Play off extraligy • Finále - 4. zápas • 18:20

3:1
PSG Zlín
7. J. Svoboda (Koreis), 17. T. Vondráček (Koreis, Kempný), 42. Koreis (Kuboš, Žižka)
21. Čajánek (Zámorský, Veselý)

Dobrý den, vítejte u online přenosu ze čtvrtého utkání finále hokejové extraligy mezi Kometou Brno a PSG Zlín. Zápas začíná v 18:20.

2. finále Zlín-Kometa: Jan Káňa (22)
2. finále Zlín-Kometa: Jan Káňa (22) | Foto: Lukáš Drštička

Už dnes může extraliga poznat svého nového mistra. Chybí k tomu jediná "maličkost" - aby Zlín využil svůj první mečbol. Zatím mu vše hraje do karet. Doma vyhrál dvakrát 3:0 a včera v Brně 4:1. Očividně hraje v pohodě, prokazuje skvělou efektivitu a navíc jej neskutečně drží brankář Kašík.

HC Kometa Brno: Trvaj (Čiliak) – Dlapa, Hanzlík, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Dujsík – J. Káňa, Čermák, T. Svoboda – Pivko, V. Němec, H. Zohorna – J. Svoboda, Koreis, T. Vondráček – Burian, Raška, Mrázek. Trenér: Vladimír Kýhos.

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Urbanec, Zámorský, Kotvan, Marušák, Matějíček, Řezníček – Veselý, Čajánek, Honejsek – Köhler, Leška, Balaštík – Kubiš, Melenovský, Ondráček – Čech, Holík, Okál – Sedláček. Trenér: Rostislav Vlach.

Rozhodčí: Vladimír Pešina, Vladimír Šindler, Stanislav Barvíř, Petr Blümel.

Kometě se včera zranil útočník Jan Hruška a dnes bude v sestavě trenéra Kýhose chybět. Absentuje také distancovaný obránce Miller. Zlín se stále musí obejít bez zraněného beka Tesaříka.

Sestava Komety doznala i nevynucených změn, trenéři se snaží i jejím přeházením udržet pohasínající šanci. Nejvýraznější změnou je asi prohození brankářů, dneska bude chytat veterán Trvaj.

2. finále Zlín-Kometa: Pavel Kubiš - Ryley Miller
2. finále Zlín-Kometa: Pavel Kubiš - Ryley Miller | Foto: Lukáš Drštička

Brněnská Kajot aréna se už rozehřívá chorály, pochopitelně je opět beznadějně vyprodáno.

Arénou zní statní hymna, za chvíli čtvrté finále začne.

1.

Utkání začalo.

1.

Jako první se do útoku tlačí Zlín, jeho úvodní střelecký pokus prosvištěl vedle brankoviště.

3.

Před dotírajícími domácími útočníky přerušuje Kašík hru.

3.

Podruhé se Zlín nerozpakuje v nouzi vyhodit na zakázané uvolnění.

3.

Do velké šance mohl ujet Čech, ale Okálovo vysunutí nezachytil a puk ujel na další icing.

4.

Hanzlík nahazoval od mantinelu před bránu, ale jeho spoluhráči na puk nedosáhli.

4.

K nelibosti domácího publika je prvním vyloučeným Tomáš Svoboda, jenž se provinil sekáním.

5.

Kometa se brání dobře, Zlín se neumí usadit v útočném pásmu.

6.

Až nyní se mu to povedlo a hned se k pěkné střele zápěstím dostal Řezníček, Trvaj však s naprostým klidem vytasil lapačku a kotouč v ní schoval.

7.

Ostrým projektilem prověřil z dálky Kašíka Kováčik a zajistil tak domácím vhazování v útočném pásmu.

7.

Rychlou akci z levého kruhu zakončoval v pádu Pivko, Kašík však chytá.

6:42

GÓÓL! Kometa vede 1:0! Koreis přihrál z rohu útočného pásma do mezikruží JAKUBU SVOBODOVI, který zvedá puk mimo Kašíkův dosah.

Hokejisté Komety Brno Tomáš Svoboda (vlevo) a Radim Bičánek (uprostřed) slaví gól v 5. kole Tipsport extraligy 2012/13 během utkání s PSG Zlín. | Foto: Lukáš Drštička
8.

Kometa bude mít možnost na zvýšení svého náskoku. Za hákování je vyloučen Veselý.

9.

Domácí útočníci byli blízko další trefě, ale u tyček příliš dlouho váhali, až se sami vytlačili do velkých úhlů.

10.

Kováčikovu pumelici pod modré Kašík jen vyrazil před sebe, ale nikdo z jeho kolegů kotouč nedokázal dorazit.

10.

Po tvrdém Kotvanovu ataku u mantinelu se těžce zvedal Tomáš Svoboda a právě Kotvan jde ven za vysokou hůl, a to dokonce na 2+2 minuty. Brno tak bude po 21 sekund přesilovku pět na tři.

11.

Zlín se zatím brání dobře a už hraje ve čtyřech.

12.

Pivko v dobré pozici až příliš dlouho váhal se zakončení. Místo toho ještě nabízel kotouč před brankoviště, kde však nikoho nenašel.

12.

Kempného ránu Kašík chytá do lapačky.

13.

Kuboš se napřáhl k parádní ráně, ovšem Kašík skvěle roztáhl betony a jeho projektil vykopl.

14.

Koreis z úhlu přestřeluje.

14.

Další trest vyfasoval tentokrát domácí Káňa za nedovolené bránění.

15.

Köhler nyní ošklivě nahodil Hanzlíka na mantinel, to zavánělo zraněním a zlínský čahoun měl minimálně menší trest dostat.

16.

Kometa hraje v laufu a v pohodě oslabení ubránilo.

16:13

GÓÓL! Brno vede 2:0! Jakub Koreis si připisuje už druhou dnešní gólovou přihrávku. Tentokrát zpoza branky krásně našel TOMÁŠE VONDRÁČKA, který posílá Kometu do dvoubrankového náskoku.

2. finále Zlín-Kometa: Tomáš Dujsík (8)
2. finále Zlín-Kometa: Tomáš Dujsík (8) | Foto: Lukáš Drštička
17.

Další emoce v hledišti rozpumpovalo Hanzlíkovou vyloučení za podražení.

17.

Vzápětí zasáhl Žižka vysokou holí Köhlera a jde ven na 2+2 minuty. Zlín má k dipozici minutu a padesát sekund přesilovky pět na tři.

18.

Leška tak dlouho váhal u tyčky s přihrávkou, až puk utíká ven z pásma.

18.

Nebezpečně u tyčky dorážel Balaštík, Trvaj se však skvěle přesunul a kotouč vyrazil.

19.

Od modré pálil Zámorský, ale Trvaj i přes nepříjemnou clonu chytá.

19.

Kometa už hraje ve čtyřech.

20.

Kometa i v oslabení drží kotouč a diváci fantasticky tleskají vestoje.

20.

První třetina skončila.

Brno poprvé v této sérii ukořistilo alespoň třetinu. A musíme říct, že vyhrává zaslouženě. Především útočnou fázi má pestřejší než Zlín, který se trápil i při dlouhé dvojnásobné přesilovce. Obě branky Komety připravil krásnými přihrávkami Jakub Koreis. Tu první zužitkoval Jakub Svoboda, druhou pak Tomáš Vondráček.

21.

Druhá třetina začala, Zlín pokračuje v přesilovce.

20:47

GÓÓL! Zlín snižuje na 1:2. Domácí fanoušci ještě ani nestihli dozpívat svou hymnu a už smutní. Od pravého mantinelu našel Zámorský PETRA ČAJÁNKA, který se trefil do Trvajova protipohybu.

23.

Mezi kruhy pohotově střílel Okál, Trvaj vytáhl skvělý zákrok lapačkou.

24.

Zlín pokračuje v nepříjemném tlaku, Kometu snižující gól dost zaskočil.

25.

Po brejku pálil z levého kruhu Melenovský, Trvaj však chytá do náruče.

26.

Na druhé straně to z úhlu zkusil Jakub Svoboda, trefil však jen boční síť.

27.

Před další velkou šancí Zlína zachránil domácí faul Kempného, jenž se provinil hákováním. I když se domácí publikum hodně zlobí, faul to byl naprosto evidentní.

28.

Napadající Pivko vystihl Zámorského rozehrávku na modré, ovšem z jeho sóla bylo patrné, že už nemá na velký únik síly. V tísni tak aspoň zakončil a jeho střelu domácí bek srazil do ochranné sítě.

29.

Brno se ubránilo a hraje v plném počtu.

30.

Ve zlínské kabině zřejmě během přestávky zazněla silnější slova, protože ševci hrají nyní mnohem dravěji a jsou nebezpečnější.

30.

Špatným střídáním si domácí přidělávají další komplikaci, příliš mnoho hráčů na ledě půjde odsedět Vondráček.

31.

Čajánkova teč prošla těsně kolem tyčky Trvajovy svatyně.

33.

Brno hraje v plném počtu.

34.

V posledních minutách ďábelské tempo zkraje třetiny trochu opadlo, můžou za to i nepřenosti na obou stranách.

35.

Tentokrát hráli v šesti hosté, trest odpyká Ondráček.

36.

Hosté dostávají puk za domácí branku a mohou v klidu vystřídat.

37.

Tým PSG se ubránil, hraje se v pěti na obou stranách.

37.

Dalším technickým prohřeškem se provinil Urbanec, který vyhodil kotouč do hlediště.

38.

Inkasovat ale mohla paradoxně Kometa, která přišla o útočné pásmo, kotouč utekl do rohu v brněnské obranné třetině, kde jej dostihl Kubiš a pohotovým nahozením chtěl zaskočit vracejícího se Trvaje. Ten však na poslední chvíli puk zastavil.

40.

Těsně po skončení přesilovky se ke střele z levého kruhu dostal Kempný, ale Kašík skvělým zákrokem vyrážečkou srazil puk do ochranné sítě.

40.

Köhler šikovným manévrem obehrál nedůrazného a ustupujícího Dlapu a tváří v tvář Trvajovi trefil spojnici tyče a břevna.

40.

Druhá třetina skončila.

Prostřední perioda byla úplně jiná než ta první. Zlín přidal a do sedla ho dostalo rychlé snížení. Tlak PSG pokračoval i díky brněnským vyloučením. Ta Kometa přežila bez úhony a opět přidala na aktivitě. Skóre se mohlo dál měnit hned několikrát v závěru třetiny, ale při brankářích stálo i štěstí. A tak se ve třetí třetině můžeme těšit na pořádné drama.

Za chvíli začne třetí dějství, Bude to poslední třetina dnešního zápasu? Nebo dokonce této sezony? Uvidím, každopádně současný výsledek by finálovou sérii prodlužoval a stěhoval do Zlína.

41.

Třetí třetina začala.

42.

Kometa začíná náporem, Kováčikova žabička nebyla příliš nebezpečná, ale pokud by ji někdo tečoval, mohla Kašíkovi nadělat docela problémy.

41:49

GÓÓL! Brno vede 3:1! JAKUB KOREIS korunuje svůj skvělý výkon třetí brankou Komety. Řízný útočník Brna na levé straně našlápl k pěkné individuální akci, Zlínští jej nedokázali od puku odstavit a po kličce puk zkušeně zasunul za Kašíka.

Jakub Koreis
Jakub Koreis | Foto: ČTK
44.

Zlín se nyní do Brna pořádně obul a dělá v útočném pásmu pořádné dusno. Zatím však na Trvaje vysílá samé střely z dálky.

45.

Čermák radši vyhazuje na zakázané uvolnění.

46.

Zlínský tlak bude pokračovat, protože za hákování jde ven Němec.

47.

Čajánek přihrál od mantinelu Veselému, jenže ten z mezikruží nedokázal zakončit přesně.

49.

Oba týmy jsou v pěti.

49.

Okál zavezl puk do útočného pásma, přiťuknul jej do druhé vlny Zámorskému, jehož ránu pod horní tyčku zpacifikoval Trvaj skvělým semaforem.

49.

Dalším hříšníkem, který si jde odpočinout na trestnou lavici, je Kotvan za faul loktem.

50.

Je tu další dvojnásobná přesilovka, která může trvat až 69 sekund! Za vražení zezadu bude pykat Veselý, který dostává 2+10 minut.

51.

Kempného ránu i přes brněnskou clonu Kašík vyrazil.

52.

Kotvan je zpátky na ledě.

52.

Hosté hrají v plném počtu, domácí toho ve velmi výhodné přesilovce moc nevymysleli.

53.

Brno mohlo své vedení definitivně pojistit, ale jako by jim blížící se vítězství svazovalo ruce. Nyní si bude muset dávat pozor na závěrečný nápor Zlína, který má evidentně ještě dost sil.

53.

Před Trvajovou brankou se nyní docela ostře poškorpili Köhler s Hanzlíkem, sudí však situaci zvládli a nakonec se ani nevylučuje.

54.

Po chybě ve zlínské rozehrávce se puku zmocnil Čermák a při jeho zakončení situaci hasil faulem Matějíček. Bude následovat trestné střílení.

54.

Není to gól! Čermák se rozjel spíš jako na florbale a přestože se snažil Kašíka rozhýbat, ten jeho forhendový blafák vykryl betony.

56.

Kometa se snaží aktivní hrou i nadále udržovat soupeře daleko od své brány. Zlínu už zbývá jen necelých pět minut.

56.

Až nyní Leškův útok domácí trochu zatlačil a Trvaj se musel mít na pozoru.

58.

Tomáš Svoboda nebezpečně operoval okolo Kašíka, ale nakonec zlínského brankáře neohrozil.

59.

Hosté si berou oddechový čas.

59.

To je konec zlínských nadějí. Balaštík těsně po buly fauloval Svobodu a míří na trestnou lavici.

59.

Zlín se stále tlačí do útočné třetiny, ovšem domácí brání skvěle.

59.

Vondráček ukořistil puk v obranné třetině hostů a střelou švihem vyzkoušel Kašíkovu pozornost. Domácí fans už vytleskávají první výhru Komety ve finále.

60.

Utkání skončilo.

Brno se ve čtvrtém finále konečně dostalo ke své hře a zaslouženě zvítězilo. Finále tedy bude pokračovat, druhý mečbol však budou mít Berani na vlastním ledě.

Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek večera.