ŽIVĚ Kometa - Plzeň 1:0, Brno vede 3:0 na zápasy

Aleš Vávra Aleš Vávra
30. 3. 2012 20:45
Přečtěte si online reportáž z třetího utkání semifinále play off mezi Kometou Brno a Plzní, kterou vyhrál domácí tým 1:0 a v celé sérii pak vede už 3:0 na zápasy.

Minuta po minutě

- Děkuji za pozornost a těším se nashledanou u dalších online přenosů.

- Kajot aréna jásá, Kometa jednoznačně míří do finále extraligy. I ve třetím zápase o jediný gól poráží Plzeň a vede 3:0. Hrdinou je opět brankář Jiří Trvaj, který podruhé za sebou udržel čisté konto. Zápas rozhodl na konci druhé třetiny v přesilové hře Jakub Svoboda.

60. Třetí třetina skončila.

60. Šance Plzně! Dvořák vypálil nebezpečně z otočky, Trvaj vyrážel betonem. Poté Pletka strčil do brankáře Komety, vylučovat se nebude.

60. Na trestnou lavici se posadí Duda a Čermák. Hrát se bude pět na pět. Do konce chybí jednatřicet vteřin a hosté si berou oddechový čas.

60. A už se zase perou. Tři brněnští se vrhli na Radka Dudu.

60. Plzeň hraje bez brankáře.

60. A další vyhození, běží poslední minuta hry.

59. Hruška vyhazuje, už jen minuta a půl.

58. Kometa vyhazuje, do konce scházejí dvě minuty.

58. Při velkém náporu zalehl Žižka puk v brankovišti, plzeňští se sice rozčilují, nicméně marně. Sudí vylučovat nebudou.

58. Hanzlíkovu ránu od modré chytá fantastický Trvaj.

58. Kovář se pustil odvážně do útočného pásma a donutil obránce Vašíčka k jasnému faulu. Dvě minuty za podražení. Do sirény chybí dvě minuty a 34 vteřin.

57. Hala Rondo tleská ve stoje, do konce třetí třetiny chybí už jen tři minuty.

56. Brněnští jen vyhazují puky do obranné třetiny Plzně.

55. Plzeň tlačí, bojuje, má velký nápor. Je to trochu kreč, ale vyrovnávací gól chvílemi visí ve vzduchu.

54. Skvělý Mazanec zachránil Plzeň od pohromy! Kometa se kvalitní kombinací dostala až před něj a Jakub Svoboda v samostatném nájezdu neuspěl.

53. Teď hosté vyrobili před Trvajem pořádný závěr, gól z toho ale není. Neuspěl Hanzlík ani dorážející Straka.

52. Indiáni jsou nastěhovaní v útočném pásmu, jejich hra ovšem postrádá lehkost a přesnost. Velkou šanci si ne a ne vytvořit.

51. Mazanec měl plné ruce práce po tečované střele od modré čáry.

50. Kometě chybí deset minut k třetí výhře v sérii. Vyprodaná Kajot aréna bouřlivě tleská a skanduje.

49. Zohorna šel z úhlu sám na Mazance, rozhodil ho však vracející se obránce a tak brněnský útočník nestihl kvalitně zakončit.

48. Čermák předvedl hezkou samostatnou akci, Mazanec vyrazil touš do ochranné sítě.

48. Hraje se ve středním pásmu, oba týmy kupí řadu nepřesností.

46. Plzeň vyhodila přes všechny čáry.

46. Kováčikovo nahození nadělalo zmatek před Mazancem, situaci vyřešil bek Marušák.

45. Vykoukal měl obrovskou šanci, Trvaj však výborným zákrokem udržel Kometu ve vedení. Plzeňští se vrhli do přečíslení a zkušený bek postupoval sám na domácí branku.

44. Do Kratěnovy střely si lehl veterán Petrovický.

43. Trvaj musel už podruhé hledat puk ve své výstroji. Ale už je vše v pořádku, už se zase hraje.

43. Plzeňští se snaží rozhodit Trvaje. Andrašovský na něj natlačil jeho spoluhráče Vašíčka.

43. Nenápadná střela Marušáka hodně překvapila Trvaje. Brno teď mělo štěstí, protože brankář na poslední chvíli reflexivně vyrážel do ochranné sítě.

42. Pitule zkusil štěstí z velkého úhlu, na Trvaje si nepřišel.

41. Začala třetí třetina.

- Plzeňské prokletí má jméno Trvaj. Brněnský brankář znovu přivádí západočeské hvězdy k zoufalství. I dnes mu zdatně sekunduje hostující Mazanec, stejně jako v minulém zápase však inkasoval jako první. Štastně ho překonal Svoboda a Kometa je dvacet minut od třetí výhry v sérii.

40. Druhá třetina skončila.

40. Deset vteřin před koncem se po akci Dlouhého dostal do šance Čermák, zblízka těsně minul.

39. Z protiútoku trefil Andrašovský přesně do Trvajovy lapačky.

39. Znovu Tomáš Svoboda. Tvrdě vypálil a Mazanec se štěstím vyrážel do rohu.

39. Sudí podle očekávání rozpažuje, gól to nebyl.

39. Trvaj byl po střele Modrého překonán, ale nejspší to byla pouze tyč. Sudí ještě budou kontrolovat video.

38. A Kometa bleskově využívá přesilovku! Střelcem branky je Jakub SVOBODA. První střela po skvělé přihrávce Divíška mu sice nesedla, skákavý puk však poté dokázal zasunout za Mazance. Hodně šťastný gól.

38. Plzeňský nápor zastavuje obránce Jiří Vykoukal, který u mantinelu fauloval unikajícího Brňáka. Úplně zbytečně, protože sudí signalizovali zakázané uvolnění. Kometa hraje v početní výhodě.

37. Po ráně Modrého další strkanice před Trvajem. Tentokrát se vylučovat nebude.

37. Kometa je v plném počtu, na úvodní gól stále čekáme.

36. Duda předvedl parádní individuální akci přes půl kluziště, obehrál několik protihráčů a bekhendem trefil boční síť.

36. Plzeňský tlak brzdí špatná přihrávka a zakázané uvolnění.

35. Andrašovský operoval za brankou, uviděl volného Vlasáka a vyzval ho ke střele. Plzeňský kanonýr trefil pouze Trvaje.

35. A Dlouhý poté hákoval, přesilovku si pro změnu zahrají Západočeši.

34. Dlouhý mířil mezi betony Mazance, ten byl opět pozorný.

34. Indiáni jsou pod velkým tlakem, už jsou hodně unavení. Teď se jim konečně povedlo vyhodit.

33. Kratěna ujel v oslabení, pálil přes Vašíčka, Trvaj byl připraven.

32. Kometa bude hrát přesilovou hru, Tomáš Frolo dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

32. Sérii šancí ukončil Čermák, který dorážel před brankou. Mazanec už byl překonaný, ovšem brněnský útočník na puk nedosáhl.

31. Čermák nepřekvapil Mazance, ten jeho pokus poslal mimo tři tyče vyrážečkou.

31 I na druhé straně exceluje brankář. Trvaj zlikvidoval šanci Mrni, který si zpoza branky sjel před branku a pohotově zakončoval.

30. Divíšek dostal puk do ideální pozice před Mazance, plzeňský brankář dokázal rychlým rozklekem pokrýt přízemní střelu brněnské hvězdy.

29. Pletka se uvolnil za brankou a pálil z hodně ostrého úhlu. Trvaj se zaskočit nenechal.

27. Pitule najel na Trvaje, k nevoli domácích diváků.

26. Hanzlíkovu střelu od modré čáry vyráží do bezpečí brněnský brankář. Plzeň hraje v přesilovce velmi nebezpečně.

25. Po střele Vlasáka se do sebe pustili pro změnu Čermák a Kratěna. Hráči dnes mají opravdu rudo před očima. Sudí oba kohouty vylučuje.

25. Andrašovský ukryl svou střelu mezi nohy obránce, Trvaj byl připraven. Následovala další strkanice. Jakub Svoboda strčil Andrašovského na svého brankáře a dostává dvě minuty za hrubost. Prali se i Bičánek s Dudou, kteří si rovněž sednou. Plzeň bude hrát přesilovku.

24. Duda si znovu vybruslil zpoza branky, dlouho si rovnal puk na holi a nakonec vyprášil hrudník Jiřího Trvaje.

22. Mazanec vyrazil dělovku Vašíčka od modré čáry.

22. Mazanec dobře zasáhl proti tečované střele Čermáka, na druhé straně se do nadějné příležitosti prodral Dvořák. Opět se hraje v ďábelském tempu.

21. Ještě půl minuty potrvá plzeňská přesilová hra.

21. Druhá třetina začala.

- Hosté jsou zatím aktivnější a měli více příležitostí. Radek Duda však v největší šanci trefil pouze tyčku. Hokej má šťávu, hraje se rychle, důrazně a s řadou potyček.

20. První třetina skončila.

20. Straka na druhé straně chtěl propálit klubko těl, ale minul.

20. Kometa měla velkou šanci v oslabení. Jakub Svoboda vybojoval puk a naservíroval ho Divíškovi, ten z vynikající pozice těsně minul.

19. Tak přece jen se povedlo. Puk už je na světě a hra pokračuje.

19. Neuvěřitelné, Trvaj bude chytat s kotoučem ve výstroji. Nikdo jej totiž nedokázal najít.

19. Kuriózní situace. Rozhodčí ani hokejisté nemohou vylovit puk z Trvajovi výstroje. Brněnský brankář teď rozesmál stadion, lehl si na záda, nohy dal nahoru a snažil se kotouč vyklepat. Nepovedlo se.

19. První přesilovku si zahraje Plzeň. Radek Dlouhý fauloval v útočném pásmu a dostává menší trest.

19. Andrašovský se s pukem na holi zjevil sám před Trvajem, kotouč mu ale v poslední chvíli odskočil.

18. Plzeň se natlačila do útočného pásma, Kometa se ubránila za cenu zakázaného uvolnění.

17. Skvělý zákrok vytasil i Mazanec. Do lapačky chytil prudkou bombu obránce Kováčika.

16. Po Strakově šanci došlo k další potyčce. Hruška a Pletka si odsedí dvě minuty za hrubost.

16. Po šanci Kratěny se do ještě větší příležitosti dostal Martin Straka, Trvaj ale předvedl důležitý zákrok. Plzeň je zatím lepší, na gól ale stále čekáme.

14. Plzeň mohla vést! Duda se prosadil na kruhu přes obránce, v ideální pozici ovšem napálil pouze horní tyč.

13. Frolo je na ledě, Plzeň vzápětí vyhazuje přes všechny čáry. Indiáni se ubránili i při druhém oslabení.

12. Teď už mělo Brno stoprocentní šanci! Tomáš Svoboda dostal puk před poloodkrytou branku, byl však natolik zaskočen, že neskóroval.

11. Kometě se konečně povedl zámek, akci zakončoval Divíšek prudkou ranou, ovšem minul a trefil rozhodčího.

11. Mazanec si v pohodě poradil se střelou jednoho z brněnských útočníků.

10. Duda nejprve neúspěšně dorážel před Trvajem, hra se pak přenesla na druhou stranu a aktivní Hynek Zohorna si vynutil faul. Potrestaným je Frolo, Brno bude hrát druhou přesilovku.

9. Brno mělo šanci. Divíšek hledal od levého mantinelu najíždějícího Jakuba Svobodu, přihrávka však byla nepřesná.

9. Straka je na ledě, Kometa se vůbec neprosadila do útočné třetiny. Velmi špatná přesilovka Brna.

8. V první polovině oslabení se hosté bránili úspěšně.

7. Je tady první přesilovka a hrát jí budou domácí. Dvě minuty za podražení si jede odsedět plzeňský kapitán Martin Straka.

6. Hraje se ve vysokém tempu, o něco aktivnější je sice Plzeň, do brejku však ujel Tomáš Svoboda a vyzkoušel skákavou střelou pozornost plzeňského Mazance.

5. Vykoukal vyzkoušel od modré Trvajovu pozornost.

4. Pokračovat se bude v klasickém počtu hráčů, tedy pět na pět.

4. Diváci šílí, vidí totiž dramatický pěstní souboj. Plzeňský Dvořák boxuje s brněnským Malcem. Indián je jasným vítězem, soupeře srazil k zemi a zasypal ho sprškou ran. Oba hráči dostávají trest na 2+2 minuty.

3. Tomáš Svoboda se protlačil k bekhendové střele, Mazanec ovšem pohotově přirazil beton k pravé tyčce. Vzápětí první potyčka.

2. Trvaj raději podržel kotouč před dojíždějícím plzeňským útočníkem.

2. Hokejisté Komety zahráli zakázané uvolnění. Stejně jako v předchozích duelech je v úvodu aktivnější Plzeň.

1. Duda s Kovářem šli dva na jednoho, druhý jmenovaný ale na přihrávku těsně nedosáhl.

1. Utkání právě začalo.

- Hlavními rozhodčími zápasu jsou Hribík a Hradil.

- Sestava brněnské Komety: Trvaj (Hovi) - Žižka, Kováčik, Bičánek, Švrček, Hruška. Malec, Vašíček - Erat, Čermák, Zohorna, Jar. Svoboda, Polodna, Dlouhý, Koreis, T. Svoboda, Jak. Svoboda, Petrovický, Balej, Švaňhal, Divíšek.

- Plzeňští trenéři tedy dávají v brance znovu přednost Mazancovi před Adamem Svobodou. Mazanec zachytal ve druhém utkání velmi dobře a dostal pouze jediný gól. Ovšem ten rozhodující.

- Hostující Plzeň nastoupí v tomto složení: Mazanec (Svoboda) - Jeřábek, Hanzlík, Frolo, Marušák, Vykoukal, Růžička - Mrňa, Kratěna, Vlasák, Straka, Kovář, Modrý, Pitule, Dvořák, Duda, Petruška, Pletka, Andrašovský, Stránský, Heřman.

- Indiánům bude v Brně chybět jedna z velkých opor, americký útočník Nicholas Johnson. Ten utrpěl v posledním zápase po souboji s Čermákem nepříjemné zranění. Dvakrát si natrhl slezinu a musel být operován. V dresu Komety byl v ohrožení start Romana Erata, který už je ovšem v pořádku.

- Brněnský tým dnes může před vyprodanou Kajot arénou zvýšit už na 3:0 na zápasy a vybojovat mečbol. Kometa totiž šokovala favorizovanou Plzeň dvakrát na jejím ledě. Vyhrála 4:3 a 1:0. Do finále má tedy mnohem blíž.

- Dobrý večer, vítám vás u online přenosu ze třetího utkání semifinále play off hokejové extraligy mezi Kometou Brno a Plzní. Úvodní buly zápasu se vhazuje v 18:10.