Kometa Brno
5:0
PSG Zlín
4. Káňa (Čermák), 22. Koreis (Ton, Kováčik), 31. Malec (Burian), 39. Vondráček (Burian), 54. Zohorna (Dočekal, Honejsek)

Vítejte u sledování on-line přenosu z rozhodujícího sedmého čtvrtfinálového utkání Kometa - Zlín, které určí posledního semifinalistu letošního ročníku hokejové extraligy. Utkání začíná v 18:20.

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kováčik, Ptáček, Hanzlík, Hájek, Malec, Kuboš, Bilčík – Hruška, Němec, Ton – Burian, Koreis, Mrázek – Káňa, Čermák (C), Vondráček – Dočekal, Zohorna, Honejsek

HC Kometa Brno - logo
HC Kometa Brno - logo | Foto: Aktuálně.cz

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Valenta, Marušák, Žižka, Matějíček, Holík A., Kotvan, Stuchlík – Veselý, Čajánek (C), Ondráček – Kubiš, Leška, Svoboda – Říčka, Vlach, Holík P. – Köhler, Sedláček, Okál

Logo klubu hokejové Tipsport extraligy - PSG Zlín.

Série mezi Kometou a Zlínem je zatím obrovsky vyrovnaná a i dnes je těžké hledat favorita. Kometa, která má díky třetímu místu v základní části výhodu domácího prostředí v tomto rozhodujícím zápase, byla zatím k ukončení série nejblíže. Po čtvrteční těsné výhře 2:1 vedla v sérii 3:2 na zápasy a v sobotu toužila po tom mečbol na ledě soupeře proměnit. Zlín však všechny naděje rozprášil už v první třetině, kterou vyhrál 4:0 a celý zápas nakonec ovládl výsledkem 5:0. To byl dosud jediný opravdu jednoznačný zápas celé série.

Co se týče sázkových kanceláří, tak ty dnes mírně favorizují domácí Kometu s kurzem 2,15:1. Na Zlín si můžete vsadit v kurzu 2,96.

Výsledek dnešního zápasu dnes velice napjatě sledují i všichni ostatní již známí čtvrtfinalisté Třinec, Litvínov a Sparta. Ani jeden z nich totiž dosud neví, na koho v semifinále narazí. Pokud postoupí Kometa, začne semifinále už ve čtvrtek v Litvínově a Třinec by v takovém případě narazil na Spartu. V případě postupu Zlína by Litvínov ve čtvrtek doma přivítal  Spartu a Zlín by jel do Třince.

Dnešní sedmé utkání série budou řídit pánové Šindler, Hodek – Lhotský, Svoboda.

Hokejový rozhodčí Vladimír Šindler.
Hokejový rozhodčí Vladimír Šindler. | Foto: ČTK

"V takových utkáních se nic neodpouští, ale ze zkušenosti vím, že v nich bývají velké obraty a je to hodně o psychice. Záleží, které mužstvo to ustojí,“ říká před utkáním obránce Zlína Tomáš Žižka. Ještě loni hrál tenhle zkušený obránce za Kometu a byl u toho, když Brno se Zlínem prohrálo loňské finále.

2. finále Zlín-Kometa: Petr Holík (81) - Tomáš Žižka (5)
2. finále Zlín-Kometa: Petr Holík (81) - Tomáš Žižka (5) | Foto: Lukáš Drštička
1

Utkání právě začalo.

1

Je vidět, jak moc jsou oba týmy nabuzené. Už po prvním přerušení se do sebe pustil Matějíček s Káňou a další hráči z obou týmu se brzy přidali. Rozhodčí první náznak potyčky brzy rozehnali a zatím vylučovat nebudou.

2

Brno má v prvních střídáních tlak. Z dálky pálil dvakrát Hanzlík, střela ani jednou až k bráně neprošla.

3

První gólové šance ale musel řešit domácí brankář Čiliak. Sedláček se nejprve objevil u první tyče a okamžitě nadvakrát dorážel, hned poté šikovně tečoval puk Köhler.

4

GÓÓÓL! Kometa vede 1:0! Kometa se poté z okamžitého protiútoku dostává do vedení. Čermák totiž zpoza brány našel mezi kruhy Jana Káňu, který trefil levý vingl. Gólman Libor Kašík ovšem také úplně čisté svědomí nemá.

ELH, Kometa-Zlín: radost Komety
ELH, Kometa-Zlín: radost Komety | Foto: Lukáš Caha
4

Libor Kašík opět v hlavní roli. Tentokrát sice zastavil samostatný únik Buriána, ale pouze tak, že mu mezi kruhy skočil pod nohy a může být rád, že rozhodčí místo trestného střílení posílají Zlín jen do čtyř.

5

Kometa má v přesilové hře tlak, jenže Libor Kašík tentokrát vytáhl skvělý zákrok.

6

Čermák střílel z mezikruží těsně nad, Kometa stále drží pásmo a kombinuje.

7

Kašík ale udržel v náručí střelu Kuboše a nedal Vondráčkovi šanci dorážet.

7

Zlín už hraje v plném počtu, hosté mají přesto nadále problémy rozkouskovat úvodní nápor Brna.

8

Domácí mají zatím navrch a parádně to vystihl tento moment. Kováčik se ve středním pásmu sklonil před Ondráčkem a ten se po krásném bodyčeku proletěl vzduchem.

10

Zlínu se až teď podařilo na chvíli podržet puk. Výsledkem je zakázané uvolnění Komety.

10

Zlín si také zahraje přesilovou hru a to hodně dlouhou. Petr Mrázek totiž trefil Okála hned po buly holí do tváře a protože je tam krvavé zranění, dostává brněnský hráč 2 + 2 minuty.

11

Brno ale první akci Zlína ubránilo, Koreis vyhodil puk do bezpečí přes všechny čáry.

11

A Zlín poté zahrál při vlastní přesilovce jen zakázané uvolnění, hosty hodně rozhodil výborně forčekující Čermák.

12

Aleš Holík pálil od modré, jenže trefil jen prvního clonícího hráče a puk zase letí až ke Kašíkovi. Zlín se stále trápí.

12

Už běží druhá polovina Mrázkova trestu. Zlín kombinuje v pásmu.

13

Nakonec pálil z pravé strany Leška, jenže Čiliak jeho ránu vyrazil do rohu, kde jej zalehl Čermák a přerušil hru.

14

Zlínská kombinace byla i teď nepřesná a puk je zase ve středním pásmu. Kometa už hraje v plném počtu.

15

Ton přes obránce Valentu přinutil Kašíka k zákroku betonem, to byla hodně nebezpečná střela.

15

Na druhé straně si z rohu vybruslil mezi kruhy k bekhendovému zakončení Okál, Čiliak puk vyrazil.

15

A do třetice v tomhle střídání skvělá akce zase na druhé straně. Ton střílel do vyjetého Kašíka, který měl v leže problémy udržet puk před hrozící dorážkou.

16

Kometa výborně napadala, Čajánek přišel o hůl a musel jet střídat, v problémech byl i Veselý a tak nakonec Kašík skočil po puku a hru přerušil.

Tyhle momenty asi ze všeho nejlépe vystihují dosavadní průběh zápasu. Kometa má jasně navrch v bruslení i důrazu, Zlín má zatím s hrou soupeře obrovské problémy.

17

Říčka se nečekanou otočkou dostal do skvělé pozice a Čiliak měl s jeho střelou z pravého kruhu velké problémy.

19

Okál byl po špatném střídání Komety úplně sám ve středním pásmu a před sebou měl jediného beka, zároveň však neměl rychlost a tak hned za modrou střílel. Čiliak neměl problém.

19

Na druhé straně si z rohu před bránu vyjel Vondráček a zasahovat musel i Kašík.

První třetina skončila.

Kometa Brno měla v první třetině jasně navrch a je po dvaceti minutách zaslouženě blíže semifinále hokejové extraligy. Zlín nedokázal zabrzdit drtivý nástup domácích, kteří se už ve čtvrté minutě gólem Jana Káni ujali vedení. Kometa byla celou třetinu viditelně důraznější, agresivnější a bruslivější. Hosté budou muset hodně přidat, chtějí-li tento zápas zdramatizovat.

Jan Hanzlík a Petr Čajánek
Jan Hanzlík a Petr Čajánek | Foto: Lukáš Caha

Další třetina začne přibližně v 19:18.

21

Druhá třetina začala.

21

Čermák se pokusil obtočit kolem brány a zasunout puk ke vzdálenější tyči, jenže Matějíček v souboji s ním upadl a spadl na bránu, kterou posunul. Rozhodčí Šindler dlouho váhal, a pak se rozhodl zlínského hráče vyloučit za zdržování hry. Kometa bude hrát přesilovku.

22

GÓÓÓL! Kometa vede 2:0! Brno využívá přesilovou hru a odskakuje Zlínu v rozhodujícím čtvrtfinále už na dva góly. Tonovu dělovku od modré Kašík pouze vyrazil před sebe a na následnou dorážku Jakuba Koreise už dosáhnout nemohl.

23

Hosty mohl vrátit o hry Petr Holík, který pálil z vršku levého kruhu. Rána mu sedla výborně, ale škrtla o rameno Čiliaka a letěla nad.

25

Leoš Čermák dnes hraje úžasný zápas. Teď se blýskl sólem přes tři hráče, nakonec tečoval nahození od modré. Kašík chytá.

25

Marek Čiliak podržel Brno! Gólman Komety ve stoprocentní šanci vychytal Petra Lešku, který se najednou dostal k levé tyči k dorážce. Jenže byl zřejmě moc blízko brankářově betonu, aby puk dokázal dostat nahoru.

2. finále Zlín-Kometa: Marek Čiliak (1)
2. finále Zlín-Kometa: Marek Čiliak (1) | Foto: Lukáš Drštička
26

Na druhé straně se do výborné šance po křižné přihrávce Honejska dostal Dočekal, jenže Kašík se dokázal přemístit i díky tomu, že hráč Brna dlouho puk zpracovával!

27

Tlak Komety sílí! Petr Ton z mezikruží v další gólové šanci přestřelil.

27

Kometa bude hrát přesilovou hru. Jiří Marušák vyhodil z vlastní třetiny puk mimo hřiště a dostává dvě minuty za zdržování hry.

28

Obrovská šance Brna! Čermák v rohu vyhrál souboj, našel před bránou Vondráčka a ten střílel i dorážel. Kašík drží šance Zlína i výsledek 2:0.

29

Zlín už hraje v plném počtu a tlačí se do útočného pásma Brna.

29

Zlín otevírá hru, ale teď propadl ve středním pásmu a Petr Ton z pravé strany ujížděl sám na Kašíka. Těsně přestřelil, jeho rána možná škrtla o horní tyč!

Petr Ton
Petr Ton | Foto: Zlata Vostrá
31

GÓÓÓL! Kometa vede 3:0! Kometa kráčí do semifinále hokejové extraligy, v polovině zápasu jde do třígólového trháku. Vilém Burián po další chybě otevřené zlínské obrany jel sám na brankáře, stíhající Žižka ho fauloval, jenže Burián v signalizované výhodě výborně četl hru a místo zakončení a blafáku zvolil vtipnou zadovku za sebe, po které Tomáš Malec pálil do prázdné brány!

Radost hokejistů Brna
Radost hokejistů Brna | Foto: Lukáš Drštička
32

Zlín by potřeboval do přestávky alespoň snížit, jenže Brno má jasně navrch a dokonce mohlo přidat další gól. Ton hledal před prázdnou bránou přihrávkou skrz brankoviště Vojtěcha Němce, ten na puk nedosáhl.

34

Zlín má šanci se Brnu přiblížit, za zdržování hry je vyloučen Dočekal a hosté budou hrát přesilovku.

34

Veselý stál sám mezi kruhy, jenže Čiliak jeho zakončení vytáhl výborně betonem.

36

Marek Čiliak je hrdinou Brna, protože teď vychytal další 120% šanci Zlína, když se dokázal přesunout proti ráně Holíka, a pak v leže kryl i dorážku.

37

Kometa už hraje v plném počtu a Zlín zahrál zakázané uvolnění.

38

Zakázané uvolnění teď zahráli i domácí.

39

GÓÓÓL! Kometa vede 4:0! Tohle utkání už se zdá být rozhodnuté, Zlín působí naprosto odevzdaným dojmem a Kometa přidává už čtvrtý gól! Vilém Bruián byl zase sám před bránou, tentokrát místo dorážky přes ležícího Kašíka prostrčil puk před prázdnou bránu, kde měl snadnou pozici Tomáš Vondráček.

Druhá třetina skončila.

Ve druhé třetině se oproti první nic nezměnilo, Zlín ani ve druhé dvacetiminutovce nedokázal vzdorovat pohybu ani nasazení soupeře a tentokrát za to velmi draze pykal třemi góly. Kometa zcela zaslouženě drtí Zlín po 40 minutách už 4:0 a míří do semifinále. V Brně by se musel v poslední třetině stát zázrak, aby se na tom něco změnilo.

41

Třetí třetina začala.

43

Zlín by potřeboval dát rychle gól, spíše dva, aby zápas alespoň zdramatizoval, jenže Brno si na to dává dobrý pozor a nepouští soupeře k ohrožení brány. Kometa v pěti lidech brání prostor mezi červenou a vlastní modrou čáru, a to je pak pro soupeře těžké...

44

Ajajaj, jeden z čárových rozhodčích se srazil s Dočekalem a padl k zemi. Na ledě už zasahují lékaři a zdravotníci přivezli i nosítka.

Čárový rozhodčí se střetl s Dočekalem, kterého tvrdě smetl Köler. Dočekal udělal ve vzduchu otočkou a bruslí trefil rozhodčího Lhotského do stehna. Je tam nejspíš tržná rána.

Lhotský už odjíždí na nosítkách do útrob stadionu a rozhodčí budou muset pokračovat bez něj. Rozhodčí už se radí mezi sebou, jak to bez jednoho čárového rozhodčího zvládnou. A krátce už vyškolili také kapitány obou týmů.

Snad bude Miroslav Lhotský v pořádku, už jen proto, že je to jeden z rozhodčích, který byl nominován na domácí mistrovství světa v Praze a v Ostravě.

44

Už se hraje dál. Zlín nahodil puk do pásma a získal tam buly.

45

Kometa nikam nespěchá, a přesto má teď pásmo. Káňa totiž přinutil střelou z dálky zasáhnout Kašíka lapačkou.

47

Petr Čajánek nahozený puk dojížděl marně, Zlín zastavuje icing a čas stále běží.

48

Od čtvrtého gólu Brna tempo hry logicky opadlo, vzhledem k vývoji zápasu se dá u teď, dvanáct minut před jeho koncem, v podstatě říct, že se utkání pouze dohrává.

50

Tak to dobře dopadlo, vypadá to jen na koňar. Rozhodčí Lhotský se vrátil na ledovou plochu a pruhovaní muži jsou kompletní. Lhotský na čáře toto utkání nejspíš dopíská, i když ještě teď viditelně kulhá.

52

Vondráček trefuje tyč, Kometa byla blízko pátému gólu!

54

GÓÓÓL! Kometa vede 5:0! Je hotovo, Brno potvrzuje dominanci v tomto utkání v podstatě exhibičním gólem na 5:0, který dává postupu Komety do finále v podstatě definitivní jistotu. Hynek Zohorna po nádherné kombinaci na jeden dotek zakončoval za zády čtyř bránících hráčů do prázdné brány.

55

Petr Čajánek vysekl Kováčikovi hůl z ruky a dostává dvě minuty za sekání.

57

Kometa ovšem ani v přesilovce nikam nespěchá a především očima tlačí čas na časomíře. Ten se teď ovšem zastavil, protože na ledě přistála konfeta ze sektoru domácích fanoušků.

59

Už běží poslední dvě minuty zápasu, brněnská aréna ve stoje tleská hráčům Komety, kteří už určitě postoupí do semifinále a narazí v něm na Litvínov.

Utkání skončilo. Kometa vítězí 5:0 a postupuje do semifinále!

Kometa zachytila vstup do zápasu, velmi rychle se ujala vedení a v podstatě od úvodního vhazování nedovolila Zlínu vůbec nic. Rozhodující sedmý duel čtvrtfinále se možná mohl zlomit za stavu 2:0, kdy si Zlín vypracoval několik gólových šancí v krátké chvíli, jenže Brno v tu chvíli podržel skvělý gólman Čiliak. A třetí třetina se už pouze dohrávala.

Hokejová extraliga tak zná jména všech semifinalistů. Semifinále začne tento čtvrtek. Kometa nebude slavit dlouho, už za tři dny totiž rozehraje sérii v Litvínově. Druhou semifinálovou dvojici vytvoří dva největší papíroví favorité letošního ročníku Třinec - Sparta. V Třinci se začne série hrát v sobotu.