Turnaj mistryň • Základní skupina • 15:00

Petra Kvitová - Aga Radwaňská

Petra Kvitová
0:2
Aga Radwaňská

Dobrý den, vítejte u online reportáže z tenisového Turnaje mistryň. Závěrečný turnaj sezony dnes začíná pro českou naději Petru Kvitovou, která se v úvodním duelu základní skupiny prestižního podniku utká s Polkou Agnieszkou Radwaňskou. Zápas začíná v 15 hodin SELČ.

13:42

V Singapuru právě začal první zápas dnešního programu, Marii Šarapovovou, světovou dvojku, vyzývá Carolina Wozniacká. Ta zápas začne na podání.

13:45

Již včera se přitom hrály dva zápasy červené skupiny, triumfovaly v nich Simona Halepová a Serena Williamsová, očekávané favoritky. Více o těchto duelech čtěte zde

Serena Williamsová slaví první vítězství na Turnaji mistryň 2014
Serena Williamsová slaví první vítězství na Turnaji mistryň 2014 | Foto: Reuters
13:48

Dánská tenistka mezitím získává i přes brejkbol Šarapovové první gem. Dnes se dá čekat docela vyrovnaný zápas, a to nejen kvůli aktuální formě, ale také kvůli historické bilanci - která sice vyznívá pro Rusku (5:3), ale poslední vzájemný duel ovšem na US Open vyhrála Wozniacká.

13:52

Wozniacká má první brejk a vede nad Šarapovovou 2:0. A to především díky aktivní ofenzivní hře.

13:54

Ano, čtete dobře, díky agresivní hře. Wozniacká už dávno není obranářka, co čeká na základní lajně na chybu soupeřky. Poslední roky se směrem do útoku hodně zlepšila a v dosavadním průběhu zápasu předvedla hned několik parádních winnerů. Zlé jazyky tvrdí, že za její náhle tvrdou hrou je rozchod s golfistou Rory McIllroyem

13:57

Wozniacká sice nejprve pustila Šarapovovou do vedení 0:40, ale následně tři brejkboly smazala a ze shody díky dvěma servisům získala i třetí hru. 3:0 pro Dánku

14:05

Sibiřská siréna, jak se Šarapovové léta přezdívá, právě vyhrála svou první dnešní hru. Za stavu 40:15 udělala dvě dvojchyby za sebou, pak se však vzpamatovala a konečně uhrála game.

14:08

A máme tu zápletku. Šarapovová tentokrát brejkbol proměnila, ve hře se prezentovala drtivými forhendy a snižuje už na 2:3.

Tennis: U.S. Open Sharapova vs Wozniacki
Tennis: U.S. Open Sharapova vs Wozniacki | Foto: Reuters
14:15

Šarapovová je zpět! Ruska právě vymazala vedení Wozniacké 3:0 ziskem tří her za sebou. Dánka se sice dostala do hry díky jestřábímu oku, které usvědčilo rozhodčí z omylu, v opakované výměně ovšem zahrála ruská tenistka fantastický slajz.

14:19

Sledujeme krásnou bitvu, obě blonďaté tenistky se přetahují o každý míček. Wozniacká nyní přerušila sérii nezdarů a udržela podání. Vede tedy 4:3.

14:23

4:4. Šarapovová ztratila na servisu jen jediný fiftýn.

14:27

Šarapovová prolomila podání Wozniacké a za stavu 5:4 jde servírovat na zisk prvního setu!

14:33

Maria ovšem tíhu okamžiku neunesla, Wozniacké nabídla hned tři brejkboly a Dánka až ten třetí využila. Je vyrovnáno 5:5, drama první sady pokračuje.

Caroline Wozniacká na Turnaji mistryň 2014
Caroline Wozniacká na Turnaji mistryň 2014 | Foto: Reuters
14:35

Máme tu další obrat, Wozniacká otáčí ze 4:5 na 6:5. Teď je ve výhodě ona, na servis ale půjde Šarapovová.

14:40

Teď se tedy Caroline prezentovala jako zapřísáhlá obranářka. Ale stoprocentně se jí to vyplatilo. Dánská tenistka vede 0:30 při servisu Šarapovové a má blízko k mečbolům.

14:41

30:30 Šarapovová vypálila eso, dnes už třetí.

14:42

Šarapovová už dnes nadělala neuvěřitelných sedm dvojchyb. Jednu právě teď a stav je 40:40.

14:43

Osmá dvojchyba! Wozniacká má setbol.

14:44

Šarapovová setbol odvrací forhendem, který dopadl přesně na čáru. Wozniacká zkoušela štěstí s jestřábím okem, předem ale byla smířená s negativním výsledkem.

Maria Šarapovová na Turnaji mistryň 2014
Maria Šarapovová na Turnaji mistryň 2014 | Foto: Reuters
14:48

Šarapovová zvládla krizovou situaci a dlouhý game dovedla do vítězného konce. 6:6, o majitelce prvního setu rozhodne až zkrácená hra.

14:52

První polovina tie-breaku se lépe povedla lehce favorizované ruské tenistce. Šarapovová vede 4:2.

14:55

Ale Wozniacká zabrala a srovnala na 4:4. Navíc má k dispozici ještě jedno podání.

5:4 pro Wozniackou, Dánka trefila forhendový winner.

A 6:4, Wozniacká má další dva setboly.

14:57

Symbolický konec, dvojchyba Šarapovové! První set prvního zápasu Bílé skupiny na Turnaji mistryň tedy ovládla Caroline Wozniacká. Zvládne Ruska zápas otočit?

15:04

Šarapovová je v úvodu druhé sady úplně mimo. Prohrála jednoznačně úvodní game na servisu a udělala už celkem devět dvojchyb.

15:06

Caroline Wozniacká potvrdila brejk a upravila na 2:0.

15:08

Stále tedy čekáme na start zápasu Petry Kvitové proti Agnieszce Radwaňské. Zatím si můžete pečlivě prohlédnout grafiku, kterou jsme k tomuto ostře sledovanému duelu vyrobili. ZDE.

15:12

A jak vidí šance české jedničky proti Radwaňské i celkově na Turnaji mistryň fedcupový kapitán Petr Pála? Čtěte ZDE.

Petra Kvitová na turnaji v Pekingu 2014
Petra Kvitová na turnaji v Pekingu 2014 | Foto: Reuters
15:16

Wozniacká ve druhém setu drží náskok jednoho brejku a vede 3:1. Že by se rýsovalo první překvapení singapurského turnaje?

15:23

V přiložené fotogalerii si můžete připomenout, jakou bilanci má Petra Kvitová na Turnaji mistryň a jak se jí doposud vedlo v zápasech proti soupeřkám, s nimiž se v Singapuru může potkat.

15:29

Wozniacká se teď na dvorci hodně rozčiluje, vadí jí světla na stropu arény, které zřejmě jakýmsi způsobem změnily směr, kam svítí. Dánce to hodně vadí, navíc čelí brejkbolu.

15:30

A je to tady. Ruska srovnává na 3:3, Wozniacká vzteky napálila míček mezi diváky.

15:35

Šarapovová nejprve vyrobila už svou jedenáctou dvojchybu, brejkbol soupeřky ale následně vynikajícím útokem odvrátila. 3:3 a shoda.

15:37

Druhý brejkbol už ale Wozniacká proměnila a jde do vedení 4:3!

15:40

O krátké přestávce se na tváři Marie Šarapovové objevily slzy, její trenér ji utěšoval a snažil namotivovat na možná rozhodující momenty zápasu.

15:43

Šarapovová po zkaženém bekhendu klesá do kolen, Ruska je v krizi a prohrává 15:30.

15:44

Další bekhendová chyba, Wozniacká potvrzuje brejk, vede 5:3 a je jedinou hru od důležité výhry!

15:46

Ruská tenistka roztleskala skvělou ofenzivou zakončenou vítězným volejem celou arénu. 40:15 při jejím servisu.

15:48

Šarapovová stále nic nevzdává, snižuje na 4:5. Wozniacká půjde za pár minut servírovat na vítězství.

15:52

0:30 při servisu Wozniacké. Šarapovová útočí na brejkboly.

15:52

15:53

15:40 Dva brejkboly pro ruskou tenistku.

15:54

Šarapovová srovnává na 5:5 a krásné drama bude pokračovat! Kdo ví, kdy se Petra Kvitová na dvorec dostane...

15:57

Ruska získává třetí hru za sebou a vede 6:5. Wozniacká se teď pokusí udržet v setu a vybojovat tie-break.

16:00

Zajímavý pohled do zákulisí. Zatímco Agnieszka Radwaňská běhá na pásu, aby se udržela zahřátá, Petra Kvitová sedí na zemi, hraje si s míčem a směje se vtipům trenéra Kotyzy.

16:04

Wozniacká vedla na servisu už 40:15, Šarapovová ale oba gameboly odvrátila a je z toho shoda.

16:06

Obrovská křivda na Wozniacké! Dánka už nemá challenge, opakované záběry ale potvrdily, že míč z rakety Šarapovové dopadl do jasného autu. Ruska má setbol.

16:07

Spravedlnosti bylo učiněno za dost, Šarapovová setbol neproměnila. Shoda.

16:07

16:07

16:08

Vow, Wozniacká vypálila neskutečný forhend z plného běhu. A trefila růžek! Dánka má výhodu a může si vynutit tie-break.

16:09

Je to tady, stav je 6:6, o osudu druhého setu rozhodne opět zkrácená hra. Připomeňme, že Wozniacká má náskok jedné sady a může tedy zápas rozhodnout.

16:11

Šarapovová vede ve zkrácené hře 2:0.

16:13

Wozniacká ztrácela už tři míčky, nyní jí pomohla další z mnoha dvojchyb soupeřky.

16:14

To je drama, Wozniacká získala tři míčky v řadě, stav je tedy 3:3 v dnešním druhém tie-breaku.

16:15

Do náskoku jde ale opět Maria Šarapovová - 5:3.

Ruska spálila snadný volej a připravila se o setboly! - 5:4

Nyní už ale podobnou situaci zvládla a za stavu 6:4 má dva setboly!

První setbol Ruska neproměňuje, teď má druhý, na servisu.

16:19

Maria Šarapovová získává druhý set, stejně jako Wozniacká až ve zkrácené hře. Stav je 1:1 na sety, maratonský zápas bude pokračovat. Petra Kvitová se tedy na dvorec hned tak nedostane.

Maria Sharapova of Russia hits a return to Caroline Wozniacki of Denmark during their match at the 2014 U.S. Open tennis tournament in New York | Foto: Reuters
16:27

Na začátku třetího setu je ovšem světová dvojka znovu v nedobré situaci. Prohrává 0:1 a 0:30.

16:29

Caroline Wozniacká proměňuje brejkbol a na začátku rozhodujícího dějství jde do náskoku 2:0. Dokáže se Šarapovová opět odrazit ode dna?

16:33

Ano, nejspíš dokáže. Šarapovová hned vzápětí získává ztracené podání zpět a snižuje na 1:2.

16:37

Šarapovová esem uzavřela čistou hru na servisu. Je vyrovnáno 2:2.

16:40

Ani Wozniacká ovšem nyní na podání nezaváhala, vede tedy 3:2 a snažit se musí zase Maria.

16:45

Dánská tenistka má další dva brejkboly! Přispěl k tomu i fakt, že Šarapovová udělala v gamu už svou čtrnáctou dnešní dvojchybu.

16:45

Wozniacká proměnila brejkol a vede 4:2. Náskok dvou gamů už měla na začátku setu, takže nepředbíhejme, v tomhle zápase je možné úplně cokoli. Sledujeme špičkový ženský tenis a nezapomenutelný match.

Caroline Wozniacká ve finále US Open
Caroline Wozniacká ve finále US Open | Foto: Reuters
16:50

Caroline Wozniacká je krůček od výhry v tomhle dechberoucím duelu. Dánská hráčka vede 5:2 ve třetí sadě, na servis teď půjde Šarapovová.

16:55

Wozniacká zahrála fantasticky a za stavu 30:40 má první mečbol! Po třech hodinách a třinácti minutách hry.

Wozniacká poráží Šarapovovou! Po setech 7:6, 6:7, 6:2 si dánská tenistka připisuje důležité vítězství, navíc v nádherné bitvě dvou skvělých hráček.

Turnaj mistryň 2014: Caroline Wozniacká
Turnaj mistryň 2014: Caroline Wozniacká | Foto: Reuters
16:57

Zápas trval tři a čtvrt hodiny. Petra Kvitová a Agnieszka Radwaňská mají za sebou velmi dlouhé čekání, ale už víc čekat nemusejí. Už za pár minut přijdou na dvorec v singapurské aréně.

17:06

Pořadatelé už slavnostně uvádějí příchod Petry Kvitové a její polské soupeřky. V Singapuru dělají všechno velkolepě, takže je to nástup jaksepatří.

17:12

Kvitová a Radwaňská už se rozehrávají. Připomeňme, že se v kariéře utkali už šestkrát a česká jednička prohrála pouze jednou. I proto je současná světová trojka poměrně jasnou favoritkou dnešního zápasu. Doufejme, že svou roli naplní.

Utkání začíná, na podání jde jako první polská tenistka.

15:0 První rána Kvitové byla příliš dlouhá.

30:0 Ani napodruhé si česká hráčka nepotykala s přesností.

30:15 Petra si dala záležet, trpělivě stupňovala tlak a Radwaňská se neprosadila z forhendu.

40:15 Překrásná výměna, Kvitová diktovala tempo, Polka ale předvedla poctivou defenzivu a nakonec měla štěstí, Petra při pokusu o winner těsně minula postranní čáru.

0:1

Agnieszka Radwaňská získává první hru dnešního zápasu, na servisu ztratila jen jeden míček.

15:0 Dobré první podání a pak vítězný volej české tenistky.

30:0 Petra zrychlila hru bleskovým bekhendem.

30:15 Češka vyrobila první dvojchybu zápasu. Snad dnes nebude v tomto směru stejně tragická, jako Maria Šarapovová.

40:15 Pořádné rány posílala Kvitová na druhou stranu, Polka se nakonec neubránila.

40:30 Kvitová byla pozdě u returnu a poslala míček do sítě.

1:1

Kvitová ukončila hru drtivým forhendem k čáře - 1:1.

0:15 Kvitová krásným forhendem nedala soupeřce šanci.

15:15 Škoda forhendu, který zastavila páska. Polka by k němu zřejmě nedoběhla.

30:15 Po skvělém returnu přišel pokažený bekhend. A Radwaňská vede.

30:30 Polská hráčka udělala nevynucenou chybu z bekhendu.

40:30 Bekhend Petry Kvitové rozvlnil síť. Obě hráčky zatím působí nervózně a hodně chybují.

40:40 Petra vybojovala shodu, Radwaňská toho oběhala hodně, na finální forhend z kříže ale neměla.

A:40 Polka trefuje první eso celého utkání.

2:1

Chyba od Kvitové na závěr hry. Radwaňská udržela podání a vede 2:1.

0:15 Radwaňská udeřila pod nohy Kvitové, která se přesunovala k síti.

15:15 Petra důrazem překonala defenzivu soupeřky.

30:15 Po kvalitním prvním podání přišel forhendový winner.

30:30 Velká minela od Petry! Těsně za sítí mohla uklidit snadný míč, její polosmeč ale skončila v síti.

40:30 Další vysoký míč ale Češka uklidila do rohu.

2:2

Během úvodních čtyřech her si hráčky nevypracovaly ani jeden brejkbol. Také Kvitová hru na servisu zvládla - 2:2.

0:15 Radwaňská nezkrotila bekhend po dobrém returnu Kvitové.

15:15 Ovšem chybuje i česká tenistka.

15:30 Petra se z forhendu nemýlila.

30:30 Bekhendová přestřelka neskončila dobře pro české barvy.

40:30 Nevynucená chyba z forhendu, Radwaňská vede.

40:40 Polka bude muset ještě zabrat, shoda.

A:40 Radwaňská si pomohla přímým bodem z prvního podání.

2:3

Podruhé v zápase Petra Kvitová nezkrotila poměrně snadné zakončení na síti. Škoda, ani tentokrát z toho nebyl žádný brejkol, Polka vede 3:2.

15:0 Polka byla na příjmu nepřesná.

30:0 Servis ven z kurtu doprovodila Petra následným bekhendovým volejem do odkryté strany dvorce.

30:15 Bekhend Kvitové skončil chybou.

30:30 A forhend taky...

30:40 Kvitová už udělala šestnáct nevynucených chyb a logicky je to ona, kdo čelí prvnímu brejkbolu.

40:40 Petra odvrací vítězným forhendem z nelehké pozice. To se cení.

40:A Volej Petry zastavila síť, Radwaňská má druhý brejkbol.

2:4

Agnieszka Radwaňská snad poprvé v utkání zaútočila a dokonala první brejk zápasu. Polka vede 4:2 a jde na podání.

0:15 Kvitová boduje ostrým returnem.

0:30 Česká tenistka evidentně touží po rychlém re-brejku.

15:30 Radwaňská díky servisu snižuje.

30:30 Bohužel, Petra zatím nedokázala zastavit příval svých nevynucených chyb.

40:30 Po další chybě z forhendu Kvitová jen bezmocně rozhazuje rukama.

2:5

Radwaňská potvrzuje brejk a vede 5:2. Kvitová udělala už dvacet nevynucených chyb, což je zjevně příliš vysoké číslo. Pokud bude česká jednička pokračovat v tomto stylu, mnoho šancí proti skvěle bránící soupeřce mít nebude, to je třeba si přiznat.

Agnieszka Radwaňská na US Open 2014
Agnieszka Radwaňská na US Open 2014 | Foto: Reuters

15:0 Kvitová začíná na servisu úspěšně.

15:15 Kvitová celou dobu trpělivě útočila, vytvořila si situaci pro zakončení, aby vzápětí nepochopitelně vyhodila forhend asi o metr vedle.

15:30 Petra bohužel dělá další chybu, tentokrát z bekhendu.

30:30 Česká jednička byla včas u sítě, a zápěstím míč dokázala přenést přes síťku.

30:40 Bekhend do sítě a Radwaňská má setbol.

40:40 Polku zastavila její teprve druhá chyba v celém prvním setu.

A:40 Dvě chyby za sebou, to jsme dnes u Radwaňské zatím neviděli. Výhoda Kvitová.

40:40 Zato minely Petry Kvitové jsou dnes velice pravidelnou záležitostí. Shoda.

A:40 Češka vybojovala další výhodu.

40:40 Ale zase je z toho shoda.

40:A Polka si došla pro svůj druhý setbol.

2:6

A ten už proměňuje. Petra Kvitová bohužel nevstoupila do Turnaje mistryň vůbec dobře, chybami darovala soupeřce první set. Radwaňská vítězí 6:2.

15:0 Radwaňská zahajuje druhé dějství na podání.

15:15 Kvitová se prosadila agresivní hrou a srovnala skore.

30:15 pro Radwaňskou.

40:15 Kvitová obrací oči v sloup, poté, co její forhend skončil znovu v síti.

0:1

Agnieszka Radwaňská získala pět gamů za sebou a naprosto dominuje. Kvitová by potřebovala probrat, její chyby jsou doslova školácké.

0:15 Tleská se polské tenistce, na příjmu předvedla zdařilý útok.

15:15 Češka si vytvořila dobrou pozici prvním podáním.

30:15 Kvitová byla velmi pečlivá, i tak ale měla štěstí, že byl lob soupeřky o něco delší.

40:15 Petra donutila polskou sokyni k bekhendové chybě.

40:30 Ani pohyb české hráčky dnes není nejlepší. Radwaňská toho dokáže využít.

1:1

Petra Kvitová doslova vydřela game na svém servisu a přerušila sérii pěti prohraných her v řadě - 1:1.

15:0 Dobrý return Kvitová nepodpořila dalším úderem, forhend skončil v síti.

15:15 Kvitová podnikla dobrý útok, Polka se neubránila.

30:15 Znovu zbytečně zahozený forhend.

30:30 Kvitová střídá špatné momenty s lepšími, tohle byl ten druhý případ.

30:40 Polka dělá dvojchybu a Kvitová má první brejkbol v celém zápase.

40:40 Kvitová se bohužel nechala vyprovokovat k zakončení, mířila příliš k čáře a minula.

A:40 Radwaňská trefuje forhend k čáře a má výhodu.

40:40 Petra rozebrala soupeřku a na smeči nezaváhala.

40:A Kvitová má druhý brejkbol, soupeřku přilákala k síti a pak ji dobře prohodila.

40:40 Radwaňská jej odvrací fantastickým stopbalem.

A:40 Skvělé první podání polské tenistky.

1:2

Radwaňská byla ve hře u sítě šikovnější a získává tedy důležitý game, v němž čelila dvěma brejkbolům soupeřky.

Agnieszka Radwaňská na French Open 2014
Agnieszka Radwaňská na French Open 2014 | Foto: Reuters

15:0 Polská tenistka se pokusila o zakončení po čáře, naštěstí minula.

30:0 Kvitová připsala své první eso.

30:15 Bekhendová chyba světové trojky dává naději soupeřce.

30:30 Špatný pohyb a forhend do sítě. Dnešní klasika Petry Kvitové, bohužel.

40:30 Kvitová šla odvážně na síť a tam trefila bekhendový volej.

2:2

Petra Kvitová udržela podání a srovnala na 2:2.

15:30 Česká tenistka se dostává do vedení při servisu soupeřky.

30:40 Petra zakončila přestřelku parádní ranou do rohu a má brejkbol.

3:2

Konečně se to Petře Kvitové povedlo! Poprvé v zápase bere Radwaňské podání a vede 3:2.

0:15 Cesta za potvrzením brejku začíná forhendovou ranou do sítě.

0:30 Další nevynucená chyba české hráčky.

0:40 Třetí nezdar za sebou znamená tři brejkboly pro polskou tenistku.

15:40 První brejkbol Petra odvrátila esem.

30:40 I druhý je odvrácen.

40:40 A třetí také!

40:A Radwaňská neuvěřitelně doběhla stopvolej a krásným lobem jej poslala za Kvitovou. A má čtvrtý brejkbol v této hře.

3:3

A ten už proměňuje. Radwaňská si rychle bere zpět ztracené podání a srovnává na 3:3.

15:0 Polka rozebrala českou hráčku a vychutnala si jednoduchý volej do zcela odkrytého kurtu.

15:15 Kvitová bodovala pěkným bekhendovým volejem.

30:15 Radwaňské se povedlo první podání.

30:30 Petra se zase blýskla bekhendovým prohozem po lajně.

30:40 Brejkbol pro Petru Kvitovou!

40:40 Radwaňská se omlouvá, její úder se překulil přes pásku na druhou stranu.

A:40 Petra měla dobrou šanci, jenže míč se zastavil o síť.

3:4

Frekvence nevynucených chyb se bohužel u Petry Kvitové nesnižuje. A tak jde Radwaňská znovu do vedení - 4:3.

0:15 Petra při pokusu o halfvolej vůbec netrefila míč.

15:30 Radwaňská vede při servisu české tenistky. Pokud přijde brejkbol, bude to kritická situace.

15:40 Je to tady, Radwaňská má dva brejkboly.

3:5

Radwaňská proměńuje brejkbol a jde do vedení 5:3. Polská tenistka bude podávat na vítězství.

0:15 Petra samozřejmě ještě bojuje, to ani netřeba zdůrazňovat.

15:15 Return české tenistky se do kurtu nevešel.

15:30 Kvitová dokázala soupeřku rozpohybovat a nakonec získala fiftýn prostřednictvím smeči.

30:30 První servis Radwaňské byl nad síly Petry.

40:30 Radwaňská má mečbol, Kvitová pálila z forhendu jen do sítě.

40:40 Kvitová jen vrátila druhý servis a nervózní soupeřka trefila síť.

A:40 Další forhend do sítě. Radwaňská má druhý mečbol.

40:40 Ani ten ale Polka neproměnila...

A:40 Petra posílá return z bekhendu za základní čáru a Radwaňská má k dispozici už třetí mečbol.

3:6

Je konec jednoznačného zápasu! Petra Kvitová teprve podruhé v kariéře podlehla Agnieszce Radwaňské. Jasně lepší Polka triumfovala po setech 6:2, 6:3. Češku srazilo obrovské množství nevynucených chyb.

Nuže, to nebylo dobré. Doufejme, že se v dalších zápasech základní skupiny Petra Kvitová zlepší.

Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek večera.