Vueltě stále vévodí Aru, dvanáctou etapu vyhrál Van Poppel

3. 9. 2015 18:21
Nizozemský cyklista Danny van Poppel z týmu Trek vyhrál v závěrečném spurtu dvanáctou etapu Vuelty
Fabio Aru.
Fabio Aru. | Foto: Reuters

Lleida - Nizozemský cyklista Danny van Poppel z týmu Trek vyhrál v závěrečném spurtu dvanáctou etapu Vuelty, která vedla z Escaldes v Andoře do katalánské Lleidy a měřila 173 kilometrů. Celkové vedení udržel Ital Fabio Aru.

Van Poppel přitom měl deset kilometrů před cílem defekt, ale dokázal se vrátit do hlavního pelotonu, který jen několik stovek metrů před cílem dojel cyklisty v úniku.

Na startu etapy už nebyl Brit Chris Froome. Vítěz Tour de France má po středečním těžkém pádu zlomenou zánártní kost. Froome usiloval o výjimečný vítězný double z Tour a Vuelty v jednom roce, místo toho pro něj zranění znamená takřka jistě konec sezony.

Cyklistický závod Vuelta - 12. etapa: Escaldes-Engordany - Lleida (173 km):

1. Van Poppel (Niz./Trek) 4:02:11, 2. Impey (JAR/Orica), 3. Van der Sande (Belg./Lotto), 4. Maes (Belg./Etixx-Quick-Step), 5. Degenkolb (Něm./Giant), 6. Druecker (Luc./BMC), 7. Van Asbroeck (Belg./LottoNL), 8. Sbaragli (It./MTN), 9. Rojas (Šp./Movistar), 10. Duque (Kol./Colombia) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí: 1. Aru (It./Astana) 47:14:30, 2. Rodríguez (Šp./Kaťuša) -27, 3. Dumoulin (Niz./Giant) -30, 4. Majka (Pol./Tinkoff-Saxo) -1:28, 5. Chaves (Kol./Orica) -1:29, 6. Valverde (Šp./Movistar) -1:52, 7. Moreno (Šp./Kaťuša) -1:54, 8. Nieve (Šp./Sky) -1:58, 9. Quintana (Kol./Movistar) -3:07, 10. Meintjes (JAR/MTN) -4:15.