Přípravné utkání před Eurem • Kufstein • 18:00

Česko
6:0
Malta
15. Plašil, 21. Škoda, 40. Hubník, 74. Lafata, 81. Necid, 90+1. Schick

Dobrý den, vítejte při sledování online reportáže z přípravného utkání české fotbalové reprezentace proti Maltě. Zápas začíná v rakouském Kufsteinu v pátek 27. května v 18:00.

Česká fotbalová reprezentace se před Eurem připravuje na soustředění v Rakousku. Mužstvo během týdne odcestovalo do Kranzachu v Tyrolsku, kde se bude připravovat až do středy. Před evropským šampionátem zbývá Čechům odehrát ještě tři přípravná utkání a v prvních z nich se dnes v Kufsteinu střetnou s reprezentací Malty.

Základní sestava Česka:

Čech - Limberský, Sivok, Hubník, Kadeřábek - Plašil, Pavelka - Krejčí, Rosický (C), Šural, Škoda.

Trenér: Pavel Vrba.

Náhradníci: Vaclík, Koubek – Suchý, Gebre Selassie, Kolář, Dočkal, Mareček, Darida, Skalák, Lafata, Necid, Schick.

Takřka po roce se v zápase za národní tým představí Tomáš Rosický, a to rovnou v roli kapitána. V základní sestavě je také brankář Petr Čech, který 119. zápasem za českou reprezentaci překoná Karla Poborského. Téměř po čtyřech letech se do reprezentace vrátil také Roman Hubník.

Trenér Vrba hovořil před zápasem s Maltou o dobré formě Tomáše Rosického během tréninků nebo o pilování ofenzivy. V přípravě se budeme soustředit hlavně na ofenzivní složku hry, ale je pravda, že v posledních zápasech jsme také hodně gólů dostávali, takže bychom se měli zaměřit i na obrannou činnost, abychom si to nepřenesli i na Euro." Více čtěte ZDE.

Pavel Vrba
Pavel Vrba | Foto: Milan Kammermayer

Po zápase s Maltou čekají český tým ještě přátelské duely proti Rusku a Jižní Korei, načež se přesune do dějiště evropského šampionátu. Malta je papírově nejslabším soupeřem českého mužstva v přípravě, Vrbovi svěřenci by si proti reprezentaci ostrovního státu měli zastřílet.

Program české reprezentace v následujících týdnech:

Středa 1. června, Innsbruck: Česko - Rusko

Neděle 5. června, Praha: Česko - Jižní Korea

Pondělí 13. června, Touluse: Španělsko - Česko

Pátek 17. června, Saint-Étienne: Česko - Chorvatsko

Úterý 21. června, Lens: Česko - Turecko

Zatímco Češi v kvalifikaci ovládli svou skupinu A a postoupili na Euro z prvního místa, Malta skončila ve skupině H poslední s pouhými dvěma body. Malťané dokázali remizovat s Bulharskem a Ázerbájdžánem. Na konci března remizovala Malta v přátelském zápase s Moldavskem 0:0, Češi uhráli plichtu 1:1 ve Švédsku.

Projděte si program Eura 2016, kterého se poprvé v historii zúčastní 24 týmů, ZDE.

Základní sestava Malty:

Bonello – Agius, Failla, Baldacchino, Attard – Z. Muscat, Briffa (C) – Sciberras, Gambin, Kristensen – Effiong.

Trenér: Pietro Ghedin.

Náhradníci: Haber – Camilleri, Camenzuli, Fenech, R. Muscat, Cremona, Pisani, Mifsud, Farrugia.

Češi se s Maltou naposled potkali v neúspěšné kvalifikaci na MS 2014. Malta tam národní výběr České republiky dvakrát docela potrápila, ale Češi nakonec získali všechny body po výhrách 3:1 a 4:1.

Malta - Česko, kvalifikace o postup na MS ve fotbale 2014
Malta - Česko, kvalifikace o postup na MS ve fotbale 2014 | Foto: Reuters

Hlavním rozhodčím zápasu bude pan Ouschan z Rakouska. Na čarách budou jeho krajané Winsauer a Staudinger.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Rosický přihrával na levou stranu Krejčímu, ale první útočná akce českého týmu se neujala. Na polovině pak Sivok fauloval Effionga.

2.

Limberského zastavil nedovoleným způsobem Attard. Češi rozehráli nakrátko a Pavelka se snažil pasem po pravém křídle vysunout Kadeřábka. Přihrávka byla příliš dlouhá.

3.

Krejčí prováhal správnou chvíli na přihrávku a Limberský posléze přišel o balon. Sivok zastavil rozvíjející se útok Malty znovu za cenu faulu.

4.

Malťané zvolili při rozehrávce také přihrávku na brankáře Bonella. Následně si přihrávali znovu nakrátko, než přerušil tuto kombinaci faulující Šural.

5.

Čech zvládl tělem obelstít napadajícího útočníka a rozehrát. Po práci Rosického na útočné polovině Češi vhazují, postará se o to Limberský.

6.

Šural vracel míč z prvního doteku do šestnáctky Kadeřábkovi, jenomže trefil maltského obránce. O něco později zablokovala dvojice Malťanů právě střílejícího Kadeřábka.

7.

Čech si před šestnáctkou poradil s napadajícím Effiongem a odkopl balon dopředu. Češi dostal míč na polovině hřiště pod kontrolu.

7.

Po Sciberrasovi s Agiusem si zahrál také gólman Bonello. Když se pak hra přesunula na druhou stranu, fauloval Kristensen velmi ostře rozehrávajícího Hubníka.

8.

Začátek zápasu není ve znamení žádného velkého tlaku českého týmu. Šural si nezpracoval Rosického přihrávku, Češi se snaží překonat maltský blok.

9.

Vzdušná přihrávka Plašila na Rosického skončila v zámezí. Po vhazování Z. Muscata kombinovali Malťané na polovině hřiště, než o balon přišli.

10.

Gambin byl za půlkou faulován a Z. Muscat rozehrál standardní situaci nakrátko. Češi se brzy dostali k míči, Hubník rozehrává vzadu se Sivokem.

11.

Maltská rozehrávka po pravé straně skončila v autu. Kromě zablokované Kadeřábkovy střely jsme v prvních deseti minutách neviděli jiné zakončení.

12.

Šural si narazil míč s Plašilem a vzápětí ho poslal k zemi Z. Muscat. Češi rozehráli opět krátkou přihrávkou, Plašilovi se o pár sekund později centr nepovedl.

13.

Rosický s Plašilem dostali míč na Kadeřábka, který se ale na pravém křídle neprosadil. Balon se vrátil zpět ke stoperům Sivokovi a Hubníkovi.

14.

Effiong se pustil na hranici šestnáctky do souboje se Sivokem a obešel ho. Cestu mu zkřížil Hubník a rozhodčí teď zachránil české mužstvo přísně odpískaným faulem maltského útočníka.

15.

Češi jdou po patnácti minutách do vedení! Krejčí se po pravé straně neprocpal a přistrčil míč Pavelkovi. Ten posunul na JAROSLAVA PLAŠILA, jenž se do míče opřel levou nohou a s přispěním značné teče jednoho z bránících Malťanů překonal Bonella - 1:0!

16.

Češi se hned vzápětí hnali do další útočné akce, jenomže Škoda byl polapen v ofsajdu.

17.

Vzdušná přihrávka přelétla Krejčího a rozehrávat bude brankář Bonello. Češi jsou na začátku zápasu podle předpokladů jednoznačně aktivnějším týmem.

18.

Briffa s Effiongem se prodrali až před pokutové území, kde ale jejich pouť skončila. Dalšímu postupu učinil přítrž Hubník.

19.

Kadeřábek si na polovině ve vzdušném souboji s Faillou pomohl faulem, což neuniklo rakouskému rozhodčímu.

20.

Baldacchino uklidil míč před rozběhnutým Krejčím do zámezí. Kadeřábek odcentroval přes bránícího Faillu jen na hlavu Agiuse.

21.

Náskok Vrbovy družiny je po jednadvaceti minutách již dvoubrankový! Češi překvapili maltskou defenzivu rychlým útokem po levé straně. Na konci stál centr Krejčího, který sklepl před Agiusem do branky MILAN ŠKODA - 2:0!

23.

Pavelka nepronikl středem hřiště a přihrál Šuralovi. Ten vrací míč stoperům, kteří otáčejí hru na levé křídlo.

24.

Failla se při rozehrávce dostal do problémů a napadající Pavelka vybojoval ve skluzu alespoň autové vhazování. Kadeřábek si vhazování zopakuje.

25.

Pavelkův pas byl na Kadeřábka příliš dlouhý, Češi marně reklamovali teč maltského hráče. Před Effiongem uklidil míč do zámezí hlavou Sivok.

26.

Effiong inkasoval v souboji se Sivokem zřejmě úder do obličeje, oba hráči si situaci v klidu vyříkali. Hra se rychle přesunula, ovšem před Šuralem pohlídal balon brankář Bonello.

27.

Malta se těžko dostává dál než na polovinu hřiště, také naposled skončil její útok ještě před půlící čárou. Nyní to odzadu zkoušejí zase Češi.

28.

Po levé straně to nešlo, a tak přehrál Hubník balon na Sivoka. Rosický vysunul do úniku Krejčího, jehož zpětnou přihrávku na českého kapitána Malťané zachytili.

29.

Rosického nákop na Krejčího byl příliš dlouhý a vhazovat bude Baldacchino. Tempo zápasu je ve druhé polovině prvního poločasu pomalé.

30.

Plašil se uvolnil uprostřed hrací plochy, ale jeho přihrávka zamířila pouze dozadu. Limberský s Krejčím se snaží kombinovat na levé straně.

31.

Limberského centr odhlavičkoval Z. Muscat, Effiong po souboji se Sivokem na polovině hřiště upadl a zatím zůstává na trávníku.

32.

Útočník původem z Nigérie už je v pořádku a hra pokračuje. Krejčí podnikl výpad po levé straně, prohodil jednoho z obránců jeslemi a nacentroval na Plašila. Jeho střelu vyrazil Bonello na roh.

33.

První rohový kop v zápase zamířil na zadní tyč, kde se ale Malta dokázala ubránit. Kristensen v přemíře útočné snahy na půlce fauloval Hubníka.

34.

Hubník si poradil se skákavým míčem, Češi o míč na půlícím kruhu ale přišli. Briffa se dostal přes Pavelku, Effionga už zastavilo postavení mimo hru.

35.

Briffovi Češi na polovině hřiště ukopli balon od nohy, a tak Malťané vhazovali. O míč byli brzy připraveni, po přihrávce Sivoka si zahraje také Čech.

36.

Rosický zrychlil českou akci průnikem středem, ale Krejčí to všechno přibrzdil v souboji s Attardem. Na pravé straně pak míč pro Maltu vybojoval Sciberras.

37.

Limberský napravil zaváhání na polovině hřiště a rychle vybojoval míč zpět. Uprostřed hřiště se do české kombinace zapojují Plašil, Pavelka a Rosický.

38.

Maltští fotbalisté získali míč po výkopu Bonella na své kopačky, Rosického ale neobešli. Šural nemohl pokračovat v útočné akci českého týmu kvůli hře rukou.

39.

Škoda nezareagoval na vysokou hlavičku z poloviny hřiště a míč došel až k Bonellovi. Ten po kratší kombinaci s obránci volí výkop na Effionga.

40.

Krejčí vybojoval v souboji s Baldacchinim rohový kop, po němž zůstali Češi nastěhovaní před brankou Malty. Plašilův centr propadl až k ROMANU HUBNÍKOVI, jenž prostřelil Bonella - 3:0!

41.

Češi navýšili před koncem poločasu svůj náskok a v útočné práci jsou zatím hodně efektivní. Do zakončení by se ale mohli dostávat častěji.

42.

Rosický se pokusil rozčísnout maltskou obranu kolmou přihrávkou, kterou ale zastavil Failla. Na druhé straně sklepl Krejčí balon Pavelkovi.

43.

Kadeřábek se zbavil obránců na pravém křídle a přihrával pod sebe do druhé vlny. Balon se dostal až Limberskému, který střelou z první jen těsně minul bránu.

44.

Sivok přistoupil k Effiongovi včas a odhlavičkoval od něj balon. Malťané pak míč získali na půlce a užívají si jeho přítomnost na vlastních kopačkách.

45.

Pavelkova přihrávka na Kadeřábka neprošla přes obranný val Malty. Rosického dloubáček na Škodu zase přečetli stopeři v červených dresech.

První poločas skončil.

První půle bez nastavení skončila a Češi po ní vedou nad Maltou 3:0. V patnácté minutě otevřel skóre tečovanou střelou zpoza šestnáctky Plašil. Vrbovi svěřenci od první minuty Maltu přehrávali a hrálo se pouze na branku Bonella. Sivok s Hubníkem si jednou díky vzájemné spolupráci poradili s útočníkem Effiongem, jinak česká defenziva žádné problémy neměla. Druhý gól vstřelil Škoda, jenž si sběhl na první tyč a usměrnil Krejčího centr. Plašilovu střelu vyrazil Bonello, pět minut před přestávkou zacílil přesně z předbrankového prostoru Hubník. Limberského rána se mezi tři tyče nevlezla. Do druhého poločasu naskočí zcela jistě oba týmy s proměněnými jedenáctkami.

46.

Obě mužstva provedla mnoho změn v sestavě. Petra Čecha nahrazuje v brance Tomáš Koubek. Rosický na hřišti zůstal stejně jako několik dalších hráčů z prvního poločasu.

47.

Rosický se prokličkoval až před pokutové území, ale nevystřelil. Otočil hru na pravou stranu, kde nový muž na hřišti Skalák vybojoval rohový kop.

48.

Míč se po rohu odrazil za šestnáctku, odkud se pokusil vypálit Gebre Selassie. Střelu k pravé tyči dokázal Bonello vyrazit na další roh.

49.

S dalším rohovým kopem si Malťané poradili a nepustili Čechy do zakončení. Failla byl faulován uprostřed hřiště a Malta bude po krátké odmlce rozehrávat standardní situaci.

50.

Déšť, který se v Kufsteinu spustil o přestávce, už ustal. Hubník si odstavil pronikajícího Briffu a Koubek bude rozehrávat od branky.

51.

Skalák nepřihrál přesně a Malta mohla přejít do protiútoku. Mifsud byl v těsném ofsajdu, jinak by postupoval ze strany sám na Koubka.

52.

Gebre Selassieho průnik po levé straně uťal čistým skluzem Camilleri. Rohový kop Daridy Malťané ubránili, u míče však zůstávají Češi.

52.

Kadeřábek se na hranici šestnáctky procpal k míči a obstřeloval Bonella ranou na zadní tyč. Zhruba o dva metry český hráč branku Malty minul.

53.

Lafata vyhrál hlavičkový souboj a v akci mohl pokračovat Necid. Jenomže do souboje s Baldacchinem šel šlapákem a fauloval.

54.

Malťané odvrátili centr Čechů z pravé strany, ojedinělý útok Mifsuda brzy skončil. Kadeřábek se Skalákem na křídle o balon přišli.

Takto vypadá sestava českého týmu ve druhé půli.

56.

Gebre Selassie po průniku po levé straně balon vrátil pod sebe Daridovi. Berlínský záložník střílel z těžkého úhlu na přední tyč, ale minul branku.

57.

Mifsud byl opět lapen v ofsajdové pasti českého týmu a hráči v bílých dresech okamžitě rozehráli nakrátko. Neustále útočí do plných.

58.

V Kufsteinu sice momentálně neprší, zato se obloha nad stadionem docela kaboní a hlasitě hřmí. Snad to průběh zápasu nijak neohrozí, Darida střílel ze střední vzdálenosti nad branku.

59.

Hubník vytlačil Mifsuda ze šestnáctky a postupně Češi maltského útočníka o balon připravili. Skalákův centr z pravé strany odvrátila defenziva ze Středomoří.

60.

Po hodině hry zůstává skóre stejné jako po poločase. Malťané rozehráli standardní situaci vzadu nakrátko a poradili si s okamžitým českým náporem.

61.

Rosický přihrál do křídla Daridovi, jenž nadýchaným obloučkem našel za maltskou obranou Lafatu. Hlavičkující sparťan ale ve vyložené šanci poslal balon na Bonella.

62.

Malta střídá. Rowen Muscat nahrazuje na hřišti Rodericka Briffu

63.

Na stadionu v Kufsteinu se znovu rozpršelo, českému týmu útok po pravém křídle nevyšel. Vhazuje Z. Muscat.

64.

Rosickému se průniková přihrávka z prostředka hřiště vůbec nepovedla, R. Muscat ale vzápětí vrátil míč českému týmu. Darida může vymýšlet další akci.

65.

Skalákův centr posunul Gebre Selassie na Kadeřábka, který ale míč netrefil dobře. Přesto měl Bonello obrovské starosti, aby jej dokázal vyrazit na roh.

66.

Ze hry byli staženi Tomáš Rosický, Pavel Kadeřábek a David Pavelka. Novými muži na trávníku jsou Patrik Schick, Lukáš Mareček a Daniel Kolář.

67.

Zápas jde do své závěrečné čtvrtiny. Malťané se ubránili rohovému kopu a nyní čelí postupnému útoku českého mužstva.

68.

Déšť nabývá na síle a změnil se v pořádný liják. Marečkův centr odvrátil jeden z hráčů Malty na zadní tyči před Gebre Selassiem na roh.

69.

Česku se rozehrávka rohu příliš nepovedlo. Schickovi se vrhl pod nohy Baldacchino a přibrzdil další útok Čechů.

70.

Mareček nevybojoval v souboji u rohového praporku rohový kop, a tak od branky rozehrával Bonello. O míč se bojuje na polovině hřiště.

71.

Hubník nemá komu rozehrát, nakonec zvolil kombinaci s Kolářem. Míč se vrátil zpět ke stoperovi českému týmu, jenž už rozehrává vzduchem.

72.

Rozběhnutého Necida zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího. Češi byli dnes v ofsajdu třikrát, což je stejný počet jako u Malťanů.

73.

Schick odcentroval po Lafatově přihrávce do vápna, ale míč prošel až na Faillu, který jej odvrátil na rohový kop.

74.

Llewelyn Cremona střídá na trávníku Lukea Gambina.

74.

Je to gól, Češi vedou o čtyři branky! Na Daridův rohový kop si vyskočil DAVID LAFATA a nadvakrát dostrkal míč za Bonella. Sparťanský útočník tak svou druhou dnešní šanci využil - 4:0!

75.

Další střídání Malty po inkasované brance. Ryan Camenzuli nahradí na poslední čtvrthodinku Claytona Faillu.

77.

Schick zrychlil přihrávkou na Lafatu českou akci, ale Skalák se pak do zakončení neprotlačil. Na druhé straně vhazuje u Koubkovy branky Gebre Selassie.

78.

Darida byl faulován Fenechem, Malta se teď při napadání hodně vysunula. Malťané stále ještě ani jednou nevystřelili na českou branku.

79.

Schick si hodil balon okolo Baldacchina a po letmém doteku maltského obránce upadl. Faul to nebyl, hra pokračuje dále po pravém křídle.

80.

Mareček sklepl Lafatův pas z prvního doteku na Skaláka, který vnikl do šestnáctky a ze strany vypálil. Bonello byl na zemi včas a vyrazil balon do bezpečí.

81.

Český tým přidává pátý zásah do maltské branky! Darida přihrál na levou stranu Schickovi, jehož přízemní centr už si našel TOMÁŠ NECID, zpracoval si balon a zakončil okolo Bonellovy nohy - 5:0!

83.

Daridovu nepřesnou přihrávku nezastihl Sivok na hřišti a Malťané na půlce vhazovali. Češi jim nechali trochu víc prostoru, a tak se Fenech dostává k míči na nějakých dvaceti metrech od Koubka.

84.

Skalák si sběhl na Sivokovu přihrávku, ale vrátil balon českému stoperovi. Ani Schick se neodvážil proniknout po levém křídle a vrátil míč dozadu.

85.

Na Skalákovu přihrávku z pravé strany nikdo z jeho spoluhráčů nezareagoval a s balonem si zahrál Bonello. Zvolil rozehrávku nakrátko s Agiusem, který pokračuje středem na Fenecha.

86.

Kolář přihrál Gebre Selassiemu, který pokračoval v akci se Schickem. Ten ale o míč přišel a Malta přechází do rychlého protiútoku.

87.

R. Muscat měl na středu mnoho prostoru a vysunul do dobré šance Mifsuda. Jenomže ten byl znovu v ofsajdu, a navíc v zakončení ani netrefil branku.

88.

Malťané střídají ještě v závěru utkání brankáře. Henry Bonello odchází, zápas dochytá Justin Haber.

88.

Necid se po Marečkově centru prosadil v souboji s brankářem Haberem, ale hlavičkoval nad branku. Gólman Malty rozehrává z malého vápna.

89.

Češi dohrávají druhý poločas na útočné polovině a dopředu už se příliš nehrnou. Nyní kombinuje Vrbův tým na půlícím kruhu.

90.

Tak ještě jedno střídání trenéra Ghedina. Steve Pisani si zahraje místo Garetha Sciberrase.

90+1.

Darida vybojoval v závěru utkání rohový kop, který sám rozehrál. Kolář pustil balon za sebe, kde si jej zpracoval PATRIK SCHICK a pošesté prostřelil Habera. První gól za reprezentační áčko pro českého benjamínka - 6:0!

90+2.

Češi pustili Maltu do největší šance v samotném závěru. Po chybě Sivoka ale Cremona netrefil Koubkovu branku.

Utkání skončilo.

Ve druhém poločase se Češi více dostávali do šancí, ale Gebre Selassieho, Lafatu a Kadeřábka vychytal brankář Bonello. Napodruhé už se sparťanský kanonýr Lafata prosadil, po rohovém kopu Daridy dotlačil míč do branky. Deset minut před koncem se ve vápně prodral do přesného zakončení také Necid, v nastavení si připsal první gól za dospělou reprezentaci debutant Schick. Malta měla jedinou dobrou šanci v samém závěru, ale Cremona po chybě Sivoka nemířil přesně.

Trenér Pavel Vrba poprvé udržel s národním týmem čisté konto, ale v zápase s papírově nejslabším soupeřem. Češi Maltu jednoznačně přehráli a příjemně se povzbudili před Eurem. V dalších přípravných zápasech změří síly s těžšími vahami, Ruskem a Jižní Koreou.

Ode mě je to pro dnešek všechno. Děkuji za pozornost a přeji příjemný večer.