2:3
Finsko
24. Radil, 26. Simon
20. Lepistö, 42. Salminen, rozh. nájezd Donskoi

Dobrý den, vítejte u druhého utkání českých hokejistů na letošním Channel One Cupu proti Finsku. zápas začíná v sobotu v 16 hodin.

První zápas na turnaji odehráli Češi doma v O2 aréně a po divokém průběhu podlehli Švédům 4:6. Na druhé klání už se přemístili do Soči. Proti Finům si zahrají v Ledovém paláci Balšoj, který pojme necelých dvanáct tisíc diváků.

EHT, Česko-Švédsko: smutek českých hokejistů
EHT, Česko-Švédsko: smutek českých hokejistů | Foto: Milan Kammermayer

Dnes se potkají týmy, které v prvním duelu turnaje shodně prohrály o dvě branky. Finové nestačili na Rusy, kterým podlehli 0:2. V tabulce jsou tak poslední díky menšímu počtu vstřelených branek.

V dnešním prvním duelu si připsala druhou výhru domácí Sborná. Obrat proti Švédům řídil Ilja Kovalčuk (více čtěte zde).

Hodně beznadějné je postavení českého výběru v celkové tabulce Euro Hockey Tour. V dosavadních čtyřech utkáních si Růžičkovi svěřenci připsali jediný bod a na třetí Finsko ztrácejí propastných pět bodů.

EHT, Česko-Švédsko: Vladimír Růžička
EHT, Česko-Švédsko: Vladimír Růžička | Foto: Milan Kammermayer

„Budeme měnit sestavu, musíme nasadit i jiné hráče. Bojovnost šla na ledě vidět, stejně tak nadšení. Bohužel jsme druhou polovinu zápasu nezvládli, budeme se muset poučit,“ řekl Vladimír Růžička po utkání se Švédskem.

Češi dnes nastoupí v této sestavě: Kovář – Němec, Kempný, Eminger, Krajíček, Zámorský, Kolář, Mozík, Polášek – Radil, Sobotka, Horák – Hrňa, Kovář, Zaťovič – Klepiš, Mertl, Smoleňák – Birner, Filippi, Simon.

Česko. Vlajky účastníků MS v hokeji 2012
Česko. Vlajky účastníků MS v hokeji 2012 | Foto: Aktuálně.cz

Finové mají k dispozici tyto formace: Koskinen – Hietanen, Lepisto, Lindell, Salmela, Maenpaa, Jalasvaara, Kukkonen, Melart – Leino, Immonen, Salminen – Osala, Filppula, Jormakka – Donskoi, Koskiranta, Enlund – Pesonen, Ramstedt, Petrell – Warn.

Finsko. Vlajky účastníků MS v hokeji 2012
Finsko. Vlajky účastníků MS v hokeji 2012 | Foto: Aktuálně.cz
1.

Utkání začalo.

1.

Češi budou hrát první přesilovku, Finové pykají za příliš mnoho hráčů na ledě.

2.

Zaťovič tečoval puk těsně před Koskinenem, ten ale včas vytrčil beton.

2.

Klepiš s Mertlem připravili skvělou pozici pro Smoleňáka, ten ale tečoval puk těsně mimo.

3.

Mozík ještě stihl vypálit od modré, Koskinen byl pozorný. Finové už jsou v plném počtu.

4.

Češi se provinili zakázaným uvolněním, hra se přestěhuje před Kováře.

5.

Češi dali gól, rozhodčí ale předčasně odpískali přerušení hry. Škoda, Hrňa našel puk za Koskinenem včas, tohle byl regulérní gól.

6.

Smoleňák se vřítil do další střelecké příležitosti, český tým je na začátku aktivní.

7.

Kempný vrazil protihráče na mantinel, první přesilovku si zahrají Finové.

7.

Filpullovu ránu zblokoval vlastním tělem Němec. Finové zamkli český tým v obranném pásmu.

8.

Obránce Salmela se dostal k ráně z mezikruží, ovšem naštěstí z ideální pozice minul.

9.

Češi hru v oslabení zvládli dobře, už jsou na ledě zase v pěti.

10.

Kovář schoval do rukavice táhlou ránu obránce Mäenpäho.

10.

Kolář špatnou rozehrávkou způsobil velké starosti pro českou obranu, Finové nebezpečný závar nakonec žádnou střelou nezakončili.

11.

Zámorský bude pykat za nedovolené bránění.

10.

Lepistö nejprve prudkou ranou trefil Horáka a poté zbytečně ztratil pásmo. Češi se osvobozují.

11.

První minutu oslabení odehrál český tým skvěle, Finové se vůbec k ničemu nedostali.

12.

Koskianta se protáhl kolem mantinelu a namířil před branku skákavý puk, který naštěstí skončil v bezpečí. Češi se ubránili i při druhé přesilovce soupeře.

13.

Finům nicméně přesilovky nalily více krve do žil, český tým si špatně zvyká na hru v pěti.

14.

Filppula se protáhl až před branku a jeho ránu z ostrého úhlu kryl pozorný Kovář.

14.

Čechům se vůbc nedaří rozehrávka a v posledních minutách jsou horším týmem na ledě.

15.

Konečně střela. Z dálky pálil Filippi a Koskinen raději schoval puk v lapačce.

15.

Růžičkův výběr se po dlouhé době udržel aspoň nějaký čas v útočném pásmu, vytěžil ovšem pouze střelu z ostrého úhlu do náruče finského gólmana.

16.

Kovář chvíli nevěděl, jakou tyčku má hlídat, ovšem jeho kvalitní rozklek pohlídal obě tyčky.

17.

Jan Kolář mohl střílet, raději ale zvolil oblouk za branku. Češi by měli být přímočařejší.

17.

Poslední minuty jsou hodně rozhárané, ani jeden tým nedokáže udržet puk a založit kloudnou akci.

18.

Zničehonic měli Češi dobrou šanci! Dominik Simon pálil šikovně z otočky a jeho rána plachtila jen těsně vedle.

19.

Zaťovič vyzkoušel z úhlu Koskinenovu pozornost.

20.

Finové vedou 1:0! Pomohl jim k tomu velmi šťastný moment, když střelu jednoho z obránců tečoval Hrňa mezi betony Kováře. Za střelce branky označen Lepistö.

20.

Mertl mohl vyrovnat! Z otočky se opřel do puku a ten letěl těsně nad.

První třetina rozhodně nenabídla žádnou atraktivní podívanou. Hra oba týmů je hodně neurovnaná a bezmyšlenkovitá. Smolařem je útočník Hrňa, jehož regulérní gól nejprve nebyl uznán, aby si tento hokejista v závěru smolně srazil puk do vlastní sítě.

21.

Druhá třetina právě začala.

21.

To je nešťastný začátek třetiny, Jakub Kovář vyhodil puk do ochranné sítě. češi budou čelit již třetí přesilovce soupeře.

22.

Obránce Hietanen prudkou ranou švihem zaměstnal Kováře.

22.

Obrovská šance Finů! Koskianta se ocitl sám před Kovářem, ten mu puk vyrazi přímo na hůl a musel znovu zasahovat.

23.

To jsou věci! Brankový rozhodčí za brankou Finska už rozsvítil červené světlo, gól to ale podle všeho nebyl.

24.

Skvělá práce Simona, Birnera a Filippiho vedla k nebezpečné střele prvního jmenovaného.

24.

GÓÓÓL !!! Češi vyrovnávají na 1:1. Prosadil se Radil milimetrově přesnou střelou po krásnem křížném pasu Sobotky.

26.

Konečně se trochu zvedlo tempo hry, nyní se snaží útočit oba týmy a je se na co dívat.

26.

GÓÓÓL!!! Český tým otáčí skóre a vede 2:1! krásná akce. Mozík zatáhl puk, našel mezi kruhy Dominika Simona, jehož parádní střela do horního rohu se nedala chytat.

27.

Češi jsou při chuti, pěkně vystřelil Němec.

28.

Finové roztočili pořádný kolotoč kolem branky českého týmu, Češi se nakonec s vypětím všech sil ubránili.

29.

Vyloučení na finské straně, Česko bude hrát svou druhou dnešní přesilovou hru.

29.

Zámorský musel hasit finský brejk ve vlastním oslabení.

30.

Více než polovina přesilovky je pryč a Češi zatím ani nevystřelili.

31.

Pohodové oslabení prožili Finové, kteří byli v uplynulých dvou minutách paradoxně nebezpečnějším týmem.

31.

V pěti už je to lepší! Filippi vtipnou prostrkávačkou vysunul beka Poláška, který ztroskotal až na Koskinenovi.

33.

Po zámku Finů pálil prudce bek Mäenpä, čeští obránci ale kotouč zblokovali do ochranné sítě.

34.

Čechy osvobodil Birner, jenže v rozhodující fázi podklouzl. O chvíli později zaměstnal Koskinena štípavou střelou Sobotka.

35.

Kempného bomba letěla těsně vedle levé Koskinenovy tyče.

36.

Kovář zachránil tým famózním zákrokem! Finové jeli dva na jednoho, Petrell dostal žabičku před branku, ale český brankář skvěle máchl lapačkou a zajistil kotouč.

37.

Zase jsme se dostali k dobré ráně od modré, tentokrát to vzal na sebe Polášek a Koskinenův zákrok přerušil hru.

37.

Další dobrá šance! Zaťovič se hbitě obtočil kolem branky a jen tak tak, že nepřekvapil Koskinena.

38.

Jakub Kovář předvedl další dobrou práci, když pokryl ostrý nájezd Koskianty.

39.

Koskinen připsal dva zákroky krátce po sobě, z dálky jej vyzkoušeli klepiš a Kempný.

Druhá třetina skončila.

Český tým ve druhé třetině ožil a po tlaku v úvodu periody otočil skóre. Krátce po sobě se trefili Radil a Simon. Dokáže výběr Vladimíra Růžičky vybojovat první vítězství v sezoně?

Třetí třetina byla zahájena.

41.

Třetí třetina začíná podobně jako první a druhá. Brzkým vyloučením. Češi budou pykat za příliš mnoho hráčů na ledě.

42.

Finové využívají přesilovku a vyrovnávají na 2:2! Salminen měl štěstí, puk se mu odrazil prakticky před prázdnou branku.

43

Češi mohli přispěchat s bleskovou odpovědí! Němec si najel do dobré pozice a jeho pěknou přízemní střelu stihl Koskinen vytěsnit betonem.

44.

Další pěkná akce, Filippiho přihrávka na Birnera do stoprocentní šance byla tečovaná, následnou střelu Poláška lapil finský gólman.

45.

Češi si zahrají přesilovku, Leino v klinči přišel o helmu a podle pravidel poté nesmí hrát.

46.

To byla šance! Kempný dostal ideální nabídku, jenže jeho dělovku vytěsnil Koskinen a neujala se ani dorážka.

47.

Finové dvakrát za sebou vyhodili a česká přesilovka končí.

47.

Koskinen zase zachránil Suomi! Filippi vystihl rozehrávku soupeře a zakončoval bekhendem do lapačky finského brankáře.

48.

Bude to další buly ve finském obranném pásmu, Češi přitápějí pod kotlem.

49.

Kovář se ocitl v nezáviděníhodné situaci, za brankou se ocitl na zemi a ztratil hokejku, jeho spoluhráčo ale obětavě složitý moment vyřešili.

51.

Finové přebírají iniciativu, začali rychleji bruslit a Češi mají v obranné třetině velké potíže.

52.

Nadějný kontr pokazila nepřesná přihrávka Radila. Tentýž hráč po následném forčekingu aspoň vyzkoušel Koskinena.

53.

Koskinen v brankovišti zalehl puk, bude se vhazovat před jeho svatyní.

54.

Hraje se nahoru dolů, velké šance ale nepřicházejí.

55.

Kovář si připsal důležitý zákrok! Finský útočník jej oklamal, objel branku a už už zasunoval kotouč do sítě, když se u tyčky zjevil Kovářův beton.

57.

Do konce základní hrací doby chybí čtyři minuty, Finové mají v koncovce zdá se více sil.

58.

Kempného ránu vyrazil Koskinen, Češi jsou v tlaku.

59.

Sobotka mohl zakončovat, ale byl evidentně zahákovaný. Sudí už odpustili v závěru Finům druhé oslabení.

60.

Ještě se bude vhazovat před Koskinenem, ovšem do konce zbývá jen něco málo přes vteřinu.

Třetí třetina skončila.

Češi tedy získávají druhý bod v letošní Euro Hockey Tour, o tom dalším rozhodne prodloužení, popřípadě samostatné nájezdy.

Prodloužení právě začalo.

61.

To je neuvěřitelné, i prodloužení začíná vyloučením. Němec fauloval Koskirantu a naši budou hrát v oslabení.

61.

Kovář chytil do lapačky prudkou střelu od modré čáry.

62.

Tři čeští stateční stále odolávají. Plus samozřejmě Kovář, který už si v oslabení připsal pár důležitých zákroků.

63.

Obrovská šance! Timonen minul a Filpulla z úhlu přestřelil poloprázdnou branku.

63.

Finové závěr přesilovky vůbec nezvládli a český tým je v plném počtu.

64.

Smoleňákovi se nepovedl výpad do otevřené obrany a o puk rychle přišel.

65.

Začíná poslední minuta prodloužení.

Prodloužení skončilo.

Závěrečných pět minut kromě oslabení Čechů nic zajímavého nenabídlo, rozhodnou tedy samostatné nájezdy.

Finové začnou, Jakub Kovář už míří do branky.

Jako první jel Imonnen a prostřelil Kováře - 0:1.

Klepiš zkusil bekhendový blafák a jeho úmysl Koskinen vystihl - 0:1.

Donskoi Kováře nepřekvapil - 0:1.

Jan Kovář nádherně vymýchal Koskinena a zakončil snadno mezi betony - 1:1.

Jakub Kovář chytá třetí finský nájezd a Češi mohou rozhodnout - 1:1.

Ondřej Němec ale finského brankáře nepřekonal - 1:1.

Jan Kovář napodruhé finského obra neoklamal - 1:1.

Jarko Imonnen trefil tyč české branky - 1:1.

Klepiš se pokusil trefit skulinu mezi betony, ale marně - 1:1.

Ramstedt minul branku, po páté sérii stále 1:1.

Sobotkovi utekl puk až k mantinelu, český útočník pak vybruslil před branku a trefil přesně - 2:1.

Donskoi ovšem předvedl nádhernou kličku a i po šesté sérii je vyrovnáno - 2:2.

Jan Kovář neuspěl s pokusem o bekhendový blafák - 2:2.

Donskoi se znovu nemýlil a rozhoduje o vítězství Finů 3:2 na nájezdy.

Český tým tedy nevyhrál ani v pátém duelu letošní Euro Hockey Tour. Tak snad zítra proti silným domácím Rusům.

Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek víkendu.