Bitka přerušila zápas Sparty. Její hooligans napadli domácí

Podívejte se na fotogalerii z výtržností pří zápase Evropské ligy mezi Slovanem Bratislava a pražskou Spartou.
Zápas byl přerušen ve 41. minutě kvůli řádění hostujících fanoušků.
Chuligáni prolomili plot sektoru pro hosty a pronikli na vedlejší tribunu stadionu Pasienky...
... kde napadli několik domácích příznivců.
Mezi rozdivočelé fanoušky museli nakráčet po zuby vybavené pořádkové jednotky slovenské policie, které konečně zjednaly klid.
Aktualizováno 23. 10. 2014 22:40
Zápas Evropské ligy mezi Slovanem Bratislava a Spartou Praha byl v závěru prvního poločasu přerušen kvůli násilnostem fanoušků, kteří vnikli na hrací plochu.

Praha - Černé obavy z tradiční rivality mezi Slovanem Bratislava a pražskou Spartou se bohužel potvrdily. Ze vzájemného utkání 3. kola Evropské ligy uplynulo sotva čtyřicet minut a zápas musel být kvůli rozsáhlým výtržnostem fanoušků obou táborů přerušen.

Rozhodčí poslali týmy do kabin a během zdlouhavého rokování bezpečnostní komise se nakonec rozhodlo, že se bude v zápase pokračovat.

Ve druhém poločasu se projevila převaha Sparty, která góly Lafaty, Konatého a Krejčího rozhodla o své výhře 3:0.

Sparťané se vydali na domácí

Násilnosti vyvolala situace ze závěru prvního poločasu, kdy sparťanští chuligáni prolomili plot sektoru pro hosty a pronikli na vedlejší tribunu stadionu Pasienky, kde napadli několik domácích příznivců.

Střet vyústil v bitku, od níž se pořadatelé a těžkooděnci drželi hodnou dobu stranou a až po několika minutách se jali situaci řešit.

To švédský rozhodčí Strömbergsson na nic nečekal, a když několik domácích příznivců uteklo před hostujícími rowdies na atletickou dráhu vedle hrací plochy, zápas přerušil a poslal hráče do kabin.

O osudu utkání zhruba půl hodiny rokovala bezpečnostní komise UEFA, která se nakonec po zklidnění situace rozhodla v duelu pokračovat. Odehrály se ještě čtyři minuty, které zbývaly do konce první půle, po nichž následovala regulérní přestávka.

Pasienkám hrozilo neschválení

Stadion na Pasienkách přitom málem neprošel schválením UEFA pro zápasy evropských soutěží. Slovan nakonec funkcionáře přesvědčil, aby dostal výjimku.

"Když jsme se kvalifikovali, největší otázka byla, kde budeme hrát. Padalo, že bychom hráli v Edenu, že bychom hráli v Maďarsku v Györu, 60 kilometrů daleko, všichni byli zklamaní a nakonec se stalo tohleto," řekl ve vysílání České televize bývalý trenér Slovanu František Straka.

Slovenská policie zatím neinformovala, zda v souvislosti s výtržnostmi na stadionu během utkání zadržela chuligány. Policejní zásah hodlá vyhodnotit až poté, co celou akci ukončí a vyprovodí fanoušky hostujícího týmu na cestu do vlasti. Podle informací ČTK strážníci ještě před zápasem předvedli dva Čechy pro podezření z útoku na policisty.

Tresty hrozí oběma klubům

Oběma klubům nyní hrozí sankce od UEFA. Zástupci unie dokonce během přerušení informovali Spartu, že pokud by se utkání ukončilo, byl by zápas kontumován ve prospěch Slovanu. "Moc chuti dohrávat jsme to neměli, ale hrozilo, že to kontumují v náš neprospěch," řekl kapitán Sparty David Lafata.

"Vyčkáme na zprávu delegáta utkání a hodnocení ze strany UEFA, teprve pak můžou následovat naše další kroky. Teď nikdo z nás nemá dostatek informací, co přesně se dělo, třeba za ochozy. Tyhle informace teprve budeme sbírat," uvedl mluvčí Sparty Ondřej Kasík.