Warriors bez Curryho utrpěli v Dallasu druhou porážku v sezoně

31. 12. 2015 8:34
Zatímco Chicago bez lídra Roseho vyhrálo, Golden State si s absencí Stephena Curryho neporadilo. | Foto: Reuters

New York - Obhájci titulu v basketbalové NBA Golden State nastoupili poprvé v sezoně bez nejlepšího hráče Stephena Curryho a prohráli v Dallasu 114:91. V jednatřicátém utkání v ročníku tak Warriors utrpěli druhou porážku.

Třicet bodů Curryho chybělo

Šampioni působili v Dallasu nesoustředěným dojmem a dělali netypické chyby. Špatně bránili a tradičním oporám se nedařilo střelecky. Absenci nejužitečnějšího hráče minulého ročníku Curryho kvůli zraněné noze nenahradil ani jeden z hvězdné dvojice Klay Thompson, Draymond Green. Dohromady proměnili jen osm z třiceti střeleckých pokusů a dali deset a jedenáct bodů.

"Bez Curryho je to o třicet bodů méně a bez spousty rozehraných akcí. Zkoušeli jsme ho zastoupit týmovým výkonem, ale prostě se nám nedařilo střelecky," řekl Thompson.

Warriors zaskočil v posledních dnech skvěle hrající rozehrávač J.J. Barea, který vedl Dallas 22 body. Dirk Nowitzki přidal při čtvrté výhře Mavericks za sebou osmnáct bodů a osm doskoků. Domácí se definitivně ujali vedení na konci první čtvrtiny a vedli v závěru třetí části až o třicet bodů.

Bryant v Bostonu zářil

Kobe Bryant zaznamenal ve svém posledním utkání v Bostonu double double za 15 bodů a 11 doskoků a devíti body v poslední čtvrtině pomohl Los Angeles Lakers k nečekané výhře 112:104. Jeden z nejhorších týmů ligy od začátku velmi dobře střílel a ve třetí čtvrtině si proti nepozorným Celtics vypracoval až čtrnáctibodové vedení.

Domácí zabojovali a dostali se chvíli před koncem až na rozdíl dvou bodů, ale Bryant pak trefil klíčovou trojku a závěr si hosté pohlídali z čáry trestného hodu. Lakers vedl s 24 body Jordan Clarkson a od páté porážky v řadě pomohl devatenácti body i Lou Williams. Celtics nestačilo 24 bodů Isaiaha Thomase.

"Fanoušci mě skvěle přivítali. Přál bych si, abych jim mohl ukázat lepší výkon, ale hrál jsem na maximum. Je to zvláštní pocit, připadá mi jako včera, co jsme tu hráli finále," řekl Bryant o posledním zápase na palubovce dlouholetého rivala Lakers.

Chicago bez Roseho vyhrálo

Jimmy Butler dopíchl sekundu před koncem prodloužení do koše přihrávku Paua Gasola a Chicago zdolalo Indianu 102:100 i při absenci Derricka Rose. Toho trápí stehenní sval a vynechal třetí utkání v sezoně.

Butler zaznamenal 28 bodů včetně patnácti v poslední čtvrtině a prodloužení a Bulls přežili sedmibodovou ztrátu v závěru základní hrací doby. Aaron Brooks nastoupil na místě Rose a dal 29 bodů. Pacers vedl s 20 body George Hill.

San Antonio deklasovalo Phoenix 112:79 a zvítězilo i v devatenáctém domácím zápase na úvod sezony, čímž znovu vylepšilo klubový rekord. LaMarcus Aldridge dal 21 bodů a doskočil 12 míčů.

Druhou výhru z posledních tří zápasů zaznamenali hráči nejhoršího týmu ligy Philadelphie, poté co díky 18 bodům nové posily Ishe Smithe zdolali Sacramento 110:105.

Výsledky NBA:

Boston - LA Lakers 104:112, Charlotte - LA Clippers 117:122, Chicago - Indiana 102:100 po prodl., Dallas - Golden State 114:91, Minnesota - Utah 94:80, Orlando - Brooklyn 100:93, Portland - Denver 110:103, Sacramento - Philadelphia 105:110, San Antonio - Phoenix 112:79, Toronto - Washington 94:91.

3. Portland 34 14 20 41,2
4. Minnesota 32 12 20 37,5