Evropská liga • Základní skupina - 5. kolo • 21:05

2:1
FC Slovan Liberec
42. vlastní Bakoš, 90+2. Crislan
35. Jefremov

Dobrý den, vítejte u souhrnného online přenosu z Evropské ligy. Od 19 hodin hostí Sparta Praha Asteras Tripolis, ve 21:05 začíná utkání Braga - Slovan Liberec. Oběma českým týmům jde o postup do jarní části play off.

Po očku dnes budeme sledovat i zápas Plzně v Minsku, kde se kvůli časovému  hraje již od pěti odpoledne. Plzeňští jsou ovšem víceméně bez šance na postup a to i za předpokladu, že dnes vyhrají.

"Víme, že postup je těžký, protože už to nezáleží jenom na nás. Ale hrajeme za dobré jméno Viktorky, to je to první, co mě napadá. A také za český koeficient. Motivace nám chybět nebude," řekl Kolář v rozhovoru s novináři při odletu do Minsku. Více čtěte zde

Na webu UEFA už svítí sestavy obou týmů. Ta plzeňská zní takto: Bolek - Matějů, Baránek, Procházka, Limberský - Hrošovský, Kučera - Kopic, Kolář, Kovařík, - Mahmutovič

Oproti šlágru s Mladou Boleslaví nehrají Kozáčik, Hořava, Hejda a Ďuriš, místo nich nastupují Bolek, Kučera, Mahmutovič a Procházka. Do sestavy se navíc možná překvapivě nevrátil Rajtoral, kterého zaskočil talent Matějů.

Proti Dinamu Minsk s v této sestavě. Začínáme v 17:00. FCVP! #DMNFCV #EL

Posted by FC Viktoria Plzeň on Thursday, November 26, 2015

Zajímavá bude také sestava Sparty, kterou se dozvíme před šestou hodinou. Kvůli kartám totiž nesmí nastoupit Petr Jiráček a Marek Matějovský. Teoreticky by se ale mohl do hry vrátit dlouhodobě zraněný Lukáš Vácha, který už je údajně fit.

Evropská liga, 4. předkolo - Sparta vs. Thun
Evropská liga, 4. předkolo - Sparta vs. Thun | Foto: Milan Kammermayer

Kompletní preview před dnešními zápasy si můžete přečíst zde

V Borisově začíná duel mezi Minskem a Plzní.

Plzeň je v prvních dvaceti minutách lepším týmem, má herní převahu, ale do vyložené šance se zatím nedostala. Po akci Kučery dal sice gól Mahmutovič, rozhodčí ale správně viděli jeho těsný ofsajd.

Ve 26. minutě zachránil Plzeň brankář Bolek, který fantasticky zlikvidoval první obrovskou příležitost Minsku.

Dinamo Minsk vs. Viktoria Plzeň 0:0 po prvním poločase.

V Minsku před pár minutami začala druhá půle. Probíhá 53 minuta utkání, Plzeň měla obrovskou příležitost jít do vedení, Kovařík ale z těsné blízkosti trestuhodně přestřelil bránu.

Ze sledovaného zápasu Sparty s Asterasem jsou již známy základní sestavy, jsou následující:

Základní sestava Sparty

Bičík – Mareček, Brabec, Nhamoinesu, Hybš – Dočkal, Vácha, Frýdek – Fatai, Lafata (C), Krejčí

sestava_sparta

Základní sestava Tripolisu

Theodoropoulos – Lluy, Sankaré (C), Zisopoulos, Giannoulis – Iglesias, Kourbelis – Fountas, Fernández, Mazza – Giannou

Náhradníci

Sparta: Štěch – Mario Holek, Hušbauer, Breznaník, Steinhöfer, Konaté, Juliš

Tripolis: Košický – Goian, Panteliadis, Dimoutsos, Lanzarote, Tsokanis, Hamdani

Rozhodčí: Oliver – Burt, Beswick

Sparťané si v dnešním utkání již mohou zajistit postup do jarní části Evropské ligy. Podaří se jim to za podmínky, když porazí svého řeckého soupeře Asteras a Schalke splní roli favorita v domácím utkání proti APOELu.

Letenští aktuálně drží ve své skupině druhou postupovou příčku s šesti body, Asteras je hned v závěsu s odstupem dvou bodů. První vzájemné utkání v Řecku skončilo remízou 1:1.

Tabulky, program a výsledky českých zástupců v Evropské lize naleznete ZDE.

Minsk - Plzeň, 65. minuta: Domácí Dinamo vsítilo branku do plzeňské sítě, gól však neplatí pro údajný ofsajd. Skóre je stále 0:0.

Minsk - Plzeň 0:0, 76. minuta: Viktorii se krátí čas, aby ještě mohla pomýšlet na setrvání v soutěži v jarní části, musí bezpodmíněčně nad Dinamem vyhrát.

Minsk - Plzeň 0:0, 83. minuta: Viktorii se nedaří vypracovat si nějakou další slibnou šanci, plzeňský trenér Krejčí na závěrečné minuty posiluje útok a na hřiště posílá dalšího útočníka Holendu. Plzeň už nemá co ztratit.

Minsk - Plzeň 0:0, 90. minuta: Nastala velice kuriózní situace. Při střídání domácích si Veretilo svlékl svůj dres ještě před tím než opustil hřiště, za což uviděl žlutou kartu. Protože však už Veretilo jednu žlutou měl, obdržel červenou, a Plzeň tak bude hrát v nastavení přesilovku.

Minsk - Plzeň 1:0, 92. minuta: Pro Plzeň ale utkání neskončí dobře, Baránek totiž v plzeňském pokutovém území fauloval a Minsk z penalty trestal. Nadvakrát se prosadil Adamovič.

Konec utkání, Minsk - Plzeň 1:0: Plzeň své utkání na hřišti Minsku nezvládla, prohrála 0:1 a do jarní části Evropské ligy se nepodívá.

Nyní se vrátíme k utkání pražské Sparty, které Vám podrobně nabídneme v našem online přenosu.

Pražané v poslední době neoplývají zrovna dobrou formou a logicky ani náladou. Prohráli v domácím poháru s Pardubicemi, posléze i v Liberci a přišli tak o první místo v tabulce. Pro některé členy týmu tak čtvrteční zápas může mít přímo existenční význam.

"Neberu to jako klíčový zápas podzimu, ale jako velmi důležité utkání. Víme, za jakých okolností můžeme postoupit. Ale ani Tripolis není bez šance a určitě se sem přijede rvát o postup. Já bych to na jejich místě udělal," nechal se slyšet sparťanský trenér Zdeněk Ščasný, který si už odpykal dvouzápasový trest, kdy musel sledovat výkony svěřenců z tribuny. Flastr přitom dostal právě za výroky na adresu rozhodčího, který řídil první duel proti Asterasu a podle všeho chybou obral Spartu o výhru.

GL, Liberec-Sparta: Zdeněk Ščasný
GL, Liberec-Sparta: Zdeněk Ščasný | Foto: Milan Kammermayer

Řecký tým to venku moc neumí. Z jedenácti venkovních zápasů v pohárech nevyhrál ani jeden, pouze pětkrát remizoval. Letenské zase trápí karetní tresty, kvůli kterým nemohou nastoupit Jiráček a Matějovský. Po zranění se však vrací Lukáš Vácha.

Sparťanský kapitán David Lafata proti Astarasu nastoupí s novou smlouvou v kapse, Lafata prodloužil smlouvu o další rok, která mu původně končila po této sezoně. Čtyřiatřicetiletý fotbalový reprezentant tak bude v pražském klubu vázán do konce ročníku 2016/17. "Hrát za Spartu byl můj největší sen a jsem rád, že Sparta uznala za vhodné, že bych si ten sen mohl prodloužit. Už neplánuju, že bych potom ještě někde hrál, chtěl bych to tady ukončit," řekl Lafata na včerejší tiskové konferenci.

EL, Sparta-APOEL: David Lafata
EL, Sparta-APOEL: David Lafata | Foto: Milan Kammermayer

Základní jedenáctky obou týmů jsou již na hrací ploše. Za malou chvíli se začne.

Utkání právě začalo!

1.

Letenští se ihned po výkopu přesunuli na útočnou polovinu, akce po pravé straně se jim ale nepovedla. Kontr hostů uhasila sparťanská defenziva.

3.

Frýdek faulován uprostřed hřiště hostujícím Kourbelisem. Prozatím se hraje bez šancí.

4.

Závar ve vápně Sparty! Nejdříve předvedl Bičík perfektní zákrok proti Fernándezově střele zpoza vápna, poté ještě dorážel Iglesias a Asteras se dožadoval penalty, jelikož se mu zdálo, že jeden ze sparťanů zahrál rukou! Pokutový kop však rozhodčí nenařizuje.

6.

Obrovská šance i na druhé straně! Hybšovi se podařil přízemní centr před branku Asterasu, Fatai však z bezprostřední blízkosti nad brankářem Theodoropoulosem nevyzrál!

9.

Hra se prozatím uklidnila, Sparta kombinuje s míčem na vlastní polovině.

10.

Frýdek vhodil dlouhé autové vhazování do vápna Tripolisu, hlavou za sebe prodlužoval Krejčí, na Lafatu se však míč už nedostal. Asteras odkopává do zámezí. Další akci Sparty zabrzdil ofsajd.

12.

Mareček odcentroval z pravé strany, před Fataiem odhlavičkoval Zisopoulos. Hosté se však následně provinili faulem, Letenští budou pokračovat zajímavou standardní situací.

13.

Standardky se ujal Krejčí, na jeho prudký centr na bližší tyč byl ale Asteras dobře připraven. Následně je ofsajdové postavení odmáváno a odpískáno Lafatovi.

15.

Dobře v obraně zapracoval Frýdek, který ve skluzu otřel míč o hostujícího fotbalistu a vybojoval pro svůj tým aut.

16.

Frýdek se skvěle zorientoval v pokutovém území Tripolisu a našel ze druhé vlny nabíhajícího Dočkala. Perfektní zákrok proti Dočkalově zakončení ale vytáhl Theodoropoulos, který jeho střelu pod břevno vyškrábl mimo tři tyče!

19.

Zaútočil si i Tripolis, z rohového kopu ale Spartě příliš nezatopil, neujala se ani další jeho akce, po které zakončoval hlavou mimo Giannou.

20.

Do vedení se však opět mohla dostat Sparta! S Lafatovým obloučkem za obranu si neporadil Sankaré, který ve snaze zpracovat míč upadl a vzápětí se v dobré příležitosti ocitl Krejčí, mířil však jen do připraveného Theodoropoulose.

22.

Další nebezpečné zakočení v podání Sparty! Frýdek byl na levé straně hřiště zcela sám, jeho odražený centr se dostal k Dočkalovi, jeho tvrdou ránu ale zneškodnil robinsonádou Theodoropoulos. Letenští mají zatím herně navrch.

24.

Frýdek s Marečkem se nepříjemně srazili uprostřed hřiště. Hůře odnesl střet prvně jmenovaný a za doprovodu lékařů je odprovázen za postranní čáru.

26.

Za nakopnutým balonem směrem dopředu se hnal hnal Fatai, ve snaze přetlačit svého soupeře si ale pomohl nedovoleným zákrokem. Odkopávat bude Theodoropoulos.

27.

Domácí mužstvo si nyní bylo jisté, že bude míč vhazovat z autové čáry, k překvapení všech ale míč do hry vhodí hosté. Ošetřený Frýdek se už zapojuje do obrany.

29.

Brabec dlouhým nákopem z vlastní poloviny našel Dočkala, kterého zfauloval Giannoulis. Standardní situaci Sparty rozehrál sám postižený, po Dočkalově centru ale v pokutovém území Tripolisu fauloval někdo z jeho spoluhráčů, a akce tak končí.

31.

Letenští předvedli hezkou kombinaci v šestnáctce Tripolisu, po sražené střele ještě domácí pokračovali rohovým kopem, ani z něj se ale nedokázali prosadit.

33.

GÓL! Sparta vede 1:0! Pražané zahrávali další rohový kop, který už skončil podstatně úspěšněji, než ten předchozí. Dočkal od rohového praporku skvěle našel hlavu Jakuba Brabcem, a ten zakončil přesně k levé tyči Theodoropoulose!

EL, Sparta-APOEL: Jakub Brabec
EL, Sparta-APOEL: Jakub Brabec | Foto: Milan Kammermayer
35.

Brankář Theodoropoulos vybíhal za nákopem Marečka a srazil se s Dočkalem, sparťanskému záložníkovi odpískán faul. Theodoropoulos musel být ošetřen, nyní je už však v pořádku a sám posílá míč opět do hry.

38.

Sparta je jasně lepším mužstvem, Asteras se nemůže pořádně dostat do hry a jeho působení na útočné polovině nepřesáhne několik sekund.

40.

Nyní bude Asteras moci dostat míč do pokutového území Sparty alespoň z přímého kopu. Nedovoleným zákrokem se provinil Frýdek.

41.

Nyní se Tripolis přeci jen dostal na delší dobu ke kombinaci na polovině Sparty. Domácí fotbalisté však Asteras dobrým napadáním vytlačili s míčem přes půlící čáru.

43.

Fatai se po Lafatově sklepnutí řítil do šance, na poslední chvíli ho ale o možnost zakončit připravil obránce Zisopoulos, který Fataie stačil doběhnout a následně ho zastavil skluzem. O penaltu se podle názoru rozhodčího nejednalo.

45.

Střela Giannoua zpoza vápna byla sražena na roh. Na centr od rohového praporku ale nejvýše vyskočili domácí hráči a pokračující akci poté ukončil Bičík, který míč zkrotil ve svých rukavicích.

45+1.

Rozhodčí nastavuje 2 minuty.

45+2

V závěru nastavení se ještě Sparta snažila zaútočit po levé straně, centr Hybše se ale k Lafatovi nedostal.

Právě skončil první poločas.

První větší šanci v utkání měli sice ve 4. minutě hostující fotbalisté, brankář Bičík ale kvalitně zasáhl a poté už na hřišti kralovala Sparta. Po sérii nevyužitých šancí se nakonec prosadil ve 33. minutě Brabec po rohovém kopu. Sparta tak zcela po zásluze vede po první půli nad Asterasem Tripolis 1:0.

V souběžně hraném utkání hraje Schalke s APOELem po prvním poločase bez branek. Za této situace by Sparta měla již jistý postup.

Začíná druhý poločas, vykopává Asteras.

46.

Fernández si připsal první střelecké ohrožení branky ve druhé půli, jeho rána šla ale přímo doprostřed brány, kde stál připravený Bičík.

48.

Sparťané si neporozuměli v rozehrávce, Mazza ale chybu domácích potrestat nedokázal a možná poněkud ukvapěně vypálil mimo tři tyče.

50.

Obranný odkop Costy Lafata zpracovat nedokázal, Letenští však přesto vybojovali míč na své kopačky a mohli zahrozit. Fataiova ulička mezi hostujícími obránci ale na nabíhajícího Krejčího neprošla.

52.

Lafata ve vzdušném souboji blízko středového kruhu fauloval Zisopoulose. Asteras míč z místa prohřešku nakopával do pokutového území Sparty, tam ale zakraloval ve výskoku Brabec.

54.

Po nepovedené hlavičce Krejčího ještě z levé strany odcentroval do vápna Hybš, Lafata skvěle míč hrudí sklepl pro Dočkala, ten ale bez přípravy vystřelil vedle tyče.

55.

Hostující Iglesias prvním hráčem v dnešním utkání, který je potrestán žlutou kartou.

56.

Následně vidí žlutou kartu i sparťané, konkretně Frýdek, který sestřelil k zemi Zisopoulose.

57.

Utkání se v posledních chvílích poněkud přitvrdilo. Nyní hrál tvrdě u postranní čáry Krejčí a po něm ještě do souboje vstoupil Vácha. Sparťanské dvojici odpískán faul.

58.

Po sérii nedovolených zákroků přišla i zajímavá šance a byla na straně Sparty! Mareček našel z pravé strany Lafatu, jeho hlavičku ale vytěsnil na roh brankář Theodoropoulos. Po rohovém kopu pálil ještě nepřesně Dočkal.

61.

Sparta má prozatím zápas pod kontrolou a drží svého soupeře na jeho obranné polovině. Centr Krejčího sražen opět na rohový kop.

62.

Lafata byl blízko k navýšení skóre, na přízemní centr Fataie ale ve skluzu těsně nedosáhl! Theodoropoulos by byl jinak zcela bez šancí.

65.

Tripolis se nadále nedokáže prosadit k brankové příležitosti. Jejich akce končí v bezpečné vzdálenosti od sparťanské branky.

66.

Vzdušná přihrávka Frýdka do vápna Tripolisu sice našla hlavu Lafaty, sparťanský kapitán byl ale už v záklonu a jeho zakončení tudíž postrádalo potřebnou přesnost.

68.

Asteras po delší době výrazněji zaměstnal domácí obranu. K Mazzovi se odrazila jeho sražená přihrávka, hostující fotbalista ale poté z úhlu vypálil pouze do boční sítě. Vše ale stejně kontroloval pro jistotu Bičík.

Asteras vystřídal, Kourbelise nahrazuje Dimoutsos.

70.

Sparťanský nákop z vlastní poloviny končí až u brankáře Theodoropoulose. Domácí divácí by pravděpodobně ocenili větší aktivitu svého týmu. Z hlediště se ozval slabší pískot.

72.

Asteras zahrával standardku, vše ale jistil výběhem Bičík, který míč vyboxoval pryč. Po krátké mezihře zakončoval v pokutovém území Sparty Giannou, jeho střela ale postrádala razanci a i přesnost.

74.

Dlouhý nákop hostů s klidem kontroloval Brabec a ve spolupráci se svým brankářem dostal míč do bezpečí.

76.

Krejčí stáhl k zemi unikajícího Lluye a za tento zákrok uviděl žlutou kartu. Asteras navíc bude ze strany rozehrávat nebezpečnou standardní situaci.

77.

Tripolisu se ale rozehrávka standardky vůbec nepovedla a po nepřesném centru bude od své brány odkopávat Bičík.

78.

Na druhé straně zahrozil Dočkal, který v dnešním utkání vypálil už poněkolikáté. Dočkal si dobře zasekl míč na svou levou nohu, čímž se zbavil protihráče, jeho rána však zamířila vysoko nad.

Asteras podruhé v utkání mění své řady. Ze hry odstupuje Fountas, zahraje si za něj Lanzarote.

80.

Fatai se snažil svým přízemním centrem oslovit k zakončení Krejčího, k tomu se ale balon nedostal. Hostující obrana přihrávku na něj srazila na rohový kop.

Právě pro Fataie zápas končí, nahrazuje ho Konaté. Naposledy vystřídal i Tripolis, Iglesias přenechal své místo na hřišti Pantelladisovi.

82.

Komplikace pro Spartu! Krejčí sestřelil Lluyho po odehrání míče a za druhou žlutou kartu jde do sprch! Letenští budou utkání dohrávat v oslabení.

85.

I přes vyloučení Krejčího Sparta hraje na útočné polovině. Rohovému kopu domácích se Asteras v klidu ubránil, Letenští ještě budou pokračovat autovým vhazováním.

Na červenou Krejčího reaguje trenér Ščasný střídáním. Za Dočkala nastupuje obránce Holek.

87.

Dimoutsos dalším potrestaným hráčem žlutou kartou.

88.

Sparta rozehrávala z kraje hřiště standardní situaci, míč však Konaté s Marečkem rozehráli nakrátko a vybojovali roh.

89.

Tentokrát už šetřetní času Marečkovi a Konatému nevyšlo. Spartě odpískán ofsajd a brankář Theodoropoulos rychle vykopává na útočnou polovinu.

90.

Bičík prokázal dobré čtení hry a před Giannouem odkopává do autu.

90+1.

Probíhá již nastavený čas, zápas ještě bude 3 minuty pokračovat.

90+2.

Na hřiště se ještě podívá Juliš, který nahrazuje Frýdka.

90+3.

Lafata se ve vzduchu srazil se Zisopoulosem, hostujícímu obránci odpískán faul. Sparta bude rozehrávat z půlící čáry.

90+3.

Tripolis ještě bude v samotném závěru zahrávat rohový kop.

90+4.

Hosté poslali míč rychle do vápna, Sparta se ubránila.

Utkání končí výhrou Sparty!

Sparta zdolala svého soupeře Asteras Tripolis 1:0, ve 33. minutě se prosadil hlavou po rohu Brabec. V souběžně hraném utkání splnilo Schalke roli favorita a APOEL porazilo rovněž stejným výsledkem. To pro Letenské znamená, že jsou společně s Schalke již jistými postupujícími do jarní fáze Evropské ligy!

Nyní bude online přenos pokračovat zápasem Liberce, který nastoupí od 21:05 v Portugalsku s Bragou.

Liberečtí odcestovali do Portugalska posíleni sparťanským skalpem, kterého dosáhli i v hodně oslabené sestavě. Proti Spartě nemohli nastoupit brankář Koubek, stoper Švejdík a záložník Shala, všichni jmenovaní jsou totiž smluvně spjatí právě s pražským celkem a po dohodě obou klubů do utkání nezasáhli. Dnes se zmíněná trojice opět vrací do hry.

Tomáš Koubek nechytal soutěžní utkání od 8. listopadu. Nejprve plnil roli trojky v reprezentaci, o víkendu nesměl nastoupit ve zmíněném zápase proti Spartě. "To čekání bylo dlouhé. Už od léta jsem věděl, že proti Spartě nebudu chytat. Seběhly se situace, že jsem se dostal do reprezentace. Vznikla mezera osmnáct dní, bylo to extrémně dlouhé, ale už jsem zažil dvě reprezentační pauzy, kdy byla nějaká prodleva. Uvidíme, jestli to bude mít nějaký dopad. Ale věřím, že ne," řekl Koubek v rozhovoru pro ČTK a internetové stránky libereckého klubu.

Slovan by v případě vlastní výhry a prohry Marseille mohl slavit historicky druhý postup ze skupiny, moc s tím ale nepočítá. Podle Libereckých se rozhodne až v posledním domácím duelu proti Marseille.

"Myslíme si, že Marseille to doma zvládne tak, jak to zvládla v Groningenu. Nepočítáme s tím, že by Marseille zaváhala, to by byl pro všechny šok. Jestli to dopadne, jak by mělo, tak ten nejdůležitější zápas nás asi bude čekat až 10. prosince. Tak bychom to měli vnímat a můžeme teď hrát uvolněněji," prohlásil před novináři liberecký kapitán David Pavelka.

David Pavelka
David Pavelka | Foto: ČTK

Braga nebude jednoduchý soupeř. V deseti z šestnácti případů letos udržela čisté konto a má motivaci duel zvládnout i proto, že sama nemá jistotu postupu. Potřebuje minimálně remízu. K tomu všemu Liberec dál trápí široká marodka, s týmem například vůbec neodcestoval Šural. První vzájemné utkání v 1. kole skupiny Slovan na vlastním hřišti s Bragou prohrál 0:1.

Základní sestava Bragy

Magalhães – Goiano, Ferreira, Boly, Djavan – Alan (C), N. Vukčević, Carlos, R. Silva – Ah. Hassan, Fonte

Základní sestava Liberce

Koubek – Coufal, Pokorný, Hovorka, Bartošák – Pavelka (C), Folprecht – Kerbr, Shala, Jefremov – Bakoš

Náhradníci

Braga: Kricjuk – Baiano, Augusto, Crislan, Eduardo, Pinto, Santos

Liberec: Hladký – Knejzlík, Luckassen, Mudra, Rabušic, Sýkora, Švejdík

Rozhodčí: Kulbakov – Malyutin, Maslyanko (všichni Bělorusko)

Hráči již vstupují na hrací plochu, zápas zanedlouho začne.

Na poslední chvíli vypadl ze zdravotních důvodů ze hry kapitán Slovanu Pavelka, kterého nahradil Švejdík.

1.

Braga hned v úvodu nebezpečná. Slovanu ve vápně zatápěl Rafa, po něm ještě pálil nepřesně Vukčević.

3.

Zaútočit mohl i Liberec, na pravé straně si nabíhal Jefremov, míč mu ale po zpracování utekl do autu.

5.

Braga zakombinovala s míčem na útočné polovině, ze strany odcentroval před branku Koubka Djavan, jeho vzdušná přihrávka se ale nakonec zakroutila do zámezí.

6.

Další centr domácích bez potíží ukořistil Koubek do svých rukavic. Liberec se snaží dostat vpřed postupným útokem.

8.

Goianovi se podařilo dostat míč do pokutového území Slovanu, za sebe ještě míč pouštěl Hassan, vše ale vyřešil odkopem dobře postavený Švejdík.

9.

Liberec dobře napadal rozehrávku soupeře, na půlící čáře se na krátkou chvíli zmocnil balonu Bakoš, jeho přihrávka na Shalu ale neprošla.

11.

Koubek dostal po své rozehrávce do obtíží Hovorku, ten si však ve složitější situaci s bravurou poradil a vyvezl míč do bezpečné zóny. Na druhé straně odpískán ofsajd Bakošovi.

13.

První gólová šance utkání! Shala našel ve volném prostoru Kerbra, jehož razantní střelu mířící pod břevno vytěsnil Magalhães na roh!

15.

Z rohu se Liberec neprosadil, standardní situaci si vyzkoušela i Braga. Volný přímý kop Alana Liberečtí odhlavičkovali za brankovou čáru, z následného rohu jeden z domácích fotbalistů zakončil z těžké pozice mimo tři tyče.

17.

Koubek si připisuje fantastický zákrok! Centr Bragy odvrátil Hovorka pouze k Hassanovi, střelu Hassana z bezprostřední blízkosti však liberecký brankář nohou reflexivně vykopává!

19.

Slovan ještě nadále zůstal zatažen před vlastním vápnem, nyní si ale může oddechnout, na Folprechta odpískán nedovolený zákrok.

21.

Shala si nedal pozor na své postavení a po přihrávce Kerbra se ocitl v ofsajdu, což neuniklo pomeznímu sudímu.

22.

Dlouhý nákop Ferreiry za libereckou obranu Fonte nedoběhl. Míč končí v autu a odkopávat bude Koubek.

23.

Bartošák si nejdřívě splnil vzadu své obranné povinnosti a odhlavičkoval centr domácích. Ihned poté vycítil Bartošák šanci zaútočit po levé straně, těžkou přihrávku Folprechta ale zpracovat nedokázal.

25.

Kerbr srazil k zemi Goiana a vysloužil si žlutou kartu.

26.

Rafa vyprodukoval chytrou přihrávku na nabíhajícího Hassana, na kterého už čekala velká příležitost. Vše ale domácím zmařil pohotovým výběhem Koubek.

28.

Kerbr se provinil v krátké době třetího faulu, nyní nedovoleně zastavil Alana. Rozhodčí libereckému záložníkovi domlouvá, Kerbr již má na triku jednu žlutou.

29.

Marek Bakoš mohl dostat Liberec do vedení! Coufal perfektně odcentroval z pravé strany a Bakoš zakončoval před malým vápnem zcela sám! Dnešní kapitán Liberce ale trestuhodně z první branku Bragy přestřelil.

SL, Liberec-Sparta: Marek Bakoš
SL, Liberec-Sparta: Marek Bakoš | Foto: Milan Kammermayer
31.

Folprecht vybojoval míč na své polovině, hru uklidnil a poté rozehrál dozadu na stoperskou dvojici. Slovan se dopředu dere postupným útokem.

32.

Pokorný si v pokutovém území Bragy naskakoval na hlavičku, libereckému obránci ale odpískán ofsajd a zároveň také útočný faul.

33.

Liberci se rýsovala další příležitost. Bakoš ze zjevil na chvíli sám před Magalhãesem, byl ale příliš v úhlu, proto ještě volil přihrávku na spoluhráče, s tou si ale domácí poradili a osvobodili se.

35.

GÓL! Liberec vede 1:0! Slovan je prozatím nebezpečnějším celkem a po zásluze jde do vedení. Na dlouhý pas do vápna Bragy si naběhl Jefremov, který se kličkou na střed hřiště zbavil napadajícího protihráče a následně střelou po zemi překonává brankáře Magalhãese.

EL, Olympique Marseille-Liberec: radost Liberce
EL, Olympique Marseille-Liberec: radost Liberce | Foto: ČTK
38.

Braga mohla rychle odpovědět, skvělý zákrok ale předvedl Koubek! Braga zahrávala standardní situaci, hlavičku Ferreiry ale liberecký brankář zneškodnil. Z další šance trefil Hassan rovněž hlavou břevno!

41.

Braga operuje s míčem na polovině Liberce. Centr před branku Koubka zneškodnil Hovorka, následně však Hovorka nechtěně hlavičkuje za brankovou čáru a Braga bude rozehrávat roh.

42.

Braga vyrovnává na 1:1! Tohle je veliká škoda pro Liberecké, kteří inkasují těsně před přestávkou. Hassan ve vápně sklepl míč Alanovi, který balon z blízkosti propálil do liberecké sítě. Střelu ještě do branky usměrnil nešťastně Bakoš.

45+1.

První poločas bude ještě jednu minutu pokračovat. Braga bohužel po inkasované brance ožila.

První poločas právě skončil.

Liberec sehrává na půdě favorita vyrovnanou partii, čemuž nasvědčuje i skóre, které je po první půli vyrovnané 1:1. Za Slovan se trefil ve 35. minutě Jefremov, těsně před přestávkou ale domácí srovnali, když si míč mířící za branku Koubka srazil do sítě Bakoš.

V souběžně hraném utkání vede Olympique Marseille doma nad Groningenem po poločase 1:0. Právě Marseille je úhlavním protivníkem Liberce v souboji o postup. Francouzský celek je momentálně v tabulce třetí s jednobodovým odstupem na Slovan.

EL, Braga-LIberec: Crislan - Herolind Shala
EL, Braga-LIberec: Crislan - Herolind Shala | Foto: ČTK

Právě začal druhý poločas.

47.

Rafa vyvezl míč ze strany hřiště na střed a povedenou střelou po zemi pořádně zaměstnal Koubka! Ten jeho střelu vyráží na roh.

49.

Folprecht dobře pokryl míč ve středu hřiště a vybojoval pro svůj tým faul. K zemi ho stáhl Rafa.

51.

Ferreira v poklidu odehrál míč před napadajícím Kerbrem na svého brankáře. Liberec ale dobře nadále napadal a získal míč zpět na své kopačky.

53.

Braga podruhé v utkání nastřeluje brankovou konstrukci! Goiano vyslal centr do pokutového území Slovanu a Hassan jej z voleje nasměroval na pravou tyč Koubkovy branky!

54.

Liberec mohl ihned na druhé straně trestat, Kerbr našel hlavu Jefremova a ten rybičkou rozvlnil za Magalhãesem síť! Bohužel pro Liberec ale rozhodčí neuznává branku pro ofsajd. Opakované záběry však tento výrok vylučují a Liberec byl pravděpodobně obrán o regulérní gól.

57.

Braga hraje s míčem na vlastní polovině, hráči Liberce si poctivě drží své obranné pozice.

59.

Následná pasáž hry se odehrává především ve středu hřiště, čeká se na další šanci.

Braga střídá, ze hry odchází Fonte, na jeho pozici se staví Crislan.

61.

Ještě před střídáním obdržel žlutou kartu domácí Hassan.

Střídá i Liberec, ze zdravotních důvodů zápas končí pro libereckého střelce branky Jefremova. Do hry nastupuje Rabušic.

63.

Alan se lehce dostal z kraje hřiště přes Bartošáka, jeho násladný centr ale na poslední chvíli odvrátil hlavou do bezpečí Švejdík.

64.

Bartošák je následně potrestán žlutou kartou, když vystavil stopku unikajícímu Goianovi.

65.

Standardní situaci Bragy zahrával tradičně Alan, před brankou Liberce byl ale připraven Pokorný. Hra je přerušena, liberecký Coufal si ze souboje odnesl nějaký zdravotní problém a musí být vyveden za postranní čáru.

67.

Domácím se nabízel slibný kontr, ten ale končí ofsajdem Rafy. Ani v tomto případě pomezní rozhodčí nevyhodnotil situaci přesně, Liberec si může oddechnout. Coufal zpět na hrací ploše.

69.

Bakoše v blízkosti středového kruhu obral o balon Hassan, Braga podniká další útok.

70.

Centrovaný míč před branku Liberce proletěl celým vápnem, naštěstí ho z žádných domácích fotbalistů zachytit nedokázal. Liberec je ve druhé půli pasivnější a především čeká na protiútoky.

72.

Alan oslovil k zakončení Hassana, tomu se ale střela na vzdálenější tyč nepovedla a končí mimo. Odkopávat bude Koubek.

74.

Nyní měl Slovan i porci štěstí. Míč po sérii odrazů končí v náručí Koubka, celé nebezpečné situaci předcházel špatný obranný zákrok Bartošáka na Alana.

76.

Pokorný ze zadu sestřelil Crislana a za svůj prohřešek vidí žlutou kartu. Pokorný nebude moci nastoupit v dalším utkání proti Marseille, a to je pro Liberecké veliká komplikace.

Liberec vystřídal, Kerbra pro zbytek hry nahradí Mudra.

78.

Braga byla blízko vedoucí brance, celá akce ale pro Liberec dopadla dobře! Alan prostřelil Koubka mezi nohama, na brankové čáře ale vykopl míč pryč Pokorný!

80.

Braga je ve druhé půli lepším celkem a její nápor s přibývajícím časem jen sílí.

82.

Coufalovi se nepodařilo odcentrovat od postranní čáry, míč získala do moci opět Braga a domácí Rafa se prokličkoval do obrovské příležitosti! Koubek ale proti Rafovi dobře vyběhl, zmenšil mu střelecký úhel a fantastickým zákrokem drží liberecké naděje na dobrý výsledek.

84.

Liberečtí už toho mají dost, Slovan nyní hraje v deseti, jelikož Coufala chytily křeče.

Liberec střídá, Coufala nahrazuje Jan Sýkora. Své řady měnila i Braga, aktivního Alana vystřídal Santos.

87.

Hassan se zjevil v dobré střelecké příležitosti, po skvělé přihrávce Rafy ale z zprvní zamířil mimo tři tyče.

90.

Bakoš aktivně napadal a v souboji přehrál Carlose, žádný z jeho spoluhráčů mu ale nepomohl a Braga se z vlastní poloviny žene do dalšího útoku.

90+1.

Rozhodčí nastavuje nad rámec normální hrací doby 5 minut.

90+2.

Ferreira vyslal nákop do libereckého pokutového území, tam ale vzdušný prostor ovládl Koubek, který míč stáhl do svých rukavic.

90+2.

Braga vede 2:1! Domácí mužstvo strhává v závěru utkání vedení na svou stranu. Rafa skvěle uvolnil Crislana, ten se ve své šanci nemýlil a zkušeně obstřelil Koubka na zadní tyč.

Braga ještě mění své hráče, ze hřiště odchází Hassan, za něj nastupuje Eduardo.

90+5.

Před závěrečným hvizdem ještě vidí žluté napomenutí Folprecht.

90+6.

Rozhodčí utkání ještě neukončil, ve hráčích Liberce vřou emoce z nepovedeného utkání. Brankáře Koubka museli uklidňovat jeho spoluhráči. Koubek vidí za protesty žlutou kartu. Ze hřiště je navíc za pomocí nosítek odnášen pryč Santos.

90+9.

Žluté karty vidí i Ferreira a Eduardo.

Konec utkání, Braga poráží Liberec 2:1.

Braga byla ve druhé půli lepším celkem, v nastaveném čase zužitkoval herní převahu brankou Crislan a zajistil tak svému týmu výhru 2:1. Nutno dodat, že v 54. minutě byl Liberci pravděpodobně upřen regulérní gól, rozhodčí jej neuznal pro údajný ofsajd. V dalším utkání skupiny F Olympique Marseille porazil Groningen také 2:1, francouzský celek Slovan v tabulce přeskakuje a drží postupové druhé místo. O postupujícím se tedy rozhodne 10. prosince, kdy Liberec svede s Marseille přímý souboj o postup do jarní části Evropské ligy.

Pro dnešek je to ode mne vše, přeji hezký zbytek večera.