Vrbata a Hudler přiblížili své týmy postupu do play off

31. 3. 2015 7:06
Výsledky nočních zápasů NHL. Bodově se dařilo Radimu Vrbatovi i Jiřímu Hudlerovi.
Hráči Calgary oslavují branku Jiřího Hudlera.
Hráči Calgary oslavují branku Jiřího Hudlera. | Foto: Reuters

New York - Čeští útočníci Radim Vrbata s Jiřím Hudlerem pomohli oba gólem a asistencí k výhrám svých týmů v pondělních zápasech NHL. Vancouver uspěl v poměru 4:1 na ledě St. Louis a Vrbata byl zvolen nejlepším hráčem utkání, Calgary zvítězilo 5:3 v Dallasu, přičemž Hudlera vyhlásili druhou hvězdou zápasu.

Oba celky se tak zase o něco přiblížily postupu do play off. V tabulce Západní konference totiž navýšily svůj náskok na deváté Los Angeles, které prohrálo 1:4 v Chicagu. Canucks dělí od Králů už pět bodů, Flames jsou před obhájci Stanleyova poháru o tři body, ale mají odehráno o jedno utkání víc.

Vrbata se v St. Louis prosadil ve 48. minutě, kdy vstřelil zřejmě klíčový gól na 3:1. Rodák z Mladé Boleslavi při rychlém protiútoku převzal puk ve středním pásmu a akci dva na jednoho zakončil přesnou střelou švihem. Byl to jeho jednatřicátý zásah v sezoně. Canucks pak dvoubrankový náskok hájili až do předposlední minuty, v níž Alexandre Burrows přidal čtvrtý gól do prázdné branky při power-play domácích.

Hokejisté Calgary rozhodli o svém úspěchu v Dallasu ve druhé třetině, v níž třemi góly otočili skóre z 1:2 na 4:2. Hudler zahájil obrat ve 30. minutě, kdy úspěšně dorazil do branky kotouč po nahození od modré čáry a vyrovnal na 2:2. Za tři minuty dostal hosty poprvé v zápase do vedení Raphael Diaz, o další čtyři minuty později navýšil vedení Johnny Gaudreau.

NHL:

Montreal - Tampa Bay 3:5 (0:0, 1:3, 2:2)

Branky: 25. Pacioretty (Plekanec), 41. Petry, 57. Subban - 22. a 47. Naměstnikov (na druhou Palát), 25. Drouin, 39. Kučerov (Palát), 60. Stralman. Střely na branku: 28:44. Diváci: 21.286. Hvězdy utkání: 1. Naměstnikov, 2. Palát (oba Tampa Bay), 3. Petry (Montreal).

St. Louis - Vancouver 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Branky: 33. Z. Michálek - 24. Matthias, 34. Bonino (Vrbata), 48. Vrbata, 59. Burrows. Střely na branku: 24:22. Diváci: 19.204. Hvězdy utkání: 1. Vrbata, 2. Bonino, 3. Tanev (všichni Vancouver).

Arizona - Buffalo 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Branky: 2. Murphy - 25. a 34. Meszároš, 59. Gionta, 60. Ristolainen. Střely na branku: 29:36. Diváci: 13.612. Hvězdy utkání: 1. Meszároš, 2. Lindbäck (oba Buffalo), 3. Murphy (Arizona).

Dallas - Calgary 3:5 (2:1, 0:3, 1:1)

Branky: 1. Spezza, 20. Seguin, 44. Demers - 10. Wideman, 30. Hudler, 33. Diaz, 37. Gaudreau (Hudler), 60. Backlund. Střely na branku: 36:25. Diváci: 17.898. Hvězdy utkání: 1. Gaudreau, 2. Hudler (oba Calgary), 3. Spezza (Dallas).

Colorado - Edmonton 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Branky: 14. O'Reilly - 5. Davidson, 36. Schultz, 58. Nikitin, 59. Hall. Střely na branku: 30:36. Diváci: 15.493. Hvězdy utkání: 1. Bachman (Edmonton), 2. O'Reilly (Colorado), 3. Schultz (Edmonton).

Chicago - Los Angeles 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky: 6. Bickell, 22. Keith, 23. Hjalmarsson, 54. Marián Hossa - 20. Muzzin. Střely na branku: 40:32. Diváci: 21.848. Hvězdy utkání: 1. Keith, 2. Oduya, 3. Saad (všichni Chicago).

3. Chicago 76 46 6 24 217:176 98
4. Minnesota 76 44 7 25 219:186 95
5. Winnipeg 76 39 12 25 215:201 90
6. Dallas 77 37 10 30 239:248 84
7. Colorado 76 35 12 29 206:213 82