Real Madrid
1:0
Manchester City
20. Fernando (vlastní gól)

Dobrý den, vítejte při sledování online reportáže z odvetného semifinálového utkání fotbalové Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Manchesterem City. Utkání začíná ve středu 4. května ve 20:45.

Dnes se rozhodne o druhém milánském finalistovi Ligy mistrů. Ve druhém semifinále bojují o místenku do duelu o titul Real Madrid s Manchesterem City. Real usiluje po dvou letech o postup do finále, Citizens si užívají první účast mezi nejlepší čtyřkou. Utkání v Anglii skončilo před týdnem bezbrankovou plichtou.

1. utkání, úterý 26. dubna, 20:45, Manchester:

Manchester City - Real Madrid 0:0

Žluté karty: Silva - Pepe, Carvajal.

Real Madrid's Gareth Bale with Manchester City's Vincent Kompany at the end of the match | Foto: Reuters

Sestava Realu Madrid:

Navas - Carvajal, Pepe, Ramos (C), Marcelo - Modrič, Kroos, Isco - Jesé, Ronaldo, Bale. Trenér: Zinédine Zidane.

Náhradníci: Casilla - Danilo, Kovačič, Lucas, Mayoral, James Rodríguez, Varane.

Sestava Manchesteru City:

Hart - Sagna, Kompany (C), Otamendi, Clichy - Fernando - Navas, Fernandinho, Yaya Touré, De Bruyne - Agüero. Trenér: Manuel Pellegrini.

Náhradníci: Caballero - Bony Wilfried, Delph, Iheanacho, Kolarov, Mangala, Sterling.

Manchester udělal v základní sestavě jednu změnu. Pellegrini postrádá Davida Silvu, kterého nahrazuje Yaya Touré. Na lavičce náhradníků vystřídal Bony Wilfried Pabla Zabaletu, jenž je pro dnešek mimo hru.

Manchester City (Yaya Touré) ve sněhové vánici
Manchester City (Yaya Touré) ve sněhové vánici | Foto: Reuters

To v Zidanově základní sestavě nalezneme změn o něco více. Obrana bude hrát ve stejném složení, Casemira střídá v základu Isco. V útoku nastoupí spolu s Balem Cristiano Ronaldo a Jesé. Lucas začne utkání na lavičce, na soupisce ale úplně chybí Karim Benzema. Na lavičku usedne mimo jiné rovněž devatenáctiletý Borja Mayoral.

Real Madrid (Karim Benzema )
Real Madrid (Karim Benzema ) | Foto: Reuters

Tématem číslo je návrat Cristiana Ronalda zpět do sestavy. Portugalská superhvězda je podle Zidana zdravý už delší dobu a je stoprocentně připraven na důležitý zápas. Ze zdravotních důvodů budou tentokrát chybět Benzema a Casemiro. Kompletní nejsou ani fotbalisté City. Více čtěte ZDE.

Real Madrid's Cristiano Ronaldo
Real Madrid's Cristiano Ronaldo | Foto: Reuters

Madridští o víkendu v domácí soutěži zvítězili a udrželi se na dostřel vedoucí Barcelony. Na Barcu a Atlético ztrácí bílý balet dvě kola před koncem jediný bod. Výhru 1:0 na hřišti San Sebastianu vystřelil Realu v 80. minutě Bale. To Manchester City prohrál na půdě Southamptonu 2:4, obě dvě branky Citizens zařídil Iheanacho. Dvě kola před koncem zůstává Manchester čtvrtý, v příštím kole však bude v přímém boji hrát o třetí místo s Arsenalem.

Úvodní semifinále na Etihad Stadium nepřineslo žádnou strhující zábavu. Více šancí měl Real, ale domácí podržel Hart a zápas skončil výsledkem 0:0. Zinédine Zidane ví, že ani doma nečeká jeho svěřence nic lehkého a nabádá k trpělivosti. Uvidíme, zda dnes vydrží jeho kalhoty.

Odvetný zápas povede jako hlavní rozhodčí Slovinec Damir Skomina. Na čarách mu pomohou krajané Jure Praprotnik a Robert Vukan.

Slovinský rozhodčí Damir Skomina během utkání Německo - Řecko ve čtvrtfinále Eura 2012. | Foto: Reuters

V Madridu zavládla před druhým semifinále fotbalová horečka. Pokud Real postoupí do finále, bude se v Miláně na konci května jednat o reprízu finálové boje z roku 2014. O titul by si to rozdali městští rivalové Real a Atlético. Ale nepředbíhejme.

Fotbalisté již nastoupili na trávník zaplněného stadionu. Fanoušci si připravili krásné choreo. Utkání za pár okamžiků odstartuje.

Real bude hrát tradičně v bílých dresech, hostující Manchester v razící zelené barvě.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Výkop obstarali hráči anglického týmu, a tak jdeme na to. Míč se brzy dostal ke gólmanovi Navasovi, jenž rozehrál nakrátko s obránci.

2.

Dlouhý nákop Realu pustil až do zámezí Clichy. Po výkopu Harta bojovali o balon Touré a De Bruyne. Ofsajd Agüera ale celou akci zastavil.

3.

Manchester neudržel míč v kombinaci na polovině hřiště, po obloučku Marcela zahráli hosté do autu. Brzy se však míč k Citizens vrátil, Navasův centr protáhl jeho jmenovec v brance Realu za postranní čáru.

4.

Utkání začíná v klidném tempu. V úvodních minutách sledujeme spíše takové oťukávání. Uprostřed hřiště byl faulován Kroos a domácí mají čas na rozehrávku.

5.

Isco se protáhl po levé straně a prostrkával balon na Jesého. Ten vybojoval první rohový kop, který rozehraje Kroos.

6.

Citizens to zvládli a ubránili madridské hlavičkáře. Na opačné straně se nedokázal prosadit Agüero, Ronaldo se ujímá vhazování na půlce hřiště.

7.

Agüero se proti Pepemu s Modričem neprosadil, a tak přihrál De Bruynemu. Jeho přihrávku nepustil do vápna Modrič a City byli následně zahnáni doprostřed hrací plochy.

8.

Isco byl ve středu hřiště čistě připraven o balon, který ale domácí brzy získali zpět. Kompany ale bez cizího přičinění upadl na trávník a nevypadá to s ním dobře. Hra je přerušena.

9.

Kompany má svalový problém a vypadá to s ním špatně. Manchester bude muset velmi brzy střídat a zřejmě přijde o svého kapitána.

10.

A střídání je v desáté minutě skutečně tady. Vincent Kompany je stažen ze hry a nahrazuje ho Eliaquim Mangala. To je výrazný zásah do sestavy Citizens.

11.

Jesé si nedokázal zpracovat dlouhý pas od obránců a balon doplachtil až k Hartovi. Ten s rozehrávkou zatím nijak nespěchá.

12.

Pomezní signalizoval ofsajd Navase a útok Manchesteru byl přerušen. Podle opakovaných záběrů se však jednalo o špatné rozhodnutí rozhodčího.

13.

Kroos přihrál do slibné pozice Baleovi, který to měl ale proti přesile Citizens velmi těžké. Trojice hráčů ho ke střele nepustila.

14.

Carvajal měl na pravé straně spoustu prostoru a odcentroval přesně na hlavu Ronalda. Portugalec zasáhl balon trochu v záklonu a přestřelil Hartovu bránu.

15.

Modričův útok hosté u postranní čáry zastavili, rozvíjející se protiútok City brzy uťal Bale v souboji s Tourém. Akce Manchesteru se nyní ubírá po pravém křídle.

16.

Další centr z pravé strany už Carvajalovi nevyšel tak dobře. Přetažený balon dolétl až k Sagnovi. Posléze skončil míč po několika odrazech u Harta.

17.

Bale na polovině hřiště nasadil jesle De Bruynemu, ale Real stále kombinuje pouze na polovině hřiště. Ano, času mají oba týmy ještě dost. Zatím chybí zápasu větší drzost na hranici šestnáctky.

18.

Marcelův dlouhý centr vrátil Ronaldo zpět na středovou osu. Tam se snažili manchesterskou obranu Kroos s Modričem. Chorvat reklamoval faul na svou osobu, nicméně Skominova píšťalka zůstala němá.

19.

Hartův výkop odhlavičkoval Ramos k Otamendimu, načež se balon odrazil do zámezí. Marcelo rozehrává společně s Pepem.

20.

Real se poprvé výrazněji dostal do pokutového území a hned otevírá skóre. Carvajal vysunul do úniku Balea, který zakončil na zadní tyč. Balon nešťastně přizvedl mimo dosah brankáře Harta bránící FERNANDO a gól se posouzen jako vlastní - 1:0!

22.

Manchester City se po inkasované brance propracoval k rohovému kopu. K hlavičce se vyšplhal Fernando, ale přestřelil branku Navase.

24.

Real se postupnou kombinací znovu probil až na hranici pokutového území. Ronaldo ovšem z tohoto místa střílel nepřesně.

25.

Ronaldo je teď ve hře velmi často. Na levé straně fauloval největší hvězdu domácích Sagna a Real rozehraje přímý kop.

26.

Sagna se ještě dohaduje s Ronaldem, skutečně se ale jednalo o nedovolený zákrok. Standardní situaci bude rozehrávat Kroos.

27.

Kroosův střílený centr mířil na Ramose, ale pro balon si skvěle vyběhl Hart a vyboxoval jej dopředu. Manchester ale nedokáže v útočné fázi podržet balon.

28.

Citizens to budou mít v dalším průběhu utkání velmi složité. Real drží balon na svých kopačkách a Manchesteru jej příliš nepůjčuje.

29.

Carvajal zjistil, že to po pravé straně nepůjde, a vrátil balon Modričovi. Kombinace bílého baletu pokračuje okolo půlícího kruhu.

30.

Po delší odmlce vidíme na útočné polovině hostující fotbalisty. Útok po pravé straně ale přerušil Marcelo, kterého následně za cenu zbytečné žluté karty fauloval Kevin De Bruyne (MAC).

31.

Otamendi se dostal pod tlak napadajícího Balea a raději stáhl hru zpět na Harta. O několik sekund později vybojovali míč na polovině hřiště fotbalisté Realu.

32.

Agüero narazil do Ramosova loktu a upadl na trávník. Ze strany Ramose v tom nebyl žádný úmysl, měl ruku podél těla. Přesto kopou hosté přímý kop.

33.

Otamendi rozehrál doprava na Navase, jenž posunul míč Sagnovi. Jeho nebezpečný přízemní centr odvrátil na roh Carvajal.

34.

Rohový kop si vzal na starost De Bruyne, bílý balet se však s přehledem ubránil. Marcelova útočná akce byla zastavena čistým zákrokem City.

35.

Kroos narazil na půlícím kruhu do Fernandinha, jenž zvedá ruce nad hlavu. Nevinný ale není, nastavil německému záložníkovi rameno a fauloval.

36.

Fernandinho dnes slaví 31. narozeniny a Real se mu chystal předat dáreček v podobě gólu. Domácí dotlačili balon do sítě, ale Pepemu byl odpískán ofsajd.

37.

A znovu. Manchester za polovinou hřiště nedokázal udržet míč a věnoval jej Realu. Bílí teď v pohodě kombinují mezi obránci.

38.

Jesé zůstal ležet na hranici velkého vápna, ale Skomina nechal hru pokračovat. City se ovšem opět daleko neprotlačili.

39.

Modrič přihrál na levé křídlo do běhu Marcelovi, jenž stříleným centrem hledal před brankou Ronalda. Naštěstí pro hosty prolétl míč až do zámezí.

40.

Marcelovi byl neprávem odpískán ofsajd, a tak se musel Real zatáhnout dozadu. Clichy vybojoval v souboji s Carvajalem rohový kop pro City.

41.

De Bruyne centroval někam na zadní tyč, kde si však balon ve vzduchu našel Navas. Manchester se v další akci probíjí středem. Fernando předává De Bruynemu.

42.

Clichy si zpracoval míč na prsa v zajímavé pozici, avšak přihrát De Bruynemu už se mu nepovedlo. Citizens ale zůstávají u míče a jedná se o jejich nejdelší pobyt na půlce Realu.

43.

Jenomže gólová šance anglického celku nepřišla a do protiútoku mohli vyrazit hráči v bílém. Baleovu střelu z dálky zkrotil bez jakýchkoliv potíží Hart.

44.

Touré poslal oblouček na nabíhajícího Fernanda, kterého dokázal ubránit Ramos. Manchester se nadechuje k jednomu z posledních útoků v prvním poločase.

44.

No a mohlo být vyrovnáno! De Bruyne uvolnil na levé straně Fernandinha, který si připravil míč ke střele a nastřelil levou tyčku Navasovy branky!

45.

Citizens se na konci první půle osmělili a častěji se teď hraje na jejich útočné půlce. Nad rámec pětačtyřiceti minut budou nastaveny další dvě.

45+1.

Jesé drží balon u rohového praporku, kde se také snaží ušetřit co nejvíce času. Povedlo se mu to velmi dobře, rohový kop pro Real.

45+2.

Kroos našel ve vápně hlavičkáře Ramose, jehož zakončení srazil někdo z hostů jen na další roh. Ten už Manchester ubránil v pohodě.

První poločas skončil.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:48.

První půle odvetného semifinále je za námi. Začalo se velmi opatrně, už po deseti minutách musel kapitána City Kompanyho kvůli svalovému zranění vystřídat Mangala. Za dalších deset minut se domácí ujali vedení. Baleovu střelu zřejmě ještě tečoval Fernando a Hart na balon nedosáhl. Real poté dlouho kontroloval hru. Jeho druhý gól nebyl uznán z důvodu ofsajdu, Marcelův střílený centr skončil vedle branky. V závěrečných minutách poločasu se přeci jen osmělili do té doby neškodní hosté. Fernandinho nastřelil tyč a ukázal, že Real nemá ještě nic jisté. Za současného stavu by ale postupoval do finále právě madridský tým.

Žluté karty: 0 - 1

Už po deseti minutách přišli Citizens o svého kapitána Vincenta Kompanyho. Belgický obránce odstoupil kvůli svalovému zranění. Jediný gól zápasu byl nakonec připsán jako vlastní branka Fernandovi, který přizvedl Baleovu střelu.

46.

Druhý poločas právě začal.

46.

Druhá půle odstartovala bez dalších změn v sestavách. Carvajal přihrával z pravé strany Ronaldovi do ofsajdu. Situace ale vypadala velmi nebezpečně.

47.

Otamendi zastavil pronikajícího Isca v souladu s pravidly a Citizens pronikli na útočnou půlku. Tam byl Touré faulován právě Iscem.

48.

Jesé si našel nepřesnou přihrávku Tourého a vyrazil do úniku po levé straně. Umě se vyhnul Otamendimu, ale centr už se mu příliš nepovedl. Přízemní balon ukryl Hart.

49.

Fernandinho při napadání zahnal Pepeho až do zámezí. Manchester následně stáhl hru na polovinu hřiště, na začátku druhé půle zatím nepředvádí takové útočné manévry jako na konci prvního poločasu.

50.

Ronaldo obdržel přesný Baleův pas za záda obránců, kteří ale portugalskému střelci pozici pořádně znepříjemnili. Ronaldo netrefil míč z voleje dobře.

51.

Carvajal poslal průnikovou přihrávku na Jesého, jenž vystřelil přes Otamendiho, který mu padal pod nohy. Hart zasahovat nemusel, balon skončil mezi diváky.

52.

Hart zavzpomínal na první semifinále a skvělým zákrokem teď udržel šance Manchesteru! Modrič nebyl v ofsajdu, zpracoval si míč, ale nechal vyniknout anglického brankáře.

53.

Real poté ještě rozehrával rohový kop. Znovu se exekuce ujal Kroos, ale Citizens se zvládli ubránit.

55.

A další dobrý zákrok od Harta! Carvajal se prodral po pravé straně a odcentroval do ohně. Ronaldo mířil do protipohybu gólmana, ale jeho hlavička nebyla razantní.

56.

Real poprvé v zápase střídá. Utkání skončilo pro Jesého, jenž rozhodně nezklamal. Na jeho místo nastupuje Lucas Vázquez.

57.

Real dobývá šestnáctku Manchesteru postupným útokem. Marcela nepustil před branku z levé strany Sagna. Odkop mu ale nevyšel podle představ.

58.

Ronaldo pronikl okolo Mangaly po pravém křídle a odcentroval před bránu. Otamendi balon odvrátil. Manchester se ale dostává pod tlak.

60.

Po hodině hry drží bílý balet těsné vedení. Manchester ve druhém poločase ještě Navasovu branku neohrozil, ale stále se drží na dostřel.

61.

Ronaldo si v souboji s Otamendim pomohl útočným faulem. Yayu Tourého mezitím na trávníku nahradil Raheem Sterling. Pellegrinimu zbývá ještě jedno střídání.

62.

Clichy fauloval u postranní čáry Lucase a omlouvá se mu. Real s rozehrávkou přímého kopu nespěchá a nejspíš rozehraje nakrátko.

63.

Ronaldo napřáhl na hranici pokutového území ke střele, kterou srazil Clichy na rohový kop. Rozehrávat bude samozřejmě Kroos.

64.

Kroos nalezl hlavu Balea, který poslal balon do břevna. Míč se vrátil na malé vápno, kde jej chytil do ruk Ronaldo. Je s podivem, že za to neobdržel žlutou kartu, přestože se později ukázalo, že to byl ofsajd.

65.

Real drží balon na kopačkách a ve druhém poločase skutečně dominuje. Manchester je pod stálým tlakem.

66.

Otamendiho přihrávku na útočníky zachytil Ramos. Real tak znovu ukončil protiútok Manchesteru hned v zárodku a v poklidu rozehrává.

67.

Druhé střídání na straně Madridských. Isco v zápase skončil a nastupuje James Rodríguez. Rozhodně se tedy nejedná o oslabení útočné síly Realu.

68.

Fernandinho dokázal na polovině hřiště zahrát balon pouze do zámezí. Citizens se nedaří najít recept na Real, vůbec nedokáží podržet balon.

69.

Pellegrini se snaží oživit hru třetí výměnou. Místo Jesúse Navase nastupuje Kelechi Iheanacho, střelec dvou branek z víkendového zápasu v Southamptonu.

70.

Iheanacho se ihned zapojil do hry a centroval z levé strany do šestnáctky. Ramos dokázal odhlavičkovat, posléze bude rozehrávat Navas.

71.

Modrič dostal balon do běhu a postupoval by do otevřené obrany City, kdyby ho zezadu nepovalil Fernando (MAC). Oprávněná žlutá karta.

72.

Real pozdržel hru na polovině hřiště, později si kontakt s míčem vyzkoušel také brankář Navas. Bílý balet dopředu nepospíchá.

73.

Do konce utkání zbývá zhruba dvacet minut a Manchester se stále nemůže dostat k Navasově brance. De Bruyneho přihrávka na útočníky neprošla.

74.

Modričovi utekl balon ve středu hřiště a City mohou zaútočit. Konečně se trochu usazují na útočné polovině. Uvidíme, na jak dlouho.

75.

Iheanacho si ukrojil těžké sousto a mezi třemi hráči do vápna neprokličkoval. Manchester však prohrává pouze o gól, k případnému postupu mu stačí jediná povedená akce.

76.

Bale pelášil do otevřených dvířek obrany Manchesteru, na zemi byl ale včas Otamendi a ve skluzu zastavil velšského kanonýra.

77.

Marcelo si udělal ze soupeřů slalomové tyče, ale na čtvrtého obránce Manchesteru v řadě už nevyzrál. Zůstává ležet, akce Realu pokračuje na druhé straně.

78.

Fernando přišlápl Marcelovi nohu. Mezitím vzplál konflikt mezi Kroosem a Fernandinhem. Rozhodčí Skomina zatím řeší vše domluvou.

79.

Real se prokombinoval až k pokutovému území. Na střelu ze střední vzdálenosti dostal nabito Kroos, jenomže byl zablokován.

80.

Sterlingův průnik po levé straně byl brzy přibrzděn. A navíc budou vhazovat fotbalisté Realu. Do konce základního hracího času už jen deset minut.

81.

City se zhruba na půl minuty usadili na útočné polovině. K šestnáctce se ale nepropracovali, De Bruyne byl o míč na pravém křídle okraden.

82.

Bale byl Fernandem zastaven čistě a Sterling mohl postupovat po levé straně. Centr byl však na Iheanacha příliš dlouhý a Navas bude vykopávat.

83.

Agüero je ve druhém poločase na hřišti prakticky neviditelný a skoro se nepotkal s balonem. Real předvádí zatím velmi vyzrálý výkon a Citizens k ničemu nepouští.

83.

Lucas Vázquez (REA) šel do souboje se Sterlingem podrážkou napřed a trefil ho do holeně. Žlutá karta a velmi nebezpečný přímý kop pro Manchester City.

84.

De Bruyne to z úhlu místo centru zkoušel rovnou na přední tyč. Těžko říct, jestli by Navas dokázal zasáhnout, nicméně míč skončil na boční síti.

85.

Hra se zase přenesla na útočnou polovinu Realu, kde ji fanoušci domácích vidí nejraději. Bale bojuje na levé straně s Otamendim.

86.

Clichyho nákop zastavil Carvajal a odehrál míč do zámezí. Hrát tak budou Citizens, kteří se přeci jen v posledních minutách více dostávají do hry.

87.

Sterling v dalším ze soubojů s Carvajalem uspěl a vybojoval aut. Ještě předtím ale domácí vystřídají. Což bude chvilku trvat.

88.

Ano, Luka Modrič vycházkovým tempem opouští hřiště a nahrazuje ho jeho krajan Mateo Kovačič. Do konce základního hracího času zbývají už jen dvě minuty.

89.

Agüero připomněl, že je na hřišti a že umí dát gól! Zkusil vypálit ze střední vzdálenosti a Navas se natahoval marně. Naštěstí pro Real těsně přestřelil.

90.

Navas vyběhl na hranici šestnáctky a důrazně vyřešil vznikající závar. Po návratu do branky se posadil na trávník, v čemž ho následuje Marcelo.

90+1.

Nastavují se čtyři minuty. Těžko říci, jaký problém Navas má. Manchester samozřejmě tlačí na rozhodčího, aby se už konečně začalo zase hrát.

90+2.

Real drží hru na polovině hřiště. Manchester podruhé za sebou vhazuje, ale nemůže se dostat zpět před Navase.

90+3.

Pepe odvrátil manchesterský nákop do vápna. Ronaldo podržel hru uprostřed, později zasáhl před nabíhajícím Rodríguezem Hart.

90+4.

Čas na srovnání se hostům krátí. Navíc Nicolas Otamendi (MAC) na polovině hřiště pouze fauloval Ronalda a vysloužil si karetní ocenění.

90+5.

Skomina kvůli zdržování ze strany Navase ještě přidává. Kroos našel ve vápně úplně volného Rodrígueze, který však po špatném zpracování ani pořádně nezakončil.

Utkání skončilo.

Je to jasné, po dvou letech uvidíme madridské finále. Real dokráčel k postupu přes City zásluhou jediné branky. Ve druhém poločase vychytal Hart Modriče s Ronaldem, Bale zase hlavičkoval do břevna. Dlouho to vypadalo, že si Citizens ani nečichnou. V závěru s jakýmsi náporem přeci jen přišli. Agüero však střílel těsně nad branku a dlouhé nastavení už si Real pohlídal bez větších komplikací. City končí před branami finále, přesto musejí brát letošní sezonu v Lize mistrů jako povedenou.

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.