinkaid nadvakrát zasáhl. Ve třicáté minutě znovu úřadovala tato formace, Dacjukovu přihrávku sklepl Tělegin do prázdné branky. Kinkaid vyrazil Kuzněcovovu střelu, po nádherné kombinaci Panarina a Dadonova už ale lovil puk z branky. Marčenkovo vyloučení potrestali Američané rychlým gólem, přesně k tyči mířil Vatrano. Jenomže v další minutě udeřilo znovu na druhé straně. Bělovovu střelu odrazila tyčka k Panarinovi, který pohotově doklepl puk do sítě. Rusko vede po dvou třetinách o čtyři góly a zdá se, že se s domácím mistrovstvím rozloučí vítězně.

41.

Američané před třetí třetinou vystřídali brankáře. Keith Kinkaid byl odvolán z branky a ve třetí části si zachytá Mike Condon.

41.

Rusové rozehráli stejně jako na začátku předchozích dvou třetin na zakázané uvolnění. Američané pak stříleli nepřesně.

42.

Bobrovskij si vyjel za branku a rozehrál. Jenomže Marčenko pak o kotouč přišel a Larkin měl rázem obrovskou šanci. Bobrovskij dokázal dvakrát zakročit!

42.

Velká gólová příležitost také na opačné straně. Tam se zjevil před Condonem Šipačov, ale se skákavým pukem si neporadil a americký gólman střelu vytěsnil.

43.

Plotnikovova střela už nebyla pro Condona nebezpečná a montrealský brankář si připsal další zákrok. Američané poté poslali kotouč na zakázané uvolnění.

43.

USA uspěly na vhazování a v této disciplíně dnes skutečně dominují. Teď se hra přesouvá před Bobrovského branku.

44.

Spojené státy americké snižují! Warsofsky se štěstím dojel žabičku na modré čáře a naznačil střelu. Do rány mu ale padal Čudinov, a tak Warsofsky přihrál doprava na FRANKA VATRANA, který přidal svou druhou branku v zápase - 5:2! Asistence: David Warsofsky.

45.

Američané snížili ztrátu na tři branky a stále ještě mají nějakou šanci. Co nejdříve by ale potřebovali znovu skórovat, místo toho se hraje před Condonem.

46.

Schroederovu střelu zkrotil Bobrovskij a rozhodl se nerozehrávat. Na buly pak výjimečně uspěli Rusové a zakládají útočnou akci.

46.

Larkin krouží s kotoučem v rohu kluziště. Kuzněcov se snaží detroitského útočníka připravit o puk. To se mu ale zatím nedaří.

47.

Tečovaná střela od modré čáry v podání Santiniho skončila nad Bobrovského brankou. Američané se snaží o další korekci.

48.

Skjei vytáhl hru únikem po pravé straně a ujel Dacjukovi. Ruský kapitán však kotouč získal v následném souboji u mantinelu.

48.

Dadonovova přihrávka neprošla na Panarina a puk se dostal do středního pásma. Tam už si jej berou Vojnov s Jemelinem.

49.

Jemelin nastřelil při rozehrávce jen Maroona a Američané mohli prozkoušet Bobrovského. Ruský gólman Hendricksovu střelu udržel.

49.

Bobrovského vyhození po mantinelu prošlo až do neutrální zóny uprostřed kluziště. Tam pokračují ve hře Američané a hledají cestu za modrou čáru.

50.

Panarin s Bělovem dostali puk na útočnou modrou čáru, kde ale hraje Murphy. Matthews pronikl do útočné třetiny a přihrál Nelsonovi.

50.

McCabe trefil Dadonova a Rusové mohli ujet do útoku. Kuzněcov si ale se složitou přihrávkou nezpracoval a nezakončil.

51.

Vatrano útočil na hattrick a po úniku po pravém křídle střílel přes Vojnova. Bobrovskij ale jistě zasáhl, dvojice Vojnov - Vatrano pak vysunula branku z kolíků.

51.

Šipačov objel branku a zakončoval bekhendem vedle. Tato ruská formace znovu dostává hru před Condonovu svatyni.

52.

Širokov unikl po levém křídle, hodil si puk na středovou osu, ale nedotáhl akci do gólového konce. Hra má teď docela spád, ale hraje se především ve středním pásmu.

53.

Kuzněcov neprostřelil Condona a Rusové se v útočném pásmu neudrželi. Americký protiútok byl také velmi záhy zastaven.

54.

Dacjukova genialita se dnes ukazuje v celé kráse! Ruský kapitán obral rozehrávající Američany o puk a přihrál bekhendem přesně na hůl SERGEJI MOZJAKINOVI. Ten v nebezpečné pozici vypálil přesně k tyči a je definitivně rozhodnuto - 6:2! Asistence: Pavel Dacjuk.

54.

Dadonov přihrál v další akci ke střele Panarinovi, proti kterému se ale stihl Condon přemístit včas. Hra je ve středním pásmu.

55.

Dnešní utkání o bronzové medaile sleduje 12 043 diváků. Ti teď mají před sebou posledních pět minut hry domácí reprezentace.

55.

Plotnikov s Orlovem ujeli do přečíslení, první jmenovaný to vzal na sebe a vypálil. Střela se otřela o horní tyčku a puk skončil v ochranné síti.

56.

Ovečkin chtěl místo střely ještě přihrávat a o kotouč přišel. O něco později odehrál Dylan Larkin (USA) přímo na tribunu a odsedí si dvě minuty za zdržování hry.

56.

Orlovova rána byla sražena Compherem, který o něco později vystřelil puk z amerického pásma. Rusové se snaží přidat další gól.

57.

Dadonov uvolnil Panarina, po jehož přihrávce střílel Šipačov těsně vedle. Kotouč se však odrazil na ruské hole, a tak pokračuje kombinace sborné.

58.

Dadonov se neprotlačil až před branku a Šipačov pak přihrál na modrou čáru Ovečkinovi. Jeho rána skončila v Condonově lapačce.

58.

Američané jsou v plném počtu. Ruský tlak přerušilo vyhození do středního pásma, Vojnov se vrací pro odražený kotouč.

59.

Matthews nahodil puk obloučkem do útočného pásma. Foligno jej dojel jako první a Američané se mohou po delší době usadit před Bobrovským.

59.

Ještě jednou se bude vylučovat. Američané hráli v šesti a jsou potrestáni dvěma minutami za příliš mnoho hráčů na ledě. Rusové budou dohrávat v početní výhodě.

60.

Ruská přesilovka byla úspěšná a sborná přidala sedmou branku! Symbolicky ji zaznamenala třetí útočná formace. Panarin přihrál před bránu Dadonovovi, který ještě přihrál před odkrytou branku na VADIMA ŠIPAČOVA. Nejproduktivnější hráč turnaje zakončil ruskou pouť turnajem střelou do prázdné branky - 7:2! Asistence: Jevgenij Dadonov, Artěmij Panarin.

Utkání skončilo.

Do třetí třetiny nastoupil místo brankáře Kinkaida Condon. Rusové nejprve přečkali šanci Larkina, na opačné straně se neprosadil Šipačov. USA snížily náskok po čtyřech minutách, po přihrávce Warsofského se znovu prosadil Vatrano. Za dalších deset minut ale skóroval Mozjakin, a to po třetí asistenci virtuóze Dacjuka. V závěru utkání nastřelil Plotnikov horní tyč, v poslední minutě ještě využil přesilovku Šipačov a zvýšil na konečných 7:2.

Nyní se chytá předávání bronzových medailí pro ruskou reprezentaci. Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.