Euro Hockey Tour • 1. utkání ve Znojmě • 19:20

2:7
Švédsko
6. Zohorna (Gulaš), 10. Koukal (Kempný)
16. Rosén (Gynge), 28. Hultström (Forsling, Klasen), 38. Cehlin (Martinsson, Omark), 47. Nygren (Omark), 47. Cehlin (Omark), 58. Rosén (Hultström), 59. Backlund (Omark, Cehlin)

Dobrý den, vítejte při sledování online reportáže z utkání Euro Hockey Tour mezi Českem a Švédskem. Zápas začne ve Znojmě ve středu 27. dubna v 19:20.

Česká hokejová reprezentace zakončí po dvojzápase ve Finsku cyklus Euro Hockey Tour ve Znojmě dvěma zápasy proti Švédům. K národnímu týmu už se definitivně připojili mistři KHL Jan Kovář s Tomášem Filippim a také posily se zámoří Tomáš Plekanec a David Pastrňák. Češi budou kromě ladění formy v posledních dvou zápasech této soutěže bojovat o konečné druhé místo.

Jacob Josefson proměňuje nájezd
Jacob Josefson proměňuje nájezd | Foto: Lukáš Bíba

Sestava Česka:

Furch (Francouz) - Jordán, Jeřábek, Kempný (A), Kundrátek, Kolář, Hrabal, Voráček, Zámorský - Červenka (A), Plekanec (C), Pastrňák - Vincour, Koukal, Kašpar - Zohorna, Kovář, Gulaš - Zaťovič, Filippi, Sekáč - Kubalík. Trenér: Vladimír Vůjtek.

Sestava Švédska:

Fasth (Markström) - Larsson, Gustafsson (A), Johansson, Fransson, Hultström, Forsling, Nygren, Martinsson - Cehlin, Backlund (A), Omark - Klasen, Wennberg, Westerholm - Gynge, Rosén, Sörensen - Sandberg, Ljungh, Sjögren (C) - Tedenby, Wallmark. Trenér: Pär Mårts.

Český tým udělal ve své sestavě oproti minulému duelu ve Finsku několik změn. V brance nastoupí od první minuty Dominik Furch a záda mu bude krýt Pavel Francouz. První dvě obranné řady zůstávají stejné, do hry se vrací obránce Josef Hrabal, který bude hrát ve třetí dvojici s Kolářem. Čtvrtou dvojici tvoří Zámorský s Voráčkem, mimo hru zůstává společně s brankářem Machovským ještě bek Doudera. Proti Švédům ještě nenastoupí ani finalisté extraligy Šimek s Poláškem.

Zbrusu novou elitní útočnou formaci vytvoří spolu s Červenkou David Pastrňák a Tomáš Plekanec. Vincour bude hrát ve druhém útoku s Koukalem a Kašparem, Jan Kovář se připojí k Zohornovi s Gulašem. Další posila z KHL Tomáš Filippi začne ve čtvrté řadě se Zaťovičem a Sekáčem, třináctým útočníkem je Kubalík. Vedle Bílých Tygrů Birnera a Řepíka se v prvním zápase proti Švédům neobjeví ani Jarůšek.

EHT, Česko-Rusko: Dominik Furch
EHT, Česko-Rusko: Dominik Furch | Foto: Dalibor Sosna

Švédská družina vyrukuje na Čechy se čtyřmi hokejisty z NHL. Vancouverský brankář Jacob Markström je dnes pouze v roli náhradníka, který bude čekat na případné zaváhání prvního gólmana Viktora Fastha z CSKA Moskva, jenž se k týmu připojil po finále KHL. Proti Čechům bude hrát obránce Adam Larsson z New Jersey a útočníci Mikael Backlund (Calgary) a Alexander Wennberg (Columbus).

Švédové zatím svůj kádr po dvou zápasech s Ruskem příliš nezměnili. Připojil se pouze zmíněný brankář Fasth a čeká se ještě na čtveřici finalistů švédské ligy. Pátou posilou z NHL by se měl stát Gustav Nyquist z Detroitu. V nominaci trenéra Mårtse nechybí ostřílení reprezentanti jako Klasen, Omark, Tedenby či Wallmark.

EHT, Česko-Švédsko: Jan Kolář a Linus Omark
EHT, Česko-Švédsko: Jan Kolář a Linus Omark | Foto: Milan Kammermayer

Švédové v předchozích dvou duelech Euro Hockey Tour hostili Rusko. V prvním zápase zvítězili 4:1, podruhé prohráli 0:4. Češi ve Finsku také ukořistili tři body za vítězství 3:2, ve druhém utkání padli v poměru 1:4. Tre kronor registrujeme v Euro Hockey Tour na prvním místě, Švédům stačí pouhý bod k jistotě triumfu v letošním ročníku evropského seriálu. Češi jsou o skóre čtvrtí a je jisté, že na titul nedosáhnou.

Mattias Tedenby a Jakub Jeřábek | Foto: Reuters

Český a švédský tým se v Euro Hockey Tour v aktuální sezoně zatím potkaly dvakrát. V rámci turnaje Karjaly Švédové náš reprezentační výběr roznesli 6:2, na Channel One Cupu v Rusku se po výhře 3:1 radovali Češi.

Hlavními rozhodčími dnešního utkání budou Rusové Alexej Anisimov a Alexej Ravodin. Na čarách pomohou rovněž domácí arbitrové Jiří Gebauer a Vít Lederer.

Omluvenky z NHL se letos pořádně namnožily. Dneškem zhasly také naděje v podobě účasti Michala Neuvirtha nebo Jaromíra Jágra. Neuvirth neprošel zdravotní prohlídkou, Jágr s těžkým srdcem po zklamání v play off odmítl. Kdo všechno se trenérovi Vůjtkovi už omluvil a z jakých důvodů, se dočtete ZDE.

MS 2015, Česko-USA: český smutek, Jaromír Jágr
MS 2015, Česko-USA: český smutek, Jaromír Jágr | Foto: Milan Kammermayer

Takto vypadal předzápasový trénink Čechů na zimním stadionu ve Znojmě. Jihomoravské město prožilo skvělou sezonu v mezinárodní EBEL lize, kde Orli dokráčeli až k senzačnímu druhému místu. Nyní si ve Znojmě užijí dvě zastávky mezinárodního hokeje.

Hymny právě dozněly a utkání za pár okamžiků začne. Češi budou hrát v červených dresech, Švédové ve žlutém.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Backlunda při přechodu přes modrou čáru atakoval debutant Pastrňák, Švédy navíc zastavilo postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.

1.

Na ledě už jsou druhé pětky. Vincour se prodral po pravé straně, ale nedokázal přes Klasena přihrát na Koukala. Švédové rozehrávají zpoza brány.

2.

Fransson pozastavil českou akci, Kovář se však přeci jen dostal ke střele. Fasth zasahovat nemusel, kotouč švédskou branku minul.

2.

Hrabalovi se rozehrávka nepovedla podle představ a puk skončil na zakázaném uvolnění. Na buly před Furchem jdou Zohorna a Rosén.

3.

Sekáč narazil Hultströma na zadní mantinel, a to čistým způsobem. Podpořil tak Filippiho při napadání švédské rozehrávky. Hokejisté ze Skandinávie se dostali do středního pásma.

3.

Larsson si na modré čáře zalaškoval s Červenkou a poté chtěl nahodit na branku. Červenka se však nevzdal, znepříjemnil švédskému obránci situaci a puk zaduněl pouze o mantinel za brankou.

4.

Kundrátek dojel nahozený kotouč dříve než Cehlin, a tak se Švédům píská zakázané uvolnění. Češi se mohou nastěhovat před Fastha.

4.

Adam Larsson (SWE) je prvním potrestaným hráčem dnešního utkání. Bezprostředně po buly fauloval Vincoura a odsedí si dvě minuty za podražení. Z opakovaného záběru se však zdá, že český útočník spíše zakopl o puk.

5.

V oslabení se ovšem do první útočné akce vrhli Švédové a Kempný musel pádem pod nohy zastavovat Wennberga. Proti Sjögrenovi musel zasahovat Furch.

5.

Po minutě přesilovky už se Češi usadili v útočném pásmu. Kovářova střela z mezikruží minula branku Fastha. Sjögrenovi se podařilo vyhodit.

6.

Jedna nebezpečná střela přišla, ale jinak jsou Češi v přesilové hře neškodní. Nyní se domácí mužstvo trápí při rozehrávce a Larsson se za chvíli vrátí na led.

6.

Přesilovku Češi nevyužili, ale na konci šesté minuty se ujímají vedení! Kovářova posunutí do středního pásma využil Gulaš a pronikl na levé křídlo. Poté přihrál před branku TOMÁŠI ZOHORNOVI, jenž píchl kotouč mezi betony Fastha - 1:0! Asistence: Milan Gulaš.

7.

Furch musel zasahovat proti ráně Omarka z levé strany a nepočínal si úplně nejjistěji. Češi to ale zvládli, do útoku může postupovat Červenka.

7.

Přesilovku si po komerční přestávce vyzkoušejí také Švédové. Debutant David Pastrňák (CZE) je potrestán dvěma minutami za sekání.

8.

Čechům se brzy podařilo vyhodit, konkrétně to byl Jeřábek. Furch zastavil puk Kempnému, kterému se nepovedlo vyhodit napoprvé. Napodruhé to Čechům vyšlo.

8.

Filippi ujel po levém křídle v oslabení a postupoval sám na Fastha. Švédský gólman na Filippiho blafák vyzrál a puk vyrazil!

8.

Na začátku českého protiútoku byl však faulován Zaťovič a Švédové musejí do čtyř. Linus Hultström (SWE) obdržel dvě minuty za držení protihráče.

9.

Švédové se usadili v útočné třetině a pořádně zahrozili. Nygrenova střela se otřela o břevno. Furch si na kotouč sáhl a přes horní tyčku jej odrazil do ochranné sítě.

10.

Nyní už je to využitá přesilovka z pohledu českého mužstva! Kempného střela od modré čáry Fasthovi vypadla, volný puk si jako první našel PETR KOUKAL a dotlačil jej do sítě - 2:0! Asistence: Michal Kempný.

10.

Švédové nestíhají a potřetí v úvodních deseti minutách budou hrát oslabení. Markus Ljungh (SWE) je vyloučen na dvě minuty za hákování proti Červenkovi.

11.

Češi hrají další přesilovku a Kempného pokus znovu vypadl z nejistého Fastha. Potom se ovšem Švédům podařilo vyhodit.

11.

A další švédské vyhození. Češi se museli vracet až k Furchovi, o nahozený kotouč bojuje v rohu kluziště kapitán Plekanec.

12.

Tre kronor brání toto oslabení velmi dobře a Češi se nemohou usadit v útočné třetině. Ljungh se za několik desítek sekund vrátí na led.

13.

Švédové si poradili se střelou Koláře, opět vyhodili a už jsou kompletní. Místo Sekáče se ve čtvrté formaci českého týmu objevuje Kubalík.

13.

Do kabiny odešel také další český hráč, Tomáš Voráček. O útočné pásmo mezitím se švédskými beky na levém křídle bojuje Zohorna.

14.

Už pátým vyloučeným hráčem v první třetině se stává Michal Kempný (CZE). Zadák Omsku musí na trestnou lavici na dvě minuty za držení, Švédové budou hrát po komerční pauze přesilovku.

14.

Forslingovo střílené nahození před branku skončilo po teči těsně vedle. Švédové mají nápor a Čechům se nepodařilo vyhodit.

15.

Kašpar už kotouč vystřelil z obranného pásma. Čeští obránci posléze ustáli pár odrazů okolo Furcha, Forslingova nepřesná střela vyhnala Švédy z pásma.

15.

Švédové začali rotovat v útočné třetině a na konci jejich akce stál Cehlin. Střelu z pravého kruhu poslal přesně do Furcha, který puk udržel.

16.

Kempný je zpět na ledové ploše. Češi v závěru oslabení ustáli dvě Nygrenovy střely a ještě jednou se jim povedlo vyhodit.

16.

Švédové snižují náskok českého týmu! Larssonovu střelu od modré čáry nedokázal Furch úplně zkrotit, Češi pustili k dorážce ROBERTA ROSÉNA, a ten zametl kotouč do branky - 2:1! Asistence: Richard Gynge.

17.

Češi se po inkasované brance nemohou vymanit z obranného pásma. Nepodaří se jim to ani po vyhození puku přes všechny čáry. Zakázané uvolnění.

18.

Kempný s Kundrátkem vyvezli kotouč do středního pásma a Zaťovič nahodil po mantinelu. Švédové v pohodě rozehrávají.

18.

Hrabalovi sebral puk ještě před střelou Klasen, Švédové se vracejí do útočné třetiny.

19.

Červenka využil chyby ve švédské rozehrávce a zleva se natlačil před Fastha. Puk z výšky padal na brankoviště, ale Wennberg jej odrazil pryč do bezpečí.

20.

Rozběhla se poslední minuta první třetiny. Koukal zavezl kotouč do útočného pásma, ale přihrávka na Jordána na modré čáře už nevyšla.

20.

Hra se několik sekund před úvodní sirénou ještě vrátí před Furcha po zakázaném uvolnění Čechů. Sekáč odstoupil kvůli nastřelení pukem, do druhé části by se měl znovu vrátit.

První třetina skončila.

Druhá třetina začne přibližně ve 20:10.

Po první třetině vedou Češi ve Znojmě nad Švédskem 2:1. Už v šesté minutě otevřel skóre po Gulašově přihrávce Zohorna, když poslal puk mezi betony Fastha. Švédský gólman později vychytal únik Filippiho, ve hře čtyř proti čtyřem nastřelil na druhé straně břevno Nygren. V dohrávané přesilovce se potom znovu prosadili domácí. Kempného střela vypadla před Koukala, a ten doklepl puk do sítě. V oslabení po vyloučení Kempného chytil Furch Cehlinovu střelu, o minutu později už ale kapituloval. Dorážka Roséna znamenala snížení Švédů. V závěru první třetiny Švédové přečkali šanci Červenky a do druhé třetiny tak vstoupí s jednobrankovým mankem.

Statistiky po první třetině:

Střely: 8 - 10

Střely mimo: 1 - 1

Hity: 9 - 4

Vhazování: 11/18 - 7/18

Trestné minuty: 4 - 6

Po první třetině vedou Češi nad Švédy o jednu branku. Zásluhu na tom má mnohem aktivnější výkon v porovnání s posledním utkání ve Finsku. Góly stříleli hokejisté, které pro velký hokej vychovaly Pardubice - Zohorna a Koukal.

Petr Koukal: „Neviděl jsem to, byla to střela od modré a někdo to tečoval. Já to pak jen dorazil (o gólu). Jsou to takové hloupé fauly z obou dvou stran, hákování, sekání. Není to tak, že bychom je nějak točili po třetině."

21.

Druhá třetina právě začala.

21.

Plekanec přehrál na buly Backlunda a druhá perioda začala. Češi ale brzy odevzdali puk Švédům, Larsson s Gustafssonem rozehrávají.

21.

Švédové se octli v útočném pásmu a Backlund na pravé straně uvolnil Larssona. Jeho bekhendový pokus zablokovali čeští obránci.

22.

Pastrňák se svou útočnou akcí neuspěl, také Kundrátka Švédové po přechodu modré čáry zastavili. Westerholma nepustil dále Vincour.

22.

Wennberg našel přihrávkou v útočné třetině Johanssona, který si stahoval puk na střelu, avšak nakonec nevystřelil.

23.

Kovář táhl české přečíslení, ale nedokázal přes švédského obránce přihrát. Hra se bleskově přenesla na opačnou stranu, kde vychytal Furch Westerholma.

23.

Magnus Nygren (SWE) zastavil Gulaše u mantinelu nedovoleným způsobem a odsedí si dvě minuty za hákování. Češi si zahrají přesilovou hru.

24.

Jeřábek střílel z modré čáry velmi nepřesně. Češi se ale nadále drží v útočném pásmu, Pastrňákova střela skončila v ochranné síti.

24.

Jeřábkovo nahození od modré čáry tečoval těsně před Fasthem Červenka, ale švédský gólman dokázal zareagovat a Švédové vyhodili.

24.

Češi špatně vystřídali a jejich hráčská lavice je potrestána dvěma minutami za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest si odsedí David Pastrňák (CZE).

25.

Ve hře čtyř proti čtyřem se v útočné třetině usadili Češi. Fasth vytěsnil Kempného střelu. Za pár okamžiků začne přesilovka Švédů.

25.

Klasen si vybruslil na pravý kruh, ale pak nastřelil pouze Kempného. Švédové nadále svírají českou čtyřku před Furchem.

26.

Forslingova tvrdá rána od modré čáry končí ve výstroji Furcha. Češi mohou po dlouhém střídání vystřídat, Pastrňák za pár chvil skočí na ledovou plochu.

26.

V závěru přesilovky přibrzdil Švédy ofsajd, Furch chytil další ránu od modré čáry a rychle rozehrál. Češi už jsou kompletní.

27.

Pastrňák se rovnou z trestné lavice vydal do útočné akce. Stahoval si kotouč ke střele, mohl také přihrávat, jenomže mu puk odskočil.

27.

Češi v pěti dlouho nevydrželi. Martin Zaťovič (CZE) je vyloučen na dvě minuty za hákování. Další přesilovka Tre kronor začne po komerční přestávce.

27.

Forslingovu střelu od modré čáry přizvedl Kovář do ochranné sítě. Zatímco Voráček je zpět ve hře, Sekáč zůstal v kabině, protože je otřesen po jednom ze soubojů.

28.

Švédové rozebrali českou obranu, Omark připravil palebnou pozici pro Nygrena a jeho střela prosvištěla těsně vedle české branky.

28.

Švédové využívají přesilovou hru a vyrovnávají! Usadili se v útočné třetině, Forsling na modré čáře připravil kotouč pro LINUSE HULTSTRÖMA, a ten napálil puk přímo pod horní tyčku - 2:2! Asistence: Gustav Forsling, Linus Klasen.

29.

Dvoubrankový náskok národního týmu Česka se tedy rozplynulo. Koukalovo nahození od modré čáry Švédové zastavili ještě před Fasthem.

30.

Češi jeli střídat v nevhodný moment, Backlund naštěstí pro domácí výběr pálil vedle. Na druhé straně neuspěl s únikem po pravé straně Kašpar.

30.

Je tady páté vyloučení Čechů. Petr Zámorský (CZE) si odsedí dvě minuty za hákování. Švédové hrají třetí přesilovku ve druhé třetině.

31.

Klasen se mezi třemi Čechy protáhl do útočného pásma. Zvládl také souboj na zadním mantinelu a Švédové se usazují v útočné třetině.

31.

Nygren nemířil po přihrávce od Klasena přesně. Rosén si zkusil nabruslit před branku, ale zakončoval příliš brzy a také on minul.

32.

Franssonovu nepřesnou rozehrávku zachytil Koukal a vrátil kotouč až k Fasthovi. Češi podruhé v řadě dokázali vyhodit do bezpečí.

32.

Franssonova střela od modré čáry zamířila jen mimo Furchovu branku a Zámorský je zpět na ledě. Hned po svém návratu však odpálil na zakázané uvolnění.

33.

Útočnou akci Švédů zastavil ofsajd. Češi ve druhé části přišli o svůj náskok, hra bude pokračovat po komerční přestávce.

33.

Furch chytil Rosénovo nahození od mantinelu. Pastrňák byl po přihrávce od Plekance před brankou faulován a bude to trestné střílení!

33.

Fasth chytá! Pastrňák naznačil kličku do bekhendu, vrátil se na forhend a chtěl zasouvat za beton. Fasth tam ale byl a právě betonem zakročil.

34.

Klasen vysunul svou přihrávkou do úniku po levé straně Larssona, který se ale proti české obraně neprosadil. Nahození Franssona odráží Kempný.

34.

Švédové se usadili v útočné třetině a znovu u toho byl Klasen. Češi zablokovali střelu tohoto švédského šikuly, který už potom modrou čáru neudržel.

35.

Martinsson nabídl zaváháním na modré čáře možnost úniku Gulašovi, ten se ale po mantinelu neprodral. Hra pokračuje ve středním pásmu.

35.

Gulašovo nahození dojel v rohu Kovář a nahodil puk na rozhozeného Fastha. Ten měl co dělat, aby si kotouč nesrazil do branky. Nakonec odolal tlaku Čechů a udržel jej před čárou.

36.

Furch vyrazil švédskou střelu od modré čáry, Švédům se Forslingovu střelu nepodařilo tečovat. V útočném pásmu na druhé straně bojuje o puk Kubalík.

37.

Jordán zariskoval a málem v obranném pásmu o puk přišel. Napodruhé už mu rozehrávka vyšla a ve hře může pokračovat Jeřábek.

37.

Čechům se v posledních momentech nedaří přechod do útočného pásma a následné usazení tam. Nyní je odpískáno zakázané uvolnění domácích.

38.

Kašpar zrychlil pohyb do rohu kluziště a nahodil kotouč do středního pásma. Tam Češi napadají rozehrávajícího Klasena.

38.

Obrat Švédů je ještě před druhou přestávkou bohužel dokonán! Hokejisté Tre kronor se usadili v útočné třetině, Martinssonovo nahození od modré čáry tečoval PATRICK CEHLIN a Furch už nestihl zareagovat - 2:3! Asistence: Eric Martinsson, Linus Omark.

40.

Běží poslední minuta druhé třetiny a protiútok Čechů zastavila přihrávka rukou. Na buly ve středním pásmu potom uspěli hokejisté ve žlutých dresech.

40.

Ještě před koncem druhé třetiny dostávají Češi možnost přesilové hry. Adam Larsson (SWE) fauloval Jordána a odsedí si dvě minuty za hákování.

Druhá třetina skončila.

Třetí třetina začne přibližně ve 21:04.

Prostřední perioda českému mužstvu vůbec nevyšla a Švédům se podařilo otočit skóre zápasu. Na začátku druhé části nevyužil Kovář možnost přečíslení, Furch zase vychytal Westerholma. Češi nedokázali využít přesilovku, přestože měl Fasth s Červenkovou tečí mnoho práce. Švédové druhé české vyloučení během několika minut potrestali. Hultströmova rána od modré skončila pod horní tyčí. Češi se pak ubránili po dalším vyloučení Zámorského, Pastrňák vzápětí po faulu Švédů neproměnil trestné střílení. Fasth si poradil také s nahozením Kováře, naopak na druhé straně nestačil Furch na Cehlinovu teč. Češi po dvou třetinách prohrávají 2:3, na začátku třetí třetiny budou ještě dohrávat přesilovku.

Statistiky po druhé třetině:

Střely: 13 - 18

Střely mimo: 3 - 4

Hity: 12 - 5

Vhazování: 22/40 - 18/40

Trestné minuty: 10 - 10

Znojemský stadion viděl ve druhé dvacetiminutovce dvě branky Švédů, kteří tak otočili z 0:2 na 3:2. Češi polevili, Pastrňák neproměnil trestné střílení, a tak vstoupí do třetí třetiny se ztrátou jednoho gólu.

David Pastrňák: „Samozřejmě jsem chtěl puk zastrčit za betony. Ale zpomalil jsem, on se stihl přesunout zpátky a bohužel to nevyšlo. Je to náš první zápas s Plekym a Červusem. Ještě jsem s nimi nehrál, ale jsou to světoví hráči, takže to bude určitě lepší. Je to evropské hřiště a zatím se trochu hledám. Švédové jsou známí dobrými přesilovkami a my musíme hrát bez faulů."

41.

Třetí třetina právě začala.

41.

Český tým dohrává na začátku třetí části přesilovou hru. Jordán s Plekancem se po půlminutě usazují v útočné třetině.

41.

Češi skvělými kombinacemi rozebrali švédskou čtyřku. Jenomže první přihrávka Kováře na Červenku byla sražena, další Kovářovu střelu vyrazil fantastickým zákrokem Fasth.

42.

Přesilovka teď vypadala mnohem lépe než ty předchozí, ale nyní už je Larsson zpět ve hře. Furch vytěsnil Sörensenovu střelu.

43.

Rosén přihrával před bránu Gyngemu, naštěstí Češi nedovolili tomuto hráči zakončovat. Hrabalovo nahození sbírá Fasth do lapačky.

43.

Sjögrenův útok Češi přibrzdili a dopředu zkusil uniknout Filippi. Jenomže také on byl zastaven už ve středním pásmu.

44.

V mnohem větší gólové příležitosti se octl Zaťovič. Ten pronikl po levé straně až před Fastha, jenž si s jeho střelou poradil a vyrazil kotouč.

44.

Backlund chyboval v rozehrávce, jenomže Češi tuto trestuhodnou chybu nepotrestali. Červenka nabil Jordánovi, jehož střelu ukryl Fasth ve výstroji.

45.

Johansson výrazněji nepotrápil českou defenzivu svým útokem. Dopředu nemohou po Kundrátkově nahození ani Češi, kotouč ve středním pásmu ukořistili hosté.

45.

Jan Kovář (CZE) se provinili zbytečným faulem proti Johanssonovi při napadání. Kovář je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

46.

Švédové tedy rozehráli další přesilovku a ihned zamkli Čechy před Furchem. Brankář Omsku ale proti Forslingovu nahození zasáhl s přehledem.

46.

Klasenovu střelu dokázal zablokovat Voráček. Ale tlak Švédů nadále pokračuje. Forsling naštěstí minul dorážku Klasenovy střely.

47.

Švédové zhodnotili další přesilovou hru a utíkají na dva góly! Omark přihrál na modrou čáru MAGNUSI NYGRENOVI, jenž tvrdou ranou od modré čáry propálil Furcha - 2:4! Asistence: Linus Omark.

47.

Po dvanácti sekundách střílejí Švédové už pátou branku! Omark při rozehrávce obral Kempného a přihrál PATRICKU CEHLINOVI. Ten se prosmýkl přes Kundrátka a natřikrát dostal puk za Furcha - 2:5! Asistence: Linus Omark.

47.

Cehlin zaznamenal druhou branku v zápase, Omark už třetí asistenci. Po vyloučení Erica Gustaffsona (SWE) na dvě minuty za krosček se však budou Švédové bránit české přesilovce.

48.

Elitní řada českého týmu je na ledě, ale zatím marně hledá cestu před Fastha. Plekanec pustil puk po mantinelu až do středního pásma.

48.

Fransson zastavil Plekancovo nahození a volný kotouč sebral Wennberg. Velmi odvážně vyvezl kotouč dopředu a nahodil.

49.

Švédové drží kotouč a nic Čechům nedovolují. Larsson vzadu kombinuje s Forslingem, český tým je nyní v pořádné krizi.

49.

Až v závěru přesilovky se Češi dostali do šance. Kundrátkovu střelu však Fasth ukryl do lapačky a Gustafsson se vrací zpět na led.

50.

Kolářova střela se odrazila do mezikruží, kde jeden z českých útočníků ještě dorážel. Rozvlnila se však jen boční síť.

50.

Zmatky před brankou Česka přerušuje Furch zakrytím kotouče před Backlundem. Deset minut před koncem se vhazuje před českou bránou.

51.

Jordán nastřelil ranou od modré čáry Cehlina. V souboji v rohu kluziště pak ztratil rukavici a proti Švédům neuspěl.

51.

Čeští hokejisté se nakonec ještě na chvilku udrželi v útočné třetině. Plekanec ale branku minul a Cehlin posunul puk do středního pásma.

52.

Kombinace Vincoura s Kašparem skončila u Kempného, jehož střelu z vrcholu mezikruží ovšem Fasth vytěsnil vyrážečkou.

53.

Po chybě Gustafssona v rozehrávce se před branku pokoušel natlačit Hrabal. V jeho práci pokračují ještě Gulaš se Zohornou.

53.

Gulaš se protlačil až ke střele, Fastha však nepřekonal. Na opačné straně vyrazil Furch střelu Gyngeho, rozjetého po pravém křídle.

54.

Voráček nechal za svými zády Sörensena, který jel úplně sám proti Furchovi. Český brankář rychlou střelu vyrazil a později pokus stejného hráče od modré čáry zkrotil.

54.

Pastrňák přetlačil jednoho ze švédských obránců, přihrávku před branku však zastavil Nygren. A Švédové se mohou pustit do útoku.

55.

Kempný si nezpracoval na modré čáře prudkou přihrávku od Kašpara a musí se pro puk vracet až k Furchově brance.

55.

Omark přihrál do další dobré pozice Cehlinovi, který vystřelil, ale trefil místo hattricku jen Kundrátka. Gulaš bojuje v útočném pásmu se Sörensenem.

56.

Gynge se schoval na útočné modré čáře, ale nedokázal si zpracovat dlouhou přihrávku Sörensena. Obě mužstva střídají, rozehrávají Češi.

57.

Švédům bylo odpuštěno vyhození přes všechny čáry a Voráček musel pokračovat ve hře. Češi dostali kotouč jen do středního pásma, kde hrají Švédové.

57.

Pastrňák se dostal do úniku po levé straně a zkusil vystřelit. Martinsson do jeho rány vložil hůl a tečoval kotouč do ochranné sítě.

58.

Červenka vydoloval kotouč za brankou a natlačil jej do brankoviště. Sörensen vyhodil puk buď o hůl položenou na ledě, nebo o Červenkovu hůl do hlediště. Vylučovat se nebude.

58.

Furch vyrazil Backlundovu střelu zápěstím do rohu kluziště. Švédové ale pokračují v útočné třetině.

58.

Furch si poradil s tvrdou ránou od modré čáry, ačkoliv mu clonil Backlund. Další pokus Omarka Furch podržel a vhazuje se před jeho brankou.

58.

Teď už je to pořádný debakl! Švédové vyhráli buly na modrou čáru, odkud vypálil Hultström. Ránu umě tečoval ROBERT ROSÉN a svým druhým gólem v zápase pokořil Furcha celkově pošesté - 2:6! Asistence: Linus Hultström.

59.

Josef Hrabal (CZE) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

59.

Češi inkasují v oslabení sedmý gól v zápase, což už je hodně potupný výsledek! MIKAEL BACKLUND se protlačil po pravé straně až ke střele a se štěstím dostrkal kotouč za Furcha - 2:7! Asistence: Linus Omark, Patrick Cehlin.

Utkání skončilo.

Utkání, které měli Češi tak dobře rozehrané, skončilo debaklem 2:7. Ve třetí třetině inkasovalo české mužstvo čtyřikrát. Dvakrát během dvanácti sekund se trefili Nygren Cehlinem. Češi za stavu 2:5 zabrali, ale nedokázali nepříznivý stav zkorigovat, ba naopak. Podruhé v zápase se ještě prosadil Rosén a minutu před koncem dovršil český zmar přesilovkovým gólem Backlund. V pátek mají Češi šanci na odvetu.