Závadová získala na plaveckém mistrovství ČR dva tituly

17. 7. 2015 21:01
První den mistrovství republiky v plavání přinesl dvě zlaté medaile Barboře Závadové, vyhrála na dvou tratích.
Barbora Závadová.
Barbora Závadová. | Foto: Libor Fojtík

Praha - První den mistrovství republiky v plavání přinesl dvě zlaté medaile Barboře Závadové. Ostravská závodnice si v Praze-Podolí doplavala pro tituly na 200 metrů znak a 400 metrů volný způsob. Roli favorita potvrdil na kraulařské čtyřstovce Jan Micka a ve finále na 50 metrů volný způsob byli vítězové dva: Jan Šefl a Martin Verner dohmátli ve shodném čase 23,44 sekundy.

Znakařská rekordmanka Simona Baumrtová dala přednost doplňkovým disciplínám, v nichž doplavala dvakrát druhá, největší soupeřkou Závadové ve finále na 200 m znak tak byla Tereza Grusová. Na kraulové čtyřstovce se Závadovou zase snažily prohnat Alena Benešová a její sestra Anna-Marie, v cíli však zaostaly o tři sekundy.

S náskokem tří vteřin zvítězil i Micka, který na začátku týdne v Podolí trénoval s olympijským vítězem Usámou Mellúlím. Baumrtová na kraulařské padesátce nestačila na sprinterskou specialistku Annu Kolářovou a na polohové dvoustovce ji zdolala Kristýna Horská.

Dva tituly získal i Šefl, který po zlaté "remíze" v kraulařském sprintu vyhrál závod na 100 m motýlek.