Petra Kvitová - Maria Šarapovová

Petra Kvitová
2:0
Maria Šarapovová

Dobrý den, vítejte u online reportáže z druhého zápasu Petry Kvitové na Turnaji mistryň v Singapuru proti Rusce Marii Šarapovové. Duel obou poražených tenistek z prvních duelů v Bílé skupině začne ve čtvrtek po 9:30 SELČ.

8:35

Petr dnes čeká velká výzva, aby si udržela v rukou naději na postup ze skupiny Turnaje mistryň musí porazit rivalku, proti které se jí vůbec nedaří, má s ní hrozivou bilanci 2:6. Více o jejích zápasech se Šarapovovou čtěte ZDE.

8:40

Jenže Šarapovová je v podobné situaci, první zápas rovněž nezvládla, i když proti Wozniacké to byla vyrovnaná a strhující bitva. Nakonec padla po výsledku 6:7, 7:6 a 2:6. Dnes tedy hraje rovněž o naději.

Maria Šarapovová na Turnaji mistryň 2014
Maria Šarapovová na Turnaji mistryň 2014 | Foto: Reuters
8:42

V Singapuru nyní probíhá bitva dvou vítězek z prvních zápasů. A vypadá to na další hodně vyrovnaný duel. Radwaňská hraje s Wozniackou zatím 5:5 v první sadě.

8:46

Koncovka ovšem patří Wozniacké, která soupeřku brejkla a získala sadu poměrem 7:5.

Turnaj mistryň 2014: Caroline Wozniacká
Turnaj mistryň 2014: Caroline Wozniacká | Foto: Reuters
9:02

Prohlédněte si infografiku srovnávající Petru Kvitovou s Marií Šarapovovou - ZDE.

9:11

První zápas je stále velice vyrovnaný. Ve druhém setu je zatím ve vedení Agnieszka Radwaňská. Stav je 5:7, 3:2.

9:17

Caroline Wozniacká ve druhé sadě srovnala na 3:3, hráčky si udržely servis. Obě ho ovšem ve druhém dějství už jednou ztratily.

9:21

Dánská tenistka má nakročeno ke druhé výhře na Turnaji mistryň. V sedmém gamu vzala Radwaňské podání a za stavu 7:5, 4:3 jde na servis.

9:26

Wozniacká potvrdila brejk a za stavu 5:3 je jen krůček od výhry.

9:29

Je rozhodnuto, Caroline Wozniacká po Šarapovové poráží i Radwaňskou, tentokrát ve dvou setech 7:5, 6:3. Dánka je tedy první postupující tenistkou do semifinále.

Caroline Wozniacká na Turnaji mistryň 2014
Caroline Wozniacká na Turnaji mistryň 2014 | Foto: Reuters
9:30

Co je ještě podstatnější, už za pár minut se na hlavní dvorec dostaví Petra Kvitová a Maria Šarapovová. Jejich zápas by měl začít v 9:50 SELČ.

Před zápasem je jasné, že jen vítězka tohoto duelu si udrží šanci na postup do semifinále. V posledních pěti vzájemných zápasech zvítězila Ruska, naposledy ve třech setech ve finále nedávného turnaje v Pekingu. Kvitová vyhrála naposledy ve finále Wimbledonu v roce 2011, celkově má s Ruskou negativní bilanci 2:6.

Obě tenistky přicházejí na kurt, zápas začne ve zmíněných 9:50 SELČ.

Rozhodčí na umpiru bude dnes Portugalka Alvesová.

0:0

Utkání začíná, na podání jej zahajuje Kvitová.

0:15 Petra to na úvod přehnala s razancí svého forhendového úderu po lajně.

0:30 Vzápětí se Ruska přesně trefila do svého forhendu inside in.

0:40 T5i brejkboly na úvod pro Šarapovovou. Po výborném returnu Rusky Petra poslala míč do sítě.

15:40 První brejkbol Petra odvrací bodem z podání.

30:40 Vzápětí Ruska vyhazuje za základní čáru bekhendový úder.

0:1

Po první dvojchybě Petry však Ruska přece jen získala brejk.

15:0 Ruska si pomáhá na úvod další hry bodem z podání.

15:15 Ruska dělá svou první dvojchybu v zápase.

30:15 Vzápětí však Ruska boduje přesným křižným bekhendem na podélnou lajnu.

40:15 A následně Petra posílá přiriskovaný forhendový return do sítě.

0:2

Ruska potvrzuje brejk po povedeném kraťasu.

0:15 Na úvod dalšího gemu Petra posílá bekhendový úder jen do sítě.

15:15 Vzápětí si však pomáhá bodem z podání.

30:15 A po dalším dobrém servisu poslala forhendový halfvolej přesně k základní čáře.

40:15 Následně si Petra pomohla dalším bodem z podání.

1:2

A dalším bodem z podání Petra gem uzavírá, a získává tak první hru pro sebe.

15:0 Ruska vstupuje do dalšího gemu přímým bodem z podání.

15:15 Vzápětí však vyhazuje bekhendový úder po lajně do autu.

15:30 A následně dělá svou druhou dvojchybu v zápase.

15:40 Petra má dvě šance na brejk. Výměnu zakončila parádním forhendovým winnerem po lajně.

30:40 Petra se pokoušela útočit hned z returnu, forhend však poslalado sítě.

2:2

Druhý brejkbol však Petra po bekhendovém úderu Rusky do sítě proměňuje a bere si ztracené podání z úvodu setu zpět.

15:0 Petra vstupuje do dalšího gemu dobrým servisem a následným forhendovým křižným winnerem.

30:0 A následně skóruje forhendem po lajně.

40:0 A nyní si Petra pomáhá bodem z podání.

3:2

Prvním esem v zápase Petra gem uzavírá čistou hrou a potvrzuje svůj předchozí brejk.

0:15 Petra teď hraje výborně, soupeřku si rozběhala a výměnu zakončila opět forhendem po lajně.

0:30 Následně dělá Ruska svou třetí dvojchybu v zápase.

15:30 Následně však Petra vyhodila do autu bekhendový return.

15:40 Po forhendovém úderu Rusky do autu má Petra další dva brejkboly.

4:2

Petra se štěstím brejkbol proměňuje, po dlouhé výměně ji pomohla páska a Ruska poté poslala bekhendový úder do sítě. Petra tak podruhé za sebou bere Rusce servis.

15:0 Na úvod další hry Ruska vyhodila bekhendový úder do autu.

15:15 Ruska nyní výborně zaservírovala pod nohy a Petra nedokázala vrátit míč přes síť.

30:15 Vzápětí však přichází druhé eso Petry v zápase.

40:15 A následně v přestřelce od základní čáry končí bekhend Rusky těsně za základní čarou.

5:2

Po dalším vyhozeném forhendu Rusky do autu Petra opět brejk potvrzuje a získává pátý gem za sebou.

Ruska si nyní volá k sobě na lavičku na poradu svého trenéra.

15:0 Petra se pokusila riskovat hned z returnu, křižný forhend však poslala do sítě.

30:0 A po dobrém servisu následně Ruska skóruje nechytatelným forhendem inside-in.

40:0 Následně Petra v nouzi posílá křížný forhend do autu.

5:3

Další forhend Petry v nouzi končí v síti, Ruska tak snižuje čistou hrou na 3:5, nyní však bude Petra podávat na výhru v prvním setu.

15:0 Na úvod další hry Ruska vyhazuje bekhendový return do autu.

30:0 Následně Petra vyhnala Rusku křižným bekhendem mimo kurt a Ruska nedokázala vrátit míč přes síť.

30:15 Po výborném returnu Petra nedokázala vrátit míč přes síť.

40:15 Nyní si však Petra pomáhá bodem z podání a má dvě šance na ukončení setu.

40:30 Petra riskovala, forhendem po lajně však poslala míč do pásky.

0:0

Začíná druhý set, na podání jej tentokrát zahájí Ruska.

15:0 A Šarapovová do něj vstupuje přímým bodem ze servisu.

15:15 Vzápětí však dělá svou čtvrtou dvojchybu v zápase.

15:30 A následně posílá obranný forhend jen do sítě.

15:40 Další dva brejkboly pro Petru, Ruska bekhend po lajně do kurtu nevměstnala.

1:0

A Petra hned první brejkbol v druhém setu parádním forhendovým lobem do rohu kurtu proměňuje a potřetí v zápase bere Rusce servis.

15:0 Petra vstupuje do gemu forhendovým winnerem po dobrém servisu.

15:15 Ruska však srovnává parádním bekhendovým winnerem přímo z returnu.

30:15 Následně však  vyhazuje bekhendový return do autu.

40:15 Paráda, Petra téměř vkleče posílá forhendový úder po lajně přesně do rohu kurtu.

2:0

Petra brejk potvrzuje, gem ukončila přímým bodem z podání.

0:15 Ruska na úvod dalšího gemu vyhazuje forhendový úder do autu.

0:30 A následně posílá jen do sítě bekhendový úder po lajně.

0:40 Po páté dvojchybě má Petra další tři šance na brejk.

3:0

Petra okamžitě první brejkbol proměňuje dobrým returnem, po němž Ruska poslala obranný bekhendmimo kurt. Znovu bere Rusce servis a je už jen tři hry od výhry v tomto zápase.

0:15 Na úvod další hry Petra posílá forhend po lajně do autu.

0:30 A prakticky ve stejném místě končí další její forhendový úder po lajně.

15:30 Následně však Petra skóruje přímým bodem z druhého podání.

15:40 Petra vyhazuje do autu křižný bekhend, a Ruska tak má dvě šance na brejk.

30:40 Bodem z podání Petra první brejkbol odvrací.

40:40 A stejným způsobem odvrací i ten druhý.

40:A Petra však dělá svou druhou dvojchybu v zápase, a Ruska má další brejkbol.

40:40 Bodem z druhého servisu pak Petra odvrací i další brejkbol soupeřky.

A:40 A následně posílá Ruska bekhend po lajně jen do sítě.

4:0

Petra znovu brejk potvrzuje, Petře pomohlo prasátko, které ztlumilo její úder přesně na základní čáru.

0:15 Petra si dobrým returnem Rusku rozhýbala a výměnu zakončila přesným forhendem po lajně.

0:30 Petra si opět soupeřku rozhýbala a výměnu tentokrát zakončila křižným bekhendovým winnerem na síti.

15:30 Ruska si nyní pomohla servisem a výměnu zakončila forhendem po lajně.

15:40 Šarapovová posílá bekhend jen do sítě a Petra má další dvě šance na brejk.

5:0

Ruska vyhazuje bekhend tentokrát zazákladní čáře a doslova daruje Petře další brejk. Česká tenistka tak v další hře bude podávat na ukončení celého zápasu.

0:15 Petra na úvod hry vyhazuje křižný forhend do autu.

15:15 Následně však Ruska posílá bekhendový return jen do sítě.

15:30 Následně si však Ruska pomáhá returnem a poté skóruje přesným zkráceným bekhendem.

15:40 Petraposílá forhend v nouzi za základní čáru, a Ruska tak má dvě šance na brejk.

5:1

Ruska si nenechala uštědřit kanára, hned první brejkbol využívá po útočné hře a obranném bekhendovém úderu Petry do sítě.

15:0 Petra se pokusila Rusku překonat forhendovým prohozem, míč však zuastavila páska.

15:15 Petra však odpovídá parádním křižným forhendem.

30:15 Ruska si pomáhá servisem a následně skóruje křižným forhendem na síti.

40:15 Ruska znovu útočí a Petra v nouzi poslala forhendový úder jen do sítě.

40:30 Následně však Ruska poslala forhendový úder na síti jen do ní.

40:40 A následně Petra opět skóruje křižným forhendovým winnerem.

A:40 Po výborném servisu však Ruska skóruje křižným forhendem na síti.

40:40 Petra však srovnává neméně hezkým forhendovým winnerem po lajně.

40:A Petra má první mečbol v zápase po fantastickém křižném bekhendu, na nějž Ruska nezareagovala.

40:40 Bodem ze servisu však Ruska mečbol odvrací.

40:A Další mečbol pro Petru, Ruska nyní poslala forhend jen do sítě.

40:40 Petra však posílá obranný forhend jen do autu.

A:40 A vzápětí končí v autu i její bekhendový return.

40:40 Petra však srovnává přesným forhendovým úderem na základní lajnu.

A:40 Ruska si však nyní pomáhá přímým bodem z podání.

40:40 Ruska však vzápětí dělá svou šestou dvojchybu v zápase.

A:40 To je škoda, Petra posílá křižný forhend jen do sítě.

5:2

Ruska přece jen brejk potvrzuje a snižuje na 2:5, bekhend Petry opět skončil v síti. Nyní však Petra už podruhé v zápase půjde podávat na výhru v zápase.

Petra si pomáhá pomocí kouče Davida Kotyzy na lavičce.

15:0 Ruska v další hře vyhazuje forhend do autu.

15:15 Následně však i forhend Petry není přesný a končí v autu.

30:15 Petra si doběhla na síť a zahrála parádní bekhendový winner po lajně.

30:30 Petra sice dobře podala, následný forhendový úder na síti však poslala do sítě.

40:30 Petra má třetí mečbol po přímém bodu z podání.

Petra tentokrát mečbol proměňuje po přesném křižném forhendovém winneru do rohu kurtu a za 75 minut hry poráží Rusku v poměru 6:3 a 6:2.

Petra Kvitova of the Czech Republic celebrates winning the first set against Maria Sharapova of Russia during their WTA Finals singles tennis match at the Singapore Indoo | Foto: Reuters

Petra se tak udržela v boji o postup do semifinále turnaje, v pátek však bude muset porazit ve dvou setech Dánku Caroline Wozniackou, aby šla dál.

Po hladkém vítězství tak Petra utnula sérii pěti výher Rusky v řadě ve vzájemných zápasech a snížila jejich bilanci na 3:6.

Tímto se s vámi loučím a u zítřejší online reportáže se těším na shledanou.