Vrbata dal gól a na druhý přihrál, Vancouver stejně prohrál

2. 1. 2015 7:08
Ani gól a asistence Radima Vrbaty proti obhájcům titulu nestačily. Vancouver nakonec s Los Angeles prohrál 3:2 kvůli dvěma rychlým brankám v rozmezí jediné minuty.
Radim Vrbata se proti Los Angeles Kings blýskl brankou i asistencí, jeho Vancouver přesto prohrál. | Video: Sport

Vancouver - Gól a asistenci zaznamenal v jediném nočním utkání NHL český útočník Radim Vrbata, jeho Vancouver ale nadějně rozehraný duel s Los Angeles ztratil. Canucks ještě v 58. minutě vedli 2:1, hosté však následně otočili skóre dvěma slepenými góly v rozmezí 53 sekund a zvítězili 3:2.

Vrbata, který skóroval i v minulém klání proti San Jose, se nejprve podílel na úvodním gólu utkání. Ve 13. minutě v přesilové hře vypálil od levého mantinelu a odražený puk dopravil do sítě Alexandre Burrows. Na začátku druhé třetiny získali domácí hokejisté dokonce dvoubrankový náskok, když Vrbata přesnou střelou z voleje zakončil rychlý protiútok a připsal si svůj patnáctý gól v sezoně.

Hosté se dostali do hry ve 35. minutě, kdy se po závaru před brankou prosadil Dwight King. Ve třetí třetině se zdálo, že domácí hráči celkem bez problémů svůj náskok uhájí. Jenže na začátku 57. minuty byl možná trošku přísně vyloučen za hákování obránce Ryan Stanton a devět sekund před jeho návratem na led z trestné lavice vyrovnal Justin Williams. Za necelou minutu pak dokonal obrat Kings Jarret Stoll tvrdou ranou z kruhu pro vhazování.

Los Angeles se díky vítězství posunuli ve vyrovnané tabulce Západní konference na páté místo o bod před Vancouver, jenž má na šesté příčce 45 bodů stejně jako sedmé San Jose, osmý Winnipeg a deváté Calgary.