1:2
Dánsko
25. Plekanec (Červenka)
44. Madsen (Storm, Nicklas Jensen), rozhodující nájezd Nicklas Jensen

Dobrý den, vítejte u online reportáže z utkání české hokejové reprezentace a Dánska na MS. Zápas začne v 15:15.

Český tým s pěti výhrami vede základní skupinu a bojuje o první místo, které by pro čtvrtfinále mohlo zajistit hratelnějšího soupeře. Pokud hokejisté Česka dnes vyhrají v základní hrací době, budou mít už jistotu, že play off zahájí v Moskvě, čili by se nemuseli stěhovat do Petrohradu. Dánové však nejspíš nebudou snadným soustem, stále jim jde o čtvrtfinále. Naopak jistým sestupujícím je Kazachstán.

Kompletní program, výsledky a tabulky MS naleznete ZDE.

Sestava Česka

Furch (Francouz) – Jeřábek, Jordán, Kolář, Šimek, Kempný (A), Kundrátek, Doudera – Červenka (A), Plekanec (C), Pastrňák – Birner, Kovář, Řepík – Kašpar, Zohorna, Kousal – Filippi, Koukal, Jarůšek – Faksa

Sestava Dánska

Dahm (Sorensen) – Nielsen (A), M. Lauridsen, O. Lauridsen, Nicholas Jensen, Boedker, Lassen, Kristensen – Ehlers, Eller, Hansen – Nicklas Jensen, Madsen (A), Storm – Christensen, Green (C), Poulsen – Bau, Starkov, Björkstand – Aagaard

Český tým už bude moci využít služeb Radka Faksy, čerstvé posily z Dallasu. Urostlý forvard, jenž vypadl z boje o Stanley Cup, dnes nastoupí, přestože do dějiště turnaje dorazil teprve kolem čtvrté hodiny ráno místního času. Faksa po dlouhé cestě z Dallasu dnes ráno poprvé trénoval a do zápasu zasáhne z pozice třináctého útočníka. "Měl jsem problémy s vízy, zmeškal jsem první dva lety. V deset večer z Dallasu jsem nakonec odletěl, takže jsem nestihl ani let z Londýna. Musel jsem čekat deset hodin. Bylo to náročné. Jsem tu, je to super," řekl novinářům Faksa.

Českou soupisku kromě Faksy rozšíří také třetí brankář Matěj Machovský. Poslední místo potom zaplní obránce - Adam Polášek, nebo Petr Zámorský.

V první sezoně v NHL v 45 zápasech zaznamenal Radek Faksa 12 bodů za pět branek a sedm asistencí. V 13 utkáních play off vstřelil tři góly a na dva přihrál. Více ZDE.

Radek Faksa, Dallas Stars, NHL
Radek Faksa, Dallas Stars, NHL | Foto: ČTK

Česká reprezentace se s Dánskem dosud utkala osmkrát, sedmkrát vyhrála, z toho v roce 2013 na mistrovství světa ve Stockholmu po boji 2:1 až po samostatných nájezdech. Dánové slavili v posledním vzájemném zápasu na světovém šampionátu v Minsku v roce 2014, kde vyhráli 4:3 po samostatných nájezdech. Ze současného kádru poznali v Bělorusku hořkost porážky Michal Jordán, Roman Červenka, Jan Kovář a Martin Zaťovič. V týmu byl jako třetí gólman i Pavel Francouz.

MS 2014,:Česko-Dánsko: Jiří Hudler - Simon Nielsen
MS 2014,:Česko-Dánsko: Jiří Hudler - Simon Nielsen | Foto: Roman Kučera

"Dánsko je mužstvo, které se snaží. Viděl jsem je proti Rusku, na které neměli. Ale třeba s Norskem vyhráli 3:0 a ostatní zápasy byly celkem vyrovnané," řekl novinářům trenér českých hokejistů Vladimír Vůjtek. "Nemůžeme si dovolit podcenit jakéhokoliv soupeře," upozorňuje asistent trenéra Jiří Kalous. "Tím, že jsme měli den volna, věříme, že kluci budou mít více sil než posledně," dodal.

Zde je HOTELOVÁ sestava národního týmu. VIP samostatné pokoje mají dva klíčoví hráči první formace Tomáš Plekanec a Roman Červenka. Více ZDE.

Dány na šampionátu táhne trio hráčů z NHL – Jannik Hansen z Vancouveru, Nikolaj Ehlers z Winnipegu a Lars Eller z Montréalu. V sezoně dohromady nasbírali přes sto bodů. Na ruském mistrovství nastupují v jedné lajně a dostávají královský prostor. Mužstvo však nespoléhá jen na ně. Má k dispozici také hráče z Kontinentální ligy, Švédska, Finska či Německa. Krajánci tvoří asi dvě třetiny kádru. Více ZDE.

Kanadské bodování

Česko: Michal Birner 6 (3+3), Roman Červenka 6 (2+4), David Pastrňák 6 (1+5)

Dánsko: Nicklas Jensen 5 (4+1), Lars Eller 4 (0+4), Jesper B. Jensen 3 (2+1)

MS 2016, Česko-Švédsko: David Pastrňák
MS 2016, Česko-Švédsko: David Pastrňák | Foto: Michal Eger

Hokejisté obou týmů už krouží po ledové ploše, do začátku utkání zbývá necelá minuta.

Zápas právě začal!

1.

Plekanec vyhrál úvodní vhazování, Pastrňáka u mantinelu zastavil Lauridsen. Odpískáno postavení mimo hru Česka.

1.

Červenka obdržel dobrou přihrávku od Jeřábka, jeho střela ale byla sražena nad.

2.

Řepík vtrhl do útočného pásma, po spolupráci s Birnerem z otočky vypálil. Ani nyní ale Dahm zasahovat nemusel.

2.

Dánská první formace vystřídala až po téměř dvou minutách. Češi se za brankou Furcha zmocnili puku a míří opět dopředu.

3.

Dalekonosnou ránu Lassena propustil Furcha na zadní mantinel. Na druhé straně střílel od hrazení Filippi, i on ale minul.

4.

Červenka o mantinel přihrál na modrou na hůl Šimka. Ten nahazoval zápěstím do chumlu hráčů, Dahm však kotouč dokázal ukořistit.

4.

Dánové zbrzdili svůj protiútok 2 na 1, Češi se stihli vrátit a z nebezpečné akce nakonec nic nebylo.

5.

Střela Kempného minula branku Dahma. Dánové vytlačili český tým ven z pásma, Kundrátek se musí pro kotouč vracet až k Furchovi.

5.

Nepřesně mířil i z levého kruhu Zohorna. Dahm prozatím nemusel čelit nebezpečnějšímu zakončení.

6.

Jeřábek ve spolupráci s Koukalem vyhráli souboj u zadního mantinelu. Dopředu může Červenka.

7.

Ehlers nezpracoval na útočné modré dlouhou přihrávku. Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje zpátky před Dahma.

7.

Poulsena vytlačil mimo střelecký úhel Šimek. Pastrňák následně bojuje u hrazení v pásmu Dánska.

8.

Z voleje vypálil od pravého kruhu Plekanec, Dahm jeho ránu betonem vyráží do rohu kluziště.

Střely na branku: 2 - 0. Dominik Furch čeká na svůj první zákrok.

8.

Kovář přesně rozehrál na Birnera, ten ještě sklepl kotouč do jízdy Řepíkovi. Rychlá česká akce ale zakončením na dánskou branku neskončila.

9.

Doudera nahodil do útočného pásma na zadní mantinel, dříve u puku ale byla dánská obrana. Dánové však jen kotouč následně vyhodili do střední třetiny a soustředí se na obranu.

10.

Dánsko se provinilo ofsajdem. Krásný bodyček Jeřábka na Starkova přišel až po odpískání.

10.

Bau zamířil švihem vedle tyče, ani nyní Furch nemusel zasahovat. Na druhé straně vyzkoušel pozornost Dahma Jarůšek, dánský brankář úspěšný.

11.

Češi mohli jít do vedení! Červenka s Pastrňákem si v protiútoku vyměnili kotouč, střelu Červenky do odkryté brány ale ještě holí vytěsnil z brankové čáry obránce Nielsen!

12.

Christensen Furchovu bránu netrefil. Na ledě je druhá česká formace, Řepík po přihrávce Birnera netrefil dobře.

12.

Kovářova formace předvedla první slušný český zámek. Birner se pokoušel kotouč zasunout za Dahma, ten chytá!

13.

Český tým rozehrává od své branky, Dánové zataženi na své modré čáře.

13.

Dánsko vyhrálo vhazování před Furchem, kotouče se ale rychle zmocnil Kovář, který rozjel český útok.

14.

Nyní do rychlého protiútoku mířili i Dánové. Ehlers s Hansenem ale zakončit nedokázali. Hansen pálil až posléze od pravého kruhu do hrudi Furcha. Český brankář má první zákrok.

15.

Pastrňák na hranici faulu vydoloval puk u mantinelu a nahrál před branku Červenkovi, jeho střela neprošla.

15.

Český tým usazen v útočném pásmu, Dánové zataženi před svým brankovištěm.

15.

Po zadovce Kováře vypálil na branku Řepík, Dahm utěsnil prostor u své levé tyče.

16.

Dánové jen nahodili puk na zadní mantinel a zamířili na střídačku. Z následného útoku Česka pálil Plekanec, Dahm jeho ránu z úhlu pokryl.

17.

Po obrovské chybě české obrany se zjevil ve velké příležitosti Hansen, z mezikruží zcela nehlídán ale jen trefil vyjetého Furcha!

18.

Pastrňákovi utekl kotouč při zpracování od hole, česká formace se tak musí vracet zpět do obranného postavení.

18.

Furch raději přikryl kotouč po dánském nahození před rozjetým Hansenem. Vhazovat se bude po jeho pravici.

19.

M. Lauridsen od modré čáry napálil z voleje jednoho z českých hráčů. Hra se stěhuje na druhou stranu.

19.

Řepík se snažil v rychlé akci vracet kotouč na Birnera, Dánové jeho úmysl přečetli.

20.

Furch opět raději přikrývá odražený puk a přerušuje hru.

20.

Plekanec vyhrál vhazování a Češi zamířili rychle dopředu. Po velkém tlaku pálil dvakrát Červenka, první jeho pokus zastavil Dahm, druhý zablokovala jeho obrana.

20.

Plekanec se zjevil v zatím největší příležitosti Česka! K českému kapitánovi se dostal kotouč u levé tyče, Plekanec zcela nehlídán ale puk jen poslal do lapačky fantastického Dahma!

Právě skončila první třetina.

Statistiky po první třetině

Střely na branku: 9 - 2

Vyloučení: 0 - 0

Vhazování: 9 - 6

Dánové se od samotného úvodu utkání soustředili především na zabezpečenou obranu a disciplínu, což českému týmu dělalo problém vytvořit si větší tlak v útočném pásmu. Tomu odpovídal i počet střel na branku. Po osmi odehraných minutách Češi dánského brankáře Dahma ohrozili jen dvakrát, zatímco Furch ještě neměl ani jeden zákrok.

V první větší příležitosti se ocitl v 11. minutě po českém přečíslení Roman Červenka, tomu ale gólovou radost překazil obránce Nielsen, když jeho střelu holí vytěsnil z brankové čáry.

O šest minut později měli velikou příležitost i Dánové, po chybě české obrany střílel z mezikruží Hansen, Dominik Furch českou reprezentaci ale svým druhým zákrokem v utkání podržel.

V samotném závěru první části měl po zadovce Pastrňáka ideální možnost vstřelit úvodní branku Plekanec, český kapitán ale z prozatím největší šance Česka trefil jen lapačku Dahma.

Právě začala druhá třetina.

21.

Červenka se vyhl dánskému obránci, v dobré příležitosti se ale ještě rozhodl přihrávat na Pastrňáka, puk ale přes ležícího Dána neprocedil!

22.

Kovář po nepřesné přihrávce neudržel útočné pásmo, Češi musí svou akci rozjet z vlastní poloviny.

22.

Kundrátek se střelou od mantinelu neprosadil. Hra se odehrává ve střední třetině, na ledě je česká třetí formace.

23.

Kašpar tvrdě vypálil na branku Dánska, Dahm jeho střelu vyráží betonem.

23.

Na ledě se ve čtvrté formaci objevuje zámořská posila Česka Radek Faksa. Pro tohoto mladíka je to debut v seniorské reprezentaci.

24.

Poprvé zasahovat musel ve druhé třetině i Dominik Furch. Hansen dostal dobrou přihrávku od Ehlerse, český brankář se stačil proti dánskému útočníkovi včas přesunout.

25

Česko vede 1:0! Roman Červenka tvrdou ranou kotouč napálil do horní tyče, od ní se puk odrazil k volnému Plekancovi a český kapitán střelou do odkryté brány posílá český tým do vedení!

25.

A následně tu mohl být druhý český gól! Po střele Birnera ale opět za Dahmem zazvonila tyč!

26.

Češi ožili. Dánové se nyní jen brání a Dahm si zapisuje další zákroky.

26.

Zohorna dobře tečoval před brankou Dánska, Dahma trefil kotouč do hrudi a dánský brankář následně přerušuje hru.

27.

Češi po nahození Jordána předvedli dobrý tlak do brankoviště. Dánové se ale ubránili a kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti se bude vhazovat ve středním pásmu.

28.

Český útok zastavuje postavení mimo hru. Dánové nyní evidentně vyčerpaní míří na střídačku.

28.

Nicholas Jensen nebezpečně bez přípravy pálil od modré čáry, Furch měl zakrytý výhled. Vše ale dobře dopadlo, dánská střela zamířila mimo.

29.

Dánové v krátkém sledu zahrozili. Tečovaná střela Lauridsena zamířila na zadní mantinel!

30.

Pastrňák nabral velkou rychlost ve středním pásmu, přejel modrou čáru a příklepem vypálil na Dahma. Dánský brankář vyjel ze své brány, zmenšil střelecký úhel a střelu Pastrňáka pokryl.

31.

Český tým jde do oslabení. Řepík je prvním vyloučeným zápasu, když nedovoleně poslal na mantinel Poulsena. Řepík dostává dvě minuty plus deset minut osobní trest.

31.

Tak to je veliká komplikace! Za hákování je vyloučen Kousal a Dánové budou hrát téměř dvě minuty přesilovku 5 na 3!

31.

Plekanec odvedl kus dobré práce, když vyhrál vhazování a vyhodil přes všechny čáry.

31.

Dánové se usadili v útočném pásmu. Rány dánského týmu úspěšně zablokovali Jordán a Jeřábek!

32.

Po další střele od modré čáry měl český tým i štěstí. Nyní se ale podařilo vyhodit, vyčerpaná bránící trojice jde střídat!

32.

Střelu Ehlerse vyrazil Furch ramenem!

33.

Ehlers byl u levé tyče zcela sám, Furch se ale stačil včas přesunout a drží český tým! Český tým vyhazuje a už hraje ve čtyřech.

33.

Nyní je už český tým kompletní. Hraje se sice stále v pásmu Česka, ale jen u mantinelu. Češi už mají situaci pod kontrolou.

34.

Filippi nahazoval před branku Dánska, nikdo z jeho spoluhráčů ale tečovat nedokázal.

34.

Jordán vypálil do ramena Dahma, tomu kotouč vypadl z náruče, Dánové vyhazují na zakázané uvolnění.

34.

Tým Dánska si vzal oddechový čas.

35.

Kousal vyhrál buly pro Kašpara. Češi kombinují v útočném pásmu.

35.

Češi si zahrají svou první přesilovku po faulu Nicholase Jensena.

36.

Češi rozjeli přesilovkovou kombinaci. Po střele Červenky ještě dorážel Kundrátek, Dahm se stačil včas přemístit!

36.

Dánové se osvobozují. Češi rozehrávají od své branky.

37.

Šimek vypálil od modré čáry, Dahm vyrazil jeho střelu před sebe. Češi i přes dobrý nátlak do brankoviště dorazit nedokázali.

37.

Dánové opět vyhazují přes všechny čáry, končí česká přesilovka.

37.

Dánsko hraje v plném počtu. Češi ale pokračují v náporu, z dobré pozice vypálil nad branku Kempný!

38.

Po dobré souhře zahrozili i Dánové. Střela od Ehlerse prosvištěla nad břevnem.

39.

Storm nebezpečně přihrával před branku, kotouč naštěstí jen prolétl brankovištěm k mantinelu.

39.

Dahnovi potřetí pomohla tyč! Po centru Pastrňáka tečoval Plekanec, puk se ale odrazil od brankové konstrukce zpátky do hry!

40.

Bojovalo se u hrazení ve střední třetině, Jako vítězi tohoto souboje jsou Dánové.

40.

Poulsen nebezpečně pálil z pravé strany, Furch se za jeho pokusem jen ohlédl. Střela končí mimo.

Skončila druhá třetina.

Statistiky po druhé třetině

Střely na branku: 27 - 10

Vyloučení: 3 - 1

Vhazování: 16 - 12

Do druhé třetiny nastoupila i zámořská posila z Dallasu Radek Faksa, který se postavil na křídlo čtvrté formace. Pro českého mladíka to byl debut v seniorském národním týmu.

Vzruch ale nastal až v 25. minutě. Červenka orazítkoval z pravé strany horní tyč, od ní se puk odrazil k volnému Plekancovi a český kapitán se ve své další šanci už nemýlil - 1:0. Ještě více veseleji mohlo být o pár sekund později, po střele Birnera ale za Dahmem opět zazvonila tyč.

Český tým následně dostal Dány pod tlak, byl to ale soupeř, který měl vynikající možnost vyrovnat, když v polovině utkání dostal k dispozici téměř dvouminutovou početní výhodu pět na tři. Dánské střely ale obětavě zablokovala česká bránicí trojice nebo zasáhl skvělý Furch, jenž podržel tým při zakončeních Ehlerse.

Dvoubrankový náskok mohl přinést českému týmu znovu Plekanec, po pasu Pastrňáka a teči českého kapitána ale Dány zachránila potřetí v zápase tyč.

Začala třetí třetina.

41.

Dánsku nevyšel přechod přes modrou čáru, po postavení mimo hru se bude vhazovat ve středním pásmu.

41.

Birner vypálil švihem od pravého kruhu, Dahma ale překonat nedokázal. Dánský brankář lapil jeho pokus do lapačky.

42.

Dahm byl pryč ze své brány, Kašpar nahazoval puk před branku od mantinelu, dánská obrana si ale poradila.

42.

Kousal ještě bekhendem nahazoval z otočky puk na branku, Dahm ale kotouč našel na své výstroji a přerušuje hru.

43.

Česká střídačka potrestána menším trestem za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Pastrňák.

43.

Dánové se rychle usadili v útočném pásmu. Jejich kombinaci vystihl Jeřábek, vyhodit se mu ale následně nepodařilo.

44.

Green vypálil od modré čáry, jeho střelu zablokoval Jordán.

44.

Dánsko vyrovnává na 1:1. Dánové využívají početní výhodu. Teč Storma vyrazil Furch před sebe a Madsen z následně z dorážky dopravil kotouč do sítě. Dominik Furch na šampionátu poprvé inkasuje.

45.

Rána Kašpara sražena mimo. Češi následně rozehrávají ze své poloviny.

45.

Filippi nedokázal prostřelit dánskou obranu, Dánové však pokazili rozehrávku a vyhazují na zakázané uvolnění.

46.

Dánové po icingu nemohli střídat a první česká formace uzamkla soupeře! Střelu Pastrňáka vyrazil Dahm, pokračuje český nápor.

47.

Rána od modré čáry v podání Šimka ale trefila hůl dánského hokejisty, puk se odráží do středního pásma a vyčerpaní Dánové postupně střídají.

48.

Řepík nahodil kotouč na zadní mantinel, tam ale u něj dříve byli hráči Dánska.

49.

Na druhé straně zablokoval Storma Zohorna. Jordán po chvíli rozehrál do jízdy Faksovi, jeho střelu Dahm vyráží k mantinelu.

50.

Furchovi vypadl kotouč z lapačky po střele Lassena, následnou dorážku ale český brankář dokázal lapit a přerušuje hru!

50.

Plekanec nechal kotouč za sebou a Lassen opět nebezpečně vypálil od pravého kruhu, Furch ramenem vyráží a Kolář následně puk odpaluje pryč.

51.

Na druhé straně zachybovali i Dánové, kotouče se zmocnil Kovář, dánská obrana se ale stačila včas zformovat a Kovář akci nezakončil.

52.

Birner vyzkoušel pozornost Dahma, dánský brankář pozorný. Nyní u mantinelu za jeho brankou bojuje Zohorna.

53.

Filippi hledal přihrávkou na druhé straně nabrusleného Faksu, k tomu se ale kotouč v dobré pozici nedostal.

53.

Furch vytáhl perfektní zásah lapačkou, kterou zneškodnil pokus Madsena! Český brankář přerušuje hru, následuje komerční přestávka.

53.

Storm našel hůl Jensena, tomu rána nesedla. Bude se ale vylučovat na české straně.

53.

Pastrňák při pokusu vyhodit kotouč trefil Jensena do obličeje a už je na trestné lavici.

54.

Nicholas Jensen po přihrávce Nielsena vypálil z voleje, jeho rána sražena do ochranné sítě.

54.

Greenovu střelu vykopl Jordán mimo nebezpečí. Dánové se ale rychle zformovali a znovu kombinují.

55.

Česká čtveřice už je na ledě poměrně dlouho. Dánové vyčkávají se střelbou.

55.

Kašparovi se podařilo vyhodit a český tým se konečně osvobozuje.

56.

Češi jsou kompletní. Pastrňák mohl ihned po vstupu na led z trestné lavice zahrozit. Při přechodu přes modrou čáru ale nechal puk za sebou.

56.

Birner vypálil z dobré pozice do masky Dahma. Dánský brankář signalizuje, že potřebuje přerušit hru a rozhodčí na něj dal.

57.

Druhá česká formace si vypracovala nápor v útočném pásmu. Rozhodčí ale píská, jelikož dánská klec je posunutá. Bude se vhazovat před Dahmem.

57.

Před Dahmem proběhne další vhazování po zakázaném uvolnění dánského mužstva.

57.

Ehlers nezachytil dlouhou přihrávku do jízdy, u puku byl poté rychleji Šimek a opět se píská icing.

57.

Kašpar vypálil těsně vedle, po něm to zkoušel ještě Jordán, ale trefil jen protihráče. Dánové však vyhazují opět na icing a nemohou střídat.

58.

Dánové úspěšnější na vhazování a po dlouhé době střídají.

58.

Nyní se pro změnu píská zakázané uvolnění Česka. Hra se stěhuje před Furcha.

59.

Lassen vyhodil kotouč z vlastního pásma mimo hřiště, bylo to ale s tečí o plexisklo, vylučovat se tedy nebude.

59.

Šimkovo nahození srazil Ehlers. Dánové vytlačili český tým do střední třetiny.

60.

Kousalův pokus vyrazil Dahm, dánský brankář poté ještě vychytal i Zohornu.

60.

Kašpar ujel po pravé straně, Dahm ale vyrazil jeho přízemní střelu betonem do rohu kluziště!

61.

Průnik Hansena do pásma Česka zastavil Kundrátek.

61.

Furch pokryl zakončení Ehlerse. Na druhé straně objel branku Kempný a po něm měl šanci Plekanec, svůj tým podržel i Dahm.

62.

Řepíkova střela od modré čáry sražena, puk chtěl ještě tečovat Birner, ale netrefil.

62.

Neprosadil se ani Pastrňák, na druhé straně se rozjížděl protiútok Dánska, který ale stačil dobruslit Šimek.

63.

Furch zasáhl proti další dánské střele ramenem. Posléze měl ještě dobrou palebnou pozici Ehlers, ale minul!

64.

Jensenovu střelu pokryl Kundrátek. Puk se od něj odrazil do střední třetiny a oba týmy střídají.

65.

Jeřábek přenesl v útočném pásmu hru na druhou stranu na Birnera, tomu utíká puk od hokejky.

65.

Půl minuty do konce prodloužení. Český tým rozehrává od své branky.

65.

Kovář ještě vypracoval dobrou pozici pro Pastrňáka, ten ale přihrávku už nečekal a posléze nezakončil přesně.

Prodloužení právě skončilo.

Ani v nastaveném čase branka nepadla, zápas rozhodnou samostatné nájezdy.

Střely na branku v prodloužení: 2 - 2

Samostatné nájezdy jako první začnou Dánové, na branku se rozjíždí Eller.

0:1

Eller vymíchal Furcha a dává gól.

1:1

Na druhé straně se rozjel Kašpar a střelou mezi betony překonal Dahma!

1:2

Prosadil se ale i Ehlers bekhendovým blafákem.

Střelu Řepíka zastavila horní tyč! Dánové mohou rozhodnout.

1:3

Nicklas Jensen prostřelil Furcha, Dánsko vítězí.

Konec zápasu.

Dánům se podařilo vyrovnat ve třetí třetině z početní výhody, když Furcha překonal z dorážky Madsen. Utkání dospělo až do samostatných nájezdů, kde se za český tým prosadil pouze Kašpar. Na druhé straně Dánové proměnili všechny tři pokusy.

Češi tak na šampionátu poprvé padli. Z utkání ale berou alespoň bod a vítězství ve skupině mají stále ve své moci.