Petra Kvitová - Kr. Mladenovicová

Petra Kvitová
2:0
Kr. Mladenovicová

Dobrý večer, vítejte u online reportáže z utkání 1. kola US Open mezi Petrou Kvitovou a Kristinou Mladenovicovou. Zápas začne přibližně ve 21 hodin SELČ.

Čerstvou wimbledonskou šampionku čeká start do dalšího grandslamu. A na úvod žádná lehká soupeřka. Kristina Mladenovicová má s Kvitovou nerozhodnou bilanci 1:1. Francouzka potkala českou tenistku poprvé v roce 2008 na svém prvním turnaji WTA v Paříži a prohrála hladce ve dvou setech. O pět let později to rodačce z Bílovce vrátila a na stejném turnaji jí vyprovodila ze čtvrtfinále.

Ona Mladenovicová je vůbec zajímavou hráčkou. Její rodiče se přestěhovali do Francie z Jugoslávie těsně před jejím narozením. Přestože měla mít v krvi spíše házenou nebo volejbal, od první chvíle jí začal jít tenis. Celý příběh francouzské tenistky si přečtěte ZDE.

Kristina Mladenovicová na French Open 2014
Kristina Mladenovicová na French Open 2014 | Foto: Reuters

Jak jsou na tom obě hráčky z hlediska formy posledních týdnů? O triumfu Kvitové na turnaji v New Havenu asi není třeba mluvit. Je to její oblíbený podnik a spravila si tak chuť po špatných vystoupeních v Montrealu a Cinncinati. To Francouzka na těchto dvou turnajích ani neprošla kvalifikací a její poslední výhra přímo v hlavní fázi některé ze zastávek seriálu WTA se datuje k 30. červenci, kdy ve Washingtonu porazila v osmifinále Američanku Towsendovou.

19:45

Do startu zápasu české ženské jedničky přeci jen nějaký čas zbývá. Jedna dobrá zprávu ale už z New Yorku přiletěla. Karolína Plíšková si nebrala servítky s Rakušankou Yvonne Meusburgerovou a přehrála ji jasně dvakrát 6:2. Více se dočtete ZDE.

Karolína Plíšková na Sparta Prague Open 2014
Karolína Plíšková na Sparta Prague Open 2014 | Foto: CPA Eduard Erben
19:55

Abychom se dočkali zápasu Petry Kvitové, muselo by se nejprve dohrát americké derby mezi Johnem Isnerem a Marcosem Gironem. Isner zatím vede 6:5 v prvním setu a přetahuje se se soupeřem o setbol. Na stadionu Arthura Ashe to tedy vypadá na dlouho.

20:00

Pojďme se raději věnovat českým tenistům, protože jich dnes hraje habaděj. Svůj zápas prvního kola už rozehrál Lukáš Rosol, který je rozpumpovaný z triumfu ve Winston Salemu. Los mu přisoudil kvalifikanta Bornu Čoriče z Chorvatska. Zatím si jdou oba hráči po svých, ale vede Chorvat 2:1.

20:02

Že čtvrtfinále na Wimbledonu nebyla náhoda bude chtít dokázat Barbora Záhlavová-Strýcová a zatím jí to jde náramně. Nad australskou kvalifikantkou Ashleigh Bartyovou vede už 3:1 v prvním setu.

Barbora Záhlavová-Strýcová na turnaji v Montrealu 2014
Barbora Záhlavová-Strýcová na turnaji v Montrealu 2014 | Foto: Reuters
20:05

Isner přetahovanou o první sadu vyhrál až v tiebreaku. Jestli to takhle půjde dál, čeká nás pěkný maraton.

20:10

Dobrou zprávou ovšem je, že Bára Záhlavová-Strýcová neztrácí čas a nad Australankou vede už 5:1.

20:15

Zatímco Bára už vyhrála první set 6:1. Lukáš Rosol nemůže rozjetého kvalifikanta brejknout, prohrává 4:5 a podává.

20:25

Tak to se nepovedlo. Lukáš ztratil servis a také první sadu v poměru 4:6. Zato Bára vede už 3:0 ve druhém setu.

20:30

Zároveň se také blíží start námi sledovaného utkání, protože John Isner se s tím tentokrát nemazlil a druhou sadu ovládl poměrem 6:2.

Americký tenista John Isner.
Americký tenista John Isner. | Foto: Reuters
20:40

Lukáš Rosol zatím po euforii z minulého týdne padá hodně rychle dolů. V druhé sadě už zastává za mladičkým Chorvatem 0:3. Strýcová vede 4:2 a jde si za postupem.

20:42

Po utkání Rosol - Čorič dojde na kurtu č. 8 k ryze českému souboji mezi Klárou Koukalovou a Petrou Cetkovskou. Vítězka si to pak rozdá s lepší z dvojice Kvitová - Mladenovicová.

20:50

Barbora Záhlavová-Strýcová je ve 2. kole US Open. S australskou tenistkou si poradila 6:1 a 6:3.

20:54

Naopak Lukáš Rosol prohrál s Čoričem druhý set 1:6, když na poslední chvíli odvracel kanára.

21:05

Pojďme tedy raději sledovat, co se děje na dvorci Arthura Ashe, kde nás to dnes večer zajímá především. Vrcholí tam třetí set. Isner prohrává 4:5, ale podává.

21:10

Asi největším překvapením dnešního dne, je vyřazený Rusky Světlany Kuzněcovové, 20. nasazené hráčky, kterou zaskočila Novozélanďanka Marina Erakovicová. Na kurtu č. 8 se ale rýsuje mnohem větší šok, protože Čorič 204. tenista světa, vyřadí čerstvě 27. Rosola.

Světlana Kuzněcovová na French Open 2014
Světlana Kuzněcovová na French Open 2014 | Foto: Reuters
21:18

Na kurtu Arthura Ashe máme volno John Isner vyhrál v tiebreaku třetí set nad americkým krajanem Gironem, takže od startu duelu Petry Kvitové nás dělí jen minuty.

21:30

Zatímco čekáme, až Kvitová s Mladenovicovou přijdou na dvorec, Rosol už v utkání s Čoričem bojuje spíše jen o čest. Ve třetím setu prohrává 1:5 a podává.

21:32

Hráčky už přicházejí na kurt. Petra v předzápasovém rozhovoru prozradila, že stihla po vítězství v New Havenu v areálu US Open trochu potrénovat, hlavně prý pracovala na bekhendu a teď už se soustředí na první zápas.

21:37

Zatímco probíhá rozcvička, američtí kolegové v Eurosportu se pozastavují nad tím, že Kvitová v New Havenu dominovala díky perfektní hře z forhendu.

0:0

Utkání začíná. Na servisu Kvitová.

15:0 Přímý bod ze servisu pro českou hráčku.

30:0 Napodruhé už proběhla dlouhá výměna a ukazuje se, že Francouzka se velmi dobře pohybuje. Přesto ona kazí.

30:15 Jenže i Petra trefuje síť.

40:15 Forhend na základní čáru soupeřku rozhodil. Kvitová má dva gemboly.

1:0

Hladký gem na úvod, to je důležité.

0:15 Výborný return pod nohy Mladenovicové, která nestihla pořádně reagovat.

15:15 Škoda, bekhend zatím pořád trochu pokulhává za forhendem Petry.

15:30 Dvojchyba. Ze sukně Francouzky je znát, že na kurtu hodně fouká.

30:30 Těsný aut Kvitové. Pořád je ale blízko k brejkbolu.

40:30 Bohužel. Mladenovicové se povedl první servis.

40:40 Gem ale nekončí. Francouzská tenistka nedostala míček do dvorce.

40:A Další dvojchyba. Toho je třeba využít! Brejkbol.

2:0

"Pojď!" se nese Stadionem Arthura Ashe. Česká tenistka bere soupeřce podání a vede 2:0.

Petra Kvitová na Rogers Cupu v Montrealu
Petra Kvitová na Rogers Cupu v Montrealu | Foto: Reuters

15:0 Výborně vykročila i za potvrzením.

30:0 První eso zápasu. Jen houšť.

30:15 Petra si to ale vysvětlila po svém a vyrábí dvojchybu.

40:15 Eso z druhého podání? Inu, proč ne.

3:0

Tento gem byl vyloženě o servisu české tenistky a ta tak vede už 3:0.

Protože Lukáš Rosol už je ze hry venku, svůj duel rozehrávají na stejném kurtu Koukalová s Cetkovskou.

15:0 Mladenovicová zahájila pokus o zisk prvního gemu.

15:15 Mladenovicová si sebevědomě vzala jestřábí oko na křižný úder Petry, ale nevyšlo jí to. Míček byl dobrý.

15:30 Češka je zatím suverénní, tak jen vydržet.

30:30 Mladenovicová si pomáhá servisem.

40:30 A dokonce otáčí vývoj gemu.

3:1

Francouzka si připisuje první gem po autu české tenistky.

15:0 Křižným bekhendem česká hráčka rozhodla o dalším fiftýnu. Tak tohle trénovala s Davidem Kotyzou?

30:0 Kvitová si po drtivém servisu došla po vítězný úder na síť.

40:0 Mladenovicová neodhadla z forhendu rozměry kurtu.

4:1

Taková jízda se nám líbí, ale dobře víme, jak to chodí v ženském tenisu a obzvláště u české jedničky. Takže nic nezakřiknout!

Petra Kvitová na tenisovém US Open
Petra Kvitová na tenisovém US Open | Foto: Reuters

15:0 Francouzka trochu přidala na agresivitě.

15:15 Ale o svůj pověstný servis se zatím opřít nemůže. Petra ji returnem rozhodila.

15:30 Kdepak, Kvitovou u sítě s její výškou těžko přelobujete.

30:30 Tentokrát rodačka z Bílovce poslala forhend z returnu za základní čáru.

30:40 Brejkbol pro českou tenistku.

40:40 Ale zůstává nevyužit. Shoda.

A:40 Mladenovicová dobře variovala strany, kam posílala údery, a Češka chybovala.

40:40 Petra ale bojuje, ví, že může zlomit brzy tento set.

40:A Druhý brejkbol.

5:1

Tak to byla tenisová škola od české jedničky. Mladenovicová běhala sem tam, ale nemohla to stíhat.

15:0 Petra podává na vítězství v sadě.

15:15 Tentokrát je to ona, kdo míjí kurt.

30:15 Mladenovicová se bránila trochu naivně čopovanými míči, Kvitová ji uzemnila forhendem.

40:15 Dva setboly pro českou hráčku.

6:1

Za 27 minut má česká tenistka půl práce hotovo. Získává první set hladce 6:1.

0:0

Začíná druhý set. Podává francouzská tenistka.

0:15 A začíná dvojchybou.

15:15 Reputaci si napravuje z forhendu.

30:15 Příliš mnoho síly dala Petra do returnu.

30:30 Ale brejkbol na začátek by se hodil. Mladenovicová má do pohody daleko.

30:40 Dvojchyba. Brejkbol je na světě.

40:40 V tu ránu padl Mladenovicové první servis.

40:A Výměna, která připomínala běžecký souboj, vyznívá pro českou tenistku. Brejkbol.

1:0

Fantastickým křižným forhendem Petra bere Mladenovicové opět podání a zatíná pěst. Ví, že to je důležitý krok k vítězství.

0:15 Ještě je potřeba loupež gemu potvrdit.

0:30 Ale zatím to na to nevypadá. Kvitové teď vůbec nevyšel přechod k síti.

15:30 Eso. To je odpověď!

30:30 Další rozborka forhendem české tenistky.

30:40 Prasátko vyhodilo míček Petry do autu. Mladenovicová má šanci na rebrejk.

40:40 Smazán esem. A nic na tom nezmění ani jestřábí oko Francouzky.

A:40 Další pumelice ze servisu. Gembol.

40:40 Bohužel dvojchyba. A ani Kvitové nepomohla challenge.

A:40 Periferní vidění Češce napovědělo, kam má zahrát vítězný úder.

2:0

Petra zřejmě ovládá boxerské umění. Dala soupeřce čuchnout, ale teď už jí zase drtí. Tedy doufejme.

3:0

Mladenovicová vypadá odevzdaně. Ztrácí i druhý servis v druhé sadě.

15:0 Kvitová je na podání zatím suverénní.

30:0 Teď si soupeřku vychutnala na síti. Když to takhle půjde dál, bude to dobrý trénink na další zápasy.

40:0 Do některých returnu už Mladenovicová ani nechodí.

4:0

Česká tenistka získává další hru čistým gemem. Že by kanár?

0:15 Zatím to na něj vypadá.

0:30 Dvojchyba.

15:30 Pořád nemůže být posvícení. Aut české hráčky.

30:30 A znovu.

30:40 Další brejkbol pro Kvitovou.

5:0

Tady je, zdá se, jasno. Petra půjde podávat na vítězství v zápase a náladu jí může zvednout i kanár.

Co se týče budoucí soupeřky Petry. Zatím to vypadá na Petru Cetkovskou, ta vyhrála nad Klárou Koukalovou první set 6:1. Druhý už je vyrovnanější.

0:15 Return do sítě od Mladenovicové.

15:15 Aut českou tenistku nemůže rozhodit.

30:15 Teď Kvitové stačila smeč na střed dvorce.

40:15 Dva mečboly pro nasazenou trojku.

6:0

Stačil jeden. Stadionem Arthura Ashe se rozezpíval kanár. Petra může vyhlížet příští soupeřku, která určitě bude také z České republiky.

To je pro dnešek vše, díky za pozornost a u tenisu zase na počtenou.