ŽIVĚ Liberec smetl Budějovice 4:0 a je o krok blíže titulu

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
28. 4. 2012 18:32
Přečtěte si online reportáž ze zápasu 27. kola první fotbalové ligy mezi Českými Budějovicemi a Libercem, kterou hosté vyhráli po výborné druhé půli 4:0 a opět odskočili druhé Spartě na čtyři body.

Minuta po minutě

--- Děkujeme vám za pozornost a u dalších on-line reportáží opět nashledanou, třeba již dnes večer u souboje z druhého kola play off NHL mezi NY Rangers a Washingtonem Capitals.

90. Hlavní sudí nenastavil vteřinku ani ve druhém poločase a zápas ukončil. Liberec jej vyhrál na půdě Budějovic 4:0 a opět odskočil Spartě na čtyři body.

90. Hosté kombinují v okolí pokutového území Budějovic. Domácí fanoušci už pomalu odcházejí z ochozů...

86. Musiol nahrazuje Rabušice. Chvíli předtím vyvedl z klidu Bičíka povedenou střelou z otočky Řezníček.

85. Bosančiče hned po brance Hadaščoka nnahradil Ndemen.

85. A hosté navršují debakl na 0:4! Štajner našel parádní kolmicí středem obrany domácích Hadaščoka a ten sám proti Daňkovi nezaváhal.

83. Na hřiště se podíval další domácí mladík Wermke, ročník narození 1994. Vystřídal Klesu. Pro domácího hráče je to prvoligová premiéra.

83. Machonec fauloval zezadu Bosančiče a vidí žlutou kartu.

81. Zápas se již více méně dohrává z povinnosti.

79. Na hřiště se podívá další talentovaný hráč, tentokrát v dresu hostí, Hadaščok. Nahrazuje Breznaníka.

78. Klesa se objevil po chybce Keliče sám před Bičíkem, jeho střela ale hostujícího brankáře ale rozhodně ohrozit nemohla.

76. Tentokrát ale vysoko přestřelil.

75. Rabušice fauloval ve středu hřiště Javorek a vidí z rukou Drábka žlutou kartu. Ze třiceti metrů ideální příležitost pro Bosančiče.

73. Mladík Petráň nahrazuje Rýdela, kterého trápí lehké zranění levého zadního stehenního svalu.

--- Liberečtí se fotbalem baví, drží v klidu míč v okolí Daňkovy branky.

69. Hosté vedou 3:0! Bosančič potáhl míč do středu hřiště a ze dvaceti metrů nabídnul lahůdku - míč dloubáčkem poslal přes obranu i vyběhnutého Daňka.

68. Roh na druhé straně trefil hlavou Řezníček, jen doprostřed branky.

67. Gebre Selassie založil po pravé straně šanci přes Štajnera, Rabušic ale po vysunutí akci zazdil.

65. Krajčíkův centr z pravé strany s přehledem stáhnul ze vzduchu Bičík.

62. Domácí jsou otřesení a otevřeli obranu. Štajner vysunul Šurala a jeho bomba orazítkovala břevno!

60. Po rozehrávce se objevil v šanci Rabušič, volej z penalty mu ale nevyšel.

59. A Liberec vede 2:0! Z více jak 30 metrů napřáhl z přímého kopu Bosančič, Daněk trochu zaspal a parádní rána hostujícího záložníka zaplula za tyč!

59. Němce nahrazuje Hudson, domácí posilují ofenzivu, se stavem 0:1 se nehodlají smířít.

55. Rýdel hledal z rohového kopu na přední tyči Krajčíka, s jeho slabým pokusem si ale Bičík s klidem poradil.

53. Jako by Budějovičtí předešlé řádky chtěli vyvrátit, Krajčík našel dobře v náběhu Řezníčka, jeho centr z malého vápna ale pokryl Bičík na roh.

52. Domácí se sice snaží, kombinačně ale na Liberecké nemají.

50. Střelecký apetit Libereckých pokračuje i ve druhém poločase - Bosančič ale opět netrefil Daňkovu branku.

49. Ten s přehledem odvrátil Řepka, rychlý kontr domácích skončil centrem Rýdela.

48. Fleišmanův centr odvrátil Řepka na roh. Po rozehrávce na krátko se bude opakovat, z druhé strany ovšem.

46. Domácí začali hodně ostře, Klesa nejprve sestřelil Štajnera, chvíli po něm i Rýdel Bosančiče.

2. půle Výkop druhého poločasu, který právě začal, měli domácí.

Fakta Statistiky první půle - střely: 1:10, držení míče: 39:61, fauly: 4:5, rohové kopy: 2:3.

Konec 1. půle Přesně v čase 45:00 ukončil rozhodčí Drábek první poločas. Hlavně jeho prvních 25 minut hry nabídlo skvělou podívanou, poté už tempo hodně opadlo. Za 15 minut u druhé půle zase nashledanu.

43. V další šanci Rabušic, Štajner našel kolmicí Gebre Selassieho, jeho nabídku na malé vápno už ale útočník hostí nedokázal usměrnit do branky.

42. Štajnera "fauloval" Řezníček, když přišlápl chodidlo soupeře při čekání na padající míč a rozhodčí Drábek vytáhl asi hodně přísnou žlutou kartu.

41. První rychlá akce po delší době. Breznaník vyslal kolmici na Rabušice, jeho technický střela zpoza Řepky jen o pár desítek centimetrů minula levou Daňkovu tyč.

39. Tempo z první poloviny prvního poločasu je pryč, domácí Liberecké při jejich kombinacích ani příliš nenapadají.

37. Hosté teď obléhají domácí obrannou hráz ve stylu Barcelony, skulinku v ní ale zatím najít nedokázali, Breznaníkův centr s klidem zpacifikoval Daněk.

34. Štajner vysílal kolmicí do šance Gebre Selassieho, ovšem asistent hlavního odmával hraniční ofsajd hostujícího reprezentačního obránce.

32. Fleišman krásně hledal dlouhým centrem Štajnera, kterého ale chytře zakřižoval Machovec a je po šanci.

30. Hosté pálí jako u Verdunu. Opět Bosančič, ze třiceti metrů tentokrát jeho levačka vyslala míč zhruba metr od Daňkovy levé tyče.

29. Ani jeden ze dvou centrů Krajčíka z pravé strany neskončil ohrožením Bičíkovy branky. Stejně tak poté po průniku Sandra.

27. Rabušic potáhl míč z levého křídla na střed, vypálil zpoza vápna, ovšem jeho rána mířila tak dva metry od levé Daňkovy tyče.

26. Zbytečný faul Breznaníka zezadu na Řepku a hostující záložník vidí první žlutou kartu zápasu.

24. Štajner je očividně při chuti, rychlý protiútok zakončil nepřesnou ranou z dálky.

22. A Štajner penaltu se štěstím proměnil, Daněk si na míč sáhl, vytěsnit jej ale nedokázal - Liberec vede na půdě Budějovic 1:0.

22. Breznaník si píchnul chytře ve vápně míč kolem Řepky, který jej na hranici vápna sestřelil a hosté mají výhodu pokutového kopu!

20. Štajner se opřel do míče z pětadvaceti metrů, tvrdé bomby z dálky ale nepatří do jeho obvyklého arzenálu a podle toho střela také dopadla.

- Aktivní obrana domácích dělá Liberci velké problémy, uvidíme, zda v tomto tempu vydrží hrát Budějovičtí po celý zápas.

18. Bosančič napřáhnul ze třiceti metrů, Daněk musel jeho slušný projektil vytěsnit na roh.

15. Sandro si pohrál na levé straně obrany s Fleišmanem i Keličem, na přesnější centr mu ale už chyběly síly.

13. Klesa se cpal do šestnáctky, míč po přízemním centru Machovce na poslední chvíli odvrátil Kelič na roh.

9. První standardku měli i domácí, nebezpečí pro Bičíka z toho ale nebylo.

6. První roh hostí smrděl brankou. Štajnerův centr našel na bližší tyči Šurala, je hlavička ale byla nepřesná.

3. Hrdinou okamžiku Krajčík podruhé, když vyvezl míč a vybídl rozběhnutého Klesu. Ten ale balon ztratil.

2. Štajner tentokrát dobře našel Šurala, jeho centr ale odvrátil Krajčík.

1. První akci rozjíždí hosté. Štajner si ale neporozuměl s Breznaníkem a míč mají Budějovice.

Výkop První poločas právě začal, výkop měli hosté.

Rozhodčí Drábek - Wilczek, Páral

Sestavy Hostující Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Kelič, Fleišman - Šural, Janů (K), Bosančič, Štajner, Breznaník - Rabušic.

Sestavy Domácí České Budějovice: Daněk - Krajčík, Řepka (K), Brezinský, Machovec - Klesa, Rýdel, Javorek, Sandro, Němec - Řezníček.

- Domácím budou dnes chybět kapitán Lengyel a Otepka, který se vykartoval. Liberci zase kvůli velkému počtu žlutých nemůže pomoci Vácha.

- Souboj dvou týmů, kterým se fotbalové jaro mimořádně daří. Tým kolem bývalé sparťanské opory Tomáše Řepky se semkl, vyhrál čtyři utkání za sebou a definitivně se pro letošní rok zachránil v české lize. Liberec zase na prvním místě přeskočil Spartu a po dnešku může opět navýšit svůj náskok v čele na čtyři body.

- Dobrý den, vítejte u dnešní online reportáže ze zápasu 27. kola první fotbalové ligy mezi Českými Budějovicemi a Libercem, který začíná v 16:45.