Petra Kvitová - Karin Knappová

Petra Kvitová
2:0
Karin Knappová

Dobré odpoledne, vítejte u online reportáže z tenisového turnaje v čínském Wu-chanu. Do zbrusu nového podniku dnes vstupuje česká jednička Petra Kvitová. Její soupeřku v utkání druhého kola je Italka Karin Knappová. Zápas by mohl začít kolem 13:30 SELČ.

Do osmifinále turnaje už dnes postoupily dvě české hráčky. Karolína Plíšková pokračuje ve skvělé formě, vyhrála už sedmý zápas za sebou. Tentokrát ve dvou setech zdolala Němku Petkovicovou. O čtvrtfinále se dvaadvacetiletá rodačka z Loun utká právě s vítězkou zápasu mezi Kvitovou a Knappovou.

Karolína Plíšková na turnaji v Hongkongu
Karolína Plíšková na turnaji v Hongkongu | Foto: Reuters

Druhý zápas na turnaji zvládla rovněž Barbora Záhlavová-Strýcová, která si poradila s Američankou Madison Keysovou po setech 3:6, 6:2, 6:2. V osmifinále se střetne buď s Němkou Kerberovou, nebo Kazaškou Dijasovou.

Barbora Zahlavova Strycova of the Czech Republic celebrates winning a second set tie-break against Eugenie Bouchard of Canada during their women's single match at the 201 | Foto: Reuters

Zápas Petry Kvitové začne na centrálním dvorci po skončení předchozího duelu, který už rozehrály Kanaďanka Bouchardová a Němka Barthelová. V prvním setu je zatím vyrovnáno 3:3.

Světová trojka Kvitová se vrací k soutěžnímu tenisu po třech týdnech. Naposledy se v ostrém zápase představila na konci srpna v New Yorku. Ve třetím kole tamního US Open podlehla Srbce Kruničové.

Petra Kvitová na US Open 2014
Petra Kvitová na US Open 2014 | Foto: Reuters

První set nakonec zvládla lépe překvapivě Mona Barthelová, když si s Bouchardovou poradila poměrem 6:4. Uvidíme, zda zvládne zápas ukončit ve druhém setu, nebo si na duel Petry Kvitové počkáme ještě o něco déle.

Mimochodem, ke svému druhému turnaji po návratu na scénu se chystá Nicole Vaidišová. Bývalá světová sedmička tento týden startuje na podniku série ITF v Las Vegas. Přečtěte si ZDE, co o jejím comebacku soudí fedcupový kapitán Petr Pála.

Nicole Vaidišová
Nicole Vaidišová | Foto: CPA

Aktuální podobu tenisových žebříčků ATP i WTA si můžete prohlédnout ZDE.

Eugenie Bouchardová ve druhém setu přehrála Barthelovou 6:3. Proběhne tedy třetí set a až po něm nastoupí na kurt Kvitová s Knappovou.

Canada's Eugenie Bouchard celebrates her win Olga Govortsova of Belarus during their match at the 2014 U.S. Open tennis tournament in New York | Foto: Reuters

Barthelová ve třetím setu vedla 2:0, Bouchardová ale srovnala. Je to velký boj, dlouhé gemy...

A Bouchardová dokonale otáčí vývoj třetího dějství a vede už 4:2. Zápas se chýlí ke konci.

V přiložené fotogalerii se seznamte s největšími talenty českého ženského tenisu. Zdá se, že i po Petře Kvitové se o budoucí úspěchy nemusíme obávat.

Mezitím už poznala svou soupeřku pro osmifinále Barbora Záhlavová-Strýcová. Dvaatřicátá hráčka světového žebříčku se utká s Němkou Angelique Kerberovou.

Bouchardová vede nad Barthelovou 5:3 ve třetím setu, schází jí tedy jediná hra k postupu.

Eugenie Bouchardová proměnila až pátý mečbol, nicméně nakonec postoupila. O postup mezi osm nejlepších hráček se turnajová šestka utká s Američankou Alison Riskeovou.

Eugenie Bouchardová na turnaji v Montrealu
Eugenie Bouchardová na turnaji v Montrealu | Foto: Reuters

Centrální kurt ve Wu-chanu nyní čeká krátká pauza, po ní už nastoupí na scénu Petra Kvitová a Karin Knappová.

Petra Kvitová, třetí hráčka světového žebříčku, se s Italkou, která je momentálně na 62. pozici, dosud v kariéře neutkala.

Česká hráčka už nastupuje na dvorec a doprovází ji poměrně hlasitý aplaus diváků. Připravená už je i Knappová. Hráčky se začínají rozehrávat před vzájemným duelem.

15:0 Zápas zahajuje na servisu česká tenistka.

15:15 První dvojchyba české hráčky.

30:15 Kvitové sedl první servis a Knappová vracela jen do sítě.

40:15 Knappová se prezentovala agresivním útokem, který naštěstí zastavila síť.

40:30 Druhá dvojchyba, Petra se v úvodní hře na servisu poměrně trápí.

1:0

Italka ukončila úvodní hru další forhendovou chybou, Kvitová tedy i přes dvě dvojchyby udržela podání.

0:15 Křížnou přestřelku zrychlila Kvitová parádním bekhendem.

15:15 Eso italské tenistky.

30:15 Poprvé jsme viděli v akci jestřábí oko. Vzala si jej Knappová a udělala dobře, její forhend byl vítězný.

40:15 Nevynucená chyba Kvitové.

1:1

Italka srovnává na 1:1 a zatím zanechává lepší dojem, než její slavnější soupeřka.

15:0 Výborný první servis Kvitové a přímý bod.

15:15 Petra si naběhla na síť, volej ale zahrála nedůrazně a soupeřka ji překvapila lobem.

30:15 Vítězný bekhend křížem vrací Češce vedení.

40:15 Return Knappové končí v síti.

2:1

Teď už to bylo od Kvitové na servisu lepší. Soupeřku ani tentokrát nepustila k brejkbolu a vede 2:1.

15:0 Kvitová se na returnu zatím příliš neprosazuje.

30:0 A to ani proti druhému servisu soupeřky. Forhend napálila Petra jen do sítě.

40:0 Další return do sítě.

2:2

Hru ukončila krásná výměna, v jejímž průběhu se Kvitová pouze bránila. A nakonec neubránila. Knappová čistou hrou srovnává na 2:2.

15:0 při servisu Petry Kvitové.

15:15 Italka srovnává skóre.

30:15 Return italské tenistky nebyl přesný.

40:15 Kvitová roztleskala publikum pěkným winnerem z bekhendu.

40:30 Třetí dvojchyba české tenistky.

3:2

I v páté hře uspěla servírující hráčka. Kvitová vede 3:2, zatím čekáme na brejkbol, ať už na jedné či na druhé straně.

US Open 2014: Petra Kvitová
US Open 2014: Petra Kvitová | Foto: Reuters

0:15 Konečně povedený return!

15:15 Ten následný z bekhendu ovšem přeletěl celý kurt.

30:15 Kvitová útočila, jenže forhendy jí zatím příliš nevycházejí.

30:30 Čárová rozhodčí zahlásila těsný aut z rakety italské hráčky.

40:30 Ani tentokrát to nebude brejkbol, Knappová jde do vedení.

3:3

Italka ukončila šestou hru esem, stav je 3:3.

15:0 Petra byla důraznější a soupeřku ubila od základní čáry.

30:0 Přímý bod z podání, to je vítaná pomoc.

4:3

Česká tenistka bez problémů udržela podání a vede 4:3.

0:15 Bekhend Knappové zastavila síť, velkou zásluhu na tom měl odvážný return Kvitové.

0:30 Tentokrát jsem viděli forhendovou chybu Knappové, která se tak poprvé ocitá v podobných problémech.

0:40 A dvojchyba jako bonus! Kvitová má první brejkboly, a hned tři!

5:3

Knappová se úplně sesypala, udělala dvě chyby a poté dvě dvojchyby. Kvitová tedy čistou hrou zvyšuje na 5:3 a jde servírovat na zisk první sady.

15:0 Krize italské tenistky nekončí, forhend jí vyletěl daleko z kurtu.

30:0 Kvitová naopak chytá dobrý rytmus a zvyšuje esem.

30:15 Knappová musí více riskovat, teď se jí to vyplatilo.

40:15 Nádhera! Už kraťas Knappové byl výborný, jenže Kvitová skvěle zasprintovala k síti a oplatila stejnou mincí. Češka má dva setboly.

6:3

První sada končí forhendovým winnerem české favoritky. Kvitová se po úvodním rozkoukávání rozehrála, přičemž jí pomohly časté chyby soupeřky. 6:3, takové je skóre prvního setu.

15:0 Na úvod druhého setu se Knappová blýskla esem. V této statistice vede 3:2.

15:15 Ovšem odpověď Kvitová byla neméně povedená, vítězný bekhend měl velkou kvalitu.

15:30 Češka teď působí sebevědomě a pálí ostošest.

30:30 Forhend české hráčky rozvlnil síť.

30:40 Kvitová si vynutila chybu soupeřky svým tvrdým bekhendovým returnem a má brejkbol.

1:0

Wimbledonská šampionka brejkbol proměňuje a vstupuje skvěle do druhého setu.

15:0 Kvitová zabodovala náběhem k síti. Skvělé.

15:15 Nyní se ovšem špatně srovnala k forhendu, to nebyla dobrá práce nohou.

30:15 Kvitová skvělým bekhendem vyhnala soupeřku z kurtu.

40:15 Winner z bekhendu, soupeřka útok do protipohybu nečekala.

2:0

A eso na závěr. Kvitová získala pět gemů v řadě a vede 6:3, 2:0.

0:15 Kvitová si vzala challenge a udělala dobře, míč z rakety Knappové skutečně skončil v autu.

0:30 A naprosto stejná situace se opakovala! Kvitová se teď oprávněně vyčítavě dívá na rozhodčí.

15:30 Kvitová se dostala pod velký tlak a pokus o lob jí vůbec nevyšel.

15:40 Výborná práce. Kvitová soupeřku přetlačila od základní čáry a má další dva brejkboly.

30:40 První z nich Italka odvrací.

40:40 O šanci na výborný náskok se teď Petra okradla sama, zbytečně pokaženým returnem po druhém servisu.

40:A Ovšem vzápětí přichází krásný forhendový vítězný míč. A Kvitová má další šanci.

40:40 Shoda. I třetí brejkbol Knappová odvrací.

A:40 Italka po velmi dlouhé době připisuje vítězný míč a má výhodu.

40:40 Znovu shoda, Knappová pálila hodně nepřesně.

40:A Kvitová překvapila soupeřku returnem na tělo. Další brejkbol je na světě.

3:0

Tak přece jen se to Petře povedlo. Potřetí v zápase bere Knappové podání, získává už šestou hru v řadě a má luxusní náskok.

Petra Kvitová na Rogers Cupu v Montrealu
Petra Kvitová na Rogers Cupu v Montrealu | Foto: Reuters

15:0 Knappová neuspěla s jestřábím okem.

30:0 Vow, světová rána! Kvitová byla sice vyhnána mimo kurt, bekhendem po čáře ale krásně bodovala.

30:15 Italka zahrála return velmi odvážně a Petra nemohla adekvátně reagovat.

30:30 Perfektní return Knappové, která ještě bojuje o svou šanci.

40:30 Ovšem Kvitová vypálila od boku úžasný forhendový winner.

4:0

Čtvrtou hru druhé sady ukončila krásná výměna. Knappová předvedla skvělé věci, jenže na rozjetou Češku to stejně nestačilo. 4:0.

15:0 Tak konečně nebohé Italce vyšla sázka na jestřábí oko. Dnes vůbec poprvé bylo na její straně.

15:15 Knappová vyrobila dvojchybu.

15:30 Fantastický bekhendový return Petry Kvitové.

15:40 Další dva brejkboly pro Kvitovou, která na kurtu naprosto dominuje.

5:0

Už osm her v řadě získala Petra Kvitová a půjde za stavu 6:3, 5:0 podávat na postup do osmifinále turnaje.

0:15 Technický bekhend Petře nevyšel podle představ.

0:30 A útočný forhend končí v síti. Kvitová je poprvé na servisu v situaci, kdy prohrává o dva míčky.

15:30 Knappová pokazila forhend.

30:30 Italka se na sebe hodně zlobí, už je zase vyrovnáno.

40:30 Petra Kvitová má mečbol!

6:0

Petra Kvitová jej proměňuje famózním winnerem z bekhendu, který byl dnes její velkou zbraní. Češka rozdrtila Knappovou 6:3, 6:0, když získala devět her v řadě. Skvělé představení, první po US Open.

V osmifinále tedy uvidíme zajímavý souboj dvou českých tenisových hvězd. Stálice Petra Kvitová se střetne s vycházející star Karolínou Plíškovou. Pokud to bude možné, nabídneme vám tento zápas v online reportáži.

To je z dnešního online přenosu vše. Děkuji za pozornost a přeji pěkný den.