1:3
Chelsea FC
14. Arfield
17. Costa, 21. Schürrle, 34. Ivanovič

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze zápasu 1. kola Premier League mezi nováčkem soutěže z Burnley a třetím týmem uplynulého ročníku z Chelsea. Utkání začíná v pondělí ve 21 hodin SELČ.

Cesc Fabregas v přípravě na sezonu 2014-15
Cesc Fabregas v přípravě na sezonu 2014-15 | Foto: Reuters

Burnley si loni zajistila postup do Premier League druhým místem v Championships za vítězem druhé nejvyšší soutěže z Leicesteru. Chelsea pak až do posledních kol bojovala o titul v Premier League, stopku jí však vystavila domácí prohra se zachraňujícím se Sunderlandem a v lize skončila až třetí za Manchesterem City a Liverpoolem.

20:05

Tak už je to jasné, trenér José Mourinho nechá Petra Čecha sedět na lavičce, jako jednička vstupuje do Premier League jeho belgický konkurent Thibaut Courtois.

Petr Čech v přípravě 2014
Petr Čech v přípravě 2014 | Foto: ČTK

Kouč domácího týmu Sean Dyche se rozhodl pro tuto úvodní sestavu:

Heaton - Trippier, Duff, Shackell, Mee - Taylor, Marney, Jones, Arfield - Ings - Jutkiewicz.

Útočníci West Bromwich Albionu Marc-Antoine Fortune (vlevo) a Roman Bednář gestikulují po druhém inkasovaném gólu od Burnley. | Foto: Václav Rojík

Jeho protějšek José Mourinho pak vsadil na tuto úvodní jedenáctku:

Courtois - Ivanovič, Cahill, Terry, Azpilicueta - Fabregas, Matić - Schürrle, Oscar, Hazard - Costa.

Zápas odřídí jako hlavní rozhodčí Michael Oliver. Na pomezí mu budou asistovat Stuart Burt a Darren Cann. Čtvrtým rozhodčím bude Mike Dean.

Jestli někdo zvládá vstupy do Premier League, pak je to právě Chelsea. Z deseti úvodních zápasů ročníku ztratila body jen jednou a v těchto deseti zápasech inkasovala jen třikrát.

Oba týmy za doprovodu sudích právě přicházejí na trávník stadionu Turf Moor, který je podle prvních odhadů zcela zaplněný, utkání by tak mělo sledovat 22 546 diváků.

1.

Utkání začalo, úvodní výkop obstarali hráči domácího týmu.

1.

Útočník Burnley Jutkiewicz utekl po pravé postranní čáře, jeho střílený centr však skončil nad Curtoisovou bránou.

3.

První vzruch před brankou Burnley, novic v dresu Chelsea Diego Costa si však pomohl útočným faulem.

5.

Je tu první šance zápasu. Costa sklepl Azpilicuetův pas pro Schürrleho, který vypálil z hranice velkého vápna, obránce Mee však jeho pokus srazil do zámezí.

5.

Následný Fábregasův centr z rohového kopu odvrátil do bezpečí kapitán Chelsea Shakell.

6.

První gólovou šanci mají však na svědomí hráči Burnley. Jutkiewicz poslal ve skluzu míč z pěti metrů do boční sítě Courtoisovy brány.

9.

Nejprve si Schürrle v pokutovém území nedokázal zpracovat dlouhý pas Cahilla, poté Diego Costa udělal kličku do středu na hranici pokutového území, levačkou však jen trefil stínujícího Shakella.

10.

Schürrleho opakovaný centr z rohového kopu však skončil v zámezí.

14.

Burnley jako blesk z čistého nebe otevírá skóre, trefuje se SCOTT ARFIELD - 1:0! Nutno přiznat, že Courtois neměl sebemenší šanci zasáhnout. Po centru Taylora od brankové čáry z levé strany zůstal na hranici pokutového území neobsazený Arfield, který střelou pod břevno rozjásal domácí fandy.

PL, Burnley-Chelsea: Scott Arfield (vpravo) z Burnley slaví gól
PL, Burnley-Chelsea: Scott Arfield (vpravo) z Burnley slaví gól | Foto: Reuters
17.

Prakticky hned vzápětí však Chelsea srovnává zásluhou DIEGA COSTY na 1:1! Střílený centr Branislava Ivanoviće z pravé strany si srazil obránce Shakell na pravou tyč své branky a pro Costu už nebyl problém zaznamenat první gól v Premier League.

PL, Burnley-Chelsea: Diego Costa (19) slaví  gól
PL, Burnley-Chelsea: Diego Costa (19) slaví gól | Foto: Reuters

Mimochodem, Fernandu Torresovi trvalo 732 minut, než v minulém ročníku skóroval, Diego Costovi se to povedlo za pouhých minut sedmnáct.

21.

A hned vzápětí jde Chelsea zásluhou ANDRÉ SCHÜRRLEHO do vedení - 1:2! Césc Fábregas krásnou přihrávkou z první našel u levé tyče branky Burnley rozběhnutého Schürrleho, který střelou na bližší tyč překonal Heatona podruhé.

Andre Schürrle v přípravě na sezonu 2013-14
Andre Schürrle v přípravě na sezonu 2013-14 | Foto: Reuters
25.

Chelsea mohla zvýšit na 3:1. Oscar vyslal na Heathona střelu z rohu pokutového území, branku však o více než metr přestřelil.

29.

Taylor poslal do vápna centr z rohového kopu, který však ze vzduchu bez problému stáhl Courtois.

31.

Diego Costa vystihnul rozehrávku domácích, v pokutovém území však nafilmoval pád a dostává žlutou kartu.

34.

Chelsea zvyšuje zásluhou BRANISLAVA IVANOVIČE na 3:1! Po centru Ceska Fábregase z rohového kopu se Ivanovič trefuje kolenem do branky domácího týmu.

Branislav Ivanovič rozhodl jediným gólem o vítězství Chelsea ve šlágru anglické ligy na půdě Manchesteru City. | Foto: Reuters
38.

Centr Trippiera z pravé strany končí v náručí Courtoise.

39.

Na druhé straně odcentroval z hranice pokutového území Hazard, při centru však podklouzl a Heaton míč sebral ze vzduchu.

43.

Po centru Arfielda z pravé strany odkopl Terry míč z malého vápna do bezpečí.

45+1.

V prvním poločase budou nastaveny dvě minuty.

První poločas skončil, Chelsea sice už od 14. minuty zásluhou gólu Scotta Arfielda prohrávala, o tři minuty však hned při svém debutu v Premier League skóroval Diego Costa, hned vzápětí otočil skóre André Schürrle a ve 34. minutě zvýšil na 3:1 Branislav Ivanovič.

46.

Začíná druhý poločas, u míče je hostující tým.

48.

Ouu. Hned v úvodu poločasu předvedl Courtois opravdu výborný zákrok. Arfield vystřelil levačkou z pravé strany zpoza velkého vápna belgický gólman však konečky prstů vyrazil míč mimo bránu.

49.

Následný centr z rohového kopu odvrátil do bezpečí hlavičkou Cahill.

51.

Další centr Taylora z rohového kopu stáhnul ze vzduchu Courtois.

53.

Chelsea bude po faulu na Hazarda zahrávat přímý kop zhruba z 25 metrů od Heatonovy brány.

54.

Schürrleho střela však končí dva metry nad bránou.

58.

Hazard ani Schürrle se ke střele zpoza velkého vápna neodhodlali, Cahillův pokus pak šel vysoko nad bránu.

61.

Na druhé straně vypálil zpoza velkého vápna Jutkiewicz, branku však zhruba o metr minul.

63.

Na druhé straně vystřelil zpoza pokutového území Schürrle, trefil však jen před sebou stojícího Meeho.

64.

Po centru Arfielda hlavičkoval zhruba ze sedmi metrů od branky Taylor, míč však jen lízl a ten se svezl zhruba metr vedle Courtoisovy brány.

67.

Hazard se pokusil z levé strany prostrčit míč mezi obránci na Fábregase, do bezpečí však míč odklidil stoper Duff.

70.

Burnley poprvé střídá a hned dvakrát. Hřiště opouští útočník LUKASZ JUTKIEWICZ a nahrazuje jej ASHLEY BARNES. MATTHEWA TAYLORA pak vystřídal MICHAEL KIGHTLY.

73.

Kightlyho centr z levé strany sebral ze vzduchu dnes velmi jistý Thibault Courtois.

75.

Po dlouhém autu Trippiera si naskakoval na míč Barnes, na míč však těsně nedosáhl.

78.

Je tu první střídání na straně Chelsea, ANDRÉ SCHÜRRLEHO nahrazuje WILLIAN.

82.

Chelsea střídá podruhé, OSCARA nahrazuje JON OBI MIKEL.

82.

Vzápětí naposledy střídá kouč domácího týmu. Stahuje DANNYHO INGSE a nahrazuje jej MARVINEM SORDELLEM.

84.

Velký potlesk sklízí DIDIER DROGBA, který nahrazuje na hřišti EDENA HAZARDA.

85.

Sordell si zaběhl za obranu na pas Kightlyho, v pokutovém územío však na míč nedosáhl.

87.

První žlutou kartu domácího týmu vidí střídající MARVIN SORDELL, který na polovině hřiště ostře zajel do Johna Terryho.

89.

Poprvé byl v akci v pokutovém území vidět Drogba, který si zpracoval dlouhý pas Azpilicuety, vypálil, míč však poslal zhruba metr vedl branky Burnley.

90+1.

Ve druhém poločase budou nastaveny tři minuty.

Je konec. Druhý poločas byl oproti tomu prvnímu dohrán v poklidnějším tempu a Chelsea si snadno ohlídala svůj náskok z první půle, v níž otočila výsledek díky gólům Costy, Schürrleho a Ivanoviče. Chelsea tak potvrdila, že se jí úvodní zápasy v úvodu ročníku daří, vyhrála totiž desátý z jedenácti posledních úvodních zápasů, díky čemuž se dostává do čela tabulky Premier League.

PL, Burnley-Chelsea: Jose Mourinho
PL, Burnley-Chelsea: Jose Mourinho | Foto: Reuters

Tímto se s vámi loučím a u další online reportáže z Premier League se těším na shledanou.