Play off hokejové extraligy • 2. finále • 17:20

4:2
Sparta Praha
8. Valský (Vitásek), 32. Řepík (Mojžíš), 40. Radivojevič (Řepík, Birner), 59. Vampola
10. Hamilton (Hrbas), 11. Forman (Eminger, Polášek)

Dobrý den, vítejte při sledování online reportáže z druhého finále play off hokejové extraligy mezi Libercem a Spartou. Utkání začíná v pátek 15. dubna v 17:20.

Druhý finálový duel je nasnadě, Liberec na domácím ledě přivítá pražskou Spartu podruhé. Včera byla celá série rozehrána a Bílí Tygři vůbec poprvé v letošním play off prohráli. Byli to sice oni, kdo otevřel skóre, jenomže druhá a třetí třetina vyšly lépe Spartě. Skvělým výkonem se blýskl nestárnoucí Hlinka.

1. finále, čtvrtek 14. dubna, 17:20, Liberec:

Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Branky: 13. Řepík (Ševc, Vampola) – 31. Forman (Hlinka, Hrbas), 37. Hlinka, 49. Buchtele (Hlinka, Forman). Diváci: 7 500 (vyprodáno).

ELH, Sparta-Liberec: Lukáš Klimek -  Petr Kolmann
ELH, Sparta-Liberec: Lukáš Klimek - Petr Kolmann | Foto: Milan Kammermayer

Sestava Liberce:

Lašák (Schwarz) - Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Výtisk (C), Vitásek, Plutnar - Bakoš, Vampola (A), Radivojevič (A) - Řepík, Bulíř, Birner - Valský, Jelínek, Krenželok - Špaček, Lakatoš, Stránský - Ordoš. Trenér: Filip Pešán.

Sestava Sparty:

Pöpperle (Taylor) - Polášek, Eminger, Barinka, Hrbas, Mikuš, Švrček, Kalina, Čajkovský - Buchtele, Hlinka (C), Forman - Kumstát (A), Pech, Černoch - Hamilton, Klimek, Sabolič - Kudrna, Dragoun, Netík (A). Trenér: Josef Jandač.

Liberec nastupuje v neměnné sestavě oproti úvodnímu finále. Trenéru Pešánovi nadále schází Jaroslav Vlach. V sestavě Sparty už změny najdeme. Ve čtvrtém obranném páru by měl hrát po boku mladého Kaliny Michal Čajkovský, jenž se tedy po zranění vrací do sestavy. Kouč Jandač ze soupisky vyškrtl útočníka Martina Procházku, na jehož místě ve druhé formaci se dnes objevuje Jiří Černoch. Co se týče absencí, sparťané ani pro druhé finále nepočítají s obráncem Janem Piskáčkem a útočníky Lukášem Cingelem a Danielem Přibylem.

TELH, Plzeň-Sparta: Michal Čajkovský
TELH, Plzeň-Sparta: Michal Čajkovský | Foto: Tomáš Liška

Deset minut před koncem prvního finále byl za zákrok proti Pechovi vyloučen Petr Vampola na pět minut plus do konce utkání. Liberci přišel tento trest velmi přísný a zkomplikoval mu v závěru utkání cestu za případným vyrovnáním. O čem ještě mluvil Bílý Tygr Branko Radivojevič po prvním utkání, čtěte ZDE.

ELH, Sparta-Liberec: Branko Radivojevič
ELH, Sparta-Liberec: Branko Radivojevič | Foto: Milan Kammermayer

Druhé utkání budou mít na starosti hlavní rozhodčí Vladimír Šindler a Robin Šír. Na čarách budou asistovat Jiří Gebauer a Vít Lederer.

HC Vítkovice - HC Olomouc: rozhodčí Roman Mrkva a Vladimír Šindler
HC Vítkovice - HC Olomouc: rozhodčí Roman Mrkva a Vladimír Šindler | Foto: Dalibor Sosna

Atmosféra v šatně pražského celku je bojovná, takhle to tam vypadá před druhou bitvou finálové války. Kdo se bude radovat v druhém pokračování finále?

Další bitva finálové války se blíží. This is Sparta!

Fotka zveřejněná uživatelem hcspartapraha (@hcspartapraha),

Ještě před začátkem zápasu zazněla na stadionu Liberce česká hymna.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Na úvodním buly uspěli Bílí Tygři, kteří hrají v bílých dresech. Sparta v rudém. Radivojevičovo nahození nedokázal Vampola usměrnit na branku.

1.

Sparta odrazila úvodní útok Liberce a oba týmy vystřídaly. Bulířovo nahození dolétlo k Tomáši Pöpperlemu (SPA), který rozehrál až na tribunu. Jsou z toho dvě minuty za zdržování hry pro sparťanského gólmana, trest si odsedí Michal Dragoun.

2.

Severočeši tedy hrají hned v úvodu první přesilovku. Ševcovo nahození neprošlo až k Pöpperlemu a Spartě se podařilo vyhodit.

2.

Pražané podruhé v krátkém časovém sledu vyhodili a stihli vystřídat. Liberec se zatím v přesilovce nemůže dostat k soustavnému tlaku.

3.

Bulíř nahazoval před branku, ale Valskému se nepovedlo tečovat mimo dosah Pöpperleho. Bulíř znovu manévruje s pukem v rohu kluziště.

3.

Sparta je v plném počtu a první oslabení bez potíží zvládla. V samotném závěru se ještě v šanci octl Bakoš, ale nedokázal se prosadit.

4.

Sparťané rozehráli jen na zakázané uvolnění, po odpískání se ještě Forman postrkával s jedním z domácích. Vampola vyhrál buly pro Birnera, proti němuž Pöpperle zasáhl.

4.

Dnešní utkání je od začátku velmi vypjaté. Jan Švrček (SPA) fauloval Vampolu a je potrestán dvěma minutami za nedovolené bránění. Vampola zmizel na střídačce a dává se dohromady, proti trojici sparťanů se vydal za jakousi pomstou Birner.

5.

Liberec hraje tedy už druhou přesilovou hru. Radivojevičovu střelu chytil Pöpperle a úspěšně zasáhl také proti ráně Bakoše. Sparťan kotouč udržel a neumožnil žádné dorážky.

5.

Birner nedostal puk úplně ideálně, přesto z první dokázal vystřelit. Pöpperle toho moc neviděl, ale puk vyrazil a sparťanům se poté podařilo vyhodit.

5.

Sparta vyhodila ještě podruhé, avšak potřetí zachytil její rozehrávku Vampola. Z mezikruží rychle vystřelil, Pöpperle schoval puk do lapačky.

6.

Radivojevič přihrál Šimkovi, jehož rána byla zablokována. Sparta znovu vyhodila a do návratu Švrčka zpět na led zbývá už jen patnáct sekund.

6.

Pražané jsou kompletní, ani druhá přesilovka Liberce nepřinesla první gól. Liberec se snaží i po skončení hry v početní výhodě usadit v útočném pásmu.

7.

Netík si nezpracoval v útočné třetině rychlou přihrávku. Sparta dostala Bílé Tygry při rozehrávce pod tlak a získala puk zpět. Netík se pokoušel protlačit před bránu.

7.

Pech byl faulován a také Sparta si zahraje přesilovku. Lukáš Derner (LIB) musí na trestnou lavici na dvě minuty za hákování. Přesilová hra začne po komerční přestávce.

8.

Liberec se dokázal hned na startu oslabení osvobodit. O něco později Stránský dokonce ujel po levém křídle, ale Pöpperle tvrdou ránu se štěstím udržel.

8.

Bílí Tygři se v oslabení nakonec prosazují a jdou do vedení! Liberec pronikal do útoku po pravé straně, Vitásek si počkal na JAKUBA VALSKÉHO a přihrál mu do druhé vlny. Valský si kotouč zpracoval a z mezikruží se příklepem trefil do horního růžku - 1:0! Asistence: Ondřej Vitásek.

9.

Spartě se oslabení vůbec nedaří a hned po vhazování musela čelit střele Vampoly. Pöpperle kotouč vyrazil za branku.

9.

Lašák chytil na konci sparťanské přesilovky Barinkovu střelu. Liberec je kompletní, v oslabení skóroval a vhazuje se před jeho brankou.

10.

Pražané bleskově kontrují a vyrovnávají stav utkání! Sparta se dostala do útočného pásma a Hrbas od mantinelu nahodil puk před branku. Kanaďan CURTIS HAMILTON před bránou předskočil Vitáska a usměrnil kotouč za Lašáka - 1:1! Asistence: Marek Hrbas.

10.

Sparta mohla jít dokonce do vedení! Netík zprava přihrál před branku úplně volnému Pechovi, který podobně jako Hamilton kotouč tečoval, avšak jen do břevna.

11.

Liberec vyhodil na zakázané uvolnění, na vhazování pak uspěli hosté. Barinkovo nahození ukryl Lašák ve výstroji a buly se opakuje.

11.

Sparta otáčí stav utkání a v Liberci je rázem úplně jiná nálada! Polášek přihrál na modrou čáru Emingerovi, který se nerozpakoval a nahodil puk na branku. Krenželok pustil k zakončení MIROSLAVA FORMANA a Lašák byl bezmocný - 1:2! Asistence: Vladimír Eminger, Adam Polášek.

11.

Dominik Lakatoš (LIB) to v souboji s Dragounem přehnal s důrazem a je vyloučen na dvě minuty za hrubost. Oslabení je další komplikací pro Liberec.

12.

Pech přihrál Barinkovi mezi kruhy a Lašák měl co dělat, aby nepříjemnou ránu aktivního obránce Sparty vyrazil k mantinelu.

13.

Liberci se podařilo vyhodit, Sabolič volil příliš složitou přihrávku. Bílí Tygři se brání dobře a zbývá jim ubránit ještě dvacet sekund.

13.

Liberec už je v plném počtu, Sparta ale nadále zůstává v útočném pásmu. Netík střílel z předbrankového prostoru nepřesně.

14.

Radivojevičovo nahození skončilo za brankou Pöpperleho. Tam o puk se sparťany ještě bojuje Vampola.

14.

Eminger s Poláškem nedokázali rozehrát a Špaček se tlačil od hrazení před branku. Pöpperle mu do akce sáhl holí a puk vypíchl.

15.

Liberec poslal puk na zakázané uvolnění a vhazuje se před bránou Lašáka. Na buly změří síly Lakatoš s Klimkem.

15.

Šimek přišel při pokusu o rozehrávku o puk a Hrbas mohl od modré čáry vypálit. Lašák byl připraven, přerušil hru a je tady komerční přestávka.

16.

Sabolič přitlačil na rozehrávajícího Výtiska a dostal ho pod tlak. Liberec se ze svízelné situace nakonec dostal, ale není teď v pohodě.

16.

Valský byl o kotouč ve středním pásmu připraven a Hamilton mohl unikat po levé straně. Lašák jeho těžkou střelu akrobatickým zákrokem chytil.

17.

Vampola si udělal prostor v souboji s Hlinkou, ale obránci Liberce jeho tečovanou přihrávku následně nezachytili. O kotouč se bojuje ve střední třetině.

17.

Bulířovi utekl kotouč ještě před zakončením a Sparta ujela do protiútoku. Kudrna nahodil před branku, Netík nadvakrát vystřelil jen do boční sítě.

18.

Stránský nahodil po mantinelu a spěchal za vlastním nahozením. Eminger byl u kotouče dříve, vyhodil ho ovšem jen na zakázané uvolnění.

18.

Šimek po vyhraném vhazování vypálil, ale rána byla daleko před Pöpperlem zablokována. Na opačné straně ujíždí po hrazení Hrbas.

19.

Krenželok udržel modrou čáru a později přihrál pod sebe Dernerovi. Nahození od libereckého obránce vyklepal Pöpperle do rohu kluziště.

19.

Bakoš si poradil s Mikušem, ale záhy o kotouč přišel. Sparta může do protiútoku, první třetina pomalu končí.

20.

Buchtele vybojoval mezi kruhy pro Hlinku kotouč, ale kapitán Sparty vystřelit nedokázal. Poslední šanci v první části bude mít zřejmě Liberec.

20.

Vitáskovo nahození poskakovalo před Pöpperlem a na brankovišti se strhla značná mela. Gólman Sparty puk ukryl, pak už se do sebe pustili Hrbas s Řepíkem. Rychle se ale zase roztrhli.

První třetina skončila.

Druhá třetina začne přibližně v 18:18.

Máme za sebou první třetinu druhého finále. Liberec v úvodu zápasu promarnil dvě přesilovky, aby se následně prosadil ve vlastním oslabení. Stránského ránu ještě Pöpperle udržel, ale proti příklepu Valského z mezikruží do horního růžku neměl nejmenší šanci. Pak se ovšem probrala Sparta. Hrbasovo nahození tečoval za Lašáka Hamilton a za další minutu se trefil také Forman, když podobně usměrňoval nahození Emingera. V dalším průběhu třetiny ještě Sparta nevyužila přesilovku, avšak těsný náskok už si do přestávky udržela.

21.

Sparťané cestu do útočného pásma nenašli. Totéž se nepovedlo ani na druhé straně Liberci. Domácí mají možnost rozehrávky.

21.

Šimek nahazoval puk na Vampolu před branku, ale po odskoku puku situace nevyšla. Bílí Tygři jsou pryč z útočné třetiny.

22.

Liberci nevyšla rozehrávka a Netík se mohl dostat k puku. Jenomže kotouč mu odskočil od hole a Bílí Tygři dostávají druhou šanci na rozehrávku.

22.

Řepík si nezpracoval dlouhou přihrávku a píská se zakázané uvolnění. Hra zůstává před Lašákem, vhazuje se po jeho pravici.

23.

Jelínek vyhrál buly přímo na obránce, ale střela od modré čáry byla přizvednuta až za branku. Tam pokračuje boj o kotouč.

23.

Jelínek se natlačil před Pöpperleho a procpal svou střelu přes Poláška. Sparťanský gólman si první tyčku pohlídal a puk ukryl.

24.

Vampolovo nahození bylo sraženo těsně vedle branky, Ševcova rána z druhé strany prosvištěla také pouze mimo Pöpperleho bránu.

24.

Hlinkovi překazil únik po pravém křídle Martin Ševc (LIB), ale v souboji s Buchtelem už si liberecký obránce pomohl faulem. Dvě minuty za sekání, přesilovka pro Spartu.

25.

Liberec začal oslabení důrazným vyhozením až k Pöpperlemu. Nyní už jsou Pražané zpět v útočné třetině a snaží se tam usadit.

25.

Místo toho však přišlo další osvobození ze strany Bílých Tygrů. Hlinku zboural u mantinelu Výtisk, Sparta přesto kotouč získala na své hole.

26.

Čajkovský si po výměně puku s Buchtelem neporadil se složitou situací a ztratil útočné pásmo. Liberec se brání v oslabení velmi dobře.

26.

Klimek ještě pronikl do útočného pásma v závěru přesilovky, ale vystřelit už se mu nepodařilo. Bílí Tygři jsou kompletní.

27.

Pöpperle lapil Bakošovu střelu, přerušil hru a pokračovat se bude po komerční pauze. Sparta stále drží jednobrankový náskok ve druhém finále.

27.

Mojžíšovo nahození skončilo znovu jen u mantinelu. Sparta poté dokázala dostat puk do středního pásma. Mojžíš opět rozehrává.

28.

Netíkova tečovaná přihrávka skončila až u Lašáka, který přemýšlel o rozehrávce, ale nakonec puk přikryl. Kudrna se dral za dorážkou a musel být umravněn beky Liberce.

28.

Výtiskovu přihrávku zachytil Valský, nabral na levé straně obrovskou rychlost, avšak na přihrávku pod sebe už nikdo z jeho spoluhráčů nezareagoval.

29.

Pöpperle podržel pod lapačkou nahození z velké dálky. Do branky se tlačil Špaček, ale gólman Sparty žádnou chybu neudělal. V posledních momentech se hraje bez šancí.

29.

Kotouč se zasekl v rojnici u mantinelu a nakonec se bude vylučovat. Miroslav Forman (SPA) se zaklesl do Martina Ševce (LIB). Forman odpyká dvě minuty za držení protihráče, Ševc za hrubost. Hraje se ve čtyřech.

30.

Řepík s Birnerem nepronikli do útočného pásma. Hamilton si zpracoval kotouč, otočil se, ale liberecký obránce přizvedl jeho střelu nad branku Lašáka.

30.

Eminger přihrál Poláškovi, který kotouč posunul jen na zakázané uvolnění. Hra se vrací do obranného pásma pražské Sparty.

31.

Vampola táhl liberecké přečíslení, ale Radivojevičovi přihrál příliš pozdě. Libereckého útočníka stačil dostoupit Dragoun.

31.

Bílí Tygři se tlačí dopředu, ale nemohou překonat modrou čáru. Oba týmy už jsou v pěti, hraje se v plném počtu.

32.

Bílí Tygři vyrovnávají skóre! MICHAL ŘEPÍK se dostal k odraženému puku na pravé straně a ujížděl proti Hrbasovi. Přes obránce Sparty vypálil příklepem, Pöpperle kotouč neudržel a díval se, jak skáče za čáru - 2:2! Asistence: Tomáš Mojžíš.

32.

Vitáskova rána prošla až na Pöpperleho, který tentokrát kotouč udržel. Ještě v situaci předtím se před jeho brankou strhla menší hromadná potyčka.

33.

Bakošovo nahození mělo mířit na Vampolu, ale proskákalo až do rohu kluziště. Sparta rozehrává protiútok.

33.

Liberec hrál v šesti a jeden z jeho hráčů bude muset odpykat dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Je to Dominik Lakatoš (LIB), Sparta hraje přesilovku.

34.

Poláškovi nesedla rána od modré čáry a Lašák si všiml volného kotouče. Posunul ho hokejkou troufale ke svým spoluhráčům, kteří už vyhodili.

34.

Oslabení dnes Liberci jdou. Už třikrát dokázal vyhodit a teď drží hru v útočném pásmu. Pöpperle za brankou rychle rozehrál.

35.

Pech si zpracoval ne úplně přesnou přihrávku od Kumstát, uvolnil se okolo Vitáska, ale ve střele na branku mu na poslední chvíli bylo zabráněno.

35.

Sabolič střílel vedle a Lakatoš se vrátil zpět na led. Jenomže Bílí Tygři si oslabení zopakují. Potřetí v zápase je na trestné lavici Martin Ševc (LIB), který si odpyká dvě minuty za hákování. Rychle pelášil na trestnou, aby sudímu nic neřekl.

36.

Po přihrávce od Buchteleho přišla rána z pravé strany a krátká skrumáž před libereckou brankou. Bílí Tygři našli puk a vyhodili dopředu.

36.

Lukáš Klimek (SPA) před bránou fauloval Dernera a dostává trest pět minut plus do konce utkání. Kopl totiž do libereckého obránce ostřím brusle a pro dnešek dohrál. Pětiminutový trest si odsedí Jiří Černoch.

36.

Momentálně se hraje ve čtyřech, Liberci pak začne dlouhá přesilovka. Vysoký kotouč, který spadl před Pöpperleho, sparťany nepřekvapil.

36.

Přichází další velká komplikace pro Spartu. V ten nejhorší moment je vyloučen na dvě minuty za zdržování hry - vystřelení puku mimo hřiště Marek Hrbas (SPA). Liberec hraje ve čtyřech proti třem.

37.

Obrovská šance pro Bílé Tygry! Birner těsně minul branku, odražený kotouč napálil na Pöpperleho Bakoš, ale sparťanský gólman dokázal zakročit.

37.

Liberec mačká Spartu ve čtyřech proti třem. Ševc se za chvíli vrátí na led a ještě situaci pro Liberec o něco zvýhodní.

38.

Liberec rozebral obranu Sparty a Radivojevič místo střely ještě přihrával Mojžíšovi. Ten tečoval tuto nabídku mimo branku.

39.

Sparta už je ve čtyřech. Liberec ještě dohrává klasickou přesilovku a stále se drží v útočné třetině.

40.

Obranná čtyřka Sparty se zasekla na ledě a dostala se pod obrovský tlak. Liberec nakonec dlouhou přesilovku zhodnotil. K puku se na modré čáře poněkolikáté dostal BRANKO RADIVOJEVIČ a jeho rána příklepem prošla Pöpperlemu pod rukou - 3:2! Asistence: Michal Řepík, Michal Birner.

Druhá třetina skončila.

Třetí třetina začne přibližně v 19:19.

Prostřední perioda je minulostí, Liberec v ní dokázal otočit skóre a dostal se do vedení. Sparta na začátku třetiny nevyužila přesilovku a Bílí Tygři ve 32. minutě srovnali. Přestože neměli žádný velký tlak, prostřelil Řepík ranou z pravého křídla Pöpperleho, který si zde možná vybral trochu slabší okamžik. Klimek se nechal zbytečně vyloučit do konce zápasu po kopnutí do Dernera, na trestnou lavici musel také Hrbas a před Libercem se otevřela možnost dlouhé přesilovky. V poslední minutě ji zužitkoval střelou od modré čáry Radivojevič, v závěru se mohl trefit ještě Bakoš. Severočeši po dvou třetinách vedou 3:2.

41.

Začátek třetí třetiny je ještě ve znamení liberecké přesilovky. Černoch, který odpykává trest za Klimka, už se ale za pár sekund vrátí zpět do hry.

41.

Skákavé nahození si Pöpperle pohlídal a přiťukl puk obráncům. Sparta rychle přešla do útoku a proti Formanovi musel zasahovat Lašák.

42.

Vitásek dokázal vystřelit od modré čáry a rána zamířila na Pöpperleho. Gólman sparťanů puk udržel, vhazuje se po jeho levé ruce.

42.

Jelínek se přes Netíka prodral do útočného pásma, dlouho tam však Liberec nevydržel. Barinka získal kotouč a posouvá po mantinelu.

43.

Útočnou akci Pražanů zastavilo postavení mimo hru. Dragoun si po vhazování dělá cestu podél hrazení.

43.

Stránského střelu od modré čáry tečoval Radivojevič sice bruslí, ale šikovně, tak aby případný gól platil. Jenomže puk zamířil vedle branky.

44.

Hlinka se nadvakrát pokoušel překonat Lašáka. Poprvé ho zablokovali obránci Liberce, podruhé to byl sám slovenský brankář ve službách Bílých Tygrů.

44.

Formanovu střelu vytěsnil Lašák vyrážečkou, Liberec ale puk pod kontrolu nedostal. Rozehrává znovu pražská Sparta.

45.

Netík hledal před brankou Kudrnu, ale ten si se skákavým pukem neporadil ideálně. Nicméně Sparta pokračuje v útočné třetině.

45.

Sparťané zatlačili na Liberec a vykoledovali si faul. Ondřej Vitásek (LIB) je potrestán dvěma minutami za sekání. Mezitím bylo ohlášeno, že dnešní utkání opět sleduje vyprodaná aréna - 7 500 diváků.

46.

Čajkovský trefil ranou od modré čáry Špačka. Hlinka rozdává další přihrávky. Formana obral Ševc, ale nedokázal vyhodit.

46.

Čajkovského přihrávka na Hlinku byla sražena ven z útočného pásma sparťanů. Za malou chvilku se povedlo vyhodit ještě podruhé Stránskému.

47.

Pöpperlemu vypadl puk, jenomže sparťanský gólman o tom nevěděl. Stránský se vydal dorážet, ale byl zastaven obránci a Pöpperle už si pak kotouč našel.

47.

Netíkovi s Mikušem nevyšla kombinace v nadějném prostoru a Sparta je zase pryč z pásma. Liberec počítá poslední sekundy oslabení.

48.

Šimek a Bakoš dostali kotouč na zadní mantinel za Pöpperleho. Liberec je kompletní, nekomplikuje si život a pokouší se dostat zpět do hry.

48.

Přihrávka na Špačka ovšem nevyšla, je pískáno zakázané uvolnění a hra se vrací před Lašáka. Na vhazování změří síly Hlinka s Lakatošem.

49.

Čajkovského nahození proskákalo okolo Lašákovy branky až na zakázané uvolnění, a tak se hra přesouvá zase na druhou stranu k Pöpperlemu.

49.

Dernerova rána z levé strany byla sražena mimo branku. Jelínek přihrál Šimkovi, ten poslal puk na Dernera, který znovu nahazuje dopředu.

50.

Lašák udržel kotouč před Kumstátem po nahození od Kudrny v rukavici a přerušil hru. Poslední desetiminutovka začne po komerční přestávce.

50.

Poláškovo nahození vypadlo zpět mezi kruhy na Pecha, který okamžitě zakončoval ze vzduchu. Lašák skvěle zasáhl a kotouč udržel.

51.

Liberec chyboval při rozehrávce, ale sražená sparťanská střela skončila jen u mantinelu. Sparta teď ale napadá hodně agresivně.

51.

Švrček chytře nahodil kotouč bekhendem před branku, kde se v závaru octlo asi pět hráčů. Lašák po boji puk našel a ukryl ho. Důležitý zákrok.

51.

Jenomže Curtis Hamilton (SPA) zvedl ve skrumáži hůl příliš vysoko a je vyloučen na dvě minuty. Liberec se dostane zpod tlaku a může rozhodnout.

52.

Bílí Tygři se rychle nastěhovali do útočného pásma, ale ke střele se nedostali. Derner zastavil Poláškovo vyhození jednou, podruhé už ovšem ne.

52.

Vampola jel z levé strany sám na Pöpperleho, ale střela se mu nakonec vůbec nepovedla. Měl spoustu času, přesto trefil Pöpperleho přímo doprostřed výstroje.

53.

Lašák vyjel hodně odvážně pro odražený kotouč, ale s velkým přehledem rozehrál na obránce. Liberec se teď nemůže dostat do útočného pásma.

54.

Pöpperle zasáhl proti rychlé ráně Jelínka z ostrého úhlu. Pražané už jsou kompletní a musí teď pospíchat do útočného pásma.

54.

Lašák se rozhodl nerozehrávat na Výtiska a kotouč podržel. Po komerční přestávce se bude vhazovat před jeho brankou.

55.

Buchteleho rána byla hned zablokována a Sparta se musí do útočného pásma probíjet znovu. Nevyšlo to, naopak může dopředu Bakoš.

55.

Bulíř se natlačil na levé straně až ke střele. Ale nebyla tak nebezpečná a Pöpperle si v pohodě poradil. Jeho tým by ale potřeboval mít hru někde jinde.

56.

Derner přihrál na levé křídlo Řepíkovi, který příklepem okamžitě pálil. Branku ovšem minul, a tak se hra přelévá zase na druhou stranu.

56.

Hra teď plyne bez přerušení a Spartě utíká hodně rychle. Šimek provedl rychlou kličku na střed, avšak Pöpperle nadvakrát zasáhl a odrazil kotouč.

57.

Pöpperle pomohl s rozehrávkou, která ale končí zakázaným uvolněním. Forman puk nezachytil, hra se vrací před branku Sparty.

57.

Po nahození od Stránského je hra přerušena. Jelínek byl v brankovišti a hra je kvůli tomu vykázána do středního pásma.

58.

Birner trápí Emingera v osobním souboji za Pöpperlem a sparťan si teď nemůže pomoct faulem za žádnou cenu. Liberec drží hru vepředu.

58.

Kotouč se ve střední třetině zasekl pod bruslemi u mantinelu. Po vhazování nedokázal Vampola osvobodit Liberecké.

59.

Bílým Tygrům je odpískán zásah střídačky do hry a bude se vhazovat před Lašákem. Pöpperle je odvolán, ještě předtím oddechový čas Sparty.

59.

Tak to byla stoprocentní šance Sparty! Netíka po buly nechali domácí vystřelit, ale Lašák puk vyrazil před sebe. Kudrna mohl dorážet, ale netrefil puk čistě a přestřelil.

59.

Vampola získal kotouč a pokoušel se ho poslat do prázdné branky. Minul, a tak se po zakázaném uvolnění pokračuje před Pöpperlem.

59.

Další pokus už PETRU VAMPOLOVI vychází a zřejmě je rozhodnuto! Vampola zachytil přihrávku sparťanů, dovezl kotouč až před prázdnou branku a zakončil - 4:2! Bez asistence.

60.

Sparťané dohrávají poslední minutu už zase s Pöpperlem v brance. Nejsou usazeni v útočné třetině a druhý bod dnes určitě nezískají.

Utkání skončilo.

Utkání je u konce. Bílí Tygři srovnávají krok ve finále na 1:1. Ve třetí třetině Sparta několikrát sahala po vyrovnání. Pechovu střelu vychytal Lašák, po Švrčkově nahození se ve skrumáži nikdo z hostů neprosadil. Po vyloučení Hamiltona neuspěl ve velké šanci Vampola, Pöpperleho neprostřelil ani Šimek. Ve hře bez brankáře neproměnili své příležitosti Netík s Kudrnou, Vampola pak gólem do prázdné klece pojistil vítězství Liberce.

Nejlepší hráči utkání:

Michal Řepík (1+1) - Vladimír Eminger (0+1)

Do Prahy se tedy série přesouvá za nerozhodného stavu 1:1. Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.