Liga mistrů • Odvetné čtvrtfinále • 20:45

6:1
FC Porto
14. Alcántara, 22. J. Boateng, 27. Lewandowski, 36. T. Müller, 40. Lewandowski, 88. Alonso
73. Martínez (H Herrera)

Dobrý den, vítejte u textového online přenosu z odvetného zápasu čtvrtfinále Ligy mistrů mezi Bayernem Mnichov a Portem. Utkání začíná v úterý ve 20:45.

Porto's Martinez celebrates after scoring his goal against Bayern Munich during their Champions League quarterfinal first leg soccer match in Porto | Foto: Reuters

Na bavorského giganta čeká těžký úkol, pokud chce postoupit, musí smazat dvoubrankovou ztrátu. V Portu totiž prohrál 1:3. Portugalský celek navíc letos v Lize mistrů ještě neprohrál.

Bayernu navíc chybí řada tradičních opor jako Ribéry, Robben, Javi Martínez, Alaba či Benatia. Více o mnichovském lazaretu a konfliktu Guardioly s německým lékařem čtěte ZDE.

Pro Porto hovoří také statistiky posledních zápasů. Ve čtyřech duelech zapsali čtyři vítězství se skóre 12:2.

Sestava Bayernu: Neuer – Rafinha, J. Boateng, Badstuber, Bernat – Lahm (C), Alonso, Alcântara – T. Müller, Lewandowski, Götze.

Sestava Porto: Fabiano – Reyes, Maicon, Marcano, Martins Indi – H Herrera, Casemiro, Ó. Torres – Quaresma, Martínez (C), Brahimi.

Rozhodčí pro tento zápas přicestovali z Anglie. Tím hlavním je pan Marton Atkinson.

Hráči už se řadí v tunelu, za chvilku si vyslechnou slavnou znělku milionářské soutěže a můžeme jít na to.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Porto ztratilo míč ve středu hřiště a Herrera musel zatáhnout faulem za záchranou brzdu.

2.

Další ztráta hostů po nepřesné rozehrávce, šanci má tedy Bayern.

4.

Lewandowskiho rána zpoza vápna neprošla houštinou těl.

6.

Götze kouzlil u rohového praporku tak dlouho, až z toho byl útočný faul.

8.

Po faulu na Lewandowskiho Bayern rychle rozehrál, ale moment překvapení se nekonal.

10.

Neskutečná šance domácích.  Müller běžel téměř sám na gólmana, ten jeho ránu vyrazil k nohám Lewandowskiho, ten ve skluzu trefil tyč!

12.

Obraz hry je jasný. Porto je zatažené a nechce udělat chybu, Bayern tak tlačí do plných.

14.

Bayern vede 1:0. Bernat si zaběhl na levé křídlo a posadil míč přesně na hlavu Thiaga Alcántary.

LM, Bayern-Porto: Thiago Alcantara  slaví gól
LM, Bayern-Porto: Thiago Alcantara slaví gól | Foto: Reuters
16.

Porto po inkasovaném gólu převzalo iniciativu a domácím fandům se to moc nelíbí.

18.

Lewandowski v hlavičkovém souboji před brankou prohrál a ztratil balón.

20.

Müllerova rána z dálky Fabiana nepřekvapila, míč lapil a rozehrál.

22.

Bayern vede 2:0. A je po náskoku. Jerome Boateng si naskočil na odražený míč z rohového kopu a hlavou zvyšuje vedení domácích.

25.

V tuto chvíli potřebuje Porto dát gól, aby postoupilo, tak uvidíme, zda se změní obraz hry.

27.

Bayern vede 3:0. To je demolice. A opět úder ze vzduchu. Müller poslal míč lobem ze obranu na Roberta Lewandowskiho a ten umístil balón pěkně k tyči.

30.

Hosté měli první roh, ale nic nebezpečného pro Neuera.

Hosté reagují střídáním. Ze hry odchází Reyes a zahraje si Ricardo.

34.

Herrera dostává první žlutou kartu zápasu.

36.

Bayern vede 4:0. To už je na ručník. Thomas Müller za vápnem napřáhl a Indi míč nešťastně tečoval mimo dosah Fabiana.

Fotbal, Liga mistrů, Barcelona - Bayern Mnichov: Thomas Müller
Fotbal, Liga mistrů, Barcelona - Bayern Mnichov: Thomas Müller | Foto: Reuters
38.

Martínez přifilmoval pád v šestnáctce a dostává za to kartu.

40.

Bayern vede 5:0. Zdá se, že do poločasu je po zápase. Robert Lewandowski dostal ve vápně trestuhodné množství času a prostoru. Ranou na zadní tyč přidává búra.

42.

Bayern už hraje trochu v exhibičním tempu a kombinuje na polovině Porta.

45.

Sudí nastavuje ještě dvě minuty.

45+1.

K míči se postupnou kombinací dostal i Neuer, který je dnes prakticky bez práce.

Konec prvního poločasu.

Stačil jeden poločas a o semifinalistovi je prakticky rozhodnuto. Porto by v druhé pětačtyřicetiminutovce muselo dát tři branky, aby ještě zvrátilo osud. Což se vzhledem k obrazu hry dá těžko předpokládat.

Jasno je po prvním poločasu i v Barceloně, která po venkovní výhře 3:1 nad PSG, vede doma 2:0.

46.

Začal druhý poločas.

Do druhé půle už nenastoupil hostující Quaresma a přišel Neves.

46.

Götze hned po rozehrávce pálil zpoza vápna vedle.

48.

Porto se sympaticky snaží o postupnou kombinaci, zatím je ale jen na vlastní polovině.

50.

Götze faulem na svou osobu vybojoval standardku, ale Alonso ji nerozehrál vůbec dobře.

52.

Hosté zlepšili presink a Bayern má problém se založením nějaké kloudné útočné akce.

54.

Ricardo nacentroval do vápna, ale nenašel nikoho ze spoluhráčů.

56.

Götze se nechal faulovat od Ricarda a domácím se rýsuje nebezpečný přímý kop.

57.

Alonsova dělovka proletěla nad brankou Fabiana.

59.

Na hráčích Porta je pořád vidět nepohoda, teď si nedokázali přihrál na půlicí čáře.

61.

Bernatova rána byla tečovaná na roh. Ten rozehráli domácí nakrátko a nic nebezpečného nevymysleli.

63.

Maicon může být rád, že si po Müllerově pasu nedal vlastní gól. Badstuber pak hlavičkoval z rohu mimo.

65.

Ricardovi to rozhodčí sečetl a vyšla z toho žlutá karta.

Hosté znovu mění hráče. Do hry naskakuje Evandro a odchází Brahimi.

69.

Herrera efektním centrem z otočky hledal Ricarda, ale přihrávku přetáhl.

71.

Další žlutou dostal Marcano.

Střídají i domácí, za Rafinha naskakuje Rode.

74.

Porto snižuje na 1:5. Jackson Matínez byl na malém vápně úplně sám a tak neměl problém dokopnout přihrávku do sítě.

76.

Martínez znovu v šanci, tentokrát pálil těsně vedle zadní tyče. To už by bylo zajímavé!

78.

Lewandowski napodobil Martíneze podobnou ranou, ale ani on se trefil.

80.

Je vidět, že Porto pookřálo a tlačí se mnohem víc dopředu.

82.

Nákop na Martíneze hostům nevyšel. Neuer byl včas venku z brány.

84.

Bayern se snaží držet míč na kopačkách, ale Porto dobře napadá.

Domácí střídají. Končí Götze, zahraje si Weiser.

87.

Marcano dostal druhou žlutou a tedy i červenou.

88.

Bayern vede 6:1. Xabi Alonso z následného přímého kopu dává definitivní pojistku na německý postup.

Bayern ještě mění hráče. Alcántaru nahrazuje Dante.