Švýcarské finále. V Monte Carlu se utká Wawrinka s Federerem

19. 4. 2014 16:03
Stanislas Wawrinka
Stanislas Wawrinka | Foto: Reuters

Monte Carlo - Třetí nasazený tenista Stanislas Wawrinka postoupil na turnaji série Masters v Monte Carlu poprvé v kariéře do finále poté, co zdolal Španěla Davida Ferrera 6:1, 7:6.

Finále na monacké antuce tak bude čistě švýcarské. Bývalý první hráč světového žebříčku Roger Federer, jenž na monacké antuce ještě nikdy nezvítězil, totiž přešel v semifinále přes obhájce titulu Novaka Djokoviče po výhře 7:5, 6:2.

Djokovič, jenž si už v průběhu týdne stěžoval na blíže nespecifikované problémy s pravým zápěstím, hrál s Federerem od počátku vyrovnanou partii a v desáté hře měl dokonce při podání soupeře dva setboly. Švýcar ale oba brejkboly odvrátil a vzápětí naopak sám Djokovičovi servis vzal a set pak hladce dopodával.

Ve druhé sadě už nedal čtvrtý nasazený vítěz sedmnácti grandslamových titulů soupeři, jenž měl problémy především z bekhendu, šanci a po hodině a 15 minutách proměnil první mečbol. Federer Djokovičovi odvedl porážku z březnového finále v Indian Wells a vzájemnou bilanci vylepšil na 18:16.

Vítěz letošního Australian Open zaskočil Ferrera, jenž ve čtvrtfinále zničil vyhlídky krajana Rafaela Nadala na devátý monacký titul, agresivní hrou a v prvním setu těžil z množství soupeřových chyb. V druhé sadě Španěl své údery zpřesnil a zlepšil se i na podání, ve zkrácené hře ale Wawrinka opět kraloval.

"Hrál jsem navzdory větru velice dobře," řekl Wawrinka po zápase televizi Canal Plus. "V druhém setu změnil taktiku, byl agresivnější a já začal víc váhat, ale nakonec jsem to ustál," dodal.

Tenisový turnaj mužů Monte Carlo (antuka, dotace 3,452.415 eur):

Dvouhra - semifinále:

Federer (4-Švýc.) - Djokovič (2-Srb.) 7:5, 6:2, Wawrinka (3-Švýc.) - Ferrer (6-Šp.) 6:1, 7:6 (7:3).