Bohemians 1905
0:1
Slavia Praha
16. Necid

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze zápasu 26. kola Gambrinus ligy mezi fotbalisty pražských Bohemians 1905 a pražskou Slavií. Zápas začíná v neděli ve 20:15.

Čeká nás pravý zápas o šest bodů. Oba týmy mají stejně jako čtrnácté Znojmo na kontě 23 bodů, vinou horšího skóre jsou na 15., respektive 16. místě. Vše zapříčinila další výhra Ostravy, která doma porazila pražskou Duklu 2:0 a odpoutala se z poslední příčky tabulky a na trojici pod sebou má nyní dvoubodový náskok.

SK Slavia - Viktoria Plzeň: Neves, Necid, Proske, Petržela
SK Slavia - Viktoria Plzeň: Neves, Necid, Proske, Petržela | Foto: CPA Eduard Erben

Rozdíl mezi oběma vršovickými kluby je však v tom, že Bohemians v posledních pěti utkáních podlehli pouze Sigmě, třikrát remizovali a jednou vyhráli. Naopak Slavia poslední dvě utkání prohrála a poprvé v sezoně se propadla až na poslední příčku.

Přečtěte si, jak vzájemné střetnutí hodnotí dva nejzkušenější muži z obou týmů - současná brankářská jednička Slavie, čtyřicetiletý Radek Černý (online rozhovor s ním si přečtěte ZDE) a někdejší kapitán Slavie a dnes hráč Bohemians, sedmatřicetiletý obránce Erich Brabec (ZDE).

Radek Černý (Slavia)
Radek Černý (Slavia) | Foto: ČTK

Trenér Bohemians 1905 Luděk Klusáček se dnes rozhodl pro tuto základní sestavu:

Havránek - Pauschek, Brabec, Cseh, Kalina - Jindřišek, Rada - Bartek, Nerad, Hora - Lietava.

Bohemians 1905 Logo

Jeho protějšek Alex Pastoor naopak vsadil na tuto úvodní jedenáctku:

Černý - Dostál, Škoda, Smejkal, Nitrianský - Gecov, Hrubý - Juhar, Vošahlík, Zmrhal - Necid.

SK Slavia Praha Logo

Zápas bude jako hlavní rozhodčí řídit Radek Příhoda, na pomezí mu budou pomáhat pánové Kryštof Mencl a Petr Vysloužil.

Rozhodčí přivádějí oba týmy na hrací plochu.

1.

Začíná první poločas, u míče jsou slávisté.

2.

Pauschek u pomezní čáry srazil Hrubého, Slavia bude kopat přímý kop zhruba 30 metrů od branky.

3.

Nitrianského přihrávka Necida na zadní tyči nenašla. Míč skončil v zámezí.

4.

Slavia má první velkou šanci zápasu. Zmrhal parádní kolmicí vysunul za obranu Vošahlíka, jemuž však spadl pod nohy obránce Cseh, a Vošahlík proto velkou šanci zmrhal.

6.

Hora u pomezní čáry ostře zajel do Nitrianského a měl štěstí, že mu sudí Příhoda jen domlouval.

Je tu první vzruch v hledišti. Po obligátních heslech Pelta ven! a Pelta je čurák! si jeden z fanoušků vylil zlost na šéfovi ochranky a z metru mu do obličeje hodil pivo. Za doprovodu dvou členů ochranky a v řádně podnapilém stavu odchází bez dalších projevů násilí ze stadionu.

10.

Juhar centroval míč z pravé strany do pokutového území, pro něj si však pohodlně došel Havránek.

13.

Je tu další velká šance Slavie na skórování, odražený míč napálil zpoza velkého vápna z první Necid a jen těsně přestřelil Havránkovu bránu.

14.

Na druhé straně si z pravé strany seběhl do pokutového území Pauschek, jeho střílený centr po zemi však žádného z jeho kolegů na malém vápně nenašel.

16.

Slavia dává gól - 0:1! Zmrhal odcentroval z levé strany, našel na hranici pokutového území volného Necida, který se halfvolejem trefil přesně k levé tyči Havránkovy brány.

281. derby Sparta - Slavia: Tomáš Necid
281. derby Sparta - Slavia: Tomáš Necid | Foto: CPA Eduard Erben
21.

Bohemians mohl vyrovnat. Pauschek hledal centrem z pravé strany za obranou nabíhajícího Bartka, ten ale nedokázal balón v pokutovém území zpracovat a z velké šance nic nebylo.

22.

Sudí za faul před Pauschekovým centrem uděluje první žlutou kartu JANU VOŠAHLÍKOVI.

25.

Nedorozumění v obraně Bohemians. Kalina posílal gólmanovi Havránkovi malou domů, ale nepovedla se mu a gólman Bohemky musel vytáhnout míč do zámezí.

25.

Z následného rohového kopu hlavičkoval mimo brány stoper Škoda.

30.

Po rohovém kopu Juhara Necid sklepl míč za velké vápno na Nitrianského, který poslal halfvolejem míč jen těsně vedle Havránkovy brány.

35.

Juhar se uvolnil na rohu velkého vápna, levačkou ostře vypálil, Havránek se však stačil natáhnout ke své levé tyči včas.

36.

Na druhé straně prověřil Černého střelou z 30 metrů Hora, gólman Slavie se však stihl ke své pravé tyči natáhnout včas.

40.

Bohemka nyní asi dvě minuty držela míč kolem velkého vápna Slavie, Jindřiškův centr z levé strany si však sebral Černý.

43.

Z pravé strany poslal další z ostrých centrů na malé vápno Slavie Pauschek, na poslední chvíli odvrátil hlavičkou míč do bezpečí Smejkal.

45.

Po centru Nitrianského z levé strany Havránek na poslední chvíli vyboxoval míč před naskakujícím Necidem.

45+1.

První poločas bude nastaven o jednu minutu.

První půle skončila 1:0 díky gólu Tomáše Necida z 16. minutě a nutno dodat, že Slavia vede zaslouženě, protože si vypracovala víc gólových příležitostí.

Fotbal, Gambrinus liga, Slavia - Jablonec: radost Slavie
Fotbal, Gambrinus liga, Slavia - Jablonec: radost Slavie | Foto: CPA
48.

Začal druhý poločas.

48.

Slavia poprvé v zápase střídá. Zraněného JANA VOŠAHLÍKA střídá naopak uzdravený kapitán KAREL PITÁK.

48.

49.

Hora měl velkou šanci na vyrovnání, po kolmici Pauscheka se prosmkl kolem obránců Smejkala a Dostála, z boku sám na Černého, při střele se však unáhlil a poslal slabou střelou přímo do brankáře Slavie.

51.

Střela Bartka a Lietavy zpoza velkého vápna v krátkém sledu skončily vedle brány Slavie. Nutno dodat, že Bohemians vstoupili do druhé půli velmi aktivně.

57.

Bohemka má další dvě šance. Nejprve hlavičkoval Lietava po centru Hory z pravé strany těsně mimo, následně hlavičkoval Brabec po centru z rohového kopu těsně nad břevno.

58.

Kalina se zjevil zcela sám na hranici velkém vápně, míč však špatně trefil a poslal jel až někam ke kolejím tramvaje.

62.

Slavia podruhé střídá. JAROMÍRA ZMRHALA střídá MARIO LIČKA.

66.

Cseh se odhodlal k průniku před branku Slavie, vypálil zpoza velkého vápna a jen těsně minul pravou Černého tyč.

67.

Žlutou kartu za ostrý zákrok na nohy stopera Brabce vidí TOMÁŠ NECID.

73.

Bohemians poprvé střídají. MANTAS KUKLYS nahrazuje VÁCLAVA KALINU.

74.

Další žlutou kartu vidí střídající MARIO LIČKA.

77.

Bohemians měli velkou šanci na vyrovnání, stoper Smejkal ve skluzu odkopl míč před Kuklysem těsně mimo svou branku.

78.

Další žlutou kartu vidí jiný střídající hráč Slavie KAREL PITÁK.

82.

Je tu druhé střídání Bohemians. LUKÁŠE PAUSCHEKA nahrazuje LUKÁŠ BUDÍNSKÝ.

83.

Piták na poslední chvíli odkopl míč do bezpečí před Horou.

84.

Bohemians naposledy střídají. JAKUBA HORU nahrazuje MICHAL ŠMÍD.

85.

Naposledy střídá i Slavia. MILANA NITRIANSKÉHO nahrazuje MARTIN DOBROTKA.

86.

Bohemians mohli vyrovnat. Ve velké šanci se po centru Brabce ocitl Lietava, který se ocitl za obranou na značce pokutového kopu, míč se však špatně zpracoval a obrana Slavie odkopla míč do bezpečí.

90.

Další velká šance Bohemians. Budinský vnikl do pokutového území, nahrál pod sebe Lietavu, do jehož střely se na poslední chvíli položil Škoda a gólovou střelu zblokoval.

90+1.

Ve druhé půli se budou nastavovat dvě minuty.

90+2.

Juhar naprosto zpackal přečíslení Slavie 3 na 2 a ROBERT HRUBÝ za něj musel hasit požár, když skosil Budínského a viděl žlutou kartu.

Je konec. Slavia vyhrává po Necidově gólu z 16. minuty 1:0. Ve druhé půli sice byli Bohemians jednoznačně lepším týmem, ani jednu svou velkou šanci však neproměnili, a tak si tři důležité tři body veze do Edenu Slavia.

Slavia tak postoupila na 12. místo, Bohemians naopak klesli na 16. příčku a na záchranu nyní ztrácejí dva body.

Tímto se s vámi loučím a u další online reportáže z Gambrinus ligy se těším na shledanou.